Втори кабинков лифт в Банско- кога?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Втори кабинков лифт в Банско- кога?

Мнение от joro »

http://news.ibox.bg/news/id_1262015064"
Държавата пак се мотае с тия разрешителни. После се чудим що няма пари за заплати и пенсии.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Втори кабинков лифт в Банско- кога?

Мнение от Bistra »

Ще плачете вий за Иван Костов, м-да!
Едно време толкова го плюха за добринищкия лифт.
Мен ако ме питаш, това не е грижа на държавата, а на частни инвеститори. В Канада по курортите лифтовете са частни.
А аз помня времето, когато до Тодорка и Балканиада скиорите се качваха с раздрънкани бусчета.
Измъчва ме носталгия и мен като другарите, дето искат да се върне социализЪма. :$
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Втори кабинков лифт в Банско- кога?

Мнение от myhata II »

Bistra написа:Ще плачете вий за Иван Костов, м-да!
Едно време толкова го плюха за добринищкия лифт.
Мен ако ме питаш, това не е грижа на държавата, а на частни инвеститори. В Канада по курортите лифтовете са частни.
А аз помня времето, когато до Тодорка и Балканиада скиорите се качваха с раздрънкани бусчета.
Измъчва ме носталгия и мен като другарите, дето искат да се върне социализЪма. :$
На Ибан Костоф му изкараха керливите ризи още в неделя по предаването "Дикоф", и то не от кой да е, а от поредния тарикат живял в Торонто 15 години, там става на въпрос за 70 млн. рушвет за АЕЦ !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Втори кабинков лифт в Банско- кога?

Мнение от Bistra »

myhata II написа: там става на въпрос за 70 млн. рушвет за АЕЦ !
В Банско? :o :rofl:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Втори кабинков лифт в Банско- кога?

Мнение от joro »

Bistra написа:Ще плачете вий за Иван Костов, м-да!
Едно време толкова го плюха за добринищкия лифт.
Мен ако ме питаш, това не е грижа на държавата, а на частни инвеститори. В Канада по курортите лифтовете са частни.
А аз помня времето, когато до Тодорка и Балканиада скиорите се качваха с раздрънкани бусчета.
Измъчва ме носталгия и мен като другарите, дето искат да се върне социализЪма. :$
И в България лифтовете са частни. Проблем са екологичните организации, които пищят, че щели да се отрежат 100 дървета. И затова държавата не може да издаде необходимите разрешителни за строежа. Навярно някой от конкурентите на БГ-туризма яко им плаща. Да се върне социализъма? Едва ли някой хотелиер или кръчмар ще си остави бизнеса и ще тръгне с мотиката да сади картофи като при Бай Тошо :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Втори кабинков лифт в Банско- кога?

Мнение от Bistra »

Прави са, Жоре. Безогледното изсичане на горите води до корозия на склона, увеличава риска от лавини. Въобще, скапва природата. Зарежи я тая алчност! Алчността е един от седемте смъртни гряха. И с един лифт ще се оправите. И без това хотелите са полупразни. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Втори кабинков лифт в Банско- кога?

Мнение от joro »

Bistra написа:Прави са, Жоре. Безогледното изсичане на горите води до корозия на склона, увеличава риска от лавини. Въобще, скапва природата. Зарежи я тая алчност! Алчността е един от седемте смъртни гряха. И с един лифт ще се оправите. И без това хотелите са полупразни. ;)
Ами вие нали от алчност избягахте от бедната България в богатата Канада. Никой не говори за безугледно изсичане на горите. Втори лифт е наложителен- знаете ли какви опашки стават пред сегашния? Как да се развива родината ни без строителство, може би е по-добре в България нищо да не се строи, да имаме девствена запазена природа и голи диваци, тичащи с копията по девствените гори? Хората искат нормален живот в собствения си град, а не да бягат по чужди държави, където стотици години преди нас са секли гори и са строили градове, магистрали, хотели.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Втори кабинков лифт в Банско- кога?

Мнение от MrGeek »

Bistra написа:Прави са, Жоре. Безогледното изсичане на горите води до корозия на склона, увеличава риска от лавини. Въобще, скапва природата. Зарежи я тая алчност! Алчността е един от седемте смъртни гряха. И с един лифт ще се оправите. И без това хотелите са полупразни. ;)
Връзката между ЕРОЗИЯ:


и КОРОЗИЯ:



е точно никаква. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Втори кабинков лифт в Банско- кога?

Мнение от Bistra »

Merci! Знам. Само ме чакаш да сбъркам. :*
Много хубави фотографии. Браво! Да познаваме ли откъде са? :P
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Втори кабинков лифт в Банско- кога?

Мнение от ivalin »

Корозия ерозия все едно, разлика няма... :lol: :rofl: Не е важно какво е написала жената, важно е вие какво сте разбрали, ако нищо не сте разбрали, каквото и да напише и амнезия да беше се тая... ;) :geek:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Втори кабинков лифт в Банско- кога?

Мнение от optics »

Аз съм планинарче и дипломиран инструктор по ски туризъм от ПКСС и съм против нови лифтове, против нови писти и против каквито и да било строежи в рамките на народните паркове (освен поддръжка на наличните хижи).
Лифта до Рилски езера (новата хижа) и самата нова хижа беше една глупост която доведе до това щото един красив и доста запазен дял от планината да се осере от както им викахме - балъци (лифтови туристи). Аналогично и лифта до Хижа Безбог (също такава голяма и правена с мисъл за балъци - тоест хора които първо питат "що няма баня, къде продават бира" и прочее неадекватни въпроси.


Жоре осъзнайте се малко. Първите 10 години след демокрацията, едно приятелче ми викаше, че от завода им не е било откраднато само което е било заварено за пода и стените (но впоследствие и то отиде).
Сега вече освен горите нищо не остана още за унищожаване.

Едно на ръка и те колко са оредели (предимно незаконно).

Това да се стимулирал туризма са пълни глупости. Единствената идея е да се стимулират джобовете на двама-трима шуробаджанаци.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Втори кабинков лифт в Банско- кога?

Мнение от agent Ozo »

Оптикс, хора като теб отказват да разберат, че ако се направи курорта такъв, че да осигури наплив от курортисти, туристи, спортисти, сеирджии, авантюристи и т.н., то ще има и за шуробаджанаците (много), ама и за местните Джьорета и Митрета ще остане нещичко. Като остане работата недовършена и докарана до никъде, за малцината като теб може и да е добре, но за местното население - никак.

Отделен е въпроса, че банскалии се оказаха неспособни да овладеят лакомията си и застроиха прекомерно града си, както стана преди това с Черноморието ни.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Втори кабинков лифт в Банско- кога?

Мнение от analgin »

В швейцарските алпи има писти които се обслужват с балони.
Като не им стигат лифтовете да започнат извозването на туристите с балони, защо трябва да унищожават и малкото останала природа.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Втори кабинков лифт в Банско- кога?

Мнение от ablood »

Относно опазването на природата и планетата ни:

Земята се е образувала като планета преди около 4.5 милиарда години.

Преди 3.8 милиарда възниква живот. До този момент планетата е била девствена - камъни и вода.

Изображение

С разпространението на клетъчните организми се получава катастрофа - девствената и приятна атмосфера драстично се замърсява с остатъчният продукт на фотосинтезата - опасният, корозивен кислород.

В тази вредна за планетата атмосфера се появява следващата генерация паразити - същества, дишащи този токсичен газ. Да, ние дишаме "екстрементите" на растенията и се имаме за горно стъпало на еволюцията.

Така, че реално най-големите защитници на планетата би трябвало да искат пълно унищожаване на живота, което само ще доведе до възстановяване на първоначалния състав на атмосферата.

Едно всеобхватно нюкване, или подобен тип стерилизация ще свърши работа.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Втори кабинков лифт в Банско- кога?

Мнение от agent Ozo »

analgin написа:В швейцарските алпи има писти които се обслужват с балони.
Като не им стигат лифтовете да започнат извозването на туристите с балони, защо трябва да унищожават и малкото останала природа.
И това време ще дойде, Аналгин. Засега се организират ежегодни балон-фиести за да може народът да посвикне с балоните. :)
Ама си трябват и писти, барабар с другите съпътстващи съоръжения.

Изображение
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор