Какво се случва в тази държава?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Какво се случва в тази държава?

Мнение от Mielle »

Мдаааааааааааа Коко,прав си като казваш,че народът едва ли би се надигнал сега,но пък други хора ще свършат каквото е необходимо.
Обаче пък мъжът ми беше прав,като сподели,че рано или късно ще "вкарат" скинарите и футболните агитки в действие и ето ти резултата.Снимките са показателни,кои групи ще вкарат за каузата:
Протест под мотото "Да спрем циганските своеволия" се проведе в градинката до сградата на Народното събрание, съобщава БГНЕС.
Граждани дойдоха, за да изкажат мнението си и да направят опит исканията им да бъде чути от обществото и политиците.

Още преди началото на протеста организаторите обявиха, че до него няма да бъдат допускани скинари и хора носещи агитационни материали със свастики и други расистки символи.

http://dnes.dir.bg/news/protest-romi-18985422?nt=9"
Не знам как си представят точно скинарите,но да кажем,че тези са си обръснали прическите примерно и вече не са скинари и готово.
В държавата си се случват разни неща,като това например:
Простреляха един от синовете на Кирил Киров-Японеца - Януш. Той е настанен във Военномедицинска академия (ВМА).Кой е Киро Японеца?

До преди няколко години Кирил Кирилов бе спряган за наркобос, но това така и не бе доказано. През 2001 г. бе обвинен за незаконно притежание на оръжие, след като при зрелищна акция на барети той и 12 негови приближени бяха арестувани в луксозната му къща в ромския квартал Факултета. По-късно обаче той бе оправдан на всички инстанции.

http://dnes.dir.bg/news/pokushenie-kiro ... 86572?nt=4"
Шофьор с БМВ с бясна скорост уби на място 8-годишно момче и избяга. По-късно наглият шофьор бе задържан от полицията.На мястото на инцидента има патрулни коли и работещи по случая полицаи. Установено е, че детето е било от ромски проиход. В момента на мястото на трагедията са струпани над 200 роми, а други продължават да прииждат.
http://dnes.dir.bg/news/katastrofa-burg ... 86032?nt=4"
И ако си мислим,че това няма да вдигне летвата на напрежението,то жестоко се лъжем! :swear: :swear: :o
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Какво се случва в тази държава?

Мнение от the_coach »

Да отидеш да живееш в чужбина и да не откъсваш поглед от българските новини............... :tmi:
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Какво се случва в тази държава?

Мнение от Mielle »

fighter Обаче пък се отказахме от TV то мдаааа тук данъка за TV licence е убийствен!Обаче пък не съм като другите българи да си дупча хубавата къща за Булсатком и да връткам по 24 часа БГ новините.А местните новини пък не изобилстват от такава екзотика.Я ще прочетеш кой кон е спечелил днес надбягванията,я за 3 те им супер успешни ръгби играчи Скукааа :D
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Какво се случва в тази държава?

Мнение от the_coach »

Абе твоята работа на гастербайстерство ми прилича, ама ти си знаеш най-добре. И щом българските новини ти носят душевен мир продължавай да им се наслаждаваш :)
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Какво се случва в тази държава?

Мнение от Mielle »

fighter Идея нямам какво е точното определение за гастербайстерство,честно.
Ти закачаш ли се или е опит за нещо като заяждане....?
Връзката ми с Канада е много дълбока,много лична и много сантиментална вече близо 20 години.
А тук където съм придобивам местна диплома над българската ми такава от Медицинска Академия,експерт съм по Pharmaceutical Business Operations за Европа и Америка и ,ако искаш можем да си поговорим как ще нарастват пропорционално до 2020 заболявания като рак,диабет и кардио,с колко милиона/милиарда ще се увеличат клиничните изследвания и други такива....
Веднага сменям темата за БГ новините,ако те влече.... ;)
Задоволих ли интереса ти? :^)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Какво се случва в тази държава?

Мнение от klisurov »

Mielle написа:Идея нямам какво е точното определение за гастербайстерство,честно.
По нашия край има българи, които са забравили пътя към БГ, т.е. са имигранти, установили се трайни в Канада.
Но са и гастербайтери, т.к. 9 месеца изкарват из Alberta, а трите зимни месеца са на помощи за безработни при семействата си.

Та ако си тръгнала с еднопосочен билет, то не си гастербайтер, но ако си за да изкараш пари за нещо си, то тогава си гастербайтер.

Боеца не е гастербайтер, затова (както и аз, между прочем) се чуди на емоциите, които са влагат относно БГ.
За мен, дали ще коментираш БГ или Заир, примерно, няма голяма разлика.

Колкото до това, кога българина ще грабне тоягата, отговора ми е: Никога.
Аз лично го проумях при края на втората студентска стачка.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Какво се случва в тази държава?

Мнение от Mielle »

klisurov Благодаря ти за описанията.Сега се замислих гастербайтер ли съм? :wasntme: Определено не съм.По-скоро пътешественик по душа.Тясно ми е едно пространство.Което означава,че като минат определени години и тук и ако има подходящо предложение бих сменила пак посоката.Четох статия между другото,че новите поколения,като тези на децата ни ще сменят работа средно по 15 пъти в живота си,както и географските ширини в търсенето и.Което предполагам ще променя и значението на гастербайстерството.
Колкото до БГ болка си ми е!От друга страна като гледам как приятелите търсят постоянно варианти да заминават май като кацна един ден на гости,освен нашите кой ли ще намеря? :(
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: Какво се случва в тази държава?

Мнение от OILERS »

Mielle написа:fighter Идея нямам какво е точното определение за гастербайстерство,честно.
Ти закачаш ли се или е опит за нещо като заяждане....?
Връзката ми с Канада е много дълбока,много лична и много сантиментална вече близо 20 години.
А тук където съм придобивам местна диплома над българската ми такава от Медицинска Академия,експерт съм по Pharmaceutical Business Operations за Европа и Америка и ,ако искаш можем да си поговорим как ще нарастват пропорционално до 2020 заболявания като рак,диабет и кардио,с колко милиона/милиарда ще се увеличат клиничните изследвания и други такива....
Веднага сменям темата за БГ новините,ако те влече.... ;)
Задоволих ли интереса ти? :^)
:handshake: :handshake: :handshake: :y: :y: :y:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво се случва в тази държава?

Мнение от Bistra »

Малей, добре че се радваме на добро здраве! :rofl: :D
Сантименталната връзка с Канада ни тегли да обясняваме българските новини на хора, които хал-хабер не ги интересува. :party: :rock:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: Какво се случва в тази държава?

Мнение от OILERS »

Bistra написа:Малей, добре че се радваме на добро здраве! :rofl: :D
Сантименталната връзка с Канада ни тегли да обясняваме българските новини на хора, които хал-хабер не ги интересува. :party: :rock:
Като не те интересува,защо ги коментираш?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво се случва в тази държава?

Мнение от optics »

Mielle написа:klisurov Благодаря ти за описанията.Сега се замислих гастербайтер ли съм? :wasntme: Определено не съм.По-скоро пътешественик по душа.Тясно ми е едно пространство.Което означава,че като минат определени години и тук и ако има подходящо предложение бих сменила пак посоката.Четох статия между другото,че новите поколения,като тези на децата ни ще сменят работа средно по 15 пъти в живота си,както и географските ширини в търсенето и.Което предполагам ще променя и значението на гастербайстерството.
Колкото до БГ болка си ми е!От друга страна като гледам как приятелите търсят постоянно варианти да заминават май като кацна един ден на гости,освен нашите кой ли ще намеря? :(
Като те слушам, съм съгласен, че не си гастърбайтър. Но в частта за статията и 15-то пъти става ясно че не ти е ясно какъв смисъл се влага в това въпреки, че вече го обясниха. Гастърбайтър е който още с тръгването знае (и иска), че отива за временно и че ще се върне обратно в родината си. Колко пъти и за колко дълго - няма никакво значение. Важна е психологическата нагласа.
Що се отнася до родолюбие, симпатии, любови... тия неща нямат пряка връзка дали си гастърбайтър или не. Един човек заминал завинаги на младини и никога не връщал се пак може да е по-голям патриот от един гастърбайтър който работи половин година навън, половин година вътре.
Статистически обаче, гледането на българска телевизия и редовно коментиране на родните новини е по-често сред гастърбайтърите.

Познаваш ли българи в Дъблин ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Какво се случва в тази държава?

Мнение от Mielle »

optics Определено не съм гастербайтер!
Тръгнах с план,идеи за реализация и не бих се върнала за постоянно в България.
Но живота е странен и по-добре да не се заричаме.
По-скоро на следващ етап бих се преместила в по-топлите части на САЩ или Австралия,ако има подходящ контракт.
Засега обаче си ми е добре тук!
Обяснявам си увлечението ми към БГ пресата с факта,че аз съм пресен емигрант.Нямам вашият завиден стаж в емигрантството все още.Както и предполагам,че с времето и това ще отшуми.
Иначе българите тук сме странна смесица от хора.Пръснати сме почти навсякъде,дори и в изключително маки градчета.Не сме и кой знае колко много.Аз знам за около 1000 човека,но това е груба статистика.Знам,че има много инженери и програмисти тук,но те са във всяка точка на Света.Познавам няколко конкретни българи тук,но интересното поне при нас е че повечето общуват тук юрез Скайп и фейсбук ,а ако чуят БГ реч бягат като дявол от тамян,както се усещам,че и аз го правя понякога.С 2 думи няма обединяващо звено тук и много често благородно съм завиждала на поляците,че са с много добри традиции тук за събирания и общувания.Изключително много си помагат едни на други.Предпочитам да правя контакти с местните,както и с доста други нации.С българите тук нещо не се получава..... :)
Публикувай отговор