България в снимки от миналото !

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от Павел »

Bistra написа:Баси и глупостите! |( Ще седна да си преглеждам чернобелите снимки и да се радвам какво бузесто бебе съм била. :fubar: Тази тема е нагледен пример защо почнах да чувствувам този форум...booooring :yawn: |-)
Добре, че започна да разбираш колко боринг е форума след 8504 постинг... с най-новия прякор :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от Павел »

ablood написа:Павел пак недоразбрал.
Никой не се оплаква от нещастно детство.
Аксиния казва, че живота по време на детството и е бил най-щастлив. Коко опонира, че живота през 60-те са някакви ранни детски спомени и цитира с подигравка метафори в песнички от нашето детство намеквайки, че всичко това е било за промиване на мозъци, нямащо нищо общо с действителността. Едни са умирали от студ в класните стаи, стрина е живяла сред хлебарки е прескачала всяка неделя до Бела Слатина да се окъпе, за да и каже после пернишкия бизнесмен "Честито баня" и за да може от понеделник до четвъртък (още прясно изкъпана) да прекарва в кремиковската квартирата поредния съученик зад гърба на дремещата си баба. Пак Коко описва абсурда от чакането по опашките за телевизори. Както виждаш, всички описват в какъв ужас сме живели и какво нещастно детство сме имали.

Дали обаче са на същото мнение западните родителите на поредните деца изтрепани в поредното енско училище? Колко масови убийства ставаха по неотоплените ни някогашни училища? Колко деца биваха зарибявани от наркодилъри? Колко деца биваха отвличани, изнасилвани и убивани? Колко педофили обикаляха по детските площадки или градския транспорт?

Миналата седмица от у-щето на детето организираха "трип" - 10 км за децата. Всички родители, които се съгласихме да караме деца до дестинацията, трябваше да си направим криминален чек. Такъв бе необходим дори и за тези родители, возещи само собствените си деца. Някой да си спомня подобно нещо от нещастното ни детство? Защо не ми дадете брейк, ха?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от Ivan1007 »

Павле,

Къ да ти обясни човек, че"
поредните деца изтрепани в поредното енско училище? Колко масови убийства ставаха по неотоплените ни някогашни училища? Колко деца биваха зарибявани от наркодилъри? Колко деца биваха отвличани, изнасилвани и убивани? Колко педофили обикаляха по детските площадки или градския транспорт?
- такива неща не стават само в затвора?

Нема начин.

И кво ти стана като си напраи криминален чек?

В затвора наречен НРБ криминален чек беше излишен - Партията и единствената и опора "народната милиция" знаеха всичко за всеки. ти го знаеш много добре всъщност. :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от Павел »

Ivan1007 написа:Павле,

Къ да ти обясни човек, че"
поредните деца изтрепани в поредното енско училище? Колко масови убийства ставаха по неотоплените ни някогашни училища? Колко деца биваха зарибявани от наркодилъри? Колко деца биваха отвличани, изнасилвани и убивани? Колко педофили обикаляха по детските площадки или градския транспорт?
- такива неща не стават само в затвора?

Нема начин.

И кво ти стана като си напраи криминален чек?

В затвора наречен НРБ криминален чек беше излишен - Партията и единствената и опора "народната милиция" знаеха всичко за всеки. ти го знаеш много добре всъщност. :tmi:
Е нема как да го знам - не са ме пращали по заслуги да следвам в СССР :rofl:

И си много прав - в затвора изобщо не стават изнасилвания и убийства :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от Ivan1007 »

Ми то кво да следваш - таблицата за умножение се учи в началното училище. За копърка и кашкавал да продаваш - стига. :D

Не съм следвал в СССР, и в затвора не съм бил.

Ама знам, че там няма деца - поне в нормалните държави де,

В България обаче и децата бехме в затвора.

Независимо дали сме го осъзнавали или не.

В края на 60-те карахме колелета на три колела с комшийчето - бог да я прости.

В началото на 90-те вуйчо ми си прочете досието - баща и е докладвал кога се е слушало радио BBC и DW в нас. :|

Много ли ти е мъчно за онова време?

Наклепаш комшията и милицията се праи че не вижда дребната ти контрабанда? :D
Последно промяна от Ivan1007 на Пон Окт 05, 2015 2:30 am, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от Ivan1007 »

Павел написа:Повечето от нас имаме деца, израдващи в богата капиталистическа Канада, деца, материално задоволени с всичко. Вие можете ли да кажете, че тяхното детство е по-щастливо от нашето? Аз не мога.
За тяхното и аз не мога.

Но на моите беше щастливо.

Синът ми си намери работа в Канада преди мен. Беше на 16. Живя в къщи, но сам си плати следването - дипломира се без цент заем.

Дъщеря ми също работи от 16 годишна и също не и плащам следването. Не, че не мога - не иска. И твърдя, че е много щастлива в "капиталистическа Канада". Много харесва и България, но сегашната, а не онази, която помни от детската градина, където я оставяхме, защото ние с майка и трябваше да работим, за да вържем двата края. Десетина години по-късно ни раказа за почти ежедневните пошляпвания, пощипвания и друг тормоз на учителките и лелките.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от ablood »

Единствените предимства на комунистическото детство бяха липсата на коли по улиците и спокойствието на майките, незнаещи за съществуването на педофилите.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от myhata II »

Ivan1007 написа:Ми то кво да следваш - таблицата за умножение се учи в началното училище. За копърка и кашкавал да продаваш - стига. :D

Не съм следвал в СССР, и в затвора не съм бил.

Ама знам, че там няма деца - поне в нормалните държави де,

В България обаче и децата бехме в затвора.

Независимо дали сме го осъзнавали или не.

В края на 60-те карахме колелета на три колела с комшийчето - бог да я прости.

В началото на 90-те вуйчо ми си прочете досието - баща и е докладвал кога се е слушало радио BBC и DW в нас. :|

Много ли ти е мъчно за онова време?

Наклепаш комшията и милицията се праи че не вижда дребната ти контрабанда? :D

Охоо, и в затвора си бил, явно е имало защо, едно време НЕ вкарваха ей така за нищо .. !
Като те чета колко си "арогантен" и с "просташко поведение", човек си казва че от там не си излизал ! 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа:В края на 60-те карахме колелета на три колела с комшийчето - бог да я прости.

В началото на 90-те вуйчо ми си прочете досието - баща и е докладвал кога се е слушало радио BBC и DW в нас. :|

Много ли ти е мъчно за онова време?
А пък аз си мислех, че си привърженик на лозунга "see something say something"
Все едно тук е по-различно.
Били поплясквали и пощипвали децата в градините. Тук пък на някои прослойки са им взимали децата и повече не са ги виждали.
Имали сме недостиг на много неща и не сме били презадоволени, като други общества, но не сме били и толкова зле, че да се вайкаме като дърти свекърви.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от klisurov »

Kpetrov написа:... но не сме били и толкова зле, че да се вайкаме като дърти свекърви.
Определено на някои много им се иска въобще да ме се оплакваме, както тогава, така и сега.
Направо да се чуди човек каква бе тази наглост на някои елементи да развалят рахатлъка на хората. Гадове, бе, гадове, вместо да превиват врат и да целуват ръка, че въобще са живи, те тръгнали да се вайкат.
Kpetrov написа:Все едно тук е по-различно.
Правилно! След като има прецедент (тук), разрешено е да се прилага на всякъде (нак-вече там).


Казват, че една лъжа повторена сто пъти, става истина, но не и ако си я изстрадал на собствен гръб.
Жалко, че заради такова "изкривяваме" на историята, след години децата ни ще ни питат, от какво толкова се вайкаме.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от Ivan1007 »

Kpetrov написа:
Ivan1007 написа:В края на 60-те карахме колелета на три колела с комшийчето - бог да я прости.

В началото на 90-те вуйчо ми си прочете досието - баща и е докладвал кога се е слушало радио BBC и DW в нас. :|

Много ли ти е мъчно за онова време?
А пък аз си мислех, че си привърженик на лозунга "see something say something"
Все едно тук е по-различно.
Били поплясквали и пощипвали децата в градините. Тук пък на някои прослойки са им взимали децата и повече не са ги виждали.
Имали сме недостиг на много неща и не сме били презадоволени, като други общества, но не сме били и толкова зле, че да се вайкаме като дърти свекърви.
Чий го дириш тук, като не е по-различно?

Ако се чувстваш презадоволен - дарявай.

Вайкат се такива като теб - по миналото.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от Ivan1007 »

klisurov написа:
Kpetrov написа:... но не сме били и толкова зле, че да се вайкаме като дърти свекърви.
Определено на някои много им се иска въобще да ме се оплакваме, както тогава, така и сега.
Направо да се чуди човек каква бе тази наглост на някои елементи да развалят рахатлъка на хората. Гадове, бе, гадове, вместо да превиват врат и да целуват ръка, че въобще са живи, те тръгнали да се вайкат.
Kpetrov написа:Все едно тук е по-различно.
Правилно! След като има прецедент (тук), разрешено е да се прилага на всякъде (нак-вече там).


Казват, че една лъжа повторена сто пъти, става истина, но не и ако си я изстрадал на собствен гръб.
Жалко, че заради такова "изкривяваме" на историята, след години децата ни ще ни питат, от какво толкова се вайкаме.
Как не разбра - Украйна е като Йемен, британската полиция също като Гестапо ... и в САЩ бият негрите. :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от Павел »

Independent написа:
Павел написа:Нищо не си разбрал от написаното от мен - опашките не означават автоматично нещастно детство, или такова, че да го съжаляваме или присмиваме.
Сами по себе си опашките нищо не означават. Но като ги сложиш на едно място със:
* режима на водата - четири дни няма, един ден има, но само студена
* режима на тока - в нашия вилает го изключваха точно за новините
* раздрънканите рейсове - дефиницията за софийски рейс беше "превозно средство, при което през август не можеш да отвориш точно тези прозорци, които през януари не можеш да затвориш"
* счупените чинове
* неотоплените класни стаи
* пълната липса на шкафчета или закачалки в същите класни стаи

Та на мен също някак си ми е невъзможно да си спомням с умиление за отминалото време.
Забрави да споменеш и липсата на детски кревати, компенсирано от изобилието на плъхове в неотоплените класни стаи. Там където малките деца спят по подовете през деня (за което удобство родителите плащат по $1300/месец), нощем маршируват гризачите. Учителите крият дневниците си в специални стъклени контейнери, щото иначе плъховете ги изяждат.

http://www.cbc.ca/news/canada/british-c ... -1.3042382"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от Павел »

ablood написа:Единствените предимства на комунистическото детство бяха липсата на коли по улиците и спокойствието на майките, незнаещи за съществуването на педофилите.
Да, беше пълно с педофили, нещо което партията лесно прикриваше, щото нали държавата ни беше необятна. Партията също прикриваше и масовите разстрели по училища и кина. Всичките тези неща си ставаха всеки ден, само дето ние не знаехме :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: България в снимки от миналото !

Мнение от Павел »

Ivan1007 написа:
Павел написа:Повечето от нас имаме деца, израдващи в богата капиталистическа Канада, деца, материално задоволени с всичко. Вие можете ли да кажете, че тяхното детство е по-щастливо от нашето? Аз не мога.
За тяхното и аз не мога.

Но на моите беше щастливо.

Синът ми си намери работа в Канада преди мен. Беше на 16. Живя в къщи, но сам си плати следването - дипломира се без цент заем.

Дъщеря ми също работи от 16 годишна и също не и плащам следването. Не, че не мога - не иска. И твърдя, че е много щастлива в "капиталистическа Канада". Много харесва и България, но сегашната, а не онази, която помни от детската градина, където я оставяхме, защото ние с майка и трябваше да работим, за да вържем двата края. Десетина години по-късно ни раказа за почти ежедневните пошляпвания, пощипвания и друг тормоз на учителките и лелките.


Ами като нямаше акъл или находчивост да продаваш копърки, с трите си висши образования блъскаше на три смени за да вържеш двата края. С всичкия си интелект не можа ли да проумееш, че по тошово време буква леб не даваше :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор