България в снимки от миналото !

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от ablood »

Павел написа:
ablood написа:Единствените предимства на комунистическото детство бяха липсата на коли по улиците и спокойствието на майките, незнаещи за съществуването на педофилите.
Да, беше пълно с педофили, нещо което партията лесно прикриваше, щото нали държавата ни беше необятна. :rofl:
Не схващам к'во имаш в предвид с иронията.
1.Педофили преди 50 години не е имало?
2.Педофилите преди 50 години не са опипвали деца?
3. Преди 50 години медиите не са отразявали педофилските прояви?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от Kpetrov »

klisurov написа:...
Ivan1007 написа:...
Правите се на интересни и цитирате откъси от това което казах.
Изкривявали сме били историята и сме повтаряли лъжи!
Вие сте тези които се вайкате, когато някой спомене и няколкото добри неща от едно време!

Аз казах че съм доволен, че съм израсъл с по-добро детство и живот от повечето деца на тази планета и се чуствам привилегирован за което. Не благодаря на никаква партия за това, нито на някакъв режим.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от klisurov »

Kpetrov написа:Аз казах че съм доволен, че съм израсъл с по-добро детство и живот от повечето деца на тази планета и се чуствам привилегирован за което. Не благодаря на никаква партия за това, нито на някакъв режим.
Въпросът е благодарение или въпреки системата.
При мен е въпреки системата. За това и не мога да се умилявам от снимките.
Което не означава, че навсякъде другаде системата е била по-добра. Просто тази, за която става дума не е била добра. Да, имало е и по-лоши, но това не оправдава системата, в която бяхме принудени (без правото да я напуснем) да живеем.

Не казвам, че системата в момента в БГ е по-добра (или по-лоша), но поне имаш възможността да я промениш или напуснеш.

И същото е и за системата тук: Като канадски гражданин имаш възможността да я промениш, а също и възможността да я напуснеш.

И за да не съм гловословен: Дядо ми до смъртта си не бе член на ТКЗС-то.
Баща ми е мислил за бягство през Югославия. Баща ми напусна системата при първа възможност - 02 август 1990. Тоест, те не са харесвали тогавашната система, но не са имали възможността да я променят, нито напуснат. За това аз лично не харесвам, меко казано, системата от преди ноември '89. А понеже не харесвам системата след това, след като се опитах (безуспешно) да я променя, я напуснах.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от speedy »

Какво общо има щастливото детство с общата идиотска ситуация при социализма в България?

Моето детство също беше общо взето щастливо, най-вече защото това го определям аз - щастието е субективно. Е, имаше малки изключения, когато щастието беше "суспендирано". Да речем когато нашите разбраха, че съм ходил за риба без да ги уведомя...

А снимките на усмихнати деца изглеждат най-хубавото нещо на света ... и са основен елемент в пропагандата, независимо кой я създава.









Първата и втората снимка не са от България и са от много по-нови времена, но усмивките са същите.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от 7George »

Павел написа: Забрави да споменеш и липсата на детски кревати, компенсирано от изобилието на плъхове в неотоплените класни стаи. Там където малките деца спят по подовете през деня (за което удобство родителите плащат по $1300/месец), нощем маршируват гризачите. Учителите крият дневниците си в специални стъклени контейнери, щото иначе плъховете ги изяждат.

http://www.cbc.ca/news/canada/british-c ... -1.3042382"
Това може да се дължи не на държавата, и не на миналото, а на провинцията примерно. Щото мекият климат си има и минусите. Гризачите и емигрантите налитат на такива места. Албърта все още я удържат рат-фри. Само един щрих, без нарочен акцент. :)
Embrace your climate change!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от optics »

За съживяване на темата, айде и една съвременна, правена тия дни от мои приятели:
Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от joro »

Ето ви снимки на щастливи съвременни деца. Снимките съм ги правил аз. Банско 2015 г.

Изображение

Изображение

Изображение
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от joro »

А за тая снимка никой не вярва, че е от България
Изображение
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от IRA »

Защо не вярват?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от MrGeek »

joro написа:А за тая снимка никой не вярва, че е от България
Ъъъъ, нещо ме изгуби тук. Кой е този, дето не вярва, че въпросния типично български изглед е от България?



Нямам много стари снимки, но тази пак е от миналото има-няма 12-13 години. :)

Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от optics »

Жоре,
поетът беше казал:

Гледам децата, които играят на улицата, и като си въображавам една бяла брада, нареждам:
===============================================================


Седя и гледам от прозореца: деца

играят вън; - сега е утрината тяхна

и пролет грее на безгрижните лица.

Един ли цвят пред моите очи увяхна?

Седя и гледам; спомени придавят гръд.

Неволно пита взор посоките далеки,

където се преплитат пътища, пътеки...

Що иде тук - и кой отива там, - отвъд

сребровъздушните стени на кръгозора?

Но кой ще назове честта и кой позора?

Деца, боя се зарад вас.



Извършва слънцето заклетия си ход

над вашите глави открити. То прижуря -

и облачен дими припламнал небосвод.

Аз зная що е пек, аз зная що е буря.

Отдавна вече бдя - пребродих своя ден...

Деца, седя и гледам с горестна усмивка.

И кой ще ми натякне моята почивка?

Но на прозореца завесата пред мен

да падне чакам аз. От молниите блясък

ще свети вам по пладне. Бурята навън

ще заглушава вашия безсмислен крясък.

А без видения ще бъде моя сън.



Разръфани и прашни, вечерния хлад

най-сетне ще ви лъхне. Морно меланхолни

чела ще наведете. Спомена нерад

ще пари - като въглен - на душите болни, -

като забита и прекършена стрела.

А медлено ще чезне вечерна позлата

на висоти, остали тайна за мечтата.

И ето в оня час на синята мъгла,

когато млъква шум и тишината стене,

при своите прозорци седнали без мощ,

спомнете си, деца, спомнете си за мене

и прошепнете - лека нощ!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от joro »

Сравнете центъра на Банско и улиците с тези на някои други градове в България. Обърнете внимание на това, колко е чисто навсякъде. Където има икономика, има и култура. Снимките съм ги правил аз.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от optics »

Площада е супер, но за улиците имам резерви.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от prace »

Bistra написа:Баси и глупостите! |( Ще седна да си преглеждам чернобелите снимки и да се радвам какво бузесто бебе съм била. :fubar: Тази тема е нагледен пример защо почнах да чувствувам този форум...booooring :yawn: |-)
Ми що киснеш във форума като е толкова боринг?
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от prace »

Павел написа:
optics написа:
tonich написа:
optics написа:Тази е моя, мисля че е Ахтопол, някъде 86-та може би
Катмите закъсняват (както обикновено), а всички са изнервени, защото бързат да ходят на плаж и искат да сложат надуваемия дюшек на по-хубаво местенце. Безценно! :D
Има и друг български феномен - опашката никога не остава тясна колкото един човек ! Почва едно надничане и опити за преварване.
А не е ли по-патетично да се редиш на опашки (спане по тротоарите 1-2 нощи) при пускането на поредния плейстейшън, Прозорец или поредната междузвездна простотия?

Както Миелето отбеляза, въздуха в днешна София е в пъти по-мръсен от някогашната кремиковска. Вчера прочетох, че Париж е най-замърсения европейски град - 80% от колите там били дизелови.

Много е жалко човек да отрича детството си, да му се присмива и да спекулира, че ако е израсъл в капиталистическа държава е щял да бъде по-щастлив, само защото е щял да има банани и Мак Доналдс на всяка крачка. Имат право да си мразят детството само израсналите в сиропиталища или такива деца, имали нещастието да попаднат на лоши родители - нещастни обстоятелства нямащи нищо общо с обществения строй. С риск да стана досаден, ще ви дам поредния пример с Х. Стърн. Последният израства в квартал Рузвелт (изписването на бг е неправилно, но както и да е) - Лонг Айлънд, който постепенно започва да се променя от хубав бял квартал на негърско гето. Самият Стърн казва, че в един момент на целия техен блок само тяхното семейство останало бяло, обаче родителите му-идеалисти, упорито отказвали да се изнесат от там, защото вярвали в мирното съвместно съществуване на всички раси :) Всеки божи ден Стърн е бил причакван, бит и ограбван от група чернокожи деца. Всеки божи ден той е прескачал закуската, защото са му крадял джобните пари. Всеки божи ден е бил освиркван и подиграван, за това че е грозен бял евреин, с една дума, живота му е бил ад под богатото американско небе. Единственият начин да забрави поне за момент този ужас е бил да се заключва в стаята си, да пуши марихуана и да слуша плочи на Бийтълс.
Повечето от нас имаме деца, израдващи в богата капиталистическа Канада, деца, материално задоволени с всичко. Вие можете ли да кажете, че тяхното детство е по-щастливо от нашето? Аз не мога.
:clap: :y:
Публикувай отговор