Простотии на българския манталитет

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от tonich »

Той хейтъра е ясен отдавна. Българският манталитет в действие.
Освен това е и гаден манипулатор. :)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от myhata II »

fighter написа:
ivandaman написа:
optics написа:Проблема е, че prace винаги има нужда да се заяде с някого ......
Оптикс я си представи примерно че тази снимка я беше пуснал някой българин който е бил на екскурзия в Канада като доказателство колко изостанала е Канада и как две счупени китайски вилици сериозно занижават стандарта на живот в държавата????

Ти и още няколко "канадци" тук щяхте моментално да изквичите на умряло и да се нахвърлите като побеснели хиени върху въпросният форумец.. и то с право защото това е доста отчаян и безпочвен аргумент (Clutching at straws)..

И на мен са ми се чупили и вилици и ножове и чаши и какво ли не в Канада.. Ако тръгна да поствам снимки на всичките тези канадски неуредици ще ме помислите за луТ и обявите за лузър, (Пак с пълно право)..

За мен лично тази злоба към България и стремеж да изкараме родината ни по-черна от дявола е доста странна..

ОК няма нищо лошо да ти харесва в Канада (И на мен все още ми харесва въпреки тревожните тенденции), Евала на хората които са се устроили прекрасно, но защо трябва да хейтваме произхода си.. ???

Сигурен съм че Марто е видял доста други интересни и забележителни неща (дори и негативни) в България но не, той пуска снимки на две счупени вилици, явно това за него е най-впечатляващо??? :fubar:
А аз сещам за един дето преди няколко години ми обясняваше как в България навсякъде се пушило, как навсякъде го овиквали, как му овиквали детето и т.н.
Като си казал А, трябва да можеш да кажеш и Б.
А по думите, които използваш, става ясно кой е хейтъра тук.
Ако китайците ти пречат да пробиеш в бизнеса, стани по-добър от тях. Ама няма как да правиш нещата по един и същи начин и да очакваш различни резултати. Това си е български манталитет - да обвиняваме другите за собствените си неуспехи.
китайците са супер идиоти, откъде на къде ще се състезаваш със тях ? :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от joro »

Marto написа:
Между другото кой е вторият футболен отобор от Стара Загора?? За Берое вече знаем? (Не ми се рови из гугъла) Не ви е срам.. Спартак Плевен не е помирисвал А група от години :x
Верея. Поне Спартак Плевен все още съществува. Моя варненски вече н-ти път фалира и играе по "В" и регионални групи.
Да взимат пример от Лудогорец. Един се издига, друг пропада- така е във футбола, и в живота.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Павел »

Това на фона на примера на Спийди за Funeral home overcharges grieving families for cremation carbon tax

Полицията не реагира на огън с отровни изпарения в София

http://www.segabg.com/article.php?id=838092"


"Ами ако искат полицията да реагира, да се обади някой в полицията и да каже, че българи палят гуми.
Ще реагират." :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от the_coach »

myhata II написа:
fighter написа:
ivandaman написа:
optics написа:Проблема е, че prace винаги има нужда да се заяде с някого ......
Оптикс я си представи примерно че тази снимка я беше пуснал някой българин който е бил на екскурзия в Канада като доказателство колко изостанала е Канада и как две счупени китайски вилици сериозно занижават стандарта на живот в държавата????

Ти и още няколко "канадци" тук щяхте моментално да изквичите на умряло и да се нахвърлите като побеснели хиени върху въпросният форумец.. и то с право защото това е доста отчаян и безпочвен аргумент (Clutching at straws)..

И на мен са ми се чупили и вилици и ножове и чаши и какво ли не в Канада.. Ако тръгна да поствам снимки на всичките тези канадски неуредици ще ме помислите за луТ и обявите за лузър, (Пак с пълно право)..

За мен лично тази злоба към България и стремеж да изкараме родината ни по-черна от дявола е доста странна..

ОК няма нищо лошо да ти харесва в Канада (И на мен все още ми харесва въпреки тревожните тенденции), Евала на хората които са се устроили прекрасно, но защо трябва да хейтваме произхода си.. ???

Сигурен съм че Марто е видял доста други интересни и забележителни неща (дори и негативни) в България но не, той пуска снимки на две счупени вилици, явно това за него е най-впечатляващо??? :fubar:
А аз сещам за един дето преди няколко години ми обясняваше как в България навсякъде се пушило, как навсякъде го овиквали, как му овиквали детето и т.н.
Като си казал А, трябва да можеш да кажеш и Б.
А по думите, които използваш, става ясно кой е хейтъра тук.
Ако китайците ти пречат да пробиеш в бизнеса, стани по-добър от тях. Ама няма как да правиш нещата по един и същи начин и да очакваш различни резултати. Това си е български манталитет - да обвиняваме другите за собствените си неуспехи.
китайците са супер идиоти, откъде на къде ще се състезаваш със тях ? :lol:
А ти колко китайци трък драйвъри познаваш ;)
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от myhata II »

fighter написа:
myhata II написа:
fighter написа:
ivandaman написа:
optics написа:Проблема е, че prace винаги има нужда да се заяде с някого ......
Оптикс я си представи примерно че тази снимка я беше пуснал някой българин който е бил на екскурзия в Канада като доказателство колко изостанала е Канада и как две счупени китайски вилици сериозно занижават стандарта на живот в държавата????

Ти и още няколко "канадци" тук щяхте моментално да изквичите на умряло и да се нахвърлите като побеснели хиени върху въпросният форумец.. и то с право защото това е доста отчаян и безпочвен аргумент (Clutching at straws)..

И на мен са ми се чупили и вилици и ножове и чаши и какво ли не в Канада.. Ако тръгна да поствам снимки на всичките тези канадски неуредици ще ме помислите за луТ и обявите за лузър, (Пак с пълно право)..

За мен лично тази злоба към България и стремеж да изкараме родината ни по-черна от дявола е доста странна..

ОК няма нищо лошо да ти харесва в Канада (И на мен все още ми харесва въпреки тревожните тенденции), Евала на хората които са се устроили прекрасно, но защо трябва да хейтваме произхода си.. ???

Сигурен съм че Марто е видял доста други интересни и забележителни неща (дори и негативни) в България но не, той пуска снимки на две счупени вилици, явно това за него е най-впечатляващо??? :fubar:
А аз сещам за един дето преди няколко години ми обясняваше как в България навсякъде се пушило, как навсякъде го овиквали, как му овиквали детето и т.н.
Като си казал А, трябва да можеш да кажеш и Б.
А по думите, които използваш, става ясно кой е хейтъра тук.
Ако китайците ти пречат да пробиеш в бизнеса, стани по-добър от тях. Ама няма как да правиш нещата по един и същи начин и да очакваш различни резултати. Това си е български манталитет - да обвиняваме другите за собствените си неуспехи.
китайците са супер идиоти, откъде на къде ще се състезаваш със тях ? :lol:
А ти колко китайци трък драйвъри познаваш ;)
В Китай има милиони, кой мислиш им кара ориза ? :D ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от the_coach »

myhata II написа:
В Китай има милиони, кой мислиш им кара ориза ? :D ;)
Аз за Северна Америка питам ;)
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от myhata II »

fighter написа:
myhata II написа:
В Китай има милиони, кой мислиш им кара ориза ? :D ;)
Аз за Северна Америка питам ;)
Не знам, сигурно си има, не съм се заглеждал по кабините на камионите

Я кажи кой от новодошлите българи искал да му купиш биричка ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от the_coach »

myhata II написа:
fighter написа:
myhata II написа:
В Китай има милиони, кой мислиш им кара ориза ? :D ;)
Аз за Северна Америка питам ;)
Не знам, сигурно си има, не съм се заглеждал по кабините на камионите

Я кажи кой от новодошлите българи искал да му купиш биричка ?
Стига сеир.

Намесих се в темата, защото не са ми приятни агресията, злобата и омразата, които излива Иван тук.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от agent Ozo »

fighter написа:Намесих се в темата, защото не са ми приятни агресията, злобата и омразата, които излива Иван тук.
Ама как така?! Та нали вие с ЕТАЦ-ите на злобата, агресията и омразата отговаряте с разбиране, съчувствие и любов.
Как така "не са ми приятни"? Аааа, не така! :D
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
спеца
Мнения: 468
Регистриран на: Нед Мар 12, 2017 7:14 pm
Обратна връзка:

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от спеца »

Доста малоумна реакция е да си израснал и живял в България през повечето време от живота си, и след като излезеш в чужбина за 5 дни/седмици, месеци, години, декади/, да се възмущаваш с отвращение от държавата тук, сравнявайки я с другата, в която си бил, все едно ти си причината чуждата държава да е по-напред,
а не точно ти, роднините, приятелите и познатите ти да са причината твоята/нашата страна да е по-назад'.
;)
Иначе, Калотина е на 60км. от София. Ще отскоча до там, ще прекрача, па макар и с един крак границата и ще започна и аз да се възмущавам като 'чужденец' от тая 'нЕма тЕкава дАржава'.
Guys, stay real, please!!
:) :D :)
Жоро Френски
„България е устояла на всички бури и не може да бъде унищожена, защото е ДЪРЖАВА НА ДУХА!“.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от 7George »

спеца написа:
Доста малоумна реакция е да си израснал и живял в България през повечето време от живота си, и след като излезеш в чужбина за 5 дни/седмици, месеци, години, декади/, да се възмущаваш с отвращение от държавата тук, сравнявайки я с другата, в която си бил, все едно ти си причината чуждата държава да е по-напред,
а не точно ти, роднините, приятелите и познатите ти да са причината твоята/нашата страна да е по-назад'.
;)
Иначе, Калотина е на 60км. от София. Ще отскоча до там, ще прекрача, па макар и с един крак границата и ще започна и аз да се възмущавам като 'чужденец' от тая 'нЕма тЕкава дАржава'.
Guys, stay real, please!!
:) :D :)
Жоро Френски
Не е въпрос за държавата, а за материала населяващ я, вече плъзнал и по света. Начин да се самобичуваме публично, майна. 8)
Embrace your climate change!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от optics »

спеца написа:
Доста малоумна реакция е да си израснал и живял в България през повечето време от живота си, и след като излезеш в чужбина за 5 дни/седмици, месеци, години, декади/, да се възмущаваш с отвращение от държавата тук, сравнявайки я с другата, в която си бил, все едно ти си причината чуждата държава да е по-напред,
а не точно ти, роднините, приятелите и познатите ти да са причината твоята/нашата страна да е по-назад'.
;)
Иначе, Калотина е на 60км. от София. Ще отскоча до там, ще прекрача, па макар и с един крак границата и ще започна и аз да се възмущавам като 'чужденец' от тая 'нЕма тЕкава дАржава'.
Guys, stay real, please!!
:) :D :)
Жоро Френски
Не става ясно ти с тоя цитат съгласен ли си или си на принципа - у меня есть собственное мнение, но я с ним не согласен. :D

Какво разказва мой приятел който се върна тия дни от България - има казва някои хубави неща - например продавачите са по-любезни (от предишното му ходене), по-чисто е, много нови сгради в София...
Обаче като вземеш да ги изтъкваш тия хубави неща на хората и те почват да те гледат накриво и ти викат - аре стига бе - лесно ти е на тебе като си навън...
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
спеца
Мнения: 468
Регистриран на: Нед Мар 12, 2017 7:14 pm
Обратна връзка:

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от спеца »

„България е устояла на всички бури и не може да бъде унищожена, защото е ДЪРЖАВА НА ДУХА!“.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от optics »

от дир.беге, предшественик на танграта:

Как успя да пристигнеш в Квебек със $100? Сега искат доста повечко за да те пуснат там... Казваш, че не си знаел добре английски, а френски знаеше ли?
Разкажи си историята.. какво се крие зад думите "минах през какво ли не, каквото можете и не можете да си представите".
==============
И така, парите, които искаха (около $6000 CAD) ги взех на заем, колкото да ги покажа на интервюто с г-н Стебелски и после ги върнах. Английски знаех, но на хартия, неговорим. Френски учих но този език ми стои в устата като гнила круша и така не пожелах да го науча.
А историята е дълга, затова ще кажа най-важните моменти. Тъй като нямах право на социална помощ (поне за първата година, защото се предполага, че отиваш с 6000 долара) отседнах при познати, които самите бяха на социална помощ. Така все пак "купих време". Започнах да уча френски, не заради езика, ами защото на летището трябваше да им обещая това, иначе не искаха да ме пускат (да, те са малко откачени на тема национализъм) в страната. Казаха ми "Знаете, ли, че това е отделна държава? (това е болната им сепаратистка мечта - да се отделят от Канада)" Аз пък си викам "Сега какво стана!? Мислех, че съм кацнал в Канада..." Както и да е. Престоят във френското училище COFI си беше чиста загуба на време, защото то е предназначено главно за хора, които току що са слезли от клона и не знаят да пишат... Междувременно се срещнах с един евреин, които ми обеща работа. Работа имаше, ала пари нямаше (имайте едно наум, когато става дума за араби и евреи в Канада -- вярата им в парите е по-силна от вярата в хората). Постоях там, но като видях че си губя времето, разделих се с него, а междувременно пусках безрезултатно молби за работа, първоначално за каквото и да е, а после се ориентирах към компютри. Междувременно получих правото на социална помощ, която е $530. Намерих възможно най-евтината стая под наем за $135 на месец, на тавана в една стара къща, чиито единствен малък прозорец гледаше към мрачен заден двор заобиколен с неизмазани постройки. В стаята никога не влизаше слънце, под прозореца денонощно бучаха вентилаторите на ресторант и носеха смрад направо в стаята. Вътре беше кошмарно горещо. И така, лежах върху единствената мебел в стаята, опитвах се да спя, с тапи в ушите, облян в пот и се чудех "What's next?". Никога не скучаех, защото в къщата редовно ставаха обири а и съседа по стая се опитваше да отключи моята стая, когато се прибираше пиян след полунощ... Тъй като парите не стигаха (само картата за транспорта е $50, а едно билетче - $2) ходех в една църква (Welcome Home Mission), където даваха безплана вечеря за скитници. Та нареждах се и аз с бездомниците в залата, където първо трябва да се изслуша проповедтта, която обикновено се опитваше да ни откаже от наркотици и блудстване и след това идваше ред на вечеря, състояща се от ресторантски остатъци и корав хляб. Така изкарах Бог знае колко време... докато един ден не ми се усмихна Съдбата, та ми намери работа. Аз си ходех редовно до бюрото по работа, оттам ми даваха адреси, а когато отидех винаги някой ме беше изпреварил... и така един ден отново тръгнах да търся адрес на Jean Talon West. Да ви кажа, че в Канада улиците и градовете се делят на West, East, South, North. Ако тази улица пресича западната и източната част на града, номерата й започват от 0 и сътоветно 1,2,3,4 WEST и 1,2,3,4 ЕAST. Така, че е възможно да съществуват два еднакви номера на тази улица, но единия да е 30 West а другия 30 Еаst. Ta да знаеш, когато питаш за адрес, винаги питай и посоката. Та един ден, не знаейки тези подробности, тръгнах да търся адрес, който в последствие се оказа че е на същата улица но на другия край на града. Накрая отчаян, че съм безнадеждно закъснял за интервюто влязох в първото магазинче, което ми се изпречи и което се оказа, че е компютърен магазин, собстгвеност на един арабин. Той пък точно пишеше обява до вестника, че си търси техник. И така, започнах там... Плащането беше символично, но нали все пак не бях на улицата... Междувременно направих първия си графичен дизайн на брошура за пицария на един евреин, който от благодарност ми плати половината от договорената цена накрая... Междувременно пусках стотици апликации за работа без резултат и си мислех, че това е вероятно, защото нямам образование.
В магазина понякога се навърташе един бедняк, който се пазареше за разни стари чаркове, и поради това шефа ми не го харесваше. Аз не правя разлика между хората и винаги бях внимателен с него. Един ден той ми поиска CV-то и аз му го дадох. Минаха се седмици, месеци, аз междувременно се преместих в по-нормална квартира в покрайнините на Монреал, близо до реката. Един понеделник сутринта телефона звънна и гласът отатък ми съобщи, че желаят да ме видят на интервю за уеб дизайнер. Това ме изуми, защото бях загубил всякаква надежда, че ще си намеря друга работа и отдавна престанах да пускам апликации. След време разбрах, че въпросният бедняк е занесъл апликацията ми на две места и едно от тях беше фирмата в която ме викаха на интервю. И после казват, че нямало Бог... И така започнах работа там. Купих си даже кола на старо, с която можех да посещавам планините извън града, защото там няма автобуси навсякъде, както е тук. После след всевъзможни истории се прехвърлих в една италианска фирма, с вече понатрупан опит и референции. Тук да спомена, че въпросният Canadian Experience е най-важното нещо във CV-то, т.е. когато пишех, че съм работил в ЦИИТ София, те ме питаха къде е това. Така, че единственото важно нещо е да се види, че вече си работил за канадски фирми. Оказа се, че италианеца има идеи, но не може да ми плаща и го напуснах. Оттам се започна отново търсене на работа. Опитах собствен бизнес, но се оказа, че програмите за подпомагане на бизнеса по неписани правила се дават на кебекари, особено, такива, които ще гласуват за отделяне на Квебек от Канада. Междувременно осъзнах, че не съм направил най-доброто от себе си в търсенето на работа и създадох порфтолио, което представлява каймака на всичко най-добро, което съм създал като дизайнер. Това портфолио ми донесе и дълго мечтаната работа в богата американска софтуерна фирма. И така настъпи дългоочаквания момент! Във фирмата имах всичко, което може да си мечтае човек: респект, висока заплата, собствена кабинет в престижен офис, медицинска застраховка, която покрива зъболечение, масажи, природолечение и какво ли не, същото така платени ваканции и stock option. Ала радостта ми не трая дълго, когато разбрах, че високата заплата е нищо повече от илюзия, защото плащах по... 50% данък (пазя си още фишовете за доказателство). До последно си мислех, че с пари човек може да е щастлив, защото може да си купи най-добрата храна, да живее на хубаво място и т.н. Е, стигнах дотам. Имах хубава кола, живеех във къща в "куклен" middle class квартал, с подрязани храсти вместо огради, изкуствени езерца със шадравани и т.н. Е, оказа се, че такава къща се изплаща по 10-13 години, че повечето лъскави коли по улиците са купени на кредит и че всъщност средната класа е тази, която изнася на гърба си Канада. Защото ако си беден си на социална помощ и държавата ти плаща. Ако си много богат тогава си откриваш offshore фирма (както беше тази, за която работех -- официално офиса й беше на някакъв си безмитен остров а ние се водехме "филиал") и не плащаш един цент данък. След това научих и други подробности, които няма да излагам тук, но които ме убедиха, че не здравето на хората а парите са преди всичко мотивация в Канада. Последваха и други разочарования, като например, че там за всичко трябва да се плаща, а това за което не се плаща е забранено. Например, ако на някой от вас ви се прииска да отдъхнете, просто грабвате палатката и запрашвате към най-близката планина където се настанявате където си искате и за колкото си искате. Докато в Канада това е невъзможно. Там единствените места, които могат да бъдат посетени са националните паркове, останалото е частна собственост и там влизането е строго забранено. А в парковете престоя е $20 на ден плюс десетки забрани -- да не се пали огън, да не храниш животните, да ходиш само по обозначени пътеки...
Имах едно любимо място край реката, където след работа ходех с колата, спирах и си почивах, слушайки вълните ... Започнаха да идват и други хора да почиват там като мене. Когато станаха повече, общината веднага сложи паркометри (25 цента за 10 мин. престой). Престанах да ходя там, защото бях отвратен от това. Не че нямах пари, просто отвратително е такова отношение...
И за да не завърша все пак с негативни мисли ще кажа, че Канада е една огромна прекрасна страна, където човек има свободата да мечтае и да претвори мечтите си в реалност. Стига да знае какво мечтае. За себе си открих, че в България има неща, които с пари не се купуват....

====
един от коментарите е:
Ne e spomenal che stenite na kashtite sa presovan gips m/u dve mukavi, i che konstrukciata ne e dori gredored-gredi nema, v nai dobria sluchai talpi....
:D
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор