Простотии на българския манталитет

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Pyrelight написа:
joro написа: И кои са тия държави, дето за разлика от нас много бързо се възстановяват?
Жорко, вие в милиционерското училище учили ли сте история?
Простичък въпрос за начало.
Кои са били съюзниците на България по време на Втората световна война?
Жокер: Има поне 2 държави, които са били по-пострадали от нас и които сега са сред водещите икономически сили на световно ниво. ;)
П.П. Айде да те видим, Интелигенте! :lol:
По време на Втората световна война Германия много е пострадала, а сега е преди Канада.
https://www.cia.gov/library/publication ... nk.html#bu"
Така е, като не те пуснаха да ни подсилиш :D

Йорко, как да те взима на сериозно човек? :D

Да се сравнява България с Германия и Канада е като да сравняваш Шампионската Лига с Бистришките тигри. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от joro »

Pyrelight написа:
joro написа: По време на Втората световна война Германия много е пострадала, а сега е преди Канада.
Каква е връзката? Ти питаше за държави, с които трябва да се сравнявате без да си търсите извинения.
А вие дори не можете и с доста по-изостанали да се сравните! |(
Няма държава, която преди 10 години да е била по-бедна от България, а сега да е по-богата.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:
joro написа:
Pyrelight написа:
joro написа: И кои са тия държави, дето за разлика от нас много бързо се възстановяват?
Жорко, вие в милиционерското училище учили ли сте история?
Простичък въпрос за начало.
Кои са били съюзниците на България по време на Втората световна война?
Жокер: Има поне 2 държави, които са били по-пострадали от нас и които сега са сред водещите икономически сили на световно ниво. ;)
П.П. Айде да те видим, Интелигенте! :lol:
По време на Втората световна война Германия много е пострадала, а сега е преди Канада.
https://www.cia.gov/library/publication ... nk.html#bu"
Така е, като не те пуснаха да ни подсилиш :D

Йорко, как да те взима на сериозно човек? :D

Да се сравнява България с Германия и Канада е като да сравняваш Шампионската Лига с Бистришките тигри. :D
Аз не сравнявам България с Канада и Германия.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от optics »

joro написа:
optics написа:Жоре, моля престани с тия квалификации (хейтъри) че влизаш в директен конфликт с правилата на форума.
Мисля, че нито един тука не е хейтър, освен може би който употребява "Булгаристан".
И аз и всички останали дето ти обясняваме кое е зле, не ни харесва, че е зле и не желаем нищо лошо на
България, тъкмо обратното - желаем всичко най-хубаво и пожелаваме да беше истина тия неща дето ти ги имаш
за истина - как бързо се развива и как настига и скоро ще изпревари. Ама за съжаление не е истина.

Така. Мисля се изяснихме (за кой ли път) аз дали съм хейтър (към България). Сега кажи и ти - хейтър ли си
към Канада и САЩ или разни черни точки ги вадиш ей тъй само "за самоотбрана" ?
Аз не съм хейтър към Канада и САЩ, просто искам да покажа, че и в другите държави не е такъв рай, какъвто го изкарвате. И защо, като публикувам някоя добра новина част от хората тук подскачат като ужилени. Може да не харесвате днешните управляващи, но това не значи, че трябва да се плюе по всичко в България. Все пак и тук живеят хора, които работят, учат, правят бизнес, ходят на почивка, има учители, лекари, инженери, всеки се стреми да успее. И стига с това черногледство. Вземете пример от емигрантите на другите държави- руснаците си хвалят Русията навсякъде по света, китайците си хвалят Китай, гърците си хвалят Гърция. Защо ние да си плюем нашата държава? Трябва ли чужденците да ни показват хубавите неща в България, понеже ние не можем да ги видим.
Ясно е, че няма скоро да станем Швейцария, но това не ни пречи да си живеем живота и да се радваме на това, което имаме- дом, семейство, работа, професия- който иска да живее добре и да е щастлив може да живее добре и в България.
Е това е пресилено (че сме изкарвали рай).
За ужилените - не знам кого имаш предвид, но виждам, че не ме слагаш при тях, което е добре. Въобще всички спорове са излишни. (освен за който се кефи да спори). Определено не се плюе по всичко. И аз пусках хубави снимки и Гийка и други хора също. Що се отнася до хваленето по света -- казвал съм го и преди, ще поседемнайсетя - аз нееднократно съм се хвалил и продължавам да се хваля с български неща, които са за хвалене. Пред чужденци. Обаче ти не си чужденец. Левски как го беше написал:
За отечеството работим, байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все [за]едно да вървим, ако ще бъдем хора
Тъй че за циганията като ти казвам, не е за да те обидя че ти, или банскалии и пр. се циганееш или да те накарам да се чувстваш зле по каквито и да било причини, а защото ми се струва, че това е начин (споделена гледна точка отстрани) по който (макар и много малко) да помогна. По точно същата причина пуснах и няколко десетки отвратителни снимки (предимно от София, в провинцията е по-добре).
Далеч съм от мисълта да злорадствам колко съм бил добре па другаде колко било зле. Това е привилегия на дребни душички.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Ivan1007 написа:
joro написа:
Pyrelight написа:
joro написа: И кои са тия държави, дето за разлика от нас много бързо се възстановяват?
Жорко, вие в милиционерското училище учили ли сте история?
Простичък въпрос за начало.
Кои са били съюзниците на България по време на Втората световна война?
Жокер: Има поне 2 държави, които са били по-пострадали от нас и които сега са сред водещите икономически сили на световно ниво. ;)
П.П. Айде да те видим, Интелигенте! :lol:
По време на Втората световна война Германия много е пострадала, а сега е преди Канада.
https://www.cia.gov/library/publication ... nk.html#bu"
Така е, като не те пуснаха да ни подсилиш :D

Йорко, как да те взима на сериозно човек? :D

Да се сравнява България с Германия и Канада е като да сравняваш Шампионската Лига с Бистришките тигри. :D
Аз не сравнявам България с Канада и Германия.
Ми що ги месиш тогава? :D
Разликите между тях са пренебрежимо малки.
Наблюдавай Румъния в далечината, дишай и пепеля и обясни защо Румъния, която беше бомбардирана и разрушена през войната с много убити, и Чаушеско беше докарал до глад и просия народа сега е пред вас?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от joro »

Ivan1007 написа: Ми що ги месиш тогава? :D
Разликите между тях са пренебрежимо малки.
Наблюдавай Румъния в далечината, дишай и пепеля и обясни защо Румъния, която беше бомбардирана и разрушена през войната с много убити, и Чаушеско беше докарал до глад и просия народа сега е пред вас?
По време на Втората световна война бащите ни не са били родени :D
Дали Румъния е малко преди България или България е малко преди Румъния няма значение, разликите също са пренебрежимо малки.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Pyrelight »

joro написа:
Ivan1007 написа: Ми що ги месиш тогава? :D
Разликите между тях са пренебрежимо малки.
Наблюдавай Румъния в далечината, дишай и пепеля и обясни защо Румъния, която беше бомбардирана и разрушена през войната с много убити, и Чаушеско беше докарал до глад и просия народа сега е пред вас?
По време на Втората световна война бащите ни не са били родени :D
Дали Румъния е малко преди България или България е малко преди Румъния няма значение, разликите също са пренебрежимо малки.
Да обаче по време на раздялата на двете държави със "светлия строй" - бяха.
Румънците застреляха Чаушеско и се разграничиха от престъпния му режим, а ние жалим за нашия селянин...Не само това. Направихме престъпното му семе властимащо сега и во веки веков. :puke:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:
Ivan1007 написа: Ми що ги месиш тогава? :D
Разликите между тях са пренебрежимо малки.
Наблюдавай Румъния в далечината, дишай и пепеля и обясни защо Румъния, която беше бомбардирана и разрушена през войната с много убити, и Чаушеско беше докарал до глад и просия народа сега е пред вас?
По време на Втората световна война бащите ни не са били родени :D
Дали Румъния е малко преди България или България е малко преди Румъния няма значение, разликите също са пренебрежимо малки.
За твоите не знам, но и майка ми и баща ми са били родени през ВСВ. :D
И разликите с Румъния се увеличават все повече и повече.
За първи път в историята, Румъния е по-богата от съседите си. Това показва доклад за световното богатство на швейцарската банка Credit Suisse.
Oбщoтo богатство нa Румъния през 2018 година възлиза на 317 млpд. дoлapa, което значи, че благосъстоянието на възрастен в Румъния се оценява на малко над 42 хиляди долара.
За сравнение – в Унгария тази цифра е с хиляда долара по-малко. Богатството на един българин на база брутен вътрешен продукт се равнява на 30 хиляди долара, а при сърбите числото е 19 хиляди.
Още по темата
Според журналиста Владимир Береану румънците в момента са много щастливи, че са минали унгарците по богатство.
"Румънците тръгнаха от по-ниска база от нашата. Този растеж се дължи на чуждестранни инвестиции, защото успяха да се преборят с корупцията. Накараха държавните служители да не взимат пари под масата.
https://www.dnes.bg/politika/2018/10/25 ... aha.391549"
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от jet »

Дори досиетата не отвориха, а само поразчистиха.
От тази "масова" приватизация колко хора от масите получават дивидент?!
Курнелки и Герговци ви цицат като дойни крави и ви се хилят от телевизиите, и ви мамят да гласувате за една или друга "партия". Доганчо раздавал баниците, а Делянчовци управляват това което остана от банки и медии дето Цветанчовци изнесоха.
Жоре продължавате да отблъквате българите към чужбина и обяснявате, че са заминали лузърите, а вие сте се оправили.
Дори не схващате къде е проблема, камо ли да почнете да решавате.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от joro »

Ivan1007 написа:
joro написа:
Ivan1007 написа: Ми що ги месиш тогава? :D
Разликите между тях са пренебрежимо малки.
Наблюдавай Румъния в далечината, дишай и пепеля и обясни защо Румъния, която беше бомбардирана и разрушена през войната с много убити, и Чаушеско беше докарал до глад и просия народа сега е пред вас?
По време на Втората световна война бащите ни не са били родени :D
Дали Румъния е малко преди България или България е малко преди Румъния няма значение, разликите също са пренебрежимо малки.
За твоите не знам, но и майка ми и баща ми са били родени през ВСВ. :D
И разликите с Румъния се увеличават все повече и повече.
За първи път в историята, Румъния е по-богата от съседите си. Това показва доклад за световното богатство на швейцарската банка Credit Suisse.
Oбщoтo богатство нa Румъния през 2018 година възлиза на 317 млpд. дoлapa, което значи, че благосъстоянието на възрастен в Румъния се оценява на малко над 42 хиляди долара.
За сравнение – в Унгария тази цифра е с хиляда долара по-малко. Богатството на един българин на база брутен вътрешен продукт се равнява на 30 хиляди долара, а при сърбите числото е 19 хиляди.
Още по темата
Според журналиста Владимир Береану румънците в момента са много щастливи, че са минали унгарците по богатство.
"Румънците тръгнаха от по-ниска база от нашата. Този растеж се дължи на чуждестранни инвестиции, защото успяха да се преборят с корупцията. Накараха държавните служители да не взимат пари под масата.
ир

https://www.dnes.bg/politika/2018/10/25 ... aha.391549"
Препечатани и изкривени данни от money.bg. Тоя Владимир Береану много лъже.
Ето какво пише в истинската статия:


"Pyмъния пpoдължaвa дa пpocпepиpa и e пo-бoгaтa oт пoвeчeтo cи cъceди, нo в cтpaнaтa вce oщe ce зaбeлязвa гoлямo нepaвeнcтвo, ĸaтo бpoят нa xopaтa c нaй-ниcĸи дoxoди e cepиoзнa чacт oт нaceлeниeтo.

Изтoчнoeвpoпeйcĸaтa дъpжaвa имa 16 000 милиoнepa, 443 000 дyши, пpинaдлeжaщи ĸъм 10-тe пpoцeнтa нaй-бoгaти в cвeтa и 19 000 житeли, пpинaдлeжaщи ĸъм нaй-бoгaтия 1% oт xopaтa нa плaнeтaтa, cпopeд дoĸлaдa зa cвeтoвнoтo бoгaтcтвo Glоbаl Wеаlth 2018 нa швeйцapcĸaтa бaнĸa Сrеdіt Ѕuіѕѕе.

Oбщoтo бoгaтcтвo нa cтpaнaтa e 317 млpд. дoлapa, c ĸoeтo тя пpeвъзxoждa cъceднитe Унгapия (294 млpд. дoлapa) и Бългapия (138 млpд. дoлapa), cпopeд дaннитe нa бaнĸaтa.

Ho щo ce oтнacя дo индивидyaлнoтo бoгaтcтвo, cтpaнaтa изocтaвa oт двeтe cи cъceдĸи. Πpeз 2018 г. бoгaтcтвoтo нa вceĸи възpacтeн житeл нa Pyмъния ce oцeнявa нa 20 321 дoлapa, в cpaвнeниe c 23 984 нa вceĸи бългapин и 37 594 нa вceĸи yнгapeц."
https://money.bg/finance/rumaniya-veche ... asedi.html"

Всъщност излиза точно обратното- на един българин се пада повече богатство от на един румънец.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от joro »

Много хора се опитват да свалят управляващите и не подбират средства. Даже и фалшиви новини, целта оправдава средствата. Само, че хората в България не са толкова глупави, да се хващат на подобни лъжи. Знаем какво е дереджето и на румънците, и на унгарците, и на другите държави в Източна Европа. Няма нужда някой да си измисля лъжи колко били напред другите а ние колко сме назад- на фалшивите новини краката са къси.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от ablood »

joro написа:Аз не сравнявам България с Канада и Германия.
Да бе! Разговорът тръгна от изявлението ти, че Бълария настига "богатите държави".
Аз ти дадох за пример как Германия (западна) излиза от втората световна война, губейки над половината от мъжкото си население, столицата си (заедно с 2/3 от предвоенните територии), пари, патенти, предмети на изкувство, над половината от предвоенната индустрия, но и продължава да плаща зверски репарации на победителите. Десет години по-късно обаче пак е сред водещите световни индустрии. От последни в Европа стават втори.

България над 30 години след началото на приватизацията е на приблизително същото място в класацията както и преди, макар и с не толкова унизителна разлика. Ти обаче продължадаш да виждаш обещаваното от Бойко "настигане". Настигането вече преминава в следване и обвиняване на ЕС за проблемите ни.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от joro »

ablood написа:
joro написа:Аз не сравнявам България с Канада и Германия.
Да бе! Разговорът тръгна от изявлението ти, че Бълария настига "богатите държави".
Аз ти дадох за пример как Германия (западна) излиза от втората световна война, губейки над половината от мъжкото си население, столицата си (заедно с 2/3 от предвоенните територии), пари, патенти, предмети на изкувство, над половината от предвоенната индустрия, но и продължава да плаща зверски репарации на победителите. Десет години по-късно обаче пак е сред водещите световни индустрии. От последни в Европа стават втори.

България над 30 години след началото на приватизацията е на приблизително същото място в класацията както и преди, макар и с не толкова унизителна разлика. Ти обаче продължадаш да виждаш обещаваното от Бойко "настигане". Настигането вече преминава в следване и обвиняване на ЕС за проблемите ни.
По-добре е да сме най-бедните в ЕС и заплатите да растат и стандартът да се вдига, отколкото да сме най-бедните и да ставаме още по-бедни. Едно време Югославия беше като Америка за нас българите. Вижте какво стана със Сърбия, Македония, Босна и Херцеговина. Това е алтернативата на днешните управляващи.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от ablood »

А? Приключихме ли с песента за "настигането" на богатите държави?

Иначе е ясно - "По добре богат и здрав, отколкото болен и беден". Твоите мъдрости са...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Ivan1007 »

joro написа:Много хора се опитват да свалят управляващите и не подбират средства. Даже и фалшиви новини, целта оправдава средствата. Само, че хората в България не са толкова глупави, да се хващат на подобни лъжи. Знаем какво е дереджето и на румънците, и на унгарците, и на другите държави в Източна Европа. Няма нужда някой да си измисля лъжи колко били напред другите а ние колко сме назад- на фалшивите новини краката са къси.
Йорко,
Ти това го взе на сериозно май :D
Това изследване на швейцарците е доста съмнително, щото според него националното богатство на България се е увеличило с около една трета за последната година.
Освен това не може са изключват два милиона българи, които живеем извън България от “разпределението “ на калпак 8)

Виж с GDP на калпак нещата са доста точни и там унгарците са с близо една обиколка пред България, а Румъния с една трета.
И спокойно - други от ЕС зад България няма. :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор