Простотии на българския манталитет

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от roumensp »

Bistra написа:
Pointzero написа:хм, аз пък откакто съм в Канада, не ми се е случвало да бъда обект на подобни "подхвърляния". Или може би "обкръжението" ми е различно?
Бе то и нашето е различно, ама пуста стара генерация все у българи се вре, макар да е страдал от такива. Не можах да го отуча и туй то, въпреки че хвърлям доста усилия в тази посока. :D
И ти се вреш, само че виртуално. Няма голяма разлика между чуто и прочетено "подхвърляне".
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Bistra »

roumensp написа:
Bistra написа:
Pointzero написа:хм, аз пък откакто съм в Канада, не ми се е случвало да бъда обект на подобни "подхвърляния". Или може би "обкръжението" ми е различно?
Бе то и нашето е различно, ама пуста стара генерация все у българи се вре, макар да е страдал от такива. Не можах да го отуча и туй то, въпреки че хвърлям доста усилия в тази посока. :D
И ти се вреш, само че виртуално. Няма голяма разлика между чуто и прочетено "подхвърляне".
Позволи ми да не се съглася. Ти, ако познаваш половината форум в реалния живот, при мен не е така.
Както и въобще нямам намерение това да се случва.
А какво са си казали 2 анонимни ника roumensp и Bistra, има ли въобще някакво значение? Аз дори не се казвам Бистра, нито пък съпругът ми Щерю. Това простотийско име Мухата му го измисли. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от roumensp »

Bistra написа:А какво са си казали 2 анонимни ника roumensp и Bistra, има ли въобще някакво значение?
Предполагам че има, иначе нямаше да ползваш игнор-лист. ;)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Bistra »

Има една приказка: "Убий простака с мълчание!"
Съжалявам, че не се възползвах по-рано. Прекалено ми е хубав животът за да си го развалям с простотии.:)
То е същото като отказът ми да чета български вестници преди време, след като видях публикувани останки от взривена мутра на първа страница. :doh:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Guinness »

Bistra написа:Има една приказка: "Убий простака с мълчание!"
Интересно как ще мълчиш сама на себе си,съобразно твоят игнор лист. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :x :x :x
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от optics »

По повод темата за продаващият се компютър (хем и с монитор).
Винаги когато съм продавал нещо в България съм се сблъсквал с тая простотия - купувачът се кълне едва ли не в живота си, е той ще го купи, че е супер сериозен че ей сега идва, а сигурно се е заклел по същия начин на още няколко места, после тръгва да ги обикаля и ако там вече са го преварили или пазарлъка не стане, се отправя към следващото. В случай че купи от друг (или въобще се откаже) въобще не е важно да се обади на тия продавачи на които се е клел колко е сериозен.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Bistra »

Да и в този стил на мисли. (Наблюдения само.) Сядаш с някого на маса, той те вижда, че си в затруднено положение и ти казва: "Обади ми се утре!" Почва едно звънене на другия ден и едно криене, не ти е работа...Абе просто като не можеш...кажи си го: "Не мога!". Толкова ли е трудно? Аз мисля, че не и го използвам често. Е, не съм супер любимка, ама инак си ли? Да излъжеш надежда - пошло!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от myhata II »

Bistra написа:Да и в този стил на мисли. (Наблюдения само.) Сядаш с някого на маса, той те вижда, че си в затруднено положение и ти казва: "Обади ми се утре!" Почва едно звънене на другия ден и едно криене, не ти е работа...Абе просто като не можеш...кажи си го: "Не мога!". Толкова ли е трудно? Аз мисля, че не и го използвам често. Е, не съм супер любимка, ама инак си ли? Да излъжеш надежда - пошло!
Не ти се разбира за какво става на въпрос !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Bistra »

myhata II написа: Не ти се разбира за какво става на въпрос !
A ти престани да ми апострофираш всяка реплика, че ще те пратя пи Гинес и компания - последно предупреждение! :devil:
Кой разбрал - разбрал!
P.S.S.S. За помощ става въпрос, Мух, за помощ! Нали си силен по тази част?! |(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от newcomer »

myhata II написа:
Bistra написа:Да и в този стил на мисли. (Наблюдения само.) Сядаш с някого на маса, той те вижда, че си в затруднено положение и ти казва: "Обади ми се утре!" Почва едно звънене на другия ден и едно криене, не ти е работа...Абе просто като не можеш...кажи си го: "Не мога!". Толкова ли е трудно? Аз мисля, че не и го използвам често. Е, не съм супер любимка, ама инак си ли? Да излъжеш надежда - пошло!
Не ти се разбира за какво става на въпрос !
наистина доста объркани мисли.и аз нищо не разбрах
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от myhata II »

Да бе, сядаш на маса пък си бил в затруднено положение, освен да си се напил и наял и да не са ти стигнали парите да си платиш сметката.... :o
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Bistra »

myhata II написа:Да бе, сядаш на маса пък си бил в затруднено положение, освен да си се напил и наял и да не са ти стигнали парите да си платиш сметката.... :o
:x
Като на малоумен обяснявам, дано ти светне!
Обаждаш се на твои приятели. Те знаят за затрудненията ти, че си търсиш, примерно, работа. И те канят, нарочно (за да стане връзката) на маса с друг техен приятел, който може да се яви евентуално твой бъдещ работодател. Да продължавам ли още или ти е вече ясно? :devil:
Аз на маса винаги казвам: "Не." Отговори си сам защо! |(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от IFF »

Bistra написа:
myhata II написа:Да бе, сядаш на маса пък си бил в затруднено положение, освен да си се напил и наял и да не са ти стигнали парите да си платиш сметката.... :o
:x
Като на малоумен обяснявам, дано ти светне!
Обаждаш се на твои приятели. Те знаят за затрудненията ти, че си търсиш, примерно, работа. И те канят, нарочно (за да стане връзката) на маса с друг техен приятел, който може да се яви евентуално твой бъдещ работодател. Да продължавам ли още или ти е вече ясно? :devil:
Аз на маса винаги казвам: "Не." Отговори си сам защо! |(
Еми така е, прихвалинти аршитекти като не могът да се оправят в БГ-то и висват на врата на тати в Канадата :lol:
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от myhata II »

Bistra написа:
myhata II написа:Да бе, сядаш на маса пък си бил в затруднено положение, освен да си се напил и наял и да не са ти стигнали парите да си платиш сметката.... :o
:x
Като на малоумен обяснявам, дано ти светне!
Обаждаш се на твои приятели. Те знаят за затрудненията ти, че си търсиш, примерно, работа. И те канят, нарочно (за да стане връзката) на маса с друг техен приятел, който може да се яви евентуално твой бъдещ работодател. Да продължавам ли още или ти е вече ясно? :devil:
Аз на маса винаги казвам: "Не." Отговори си сам защо! |(

Толкова много кандърми за да си намериш работа, ужас ....!
Ние тук сами си намерихме работа, без никакви българета ...!
В България аз сам си създадох фирма и давах работа на много познати и роднини които ме крадяха и лъжеха !
От мен да го запомниш, докато сам не си направиш нещата ,ще си береш ядове и нерви ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Bistra »

Ние също.
Правило: От българи помощ не търся, нито съм склонна да оказвам (с малки изключения).
Причина: Калят те после по форумите за благодарност или по-лошо - съдят те - висша форма на благодарност (Пак наблюдения).
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор