Простотии на българския манталитет

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от ivalin »

Че то, пък голям келепир като нямате машини за хляб и това предимство ли е или недостатък неразбарх...?! Ние си имаме даже 2бр. втората е чисто нова пакетирана и стои в уокара за резерва, ако стане нещо с №1 веднага се вади №2 и когато паднат на рабе, пак се копува да има... Хляба е пеерфектен с машината правиш си какъвто ти си искаш и бял и черен, със захар, без захар, със сол, без сол, със сироп дерабъл, със стафиди и каво ли още не, каквото ти обичаш, а да не говорим за тесто за мекици. Само хвърляш консумативите в нея и тя си ги джурка, като стане всичко готово и те вика културно, само да си вземеш готовия продукт. Виж за козунаци, който и да ви казва, че ставт в машина стават, но са по-точно сладък хляб, а не бабините козунаци месени на ръка и като го ядеш да се късат на конци. Тестото за козунак е много тежко за машината и има голяма вероятност да изгори, ако се мъчи с тази измишльотина. Та това е моето мнение от опит. И както казваше един привтел като дойдохме в Канада, имаш ли машина за хляб и шарена сол, знаеш, че никога няма да си легнеш гладен, А, който харесва купешките боклуци от домашно приготвения топъл селски хляб, воля негова, не упреквам и не навивам никой, всеки сам за себе си.
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от pumpy »

Един хляб в магазина има около 16-20 филии, в зависимост - това прави 8-10 дни хляб за закуска. При разнообразието на предлагания хляб в магазина няма сила, която да ме накара да се занимавам с "шеф и кройка" вкъщи с машина за хляб. Времето ми е безкрайно ценно за такова нещо...
Така че аз се броя от нямащите :(
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от IRA »

То по вашата логика въобще не трябва да готвим, сакън да не си загубим многоценното време.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Kan_Tangra »

Зареждането на машина за хляб отнема 2 минути, ако си свикнал. Освен ако не си с 2 леви ръце.
След това само вадиш готовия хляб.
Ако трябва да ходя за хляб и да чакам на опашка, ще изхабя 100 пъти повече труд и време.
Освен ако не купуваш хляб от неспециализиран магазин, заедно с други покупки. Тогава, обаче най-често е някакво дунапренено менте, подсладено с фруктозен сироп от царевица. А'ла норт америкън стайл.

Освен това хлябът като качество е перфектен. Само някои специални пекарни имат това качество. Ама за да купя от тях, трябва да обиколя половината град.
Единственият недостатък е, че хлябът става прекалено хубав. И започваш да ядеш повече. :D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от 7George »

optics написа:Някой да пусне анкета да се преброим дето нямаме машини за хляб.
8)
Все пак явно има файда от форуми, явно се замисляш дали да си набавиш щом питаш. Не допускам за момент даже, че с тия си изявления се правите на баровци.
Имаме, ама напоследък нещо не ядем хляб. А пък има неща, дето не може да не ги намажеш, за да ги хапнеш. А и купешкия повече трае, заради консервантите.
Embrace your climate change!
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от tonich »

optics, продавам машина за хляб! Изгодно.
Може да дойдеш да я вземеш вечер, след работа. :D
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:
umeiko написа:
Ivan1007 написа:
klisurov написа:
Павел написа:Да се заселиш в Канада където, за разлика от БГ, имаш възможност не само да се храниш здравословно, ами и да опитваш всякакви други кухни от различни държави, и да биеш редовно път до другия край на Монреал за да си купуваш луканка, кебапчета, мухлясали вафли и бг. сирене, за което дори намръщения собственик те предупреждава, че може да не е много читаво :^)
Някаква друга идея как да опитам български кебапчета, част от "всякакви други кухни от различни държави"?
50 % свинска кайма и 50 % говежда, чаена чаша вода на кило кайма, подправки ( сол, черен пипер, чубрица, кимион) на вкус м месиш оствяш да престои час два и правиш кебапчета ( ръцете в студена вода да се не лепи) Баси не е горта Гараш - правя ги от 15 години и са върха.
А как да махна антибиотиците и хормоналните добавки дето правят говеждото сърце БУХ? То не напразно у канадско нема да видиш дреболийки, сърчица и мозъчета, и тем подобни сладки нещица дето само от нормална крава можеш да измъкнеш, не от дебело угоено напрящяло и пукнало от сърдечен удар говедо.
Това са глупости, поне що се отнася до Албърта - говеждото е без никакви хормонални добавки.
Сигурен ли си?
http://www.beefinfo.org/Default.aspx?ID ... icleID=166"

Доколкото виждам, в Албърта се използват и хормони и антибиотици:
http://www.albertabeef.org/uploads/2014 ... df-452.pdf"
Hormone implants are small, slow release pellets placed under the skin in an animal’s ear to enhance production of natural hormones. Using hormone implants directs growth towards muscle and
away from fat, which boosts growth rate and means less feed is needed for the animal to gain weight
http://www.albertabeef.org/uploads/418.pdf"
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от optics »

tonich написа:optics, продавам машина за хляб! Изгодно.
Може да дойдеш да я вземеш вечер, след работа. :D
А, чакай, че се сетих още по изгодно - предлагам бартер - машина за рязане на луканка.
:handshake:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа: Сигурен ли си?
http://www.beefinfo.org/Default.aspx?ID ... icleID=166"

Доколкото виждам, в Албърта се използват и хормони и антибиотици:
http://www.albertabeef.org/uploads/2014 ... df-452.pdf"
Hormone implants are small, slow release pellets placed under the skin in an animal’s ear to enhance production of natural hormones. Using hormone implants directs growth towards muscle and
away from fat, which boosts growth rate and means less feed is needed for the animal to gain weight
http://www.albertabeef.org/uploads/418.pdf"
Не, сгрешил съм.

“A person would need to eat 3,000,000 hamburgers made with beef from implanted cattle to get as much estrogen as the average adult woman produces every day, or 50,000 hamburgers to get as much estrogen as the average adult man produces every day,” 

Considering there are about 45,000 ng of estrogen in 75 grams of white bread, the bun probably has far more estrogen than the beef!

http://www.canadiancattlemen.ca/2014/12 ... s-in-beef/"

Почвай да набиваш бъргери без хляб та да си оправиш хормоналния баланс и се обади като стигнеш 50 000 на ден. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от miteto »

Разбрахме, че си дървен философ. Май само ти не си разбрал, че изпляска глупост "поне що се отнася до Албърта - говеждото е без никакви хормонални добавки" и сега се опитваш да замажеш, все едно си имал предвид че хормоналните добавки всъщност ги има, ама са безвредни в количествата, които слагат на говедата.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Ivan1007 »

Разбрах за пореден път, че страдаш от дислексия.

Човека пита как да махне хормоналните добавки и антибиотиците от говеждото (не от говедата) на което му писах, че в говеждото в Албърта няма хормонални добавки. На него изобщо не му е ясно, че хормоните водят до увеличаване на мускулната маса демек месото за сметка на тлъстините.

След това се намесваш ти и започваш да дървофилософстваш за говедата (което аз не съм дискутирал), а не за говеждото.

Аз ям говеждо, не живея с говеда, за това ме интересува нивото на хормоните в месото не в животните.

При теб май е обратното. Внимавай все пак, защото нивото на хормоните в бик за разплод може да е доста завишено по напълно естествен път. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:Внимавай все пак, защото нивото на хормоните в бик за разплод може да е доста завишено по напълно естествен път. :D
Изглежда говориш от опит :D Лошо няма, ти така или иначе си на едно ниво акъл колкото бик.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Kan_Tangra »

То като се заколи телето тия хормони не се изпаряват във въздуха.
Щом има в телето, то със сигурност има и в телешкото.
Хормоните изобщо не са лесни за разграждане съединения.
Даже казват, че и в питейната вода вече бъкало от хормони.
А нивото на хормоните в царевицата и другите зърнени култури,
които после се събират в животните, и от там в хората?

Това, че трябва да изядеш 3 милиона бургера за да стигнеш хормоналното ниво за 1 ден е пълен шит. Поръчков материал.
Другото е, че сравняват с производството на естроген на една жена.
А какво е сравнението с приозводството на естроген на един мъж!?
Случайно ли е, че в северна америка повечето мъже са п*тки?
Само дето цици и дупка нямат още, но с тоя темп на хормонално приемане, може и това да стане скоро.
То и заради хормоните в храната децата вече влизат в пубертета още от детската градина.
Да се твърди, че хормоните са всъщност нещо безвредно е велика глупост. Те са много чувствителен механизъм за сложен контрол на организма и бъзикането с тях изобщо не е майтап!

Това, че повишават мускулната маса, за сметка на мазнините е напълно вярно. Но не е никаква новина. Те точно и за това се ползват. Друго приложение в животновъдството нямат. Но това изобщо не оправдава негативите!

Отделно, че всичките печалби, от тяхната употреба отиват за големите фирми. За клиента месото се продава, колкото навремето се е продавала храна без хормони. А 'билогичните' са на десеторни цени. Трябва да си даваш едва ли не всичките си пари за 'биологична' храна.
Това, ако за някои е нормално, за мен, не!
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Ivan1007 »

Тангра, то на телето се дава и сол и сено и вода. Кво става като се заколи телето? Ред сено, ред сол и ред хормони. :D

Яж само в A&W като те мързи да праиш кебапчета и си сигурен, че в българския магазин са здравословни :D



Или в Макдоналдс
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от 7George »

Хормоните изобщо не са лесни за разграждане съединения.
Ти как го разбра, може и да не са лесни, но се извеждат постоянно от организма, затова има нужда и да посъпват там ежедневно и постоянно.
Другото е, че сравняват с производството на естроген на една жена.
А какво е сравнението с приозводството на естроген на един мъж!?
Ако беше запознат малко с биологията, щеше да знаеш, че и мъжете и жените произвеждат и мъжки и женски хормони, но въпроса е в баланса им и съотношението.
Embrace your climate change!
Публикувай отговор