Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

jovani написа:
Pavel M написа: не знам да се смея ли,да цвиля ли или да си ударя главата в масата
предполагам,че сам не си вярваш
като са били неконкурентни и не продуктивни щото са прости селяни имало е и грамотни такива,хора по напред с матреала
тях що са ги счупили
за да не им дадат един трактор и една редосеалка които да експлоатират за да обработват нивите си с/у изплащане за да бъдат отговорни стопани и да излезе тяхната сметка и сметката на лизингодателя/колко смешно звучи/ и да излязат на плюс от труда си ,а са им раздали едни трактори дето никой никому не ги ебе за тях щото са за без пари уж макар и да не са
то и се видя накрая ,моето си е мое чуждото кучетата го яли
така ,че не е оправдание бедноста
и гърците са предимно земеделско и туристическа икономика и не са били по богати от нас ,ма са на светлинни години по стандарт на живот
според мен най вече ,че не ги е газил комунистическия ботуш и са еваоилирали движейки се на вълната на научния и технически прогрес,а не чрез революции с които се сменя ралото с камшик
Подчеранто с червено е фундаменталният проблем, който не е бил решен, и може би е невъзможно да се реши.
Но комунистите по онова време, които не са имали този проблем (отдавайки живота си за каузата сам разбираш, че личните интереси не са им били цел) са смятали, че могат да променят и мисленето на останалите.
Но както ти сам си казвал: "акъла не е чеп, че да го набиеш".
не е така
в някои цивилизации фундаменталният въпрос изобщо не е подлежал на дискусия
защото частната собственност е била религия проповядваща непрекосновенност и никой даже и не си е помислял да я отнема под каквато и да е форма
защото частната собственност дали една нива,една дреха или фабрика или бизнес придобити поради и какъвто и да е начин в най общия случай я има с цената на много пот и кръв
от там на татък еволюцията,научно техническия прогрес способстват за материалното подобрение на стандарта на живот на населението засягащи в различна степен различните общества поради ред фактори но дърпащи ги напред
нещото от което българия за дълъг период от време се изолира благодарение на партизаните хайдути и последващата я съветизация навместо да върви по нормалното си развитие макар и бедна но в правилната посока
тоя завой в ляво за 45 години сега ни струва твърде скъпо и както изглежда почти няма изход да излезем от тунела с това замаяно общество
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

jovani написа:Но комунистите по онова време, които не са имали този проблем (отдавайки живота си за каузата сам разбираш, че личните интереси не са им били цел)
Тъй, тъй, тъкмо се чудех на кой да връчим конския медал за тази седмица и воала - другаря джовани пристигна пръв на финала с гръм и трясък. Викаш простите селски каскети и обикновени крадци на мандри никакви лични интереси не са гонили. Това да завземеш държавата с помощта на съветските танкове, при положение, че по нормалния начин посмртно няма как да стане (българите по онова време изобщо не са били толкова масово изпростяли като в днешни времена, за да гласуват за най-простите селски каскети, както сега масово се прави) изобщо няма никаква връзка с лични интереси, при това свързани единствено с ВЛАСТ и ПАРИ, които всички комунисти по онова време, бидейки УТАЙКАТА на обществото е нямало как да ги притежават тия двете неща по естествен път. Никакви лични интереси не са се гонили в масовите убийства на интелигенцията и бизнеса, в повечето случаи единствено защото въоръжения каскет, зад който са идвали съветските танкове е имал зъб на някой предприемач, понеже е изисквал от него да бачка, за да си заслужи хляба. Никакви лични интереси не са се гонили при експроприацията на собствеността на бизнеса и интелигенцията, за да бъде после разпределена тази собственост сред простите селски каскети. Е, няма как да не ти повярваме. Айде давай със следващото прозрение. :D

Изображение
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

MrGeek написа:
jovani написа:Но комунистите по онова време, които не са имали този проблем (отдавайки живота си за каузата сам разбираш, че личните интереси не са им били цел)
Тъй, тъй, тъкмо се чудех на кой да връчим конския медал за тази седмица и воала - другаря джовани пристигна пръв на финала с гръм и трясък. Викаш простите селски каскети и обикновени крадци на мандри никакви лични интереси не са гонили. Това да завземеш държавата с помощта на съветските танкове, при положение, че по нормалния начин посмртно няма как да стане (българите по онова време изобщо не са били толкова масово изпростяли като в днешни времена, за да гласуват за най-простите селски каскети, както сега масово се прави) изобщо няма никаква връзка с лични интереси, при това свързани единствено с ВЛАСТ и ПАРИ, които всички комунисти по онова време, бидейки УТАЙКАТА на обществото е нямало как да ги притежават тия двете неща по естествен път. Никакви лични интереси не са се гонили в масовите убийства на интелигенцията и бизнеса, в повечето случаи единствено защото въоръжения каскет, зад който са идвали съветските танкове е имал зъб на някой предприемач, понеже е изисквал от него да бачка, за да си заслужи хляба. Никакви лични интереси не са се гонили при експроприацията на собствеността на бизнеса и интелигенцията, за да бъде после разпределена тази собственост сред простите селски каскети. Е, няма как да не ти повярваме. Айде давай със следващото прозрение. :D

Изображение
За твое съжаление практиката е показала, че тези "каскети" и техните наследници просперират до ден днешен, дори и в Канада, а не се занимават със списването на сказки по форуми 24/7.
Дарвиновата теория приложена на практика.
Парите както съм казвал и преди са абстракция и нямат никакво значение - а твоят проблем е, че мозъка ти не може да асимилира елементарни неща, така че няма смисъл дори да се опитвам. Достатъчно е да се напише, че нито едно експроприирано предприятие не е станало лична собственост на комунист, за да се види, че не е имало личен интерес - целта е била да се облагодетелстват всички, но по обективни и субективни причини не се е получило.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

jovani написа:За твое съжаление практиката е показала, че тези "каскети" и техните наследници просперират до ден днешен, дори и в Канада, а не се занимават със списването на сказки по форуми 24/7.
Дарвиновата теория приложена на практика.
Парите както съм казвал и преди са абстракция и нямат никакво значение - а твоят проблем е, че мозъка ти не може да асимилира елементарни неща, така че няма смисъл дори да се опитвам.
Ти явно имаш навика да си пишеш глупости, на които и сам не вярваш. Та да видим първо кой пише сказки по форуми, като за последната седмица си нацвъкал 45 поста, а да речем аз, чиято работа ми е да поддържам форума, съм пуснал 4 пъти по-малко от теб.
Другата интересна смешка, която си заслужава да се коментира е кои са тия проспериращи наследници на въпросните каскети в Канада? Да не би да имаш предвид себе си (смях в залата)? :D
Да се върнем към сериозната тема обаче, та по въпроса за каскетите, завзели властта на 9.09.1944 поради единствената причина - вероломната окупация на страната от съветския ботуш и танкове, можеш да ни покажеш нещо елементарно - направи списък на всички МУТРИ, които съставляват върхушката по онова време и дай да видим всеки един от тях какъв "гений" е бил. Да не вземе да се окаже, че всички до един са били абсолютни тъпи нехранимайковци, пияници и лузъри, чийто единствен шанс в живота е бил болшевишкия терор.
Иначе парите са абстракция де, спор няма, обаче сега трябва да дадеш и обяснение защо настоящите наследници на ония прословути обирджии на мандри са толкова фиксирани в парите, че масово се избиваха през последните 20 години (надявам се не ти трябва списък и на тези широко известни случаи)? :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Гийк,
Оправи годината горе!
;)

Другарят Джовани е уникален в глупостта си.

За какво му е на Г.Димитров или Тодор Живков да притежава експропирана собственост, след като притежава цялата държава с всичко и всички в нея. (Jovani сложил съм точка, а не питанка не по грешка)

Става въпрос за съветски феодализъм, описан много добре от Георги Марков

https://chitanka.info/text/2898/15#textstart"
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

MrGeek написа:
jovani написа:За твое съжаление практиката е показала, че тези "каскети" и техните наследници просперират до ден днешен, дори и в Канада, а не се занимават със списването на сказки по форуми 24/7.
Дарвиновата теория приложена на практика.
Парите както съм казвал и преди са абстракция и нямат никакво значение - а твоят проблем е, че мозъка ти не може да асимилира елементарни неща, така че няма смисъл дори да се опитвам.
Ти явно имаш навика да си пишеш глупости, на които и сам не вярваш. Та да видим първо кой пише сказки по форуми, като за последната седмица си нацвъкал 45 поста, а да речем аз, чиято работа ми е да поддържам форума, съм пуснал 4 пъти по-малко от теб.
Другата интересна смешка, която си заслужава да се коментира е кои са тия проспериращи наследници на въпросните каскети в Канада? Да не би да имаш предвид себе си (смях в залата)? :D
Да се върнем към сериозната тема обаче, та по въпроса за каскетите, завзели властта на 9.09.1944 поради единствената причина - вероломната окупация на страната от съветския ботуш и танкове, можеш да ни покажеш нещо елементарно - направи списък на всички МУТРИ, които съставляват върхушката по онова време и дай да видим всеки един от тях какъв "гений" е бил. Да не вземе да се окаже, че всички до един са били абсолютни тъпи нехранимайковци, пияници и лузъри, чийто единствен шанс в живота е бил болшевишкия терор.
Иначе парите са абстракция де, спор няма, обаче сега трябва да дадеш и обяснение защо настоящите наследници на ония прословути обирджии на мандри са толкова фиксирани в парите, че масово се избиваха през последните 20 години (надявам се не ти трябва списък и на тези широко известни случаи)? :D :rofl:
И пред кого да се отчитам? Пред един анонимен форумник, който обича да описва алкохолните си предпочитания и ръси елементарни разсъждения?
Описаното в червено са вероятно твоите качества, грозно е когато се опитваш да ги вмениш на други, чиито идеи не си могъл да разбереш.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

Ivan1007 написа:Гийк,
Оправи годината горе!
;)

Другарят Джовани е уникален в глупостта си.

За какво му е на Г.Димитров или Тодор Живков да притежава експропирана собственост, след като притежава цялата държава с всичко и всички в нея. (Jovani сложил съм точка, а не питанка не по грешка)

Става въпрос за съветски феодализъм, описан много добре от Георги Марков

https://chitanka.info/text/2898/15#textstart"
За феодализъм може да говорим, ако не е имало равни права - всеки в България е могъл да учи, да получи медицинска помощ и изобщо всички сървиси, до които са имали достъп всички хора в България. Безспорен проблем е било липсата на демокрация, но надали е зависило от нас какво да бъде управлението.
Според мен ти живееш като крепостен селянин, зависещ от работодателя си и надянал хомота на моргиджа, не и хората в България по времето на социализма.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво се случва в България?

Мнение от MrGeek »

jovani написа:И пред кого да се отчитам? Пред един анонимен форумник, който обича да описва алкохолните си предпочитания и ръси елементарни разсъждения?
Описаното в червено са вероятно твоите качества, грозно е когато се опитваш да ги вмениш на други, чиито идеи не си могъл да разбереш.
Съжалявам, че ще ти наруша комфорта на нощната смяна, но поне дай някакви примери, опровергаващи това, което казах, вместо да намесваш скромната ми личност. Или просто толкова си го можеш? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Guinness »

Другарю Джовани,а дядо ви на кой "народен изедник" експоприра имота за да си настани каскета в него?
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Marto »

jovani написа:
Ivan1007 написа:Гийк,
Оправи годината горе!
;)

Другарят Джовани е уникален в глупостта си.

За какво му е на Г.Димитров или Тодор Живков да притежава експропирана собственост, след като притежава цялата държава с всичко и всички в нея. (Jovani сложил съм точка, а не питанка не по грешка)

Става въпрос за съветски феодализъм, описан много добре от Георги Марков

https://chitanka.info/text/2898/15#textstart"
За феодализъм може да говорим, ако не е имало равни права - всеки в България е могъл да учи, да получи медицинска помощ и изобщо всички сървиси, до които са имали достъп всички хора в България. Безспорен проблем е било липсата на демокрация, но надали е зависило от нас какво да бъде управлението.
Според мен ти живееш като крепостен селянин, зависещ от работодателя си и надянал хомота на моргиджа, не и хората в България по времето на социализма.
Ох, Джовани, сопри се бе :rofl:

Това местните партийни дерибеи да не те пуснат да следваш защото баща ти е бил "кулак" какъв достъп е? Или шепата места в елитните гимназии, които оставаха след приема на отрочетата на активни борци, обясни ми моля те това как се води "равни права".
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в България?

Мнение от ablood »

Между другото един сигурен признак, че огромният националистичен шум се вдига от малка група патриотари е поредното българско риалити шоу спечелено от не-българин. Даже на финала на тазгодишния Х-фактор се състезаваха руснак и кипърка след отпадане на всички българи.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

jovani написа:
Ivan1007 написа:Гийк,
Оправи годината горе!
;)

Другарят Джовани е уникален в глупостта си.

За какво му е на Г.Димитров или Тодор Живков да притежава експропирана собственост, след като притежава цялата държава с всичко и всички в нея. (Jovani сложил съм точка, а не питанка не по грешка)

Става въпрос за съветски феодализъм, описан много добре от Георги Марков

https://chitanka.info/text/2898/15#textstart"
За феодализъм може да говорим, ако не е имало равни права - всеки в България е могъл да учи, да получи медицинска помощ и изобщо всички сървиси, до които са имали достъп всички хора в България. Безспорен проблем е било липсата на демокрация, но надали е зависило от нас какво да бъде управлението.
Според мен ти живееш като крепостен селянин, зависещ от работодателя си и надянал хомота на моргиджа, не и хората в България по времето на социализма.
Ти ако не си живял по онова време, аз съм.
Ако искаш направи си труд да прочетеш линка дето ти го дадох.
Всички бяха равни, ама някои бяха по-равни.
Общесството беше кастово феодално и народа нямаше достъп до Правителствена Болница нито до специализираното снабдяване от УБО до което имаха упавляващата върхушка.
Не знам вашето семейство като потомци на Активен Разбойник точно къде е било в йерархията
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво се случва в България?

Мнение от myhata II »

Ivan1007 написа:
jovani написа:
Ivan1007 написа:Гийк,
Оправи годината горе!
;)

Другарят Джовани е уникален в глупостта си.

За какво му е на Г.Димитров или Тодор Живков да притежава експропирана собственост, след като притежава цялата държава с всичко и всички в нея. (Jovani сложил съм точка, а не питанка не по грешка)

Става въпрос за съветски феодализъм, описан много добре от Георги Марков

https://chitanka.info/text/2898/15#textstart"
За феодализъм може да говорим, ако не е имало равни права - всеки в България е могъл да учи, да получи медицинска помощ и изобщо всички сървиси, до които са имали достъп всички хора в България. Безспорен проблем е било липсата на демокрация, но надали е зависило от нас какво да бъде управлението.
Според мен ти живееш като крепостен селянин, зависещ от работодателя си и надянал хомота на моргиджа, не и хората в България по времето на социализма.
Ти ако не си живял по онова време, аз съм.
Ако искаш направи си труд да прочетеш линка дето ти го дадох.
Всички бяха равни, ама някои бяха по-равни.
Общесството беше кастово феодално и народа нямаше достъп до Правителствена Болница нито до специализираното снабдяване от УБО до което имаха упавляващата върхушка.
Не знам вашето семейство като потомци на Активен Разбойник точно къде е било в йерархията
а сега има ли достъп ?
ти верно си си изгубил ума в годините !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

Guinness написа:Другарю Джовани,а дядо ви на кой "народен изедник" експоприра имота за да си настани каскета в него?
Представи си на никой. Живеехме в новопостроена кооперация в Лозенец. Между другото неговият баща е бил относително заможен землевладелец.
Дневната смяна започна!
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jovani »

Marto написа:
jovani написа:
Ivan1007 написа:Гийк,
Оправи годината горе!
;)

Другарят Джовани е уникален в глупостта си.

За какво му е на Г.Димитров или Тодор Живков да притежава експропирана собственост, след като притежава цялата държава с всичко и всички в нея. (Jovani сложил съм точка, а не питанка не по грешка)

Става въпрос за съветски феодализъм, описан много добре от Георги Марков

https://chitanka.info/text/2898/15#textstart"
За феодализъм може да говорим, ако не е имало равни права - всеки в България е могъл да учи, да получи медицинска помощ и изобщо всички сървиси, до които са имали достъп всички хора в България. Безспорен проблем е било липсата на демокрация, но надали е зависило от нас какво да бъде управлението.
Според мен ти живееш като крепостен селянин, зависещ от работодателя си и надянал хомота на моргиджа, не и хората в България по времето на социализма.
Ох, Джовани, сопри се бе :rofl:

Това местните партийни дерибеи да не те пуснат да следваш защото баща ти е бил "кулак" какъв достъп е? Или шепата места в елитните гимназии, които оставаха след приема на отрочетата на активни борци, обясни ми моля те това как се води "равни права".
Аз съм роден в началото на 70-те години и по мое време във всички елитни гимназии или техникуми в София се влизаше с приемен изпит (НПМГ, СМГ, езикови гимназии и пр.) без изключения. С пари не ставаше, така че ако ти лично си имал някакви проблеми, то това не е било заради миналото на родителите ти.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Публикувай отговор