Какво и е на България, бе?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от ablood »

Тя Бразилия е голямичка. За всеки вкус си има предлагане.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от Bistra »

Kpetrov написа: Ако не ти се нрави гъс* до гъс* и се плашиш от черноморски вълни по-добре и не помисляй за Бразилия.
Ти изгледа ли видеото? Имаше доста девствени плажове с красиви сърфисти/ки.
Друг е въпросът за престъпността, ама я виж в Бългерия колко циган има и пак оцеляваме. Ние сме калени балканци.:lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
axinia59
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Юли 02, 2015 1:24 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от axinia59 »

Един от най - големите проблеми на България е корупцията,защото много хора са готови да дадат пари ,за да може да им се свърши някаква работа .Това го имаше и при комунизма-наричаха го ,, връзки,,.Ние явно сме обременени от този факт,защото държавата ни е буквално проядена от корупция на абсолютно всички нива...Виновни са и двете страни,но аз лично не виждам никаква оправия. : :@
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от myhata II »

axinia59 написа:Един от най - големите проблеми на България е корупцията,защото много хора са готови да дадат пари ,за да може да им се свърши някаква работа .Това го имаше и при комунизма-наричаха го ,, връзки,,.Ние явно сме обременени от този факт,защото държавата ни е буквално проядена от корупция на абсолютно всички нива...Виновни са и двете страни,но аз лично не виждам никаква оправия. : :@

:rofl: :lol:
За съжаление никой не е ГОТОВ да даде пари, а просто им ги ИСКАТ ! ;) :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от newcomer »

Bistra написа:Мух, ти на това хубаво ли му викаш? Гъс* до гъс* и с тия вълни никакъв шанс да се окъпеш. Демек слънчасването ти е в кърпа вързано. :D
Виж бразилските си струва да посетиш. ;)
Това ще е следващата туристическа дестинация, май, май. Само да убедя Щерю, че няма да го заколят още на летището. :lol:

на това твоето великия е казал
-пази боже сляпо да прогледа
забрави кога си носехте сапуна от къщи и се къпехте на единствения душ
на конския плаж в Коньовица
сега кат ти порасна работата
вълните ти били виновни,
че ти влизали в г.за
и си изтърваш сапунчето
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от Bistra »

Не бе батка нищо не ми е виновно. Аз съм се махнала от кочинката форевър, а ти доброволно си се върнал в нея. Бъзикам се с Мухата, не виждаш ли? Нали знаеш вица за глистите, та и вий тъй! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от myhata II »

newcomer написа:
Bistra написа:Мух, ти на това хубаво ли му викаш? Гъс* до гъс* и с тия вълни никакъв шанс да се окъпеш. Демек слънчасването ти е в кърпа вързано. :D
Виж бразилските си струва да посетиш. ;)
Това ще е следващата туристическа дестинация, май, май. Само да убедя Щерю, че няма да го заколят още на летището. :lol:

на това твоето великия е казал
-пази боже сляпо да прогледа
забрави кога си носехте сапуна от къщи и се къпехте на единствения душ
на конския плаж в Коньовица
сега кат ти порасна работата
вълните ти били виновни,
че ти влизали в г.за
и си изтърваш сапунчето
Какво да е прогледнала ? :rofl: :D
Че на мен само вилата в Марково е 2 пъти по голяма от бунгалото на Бистра ! :D :rock:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от Bistra »

Малей, ама ти от село ли си? Я дай на руския гугъл мапс де се намира туй! :lol:
То въобще картографирано ли е? |(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от JoroF »

Bistra написа:Не бе батка нищо не ми е виновно. Аз съм се махнала от кочинката форевър, а ти доброволно си се върнал в нея. Бъзикам се с Мухата, не виждаш ли? Нали знаеш вица за глистите, та и вий тъй! :D
Ти на кое викаш "..кочинката..."....
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от ivandaman »

Малко по темата..

Ако трябва да съм откровен, това лято като че ли за първи път почувствах че в България става за живот. Макар и мъчително бавно нещата пълзят във "възходяща" посока.
Нещо от рода на старата поговорка "Крачка напред две назад", но се забелязва и усеща тенденция на подобрение

Е, има си недостатъци и повечето ги приемам като "нормални". Позанемарената инфраструктура, факта че много хора все още пестят от дезодоранти, пасти за зъби и вода. Това са неща които въпреки че дразнят се преживяват, но това което винаги ми е бъркало в мозъка и ще продължава да ми бърка е масовото пушене навсякъде..

Достатъчно негативизми обаче, за тях си има други теми.

Относно позитивните. Голямото предимство на България е че е близко до Европа и се намират билети на нормални цени до повечето дестинации. Мои познати пътуват до места които аз по приницип от Канада нямам време да посетя по простата причина че трябва да планирам ваканциите месеци напред. В същото време те просто решават и тръгват за уикенда до Копенхаген например и се връщат след няколко дни. Дори и не трябва да си взимат официално отпуски.

Пловдив е доста "приятен" град, За София си се знае отдавна че е "държава в държавата" а морето от едно време си е "друга България"
Не е случайно че туристите в София и Пловдив се увеличават а по купонджийска обстановка (след ремонта на Витошка) София вече има пешеходна зона и не отстъпва много на останалите европейски градове.

Но дори и в задръстени градове като родният Плевен има живот макар и не като по време на комунизма, но гледам че хората се женят, раждат се деца и живота не спира. Е, спазват се старите родни традиции и си се оплакват от това онова но нито са гладни нито са боси нито пък мизерстват. Напротив пътуват из цяла Европа, излизат си редовно по така наречените "заведения" и нивото на стрес според мен е много по ниско от колкото тук (като цяло).

Като се вземе в предвид сложната международна обстановка в Света в момента, България въобще не трябва да бъде подценявана като една алтернативна дестинация. (В случай на нужда)

Според мен повечето от нас тук, особено тези които сме напуснали БГ преди много години имаме леко изкривена престава за живота в България. Дявола не е толкова черен според мен. В младото поколение се забелязва тенденция на гордост и патриотизъм което според мен не е лошо и може и да е началото на нещо по-добро.

Поне така се надявам.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от Kpetrov »

JoroF написа:
Bistra написа:Не бе батка нищо не ми е виновно. Аз съм се махнала от кочинката форевър, а ти доброволно си се върнал в нея. Бъзикам се с Мухата, не виждаш ли? Нали знаеш вица за глистите, та и вий тъй! :D
Ти на кое викаш "..кочинката..."....
На мястото от където е произлязла и е получила възпитание.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
axinia59
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Юли 02, 2015 1:24 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от axinia59 »

здравейте, искам да споделя с вас нещо, което ме шокира .Преди десетина дни ми дойде на гости моя близка от провинцията ,която е идвала в София като дете .Решихме да посетим всички знакови места в центъра и започнахме от,,Витошка,, .Не мога да ви опиша за каква мръсотия става дума -плочките грозни,навсякъде с петна от разлято кафе ,трохи , фасове ,щъкащи гълъби ,и от двете страни заведения пълни с безлични ,,кибици,, .В,,Св.Неделя,, запалихме свещички и продължихме към ,,жълтите павета,,.Тук ни чакаше още по- голяма изненада. На мястото ,където беше мавзолея беше посадена градинска метла ,а отгоре стърчеше един голям черен чувал пълен с боклук и пластмасови бутилки ,затова пък наблизо имаше полицаи ,които чинно следяха да не изпуснат някой нарушител.В ляво имаше грозно кафене ,а вдясно 5-6 кофи за боклук нарисувани със спрей.При Народния театър пак същите грозни кафенета ,хотдоци ,сладоледи и т .н., все на едни и същи марки,същата кочина ,като навсякъде по паркове и градинки , а горкия ,,Народен,,с грозни, разпадащи се фасади,с колони боядисани с някаква измислена боя.За първи път се почувствах зле от това , че съм софиянка и разбрах , че от жена шофьор и кмет не става...Ако някой не вярва ,нека се разходи из София.Дано не съм обидила някого.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от ivandaman »

Axinia you are missing the "big picture"..

Че тук разлетите кафета не са само по улиците ами във скайтрейна (Нещо като метрото) Има райони на даунтаун които смърдят на урина. И не само така наречените back alleys. Примерно западнияд вход на waterfront station въпреки че го мият всеки ден от общината и с разни препарати смърдежа на урина просто не могат да го елиминират.

София може да не е най-чистият град но вярвай ми Париж (например) не е по-чист от София. Само по-голям.

Не знам била ли си вече в Канада или не, но ако очакваш някаква драстична ( в положително отношение) разлика ще останеш разочарована.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11754
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от optics »

Не знам за вас, но аз от години не съм ходил по места дето мирише на урина. Последния път беше 2013-та на Софийската гара, а предпоследния - не помня.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от Bistra »

В старият град на Монреал смърди. Предполагам, че е от конете, които използват за разходка с файтон. Инак в наше село си е чисто. Ако не излизам никъде и на мен няма да ми мирише, ама трябва да ходя на работа. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Заключено