Руснаци ни показват Българската действителност...

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от optics »

...чрез предизборни плакати

Извинявам се ако е пуснато и другаде, но това си е за отделна тема.

http://fishki.net/1707188-vybory-v-bolg ... rikov.html"
Нямам думи.
Отдавна съм се отказал да агитирам сънародници да емигрират, дори брат ми не агитирам вече.
Който има глава да мисли.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от Bistra »

:rofl: Батка, кандидатът за общински съветник от Русе е впечатляващ, а и не само той. А честито! :rofl:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от myhata II »

Лунааааа :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от joro »

Руснаците и те горките щото са много цъфнали и вързали :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от Bistra »

Ми Мух и той очевидно е любител на водката. :lol: Виж само какъв убедителен поглед е извадил за фотоса! :rock:
Аааа,....Жоре немой така, че тук някои хора упорито ни убеждават, че трябва да взимаме пример от тях. :lol:
Аз мисля, че са взели и резултатите са налице. :party:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от Marto »


Изображение
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от 7George »

optics написа:
Отдавна съм се отказал да агитирам сънародници да емигрират, дори брат ми не агитирам вече.
Който има глава да мисли.
Аз пък напоследък си мисля, че не ни трябват повече да идват от нашите, не ни трябва още конкуренция. И без това прииждат хиляди от цял свят. И една малка България тука все повече ще пресъздава това, от което уж сме се спасили. Тоест в тоя форум трябва да ги отказваме от тая идея: "Лошо е в Канада - не идвайте!" :D

Майтап бе, всеки си има право на канадска авантюра, дали за 3 дни или за три или 33 години... Щото имиграцията носи пари на държавата, покрива милиардния дефицит малко-много. Да разсъждаваме практически.
Embrace your climate change!
Аватар
valsto1
Мнения: 426
Регистриран на: Съб Авг 17, 2013 10:29 am

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от valsto1 »

joro написа:Руснаците и те горките щото са много цъфнали и вързали :D
Според оценка на швейцарската банка "Креди Сюис" през 2015г. средното нетно богатство на пълнолетните жители в САЩ и страните от Европейския съюз е много по-голямо от това на пълнолетните жители в Русия.
Според същата оценка средното нетно богатство на пълнолетен жител в САЩ е 352,996 $ средно на пълнолетен жител в САЩ-тук влизат и милиардерите, което е около 30,1 пъти повече в сравнение със средното нетно богатство на пълнолетен жител в Русия, средното нетно богатство на пълнолетен жител на Обединеното кралство Великобритания и Северна Ирландия е 320,368 $, което е около 27,32 пъти повече в сравнение с Русия, средното нетно богатство на пълнолетен жител в Франция е 262,070 $, което е около 22,35 пъти повече в сравнение с Русия, а средното нетно богатство на пълнолетен жител на България е 15,892 $, което е с около 35,53 % повече в сравнение с Русия.
Според същата оценка средното нетно богатство на пълнолетен жителна Русия/и олигарсите купуващи спортни отбори/ е 11,726 $ и Русия е едва на 91 място сред страните и владенията по света по този показател.

Сега остава да се направят изводи, защо според оценката на "Креди Сюис" хората в САЩ и страните от Европейския съюз средно са по-богати от хората в Русия. Нетното богатство се смята, като от богатството на хората се извадят дълговете на хората и затова се казва нетно богатство.

http://publications.credit-suisse.com/t ... 4BB9B9ADD5"
Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.- римска поговорка или /Монтен ??/
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от Pavel M »

valsto1 написа:
joro написа:Руснаците и те горките щото са много цъфнали и вързали :D
Според оценка на швейцарската банка "Креди Сюис" през 2015г. средното нетно богатство на пълнолетните жители в САЩ и страните от Европейския съюз е много по-голямо от това на пълнолетните жители в Русия.
Според същата оценка средното нетно богатство на пълнолетен жител в САЩ е 352,996 $ средно на пълнолетен жител в САЩ-тук влизат и милиардерите, което е около 30,1 пъти повече в сравнение със средното нетно богатство на пълнолетен жител в Русия, средното нетно богатство на пълнолетен жител на Обединеното кралство Великобритания и Северна Ирландия е 320,368 $, което е около 27,32 пъти повече в сравнение с Русия, средното нетно богатство на пълнолетен жител в Франция е 262,070 $, което е около 22,35 пъти повече в сравнение с Русия, а средното нетно богатство на пълнолетен жител на България е 15,892 $, което е с около 35,53 % повече в сравнение с Русия.
Според същата оценка средното нетно богатство на пълнолетен жителна Русия/и олигарсите купуващи спортни отбори/ е 11,726 $ и Русия е едва на 91 място сред страните и владенията по света по този показател.

Сега остава да се направят изводи, защо според оценката на "Креди Сюис" хората в САЩ и страните от Европейския съюз средно са по-богати от хората в Русия. Нетното богатство се смята, като от богатството на хората се извадят дълговете на хората и затова се казва нетно богатство.

http://publications.credit-suisse.com/t ... 4BB9B9ADD5"

звинявам се много ма аз за 10 години в северна америка богати хора с малки изключения не видях
95% от населението са длъжници на банката,кой с по 300К,кой с по половин милион или по вече
докато почти всеки руснак или българин си има керемидка над главата която му дава сигурност защото за нея на никой нищо не дължи и му дреме на сайдера
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от optics »

Батка, въпрос на гледна точка - дали да живееш в просторна къща с моргидж или в изгнила панелка ама да си е твоя.
Някой го предпочитат така, други онака.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от Pavel M »

optics написа:Батка, въпрос на гледна точка - дали да живееш в просторна къща с моргидж или в изгнила панелка ама да си е твоя.
Някой го предпочитат така, други онака.
щях да съм съгласен с твърдението ти ,но като знам каква е действителноста няма как да се съглася с теб
кои и колко живеят в просторни къщи,колко %
масата си налягат парцалите на 100 кв м и цял живот си плаща за това удоволствие или може би необходимост
ква е разликата от бунгалото бърлога във Ванкувър за половин милион и апартамент панелка за 50 хиляди в люлин
никаква
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от speedy »

Pavel M написа: ква е разликата от бунгалото бърлога във Ванкувър за половин милион и апартамент панелка за 50 хиляди в люлин
никаква
Титан!

:rock: |(
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от ivalin »

Pavel M написа:
optics написа:Батка, въпрос на гледна точка - дали да живееш в просторна къща с моргидж или в изгнила панелка ама да си е твоя.
Някой го предпочитат така, други онака.
щях да съм съгласен с твърдението ти ,но като знам каква е действителноста няма как да се съглася с теб
кои и колко живеят в просторни къщи,колко %
масата си налягат парцалите на 100 кв м и цял живот си плаща за това удоволствие или може би необходимост
ква е разликата от бунгалото бърлога във Ванкувър за половин милион и апартамент панелка за 50 хиляди в люлин
никаква
Тя българската действителност е ясна, но кой да ни покаже Канадската, ако ние сами не я виждаме?! Просторни къщи в Канада...? Това е такава рядкост, че те са повече изключение, а не правило, както се оптитват някои да ни заблудят. Всичко във Ванкувър или в Монреал без значение е малки или по-големи бугала (кочини) в каквито малцина беднаци или мързеливци си гледаха прасетата по по-изостаналите села в България. Повечето си зидаха кочините от тухли, измазваха ги и даже ги варосваха със стабилни покриви с цигли, а не смолена хартия като тукашните "къщи". А що се отнася до панелките в България не разбирам иронията...?! Не съм чувал да гният като тукашните къщи и апартаменти, а още повече, че тука най-класното и най-скъпо строителсто е именно бетона (отделен въпрос колко е бетон и какъв).
Последно промяна от ivalin на Пон Окт 26, 2015 4:15 pm, променено общо 1 път.
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от MrGeek »

Pavel M написа: ква е разликата от бунгалото бърлога във Ванкувър за половин милион и апартамент панелка за 50 хиляди в люлин
никаква
Батка, това е достойно за подпис! :D

За онагледяване на казаното от батката, ето бърлога от половин милион във Ванкувър, сравнено с подобна панелка в Люлин (за справка и гледката от престижния квартал). :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от ivalin »

MrGeek написа:За онагледяване на казаното от батката, ето бърлога от половин милион във Ванкувър, сравнено с подобна панелка в Люлин (за справка и гледката от престижния квартал). :D :rofl:
До колкото знам (а аз няма претенции да знам много) Люлин се намира в София, а тя от своя страна е сегашната столица на държава от пределите на Европейския съюз. А Ванкувър все още не е в никоя столица на нито една държава още по-малко от Европеския съюз. За какви сравнения тогава можем да говорим...?! :lol:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Публикувай отговор