Простотии на българския манталитет

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Kpetrov »

Marto написа:Две вилици от фууд корт на български мол. Първата е жертва на пържено картофче, втората на зелева сърма. Не питах дали са произведени в Китай, но не това проблема.

Проблема е, че няма проблем!

Или пък има... да си пазиш и снимаш счупените вилици с единсвената цел да хулиш... изглежада не точно Китай.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от prace »

Има една много хубава мисъл на Димчо Дебелянов:

"Един човек, който не обича родното си място и не пази скъпи спомени за него - той е загубен човек"

Много загубени герои тука в този форум.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от tonich »

А за пластмасовите вилици, произведени в Китай какво казва Дебелянов?
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от ablood »

prace написа:Има една много хубава мисъл на Димчо Дебелянов:

"Един човек, който не обича родното си място и не пази скъпи спомени за него - той е загубен човек"

Много загубени герои тука в този форум.
Аре стаига с тези патриотични лозунги! Няма наивни чавдарчета тука.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Marto »

Kpetrov написа:
Marto написа:Две вилици от фууд корт на български мол. Първата е жертва на пържено картофче, втората на зелева сърма. Не питах дали са произведени в Китай, но не това проблема.

Проблема е, че няма проблем!

Или пък има... да си пазиш и снимаш счупените вилици с единсвената цел да хулиш... изглежада не точно Китай.
Щракнах ги в риъл тайм, не съм си ги пазил :rofl:

Думата ми е, че каквото и да говорят праската, танграта и други, България си е една бедна страна и освен очевидните недостатъци, които вече сме дъвкали има сума малки неща, като тези вилици например, които съвкупно намалят качеството/стандарта на живота. Независимо каква ти е заплатата.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Marto »

prace написа:Има една много хубава мисъл на Димчо Дебелянов:

"Един човек, който не обича родното си място и не пази скъпи спомени за него - той е загубен човек"

Много загубени герои тука в този форум.
Как пък не се умори да ръсиш такива гениални мисли?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от optics »

Marto написа:
prace написа:Има една много хубава мисъл на Димчо Дебелянов:

"Един човек, който не обича родното си място и не пази скъпи спомени за него - той е загубен човек"

Много загубени герои тука в този форум.
Как пък не се умори да ръсиш такива гениални мисли?
Проблема не е в Димчо Дебелянов, той го е казал добре. Проблема е, че prace винаги има нужда да се заяде с някого, да го настъпи, уязви или казано по нашенски - да го напрай на нищо :D

Преди нейния защитник Петров да е скокнал, да обясня - Марто пуска снимка и с никой конкретен човек не спори и не се заяжда.

Въпреки че ми е омръзнало да обяснявам на prace, която за разлика от танграта, нямам представа що дири още в тоя форум, ще кажа още един път - не заради нея, а щото ми е драго да го кажа - аз родното си място (а.к.а. Центъра на Вселената) го обичам и пазя скъпи спомени за него.
Примерно драго ми е, че вече имаме два отбора в Първа лига (при все че на мач съм ходил за последно 1983-та година). Втория от тях унижи (любим глагол на българските медии :D ) чорбата на наш терен и напрай равен на чужд.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от c200 »

"унижи" е много деветдесетарско и елитарно, сега на журналята по им приляга "разпра" или направо "закла" :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от tonny »

c200 написа:"унижи" е много деветдесетарско и елитарно, сега на журналята по им приляга "разпра" или направо "закла" :)
:rofl:
Аз бих коригирал и това -
казано по нашенски - да го напрай на (нищо) ..утка и парцали
:rofl:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от optics »

Други два варианта (за спечелил и загубил) са следните:

Великолепен Григор триумфира над Федерер! (тва си го измислих)

Григор не успя на четвъртфинал в Уимбълдън.
Надал препъна Григор в Австралия.


:rofl:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от ivandaman »

optics написа:Проблема е, че prace винаги има нужда да се заяде с някого ......
Оптикс я си представи примерно че тази снимка я беше пуснал някой българин който е бил на екскурзия в Канада като доказателство колко изостанала е Канада и как две счупени китайски вилици сериозно занижават стандарта на живот в държавата????

Ти и още няколко "канадци" тук щяхте моментално да изквичите на умряло и да се нахвърлите като побеснели хиени върху въпросният форумец.. и то с право защото това е доста отчаян и безпочвен аргумент (Clutching at straws)..

И на мен са ми се чупили и вилици и ножове и чаши и какво ли не в Канада.. Ако тръгна да поствам снимки на всичките тези канадски неуредици ще ме помислите за луТ и обявите за лузър, (Пак с пълно право)..

За мен лично тази злоба към България и стремеж да изкараме родината ни по-черна от дявола е доста странна..

ОК няма нищо лошо да ти харесва в Канада (И на мен все още ми харесва въпреки тревожните тенденции), Евала на хората които са се устроили прекрасно, но защо трябва да хейтваме произхода си.. ???

Сигурен съм че Марто е видял доста други интересни и забележителни неща (дори и негативни) в България но не, той пуска снимки на две счупени вилици, явно това за него е най-впечатляващо??? :fubar:
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от optics »

ivandaman написа: За мен лично тази злоба към България и стремеж да изкараме родината ни по-черна от дявола е доста странна..
Добре, сега имаме 2 варианта: Или се извиняваш, че някак си без да искаш си ме включил в тия квалификации или повече не разговаряме.
Писна ми, след нееднократно в прав текст съм казал какво обичам и се гордея, да ми излизат с лафа "тази злоба към България".
Ако си държиш на думата, дай пример къде съм скочил "като побесняла хиена" върху друг форумец.


Кой от вас драги патреоти (те се знаят кои са) е толкова популярен като българин сред колегите си, че като дойде на работа на рождения си ден намира вратата на офиса си украсена с балони и надпис на български - Честит Рожден Ден.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от ivandaman »

optics написа:
ivandaman написа: За мен лично тази злоба към България и стремеж да изкараме родината ни по-черна от дявола е доста странна..
Добре, сега имаме 2 варианта: Или се извиняваш, че някак си без да искаш си ме включил в тия квалификации или повече не разговаряме.
.
Нямам проблем да се извиня ако съм сгрешил.. :handshake: но не съм съгласен със заключението ти че prace се заяждала без причина.. Не допускаш ли че на нея може да не и е приятно и дори да я "боли" когато някой издребнява и неоснователно иронизира България..???

Между другото кой е вторият футболен отобор от Стара Загора?? За Берое вече знаем? (Не ми се рови из гугъла) Не ви е срам.. Спартак Плевен не е помирисвал А група от години :x
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от pumpy »

ivandaman написа:.....но не съм съгласен със заключението ти че prace се заяждала без причина.. Не допускаш ли че на нея може да не и е приятно и дори да я "боли" когато някой издребнява и неоснователно иронизира България..???
А дали това е наистина причината ?
Или прасето се "освини" в Канада и най-лесния начин да го забрави е да се "патриотизира" обратно на мястото, от което само се отказа години преди това ?
Проблема не е в обсъждането на "счупените вилици", а в самите вилици като такива. Хората, колкото и да им е неприятно на прасетата, ИМАТ право да изказват мнение, без да питат за разрешение поредния лузър, който си е присвоил правото на последна инстанция по родолюбие и патриотизъм......ай сиктер
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от ablood »

Претенциите за патриотизъм в мирно време е като да се обясняваш в любов на сладурана в чиито гащи искаш да влезеш. Тоест евтини, недоказуеми твърдения.

На този принцип и аз заявявам, че съм най-големият родолюбец. Чувствайте се поздравени с всички фолклорни песни и националистични картинки във фейсбук. Естествено, запазвам си правото на промяна на мнението в случай на война, или отмяна на двойното гражданство.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор