Какво се случва в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво се случва в България?

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа:За София си с много грешни впечатления. В цяла Европа съм видял само няколко по-уредени града.
В Швейцария, Швеция и Дания. Брюксел, Париж и Лондон са пълна мизерия.
Е тука вече съвсем ни загуби като аудиенция. Ти си по-нескопосан трол и от Йорко.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

roumensp написа:
SFBG82 написа:За София си с много грешни впечатления. В цяла Европа съм видял само няколко по-уредени града.
В Швейцария, Швеция и Дания. Брюксел, Париж и Лондон са пълна мизерия.
Е тука вече съвсем ни загуби като аудиенция. Ти си по-нескопосан трол и от Йорко.
Аз още преди това го надуших. София бил по-уреден град от Лондон :o Да беше казал, че София му харесва повече от Лондон - ок, лично мнение, разбираемо. Ама да снася такива тролски линии дето сигурно и от ГЕРБ ще им е неудобно да поръчват да се пишат по Интернет - направо изкърти фаянса :rofl:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от miteto »

joro написа:
miteto написа:Да, то понеже в България са се счупили от проверки и се яде най-качествената храна и се диша най-чистия въздух - затова средната продължителност на живота при мъжете е 71 години, докато в Канада е 80.
Средната продължителност на живота в София е по-висока от тази в провинцията. Сигурно защото там въздухът е по-чист и храната е по-натурална. :D
https://m.economy.bg/bulgaria/view/3172 ... -Kyrdzhali"
Ами не са останали ни болници, ни свестни доктори в провинцията бе Джоре. Всичките са се изнесли в София или чужбина. Други въпроси имаш ли?
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво се случва в България?

Мнение от jet »

Кажи Жоре, кога изпреварихте Полша:

https://www.vesti.bg/sviat/chudoto-pols ... ok-6088472"

Чудото Полша – единствената развита страна на Изток
Нито една друга от държавите от бившия съветски блок не е успяла да се превърне в развита икономика
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Kan_Tangra »

optics написа:
SFBG82 написа:В София паля колата и след 3,4 часа съм кеф ми на Черно море с пясък, кеф ми на Бяло море с камънаци. А и има опцията да отскоча до Витоша или Банско на ски и катерене или да ида на кафе и пазар в Истанбул уикенда.
Смях в залата. Морето ми е на 800 метра от къщи, а баир да се кача ми трябват 5 минути с кола. За разлика от Онтарио и прериите, тука хич не е равно. И за ски има наблизо.
Ако си 82-ри набор, както изглежда от ника, и си тръгнал по света отдавна значи хал хабер си нямаш какво беше и какво остана. Сега като се прибереш ще ти трябват няколко месеца да ти се проясни картинката, дотогава идеализирай и се кефи на новите небостъргачи. За ваканция става, но за постоянно - не.
Видях че съм разправял тука преди няколко години какво си говорех с човек в София. Аз като оптимист му викам - ама сега е много по-добре нали, последните години се подобрява положението, а той ми рече, абе подобрява се подобрява се, ама хич не е добре.
И какво те топли че можеш да отскочиш до Истамбул или до бяло море, като останалото време си в калта? Или може би ще отскачаш през ден? Е то тогава по-добре да отскочиш за постоянно. :D
Пак шси говорим.
Забележи, че аз конкретно мога да посоча какво точно не ми харесва в Канада.
А твоят приятел си хленчи ей така, на общо основание.
Забележи и, че и ти (и други хора) обичате да "се фийдвате" точно от такива източници на хленч.
Защо не питаш мен как е в София????! :)

Колко да е "калта" и колко да е трудно да се "иде до морето".
Вие сериозно ли ги вярвате тия неща, или си авто-тролите ей така, за някакво имагинерно успокоение?

Що не иде твоя приятел в Канада, че да цъфне и върже там?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Няма кво да те питам за София - ако не всяка година, през година я посещавам, ходя на гости на приятели с напиване и преспиване в панелка, ходя на кръчми, хотели, музеи, ползвал съм градския транспорт, такси, шофирал съм.
Ти можеш да казваш какво не ти харесва в дупката, в която си се бил наврял в Монтреал - за Канада нищо не знаеш
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

jet написа:Кажи Жоре, кога изпреварихте Полша:

https://www.vesti.bg/sviat/chudoto-pols ... ok-6088472"

Чудото Полша – единствената развита страна на Изток
Нито една друга от държавите от бившия съветски блок не е успяла да се превърне в развита икономика
Полша е доста назад след Чехия, Словения, Естония по жизнен стандарт. В Чехия и в момента има доста поляци, както и украинци с полски паспорти. Всъщност украинците взимат полски и унгарски паспорти да работят в Чехия. В самата Полша е мизерия- в Катовице продавачка в магазин взима около 500 евро, работници по фабрики получават по 600-700 евро заплати.
Чехия и Словения са единствените що- годе свестни държави в Източна Европа. Всичко друго е почти като в България.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

joro написа:
jet написа:Кажи Жоре, кога изпреварихте Полша:

https://www.vesti.bg/sviat/chudoto-pols ... ok-6088472"

Чудото Полша – единствената развита страна на Изток
Нито една друга от държавите от бившия съветски блок не е успяла да се превърне в развита икономика
Полша е доста назад след Чехия, Словения, Естония по жизнен стандарт. В Чехия и в момента има доста поляци, както и украинци с полски паспорти. Всъщност украинците взимат полски и унгарски паспорти да работят в Чехия. В самата Полша е мизерия- в Катовице продавачка в магазин взима около 500 евро, работници по фабрики получават по 600-700 евро заплати.
Чехия и Словения са единствените що- годе свестни държави в Източна Европа. Всичко друго е почти като в България.
Интересно ми е кой е българския еквивалент на Катовице и колко взима българската продавачка там ?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Ivan1007 написа:Няма кво да те питам за София - ако не всяка година, през година я посещавам, ходя на гости на приятели с напиване и преспиване в панелка, ходя на кръчми, хотели, музеи, ползвал съм градския транспорт, такси, шофирал съм.
Ти можеш да казваш какво не ти харесва в дупката, в която си се бил наврял в Монтреал - за Канада нищо не знаеш
:y: :y: :y: :y: :y:
Иване имаш жена и семейство - там е невероятната разлика, която променя мнението ти за Канада.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:Няма кво да те питам за София - ако не всяка година, през година я посещавам, ходя на гости на приятели с напиване и преспиване в панелка, ходя на кръчми, хотели, музеи, ползвал съм градския транспорт, такси, шофирал съм.
Ти можеш да казваш какво не ти харесва в дупката, в която си се бил наврял в Монтреал - за Канада нищо не знаеш
Хората в България обичат да се оплакват постоянно. Затова и българите, които идват от чужбина при техни близки и познати обикновено чуват само оплаквания как от ден на ден става все по-страшно, направо Апокалипсис. А в същото време си живеят добре и си веят синджирчето. В София ако взимаш 1000 лева заплата всички те подиграват. В същото време всички реват, че нямат пари за хляб. А всеки уикенд са в Гърция или на Банско, Пампорово и т.н. В другите по- големи градове като Пловдив, Варна, Бургас....- същата работа.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво се случва в България?

Мнение от joro »

pumpy написа: Интересно ми е кой е българския еквивалент на Катовице и колко взима българската продавачка там ?
В Разлог продавачка в Лидл взима 1360 лева, около 700 евро.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Pavel M »

optics написа:
SFBG82 написа:В София паля колата и след 3,4 часа съм кеф ми на Черно море с пясък, кеф ми на Бяло море с камънаци. А и има опцията да отскоча до Витоша или Банско на ски и катерене или да ида на кафе и пазар в Истанбул уикенда.
Смях в залата. Морето ми е на 800 метра от къщи, а баир да се кача ми трябват 5 минути с кола. За разлика от Онтарио и прериите, тука хич не е равно. И за ски има наблизо.
Ако си 82-ри набор, както изглежда от ника, и си тръгнал по света отдавна значи хал хабер си нямаш какво беше и какво остана. Сега като се прибереш ще ти трябват няколко месеца да ти се проясни картинката, дотогава идеализирай и се кефи на новите небостъргачи. За ваканция става, но за постоянно - не.
Видях че съм разправял тука преди няколко години какво си говорех с човек в София. Аз като оптимист му викам - ама сега е много по-добре нали, последните години се подобрява положението, а той ми рече, абе подобрява се подобрява се, ама хич не е добре.
И какво те топли че можеш да отскочиш до Истамбул или до бяло море, като останалото време си в калта? Или може би ще отскачаш през ден? Е то тогава по-добре да отскочиш за постоянно. :D
Пак шси говорим.


тоя направо живее в провинцията,цели 800 метра от морето.
на мен морето ми е на 80 метра,ама не само морето а и плажа
и за разлика от ванкувърските баровци които също се радват на факта че живеят близо до море аз като ходя на плажа на моето море лятото ходя по хавлия,шорти и джапанки а не по вълнен пуловер както те ходят на плажа на тяхното си море :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

pumpy написа:
Ivan1007 написа:Няма кво да те питам за София - ако не всяка година, през година я посещавам, ходя на гости на приятели с напиване и преспиване в панелка, ходя на кръчми, хотели, музеи, ползвал съм градския транспорт, такси, шофирал съм.
Ти можеш да казваш какво не ти харесва в дупката, в която си се бил наврял в Монтреал - за Канада нищо не знаеш
:y: :y: :y: :y: :y:
Иване имаш жена и семейство - там е невероятната разлика, която променя мнението ти за Канада.
Мисля, че е обратното - жеа ми, децата ми, внуците ми и аз сме в Канада, защото тя е много различна от България. Не става въпрос за климат, природа, домати, чушки, ракия, кебапчета,саламурено сирене, чубрица - това го има и тук.
Да, дом е там, където те чакат, но 2 милиона българи преместиха дома си извън България по различни причини и процесът на обезлюдяване продължава.
Останалите с пренебрежимо минимални изключения блеят в стадото.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво се случва в България?

Мнение от pumpy »

Ivan1007 написа:
pumpy написа:
Ivan1007 написа:Няма кво да те питам за София - ако не всяка година, през година я посещавам, ходя на гости на приятели с напиване и преспиване в панелка, ходя на кръчми, хотели, музеи, ползвал съм градския транспорт, такси, шофирал съм.
Ти можеш да казваш какво не ти харесва в дупката, в която си се бил наврял в Монтреал - за Канада нищо не знаеш
:y: :y: :y: :y: :y:
Иване имаш жена и семейство - там е невероятната разлика, която променя мнението ти за Канада.
Мисля, че е обратното - жеа ми, децата ми, внуците ми и аз сме в Канада, защото тя е много различна от България. Не става въпрос за климат, природа, домати, чушки, ракия, кебапчета,саламурено сирене, чубрица - това го има и тук.
Да, дом е там, където те чакат, но 2 милиона българи преместиха дома си извън България по различни причини и процесът на обезлюдяване продължава.
Останалите с пренебрежимо минимални изключения блеят в стадото.
Точно това имах и аз предвид, и за съжаление танграта никой не го чакаше в Монреал, затова се оказа и дупка....
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво се случва в България?

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа:
optics написа:
SFBG82 написа:В София паля колата и след 3,4 часа съм кеф ми на Черно море с пясък, кеф ми на Бяло море с камънаци. А и има опцията да отскоча до Витоша или Банско на ски и катерене или да ида на кафе и пазар в Истанбул уикенда.
Смях в залата. Морето ми е на 800 метра от къщи, а баир да се кача ми трябват 5 минути с кола. За разлика от Онтарио и прериите, тука хич не е равно. И за ски има наблизо.
Ако си 82-ри набор, както изглежда от ника, и си тръгнал по света отдавна значи хал хабер си нямаш какво беше и какво остана. Сега като се прибереш ще ти трябват няколко месеца да ти се проясни картинката, дотогава идеализирай и се кефи на новите небостъргачи. За ваканция става, но за постоянно - не.
Видях че съм разправял тука преди няколко години какво си говорех с човек в София. Аз като оптимист му викам - ама сега е много по-добре нали, последните години се подобрява положението, а той ми рече, абе подобрява се подобрява се, ама хич не е добре.
И какво те топли че можеш да отскочиш до Истамбул или до бяло море, като останалото време си в калта? Или може би ще отскачаш през ден? Е то тогава по-добре да отскочиш за постоянно. :D
Пак шси говорим.


тоя направо живее в провинцията,цели 800 метра от морето.
на мен морето ми е на 80 метра,ама не само морето а и плажа
и за разлика от ванкувърските баровци които също се радват на факта че живеят близо до море аз като ходя на плажа на моето море лятото ходя по хавлия,шорти и джапанки а не по вълнен пуловер както те ходят на плажа на тяхното си море :lol:
Батка, Дунава не е море. :D
На море ходиш за седмица, за хавлията я намерил място, я не, а в клоаката, която наричаш море се изисква много смелост и безотговорност да влезеш.
През останалото време лятото 44 на сянка и зимата в Дунавската мъгла и русенска киша.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор