Простотии на българския манталитет

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от myhata II »

myhata II написа:Още една голяма простотия:
Живея в С. Америка, пиша по форумите и фейца на български език с други българи -сънародници и се изживявам като хамериканец ! :lol: :rofl:
И ФранЦузки ! :* :rofl: :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Bistra »

Изображение
:P
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от ivalin »

Като батерия 9 V. :lol:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Guinness »

Вие сте типичен българин, ако…
1. Не обичате Запада, защото „те нас никога не са ни обичали“.
2. Харесвате Георги Първанов, защото „умно говори“.
3. Смятате, че „окрадоха държавата“.....

8. Вярвате, че „тая криза от Запада дойде“....

12. Обожавате Русия, защото „те нас винаги са ни обичали“.
13. Мъчно Ви е, че не изнасяме тонове домати за Русия.
Дали някой няма да се познае в горните редове. :lol: :lol: :lol: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

http://www.e-vesti.co.uk/bg-london/vie- ... garin-ako/"
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от scoubidou »

Guinness написа:Вие сте типичен българин, ако…
1. Не обичате Запада, защото „те нас никога не са ни обичали“.
2. Харесвате Георги Първанов, защото „умно говори“.
3. Смятате, че „окрадоха държавата“.....

8. Вярвате, че „тая криза от Запада дойде“....

12. Обожавате Русия, защото „те нас винаги са ни обичали“.
13. Мъчно Ви е, че не изнасяме тонове домати за Русия.
Дали някой няма да се познае в горните редове. :lol: :lol: :lol: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

http://www.e-vesti.co.uk/bg-london/vie- ... garin-ako/"
С точки 1, 3, 8 (50%) & 13 съм съгласен, нека плюенето да започне.....сега.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от ivalin »

:y: :clap: :handshake: :geek:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Mielle »

Знам,че Bistra никак не харесваш материалите на Карбовски ама този е добър! ;)
Казал е доста истини тук:
http://www.lentata.com/page_6574.html"
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от ablood »

Mielle написа:Знам,че Bistra никак не харесваш материалите на Карбовски ама този е добър! ;)
Казал е доста истини тук:
http://www.lentata.com/page_6574.html"
Mielle написа: Една статия,в която има много истини:
http://www.capital.bg/politika_i_ikonom ... iga_duhut/"
Mielle написа:Защо така lonly wolf казва много истини,особено за толерастията!
Mielle написа:Незнам кой е ориентиран/информиран и кой не е ,обаче ето пак Мартин Карбовски.Много истини казва този човек...
Ако всичко в което вярваш беше истина...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Mielle »

ablood хахааа,честа практика ли е тук да се вадят стари мнения?
Питам,защото до сега не съм си играла така здълбочено да подчертавам и цитирам за никой от този форум,а колко матриал има,ах,колко!
Благодаря за отделеното време!
Аз пък си направих труда да я прочета.
хареса ми!
И да!Вярвам в тази особено!
Онзи ден чух едни много "близки" приятели в БГ,които казаха,че всички в Европа и Америка сме предатели и трябва да се откажем от българските гражданства.Други написаха у Фейса,че те са истинските българи ,защото са останали на трудното и те така!
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Godis »

И логично възниква въпроса по какъв критерий си избираш приятелите :)
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Mielle »

Godis Хейтването по отношение на българите в чужбина е почти навсакъде.Форуми,медии,не е задължително да са само мои познати.То е навсякъде там в момента.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Bistra »

Mielle написа:Godis Хейтването по отношение на българите в чужбина е почти навсакъде.Форуми,медии,не е задължително да са само мои познати.То е навсякъде там в момента.
Really? :^)
Аз пък не се чувствувам хейтвана сред приятелите и познатите си. Къде е това "там"? В този форум има неколцина плевела, за които Life's A Bitch, ама другите ги намирам общо взето correct. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от optics »

Mielle написа: Онзи ден чух едни много "близки" приятели в БГ,които казаха,че всички в Европа и Америка сме предатели и трябва да се откажем от българските гражданства.Други написаха у Фейса,че те са истинските българи ,защото са останали на трудното и те така!
Mielle сори ако не ти хареса каквото ще кажа, но така мисля - твоите приятели дето са го казали това са тъпи парчета. Всичките ми приятели са достатъчно интелигентни, че да не им идват такива първосигнални мисли. Ако някой ми каже да се откажа от българското гражданство, ще го попитам - добре, какво ще спечелиш от това ти драги ? Истината (и те си я знаят но не я признават открито) е че тия дето са останали НЕ СА от патриотизъм а от обективна невъзможност (примерно не покриват критериите за Канада) или от субективни страхове (пред неизвестното), привързаност към хора, професии и др. Естествено сигурно има и хора останали от патриотизъм, но колцина са ? И всички тия патрЕоти дето се бият в гърдите как са останали на трудното - да благоволят да (си) отговорят на въпроса - с какво допринесоха и на кого, с факта, че не са емигрирали ? На някаква виртуална идея "просперитета на Родината" или какво ?
Лично познавам един който е ходил за по няколко месеца в чужбина, но накрая си е пак в родната котурка, тъй като му е по-рахат и по-малко му се налага да работи. Имам приятел който е умен и способен в областта си и не е заминал за Канада защото не покрива критериите. Той пак си работи здраво, само че трябва да търпи всичката простотия около себе си. Имам доста приятели които са могли да заминат, но не са заминали щото са били постигнали сравнително добър стандарт и не им се почва отначало. На тях нито им е много трудно, нито се изживяват като патриотично незаминали. Имам и такива приятели които са могли но не са заминали защото трябва лично да се грижат за роднини или защото са се развели, а децата са при другия. И т.н.т
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Mielle »

optics Как така да не ми харесва какво ще кажеш?
Харесва ми,разбира се!
Всеки човек има различен кръг от познати,приятели и близки.Затова е интересно.
Хората за които споделих не са ми много близки.просто познати .И от около 2-3 години забелязах техни коментари по повод българите в чужбина.
Но това не е от вчера.Например ,родителите ми бяха доста дълго на работа зад граница преди години.И при всяко тяхно завръщане ваканциите един конкретен съсед винаги питаше /къде на шега,къде не/:"Хайде бе печалбарите!Не се ли напечелихте?Няма ли да се връщате? И така всеки път.
Злобната нишка си я има в българският манталитет.Тя не е от вчера,както споменах.
Иначе примерите,които си посочил са си така.Аз имах също колеги,които след N-на брой години в чужбина се върнаха в България и не съжаляват за избора си.Имам и такива,които бяха на договор за по 3-4 години,после не успяха зад граница да започнат нищо друго и като се прибраха в България започнаха да разказват "колко зле е там".
Аз и друго забелязвам сред разни елементи в България.Сега модата е да се хвалят кой си е букнал морето в Гърция.Все едно отиват на мисия до Луната.Това:"Да,ама нашето море тази година ще е в Гърция" Е все едно като Маями,Бахама и прочее.Показва стандарт някакъв в техните представи.
Но определено хейтване има за българите в чужбина.Може би подминавате такива коментари из форуми или не ги виждате/не че е важно/ но ги има.И те са от около 2-3 години насам.Това го започнаха разни журналистчета.Наскоро четох пак подобна статия,в която момичето споделяше,че всъщност никак не е лесно да си в чужбина по редица причини.И отдолу я бяха "съсипали" с коментари.
Такива ми ти работи!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Bistra »

Изпускаш малката подробност, Mielle.
В чужбина се успява в пъти по-лесно, отколкото в България, защото има ясни правила. Това да го знаеш от човек, който никога не се е оплаквал от социaлния си статут и на двете места. Статията, която даваш за пример, вероятно е била поръчкова, както и коментарите под нея.
Инак българите като цяло са гъзолизци - остатък от строителството на светлия строй. Винаги са тачели повече чужденците, отколкото своите. Та в този ред на мисли, такова отношение към идващите от чужбина съществува само в твоето въображение. Неслучайно много от нашите сънародници си ходят всяко лято до България (Питай Мухата защо! Той е по-запознат.) ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор