Манията по здравословно хранене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Манията по здравословно хранене

Мнение от optics »

От разговори с роднини и приятели оставам с впечатление че в България върлува мания за здравословно хранене. Примерно - жито скубано на ръка (сакън че ако се събере с машина му отидоха здравословните свойства). И ред други примери за полезни храни. Сладоледа бил вреден (видяха че имам няколко празни кутии от сладолед и се завайкаха)

Днеска пък гледам рецепта от нашенка (сиреч канадка) за българските читатели - как да си направели кисело мляко от "млад кокос". :o която се посреща много радушно.
http://nadiapetrova.bg/2015/08/%D0%BA%D ... %BE%D1%81/"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от Павел »

optics написа:От разговори с роднини и приятели оставам с впечатление че в България върлува мания за здравословно хранене. Примерно - жито скубано на ръка (сакън че ако се събере с машина му отидоха здравословните свойства). И ред други примери за полезни храни. Сладоледа бил вреден (видяха че имам няколко празни кутии от сладолед и се завайкаха)

Днеска пък гледам рецепта от нашенка (сиреч канадка) за българските читатели - как да си направели кисело мляко от "млад кокос". :o която се посреща много радушно.
http://nadiapetrova.bg/2015/08/%D0%BA%D ... %BE%D1%81/"
В България, страната където се налага рекламирането на "кренвиршите от месо" и "сиренето направено от мляко", да се разисква здравословно хранене е все едно в едно стадо яловите овце да си говорят за спирали :rofl:
Върха на снобаризма.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от optics »

Аслъ !
Но за тях ние сме почти толкова дебели като дебелите американци, ядем само ге-ме-о и хал хабер си нямаме от здравословност (Монсанто ни е фанал за гушата).
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от Godis »

Някой да ме светне какво е електролитна вода ? :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от yahoo »

Едва ли е мания, но все повече хора по цял свят осъзнават значението на това какво ядем върху здравето ни. България не може да бъде изключение от този световен процес. Наскоро се върнах от България и видях и двете крайности - от пълно безразличие какво ядат до вманиачаване към например само зелени смутита или салати.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от myhata II »

Павел написа:
optics написа:От разговори с роднини и приятели оставам с впечатление че в България върлува мания за здравословно хранене. Примерно - жито скубано на ръка (сакън че ако се събере с машина му отидоха здравословните свойства). И ред други примери за полезни храни. Сладоледа бил вреден (видяха че имам няколко празни кутии от сладолед и се завайкаха)

Днеска пък гледам рецепта от нашенка (сиреч канадка) за българските читатели - как да си направели кисело мляко от "млад кокос". :o която се посреща много радушно.
http://nadiapetrova.bg/2015/08/%D0%BA%D ... %BE%D1%81/"
В България, страната където се налага рекламирането на "кренвиршите от месо" и "сиренето направено от мляко", да се разисква здравословно хранене е все едно в едно стадо яловите овце да си говорят за спирали :rofl:
Върха на снобаризма.

А тука е толкова фалшиво всичко , че чак не си отварят устата да го кажат !
За пример :
забравено кисело мляко от магазина стои в хладилника 3 месеца и си седи все едно е от вчера :n:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от ivandaman »

Аз нямам нищо против "здравословното хранене" но не съм сигурен какъв му е смисъла ако е придружено от промишлено количество никотин???? (За България става въпрос)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от roumensp »

myhata II написа:А тука е толкова фалшиво всичко , че чак не си отварят устата да го кажат !
За пример :
забравено кисело мляко от магазина стои в хладилника 3 месеца и си седи все едно е от вчера :n:
Фалшиви са боклуците дето ти си взимаш, на мен плодове и зеленчуци и по 5 дена не ми изкарват. Кисело мляко си взимай "балкански", "гръцки" или подобен тип, или си прави сам, не е толкова трудно.
Ти искаш да ядеш за 2-300 кинта на месец и да е качествена храна ... Сори, ама не става тоя номер.

А за БГ има една приказка, че единственото истинско нещо е ментето. :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от optics »

ivandaman написа:Аз нямам нищо против "здравословното хранене" но не съм сигурен какъв му е смисъла ако е придружено от промишлено количество никотин???? (За България става въпрос)
Ами какъв е смисъла на ръчно наскубаното жито ? :o
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от roumensp »

optics написа:
ivandaman написа:Аз нямам нищо против "здравословното хранене" но не съм сигурен какъв му е смисъла ако е придружено от промишлено количество никотин???? (За България става въпрос)
Ами какъв е смисъла на ръчно наскубаното жито ? :o
Снобарщина (освен ако не е по "kosher", не знам) ... За някои готвенето и храненето си е един вид изкуство.
Нима 50 годишните вина и трюфелите, събирани с кучета наистина си заслужават парите ?
А в конкретния случай - видяла жабата, че подковават коня и поискала и тя. :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от myhata II »

roumensp написа:
myhata II написа:А тука е толкова фалшиво всичко , че чак не си отварят устата да го кажат !
За пример :
забравено кисело мляко от магазина стои в хладилника 3 месеца и си седи все едно е от вчера :n:
Фалшиви са боклуците дето ти си взимаш, на мен плодове и зеленчуци и по 5 дена не ми изкарват. Кисело мляко си взимай "балкански", "гръцки" или подобен тип, или си прави сам, не е толкова трудно.
Ти искаш да ядеш за 2-300 кинта на месец и да е качествена храна ... Сори, ама не става тоя номер.

А за БГ има една приказка, че единственото истинско нещо е ментето. :D
Ей това "взимах":
http://www.astro.ca/products/astro_orig ... cNS2n_bLIU"
Това е 3 кинта

А сега сме на това :
http://pinehedge.com/products.htm"
Това е 6

Кое му е евтиното на първото ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от miteto »

Godis написа:Някой да ме светне какво е електролитна вода ? :)
Изображение
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от Kan_Tangra »

От бегли спомени, това е вода за спортисти, подсилена с минерали и соли, за да компенсира загубата на минерали и соли при изпотяването. Предназначена е за маратонци, тенисисти, баскетболисти, футболисти, и тн про спортисти, които потят по 10кг на един път. За 3 часови интензивни тренировки/състезание, това е напълно нормално количество.

При такъв тип физически натоварвания и разход на соли и вода, е супер важно да не се пие чиста вода, заради разни ефекти с клетките. Примерно извън клетката една соленост, вътре в клетката друга, с големи разлики, и има не знам какви ефекти върху организма.

Говореше се, че в началото, било отвратително на вкус. Но преди определен брой години е закупено от някой от гигантите, кока-кола или някой друг, и тотално му променят съдържанието, наблъсквайки го със фруктозни сиропи и други гадории. За да има по-приятен маркетингов вкус.

Аз лично никога не съм го пил. И нямам намерение.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от kiro »

Гаторейд е оцветена вода със захар и сол, които се продават под името "електролити"
Bulgayrian
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от speedy »

kiro написа:Гаторейд е оцветена вода със захар и сол, които се продават под името "електролити"
Е да де - солите, разтворени във вода, са точно електролит. Какво толкова странно има?
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Публикувай отговор