130 години от Съединението на България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

130 години от Съединението на България

Мнение от MrGeek »

Изображение


Изображение
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: 130 години от Съединението на България

Мнение от Koko »

Спомних си какво ни казваше учителят ни по история - Съединението е едно от малкото неща от новата ни история, което българите сме успели да осъществим сами.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: 130 години от Съединението на България

Мнение от MrGeek »

Koko написа:Спомних си какво ни казваше учителят ни по история - Съединението е едно от малкото неща от новата ни история, което българите сме успели да осъществим сами.
Не само сами, но и въпреки бясната съпротива на "освободителите" от Русия. Съединението на България е на практика напълно самостоятелното освобождение на половината държава, при това преодолявайки съпротивата за този процес от страна на "освободителите" на другата половина. Не случайно това велико историческо събитие беше почти забравено по времето на комунизма, та трябваше чак през 1998-ма, датата да бъде обявена за официален празник. Съединението на България е и ясен исторически контрапункт на мита, че ако не била Русия, щяли сме още да бъдем част от Турция.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: 130 години от Съединението на България

Мнение от IFF »

MrGeek написа: Съединението на България е и ясен исторически контрапункт на мита, че ако не била Русия, щяли сме още да бъдем част от Турция.
:y:
Има още един исторически пункт, доказващ казаното от теб, на днешната дата се е случило и друго важно събитие - Кюрдистан е извоювал своята независимост, побеждавайки османската империя и създава собствена държава. Но на тях им е било по-лесно, все пак по сегашни сметки наброяват 40 милиона души.
Аватар
valsto1
Мнения: 426
Регистриран на: Съб Авг 17, 2013 10:29 am

Re: 130 години от Съединението на България

Мнение от valsto1 »

MrGeek написа:... Съединението на България е и ясен исторически контрапункт на мита, че ако не била Русия, щяли сме още да бъдем част от Турция.


Българските русофили са инструмент на Кремъл със задача анексирането на България от Русия и после СССР -те само формално са част от българският народ!

След 23 август 1939 година, когато Хитлер и Сталин се съюзяват и си поделят временно Европа, по заповед на Кремъл френските комунисти упътват колоните на Вермахта при окупирането на Франция.

Русофилството в България обаче е наистина уникално явление в световната история със своята готовност да служи на Кремълския си господар дори и след рухването на СССР!

Димитър Благоев...

"Русофилството е грубо политическо суеверие, умишлено култивирано сред народните маси; политическо знаме, вървенето и воюването под което неизбежно води към предателство и национална катастрофа. Защото русофилите, плувайки безогледно във водите на руската дипломация, неизбежно и фатално правят от България едно сляпо и послушно оръдие в ръцете на руската завоевателна политика на Балканите". („Принос към историята на социализма в България, С., 1976)

Още публикации по темата в този блог:

Наши възрожденци за Русия - 2
Пейо Яворов за Русия
Наши възрожденци за Русия - 1
Иван Вазов за Русия

Достоевски за руската завист към българите.

http://www.dnevnik.bg/blogosfera/post.php?id=104169"
Лъжата е участ на робите. Свободните хора са длъжни да говорят истината.- римска поговорка или /Монтен ??/
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: 130 години от Съединението на България

Мнение от jovani »

Наскоро гледах един филм на един от уважаваните от мен режисьори Куентин Тарантино - филма се казва "Джанго". За да съм честен този филм според мен бледнее пред по-ранните му произведения, като цяло последните филми на Тарантино са все по-слаби (по моя оценка), но в тях все пак могат да се открият някои проблясъци и истини за човешката природа.

Та това което ми допадна в този филм, е че много от героите ми напомнят на дупедавците в този форум - например гладните и неугледни Хили-Билита, които са готови да насъскат кучетата с/у робите, за да получат по някой полуоглозган кокал и потупване по гърба от своят господар (Леонардо Ди Каприо). А Мр. Гийк ми напомня на роба Стивън, готов на всичко, за да усмисли ролята си на надзирател на низшата, според него, класа.

Филма го има в Нетфликс, за който е абонат.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: 130 години от Съединението на България

Мнение от MrGeek »

jovani написа:Наскоро гледах един филм на един от уважаваните от мен режисьори Куентин Тарантино - филма се казва "Джанго". За да съм честен този филм според мен бледнее пред по-ранните му произведения, като цяло последните филми на Тарантино са все по-слаби (по моя оценка), но в тях все пак могат да се открият някои проблясъци и истини за човешката природа.

Та това което ми допадна в този филм, е че много от героите ми напомнят на дупедавците в този форум - например гладните и неугледни Хили-Билита, които са готови да насъскат кучетата с/у робите, за да получат по някой полуоглозган кокал и потупване по гърба от своят господар (Леонардо Ди Каприо). А Мр. Гийк ми напомня на роба Стивън, готов на всичко за да усмисли ролята си на надзирател на низшата, според него, класа.

Филма го има в Нетфликс, за който е абонат.
Таварищ джовани, ти наясно ли си с дефиницията на думата "дупедавец" и как точно подобен термин може да се отнесе към хората, решили да отдадат почитта си към един от най-българските празници и съответното емблематично за България историческо събитие? Довчера предизвикваше у мен единствено смях с нескопосаните си ирационални "мъдрости", но след този опит да се погавриш с най-истинския български празник, олицетворение на българската независимост и възрожденски дух, мога вече единствено да те съжалявам.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: 130 години от Съединението на България

Мнение от jovani »

MrGeek написа:
jovani написа:Наскоро гледах един филм на един от уважаваните от мен режисьори Куентин Тарантино - филма се казва "Джанго". За да съм честен този филм според мен бледнее пред по-ранните му произведения, като цяло последните филми на Тарантино са все по-слаби (по моя оценка), но в тях все пак могат да се открият някои проблясъци и истини за човешката природа.

Та това което ми допадна в този филм, е че много от героите ми напомнят на дупедавците в този форум - например гладните и неугледни Хили-Билита, които са готови да насъскат кучетата с/у робите, за да получат по някой полуоглозган кокал и потупване по гърба от своят господар (Леонардо Ди Каприо). А Мр. Гийк ми напомня на роба Стивън, готов на всичко за да усмисли ролята си на надзирател на низшата, според него, класа.

Филма го има в Нетфликс, за който е абонат.
Таварищ джовани, ти наясно ли си с дефиницията на думата "дупедавец" и как точно подобен термин може да се отнесе към хората, решили да отдадат почитта си към един от най-българските празници и съответното емблематично за България историческо събитие? Довчера предизвикваше у мен единствено смях с нескопосаните си ирационални "мъдрости", но след този опит да се погавриш с най-истинския български празник, олицетворение на българската независимост и възрожденски дух, мога вече единствено да те съжалявам.
Вашите думи са музика за моите уши, товарищь Гийк.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: 130 години от Съединението на България

Мнение от Ivan1007 »

IFF написа:
MrGeek написа: Съединението на България е и ясен исторически контрапункт на мита, че ако не била Русия, щяли сме още да бъдем част от Турция.
:y:
Има още един исторически пункт, доказващ казаното от теб, на днешната дата се е случило и друго важно събитие - Кюрдистан е извоювал своята независимост, побеждавайки османската империя и създава собствена държава. Но на тях им е било по-лесно, все пак по сегашни сметки наброяват 40 милиона души.
Хмм... защо се засили в Кюрдистан?

Не може ли по-наблизо?

Унгария,Сърбия, Македония, Aлбания?

Или по-далеч?

Сирия, Ливан, Египет - те и досега палят свещи за руския цар освободител и се молят денонощно за здравето на бащиците ( Ленин, Сталин, Хрушчов, Брежнев та до Путин)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: 130 години от Съединението на България

Мнение от Guinness »

Тавариш ,jovani у вас толалетна запушилас и вие решили здес изсеретес! :clap: :clap: :clap: :clap:
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: 130 години от Съединението на България

Мнение от myhata II »

Много хубаво им го каза Джовани, и определено ролята на гайката много му приляга ! :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: 130 години от Съединението на България

Мнение от MrGeek »

Не се препоръчва за безродници със съветско възпитание и мухи:
Захарий Стоянов написа:КОЙ?
Изображение

Кой въстана срещу нашето свещено дело - съединението на Южна със Северна България? Кой караше турците да навля­зат в България и да пуснат малко кръвчица на братушките? Кой отчисли българския княз от редовете на армията си, за да го опозори и омаскари, когато той се намираше на границата сре­щу неприятеля? Кой си дръпна от нашата войска офицерите, които хрантутехме като просяци с единствена адска цел да ни съсипе войската, когато тя се намираше в път за бойното поле? Кой насъска сърбите да ни нападнат откъм гърба, когато ние бяхме въз друга страна? Кой настояваше най-много да се пратят турските комисари в Южна България? Ами я кажете, кой ни открадна княза от Софийския палат в това време, когато на него­вата глава не бяха изсъхнали още лавровите венци от Слив­ница? Кой даваше честно и благородно слово, че ако си отиде тоя княз, то и съединението ще бъде пълно, и правата на Бълга­рия ще да си останат непокътнати, и конституцията ще си бъде в сила, с една реч, България ще да цъфти и вирее?

Така ли излезе? Кой изпрати подир няколко дена подлия Генерал Каулбарс да развращава, подкупва, лъже, бунтува и беснее? Кой поду­чи пичовите и вагабонтите да вдигат бунтове в Бургас, Сливен, Силистра и Русе, да леят кръв и въвеждат анархия, щото по тоя начин да се отвори път за чужда окупация? Кой унизи и се поди­гра с България като й препоръчваше за княз един развратен черкезин - Мингрели? Кой прибра под свое крило всичките чапкъни в България, а законните власти, в това число и В. Н. Събра­ние, за незаконни с единствена цел, да се продължи още в Бълга­рия безредицата, да се отчая и омаломощи българският народ и да каже: „Дойдете и ни спасете" - Русия, нашата фатална освободителка, покровителка, славянската, братската, христи­янската и великата Русия, с която сме една вяра и една кръв!

Да бъде проклета оная минута, когато е стъпил руски крак в нашата земя, когато се е произнесла за първи път думата освободителка и покровителка! Аман, бей, аман! Лошо нещо било московлука... То не прилича ни на даалии, ни на кърджалии, ни на фанариоти! Право имали ония старци, съвременници на Екатерина, на Александра I и на Никсолая, които ни говореха: „Ще плачете за зеленото парцалче". Видели тия и патили, на основание на факти и на събития говорели горните думи. Цял свят, хора, които не ни бяха ни в клин, ни в ръкав, припознаха нашата висока култура и благородните ни борби, само московците стоят настрана и викат: „Стрижено е !" - Необяснимо. Царуванието на нагайката, монголското иго, татарщината и крепостното право може би да са едни от най-силните фактори, които са направили от руските държавни мъже зверове и идиоти. От друга страна пък, твърде е обяснимо тяхното подло поведение, защото хората искат да ни направят московци, прочее, правят ни всичките злини и пакости, които може да измисли развратният човек. Но и това е недоволно. Малко ли други държави има, които също така се стремят да владеят над чужди земи и народи. Между това, ние не виждаме тая подлост в техните стремления, тия адски и гнусни средства, каквито руската дипломация употребява над България.

Захарий Стоянов
Председател на БТЦРК и главен организатор на Съединението на Княжество България и Източна Румелия (1885)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: 130 години от Съединението на България

Мнение от myhata II »

Забрави за твоя любим писател П.Р. Славейков който много често цитираше със следния упрек
„Не сме народ, а мърша” !

Ми как да те четем бе гайка, ти не уважаваш майка си и баща си и родата, а искаш тук да ни пускаш патриотични теми и да ти ги четем !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: 130 години от Съединението на България

Мнение от the_coach »

Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: 130 години от Съединението на България

Мнение от MrGeek »

Русия, Съединението, историята ни


Изображение



Честит Национален празник на всички истински българи, които познават реалната история и борби за освобождението на България!
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Публикувай отговор