Простотии на българския манталитет

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от optics »

ivandaman написа:Optics предполагам знаеш че hotmail го прави абсолютно същото така че това е "простотия" и на американският манталитет.

No need to be a "drama queen"
Не! Не знам. Никога не съм имал хотмейл. Имам необяснима неприязън към него. Имам неприязън и към фейсбук (тя е обяснима, но то е друга тема).
Обаче вчера влизах в един яху акаунт в който не бях влизал много, много отдавна и само ме накара да сменя паролата и подпита дали искам да сменя резервните адреси и телефон.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от roumensp »

optics написа:
ivandaman написа:Optics предполагам знаеш че hotmail го прави абсолютно същото така че това е "простотия" и на американският манталитет.

No need to be a "drama queen"
Не! Не знам. Никога не съм имал хотмейл. Имам необяснима неприязън към него. Имам неприязън и към фейсбук (тя е обяснима, но то е друга тема).
Обаче вчера влизах в един яху акаунт в който не бях влизал много, много отдавна и само ме накара да сменя паролата и подпита дали искам да сменя резервните адреси и телефон.
И аз имам неприязън към Хотмейл, но се налага да го поддържам, защото се явява логин за всички майкрософтски сервизи и сайтове, които не са хич малко. А Яхуто го разкарах преди много години, защото Gmail rules.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от joro »

roumensp написа:
optics написа:
ivandaman написа:Optics предполагам знаеш че hotmail го прави абсолютно същото така че това е "простотия" и на американският манталитет.

No need to be a "drama queen"
Не! Не знам. Никога не съм имал хотмейл. Имам необяснима неприязън към него. Имам неприязън и към фейсбук (тя е обяснима, но то е друга тема).
Обаче вчера влизах в един яху акаунт в който не бях влизал много, много отдавна и само ме накара да сменя паролата и подпита дали искам да сменя резервните адреси и телефон.
И аз имам неприязън към Хотмейл, но се налага да го поддържам, защото се явява логин за всички майкрософтски сервизи и сайтове, които не са хич малко. А Яхуто го разкарах преди много години, защото Gmail rules.
На мен в yahoo ми пращаха много спам, но за него си бях виновен, понеже си дадох мейла в няколко сайта. Има лек за болката- отваряте съобщението и някъде към края намирате линк unsubscribе, кликвате на него и вече няма да получавате съобщения от този сайт.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от joro »

optics написа:
joro написа:
optics написа:емайл провайдера abv.bg е абсолютен гъ3!

1. Още първите дни след отварянето на кутия почвам да получавам по 10-тина спама на ден
2. Ако не се логна 6 месеца го привеждат в замразено състояние.
3. Като се логна след 6 месеца, всички емайли са ми изтрити (това е малко като предимство, щото те и без това са 100% спам
4. Имах един адрес на който не се бях логвал повечко време (години). Пробвам - не става. Цъкам на забравена парола - то ми предлага някъв друг емайл на който да прати, който ми е непознат. Цъкам - "това не е моя емайл" и се озовавам в някакво меню I дето да си вкарам имената, рождения ден, майчиното мляко и да отговоря на секретния въпрос как се казвала внучката ми. Аз нямам внучка. леле, тия са ми дали адреса на някой друг. Простотия! Не че ми дреме много, но е простотия.
В Кингстън в малък фамилен видеорент стор ми бяха пазили данните и като се появих след 4 години всичко работеше все едно съм идвал вчера.
И аз имам мейл в abv.bg. Всички съобщения ми се пазят, спамът си има отделна папка, влизам си без проблем. Нищо от написаното по- горе не е вярно. Аман от лъжливи хейтъри.
Я да видим как така ВСИЧко написано не е вярно
1. Жоро знае колко спама получавам АЗ
2 и 3 . Жоро не се е логвал повече от 6 месеца и знае какво става.
4. Жоро знае моята история с цъкане на забравена парола която разказвам, а може би и историята ми с видеорента в Кингстън и коментира че не била вярна.

Вие с прасе като сте патреоти - ползвайте си го, поддържайте българското тъй да се каже, не ви трябва гугъл, не ви трябва яху, не ви трябва фейсбук. Дръжте си снимките на снимка.бг. Аз съм си го отворил навремето, не съм го ползвал за нищо сериозно, сега чат пат влизам щото е по-лесно отколкото отваряне на нов адрес. Давам го на идиотски компании като тази с телевизията по интернет, която коментирахме и която след 3 дни чакане още не ми е одобрила 24-часовия пробен акаунт. Вместо това кутията ми изглежда (днес) така (виж по-долу)

Изображение
Явно обичаш да разглеждаш adult сайтоее и там са те засекли.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от 7George »

На мен в yahoo ми пращаха много спам, но за него си бях виновен, понеже си дадох мейла в няколко сайта. Има лек за болката- отваряте съобщението и някъде към края намирате линк unsubscribе, кликвате на него и вече няма да получавате съобщения от този сайт.
Любимо занимание: ;) да чистя спама в кутията, особено ако няма абсолютно нищо друго какво да се прави, чакаш влака да мине примерно. Сортираш ги по название и после може да маркираш по цели страници и триеш с по-малко движения. Инак обичайно и няколкото стотин непрочетени в кутията не ме тревожат много.
Embrace your climate change!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от roumensp »

joro написа:Има лек за болката- отваряте съобщението и някъде към края намирате линк unsubscribе, кликвате на него и вече няма да получавате съобщения от този сайт.
Капан за наивници, при истинския спам именно това се явява "subscribе". :D
Работи само за непрофесионални спамаджии.

На Gmail-а си (които имам от над 10 години) съм успял да докарам спама до 2-3 за цяла седмица и винаги е в категория Спам. И аз не знам как го правя, явно съм много дОбър. :party:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от optics »

roumensp написа:
joro написа:Има лек за болката- отваряте съобщението и някъде към края намирате линк unsubscribе, кликвате на него и вече няма да получавате съобщения от този сайт.
Капан за наивници, при истинския спам именно това се явява "subscribе". :D
Работи само за непрофесионални спамаджии.

На Gmail-а си (които имам от над 10 години) съм успял да докарам спама до 2-3 за цяла седмица и винаги е в категория Спам. И аз не знам как го правя, явно съм много дОбър. :party:
Ми аз основния ми гугъл мейл не го давам на никакви сайтове, никакви институции и никакви непознати хора. Нехванат спам няма. Хванатият не знам колко е.
Имам един яху, който го давам охолно на абсолютно всякакви сайтове. Който не го е пожелал само той не го е получил :)
И аз като Джорджа, някога за забавление трия търсейки по някоя ключова дума от събджектите. На едно сядане ако не изтрия едно 2000 мейла, все едно нищо не съм направил. :)
А-бе-ве-то не съм го давал нито на анатомични ;-) нито на други сайтове, обаче спама си пристига ей така като здравей - здрасти. Може да е щото пред маймунката са само 3 букви.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от ivandaman »

@ Optiks and Roumen

Аз също ненавиждам хотмайл ( и разбира се фейкбук) но го ре-активирам от време на време заради разни регистрации като в случая на Оптикс.

Ползвам два Яху акаунта от поне 20 и кусур години и съм свикнал с тях плюс всичките ми познати ги знаят.. Като за фрии поща съм доволен, плюс това моите са безлимитни. Не знам дали за всички са така. Имах лимит но по едно време ми пратиха съобщение че го махат.

С gmail не мога да свикна. Не ми харесва как групира имейлите.. Ползвам го за специфични цели и не се налага да се занимавам с него ежедневно, но предполагам си има предимствата при положение че е толкова популярен..

Аз явно съм "Old School"
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от optics »

Не знам какво групира щото в 99% от случаите чета и пиша в мейл клиент.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ioiobg
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 3:03 pm

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от ioiobg »

Разпределя ги по папки. На мен това много ми харесва.
DISCO до зори!!!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от roumensp »

ivandaman написа:С gmail не мога да свикна. Не ми харесва как групира имейлите.
И на мен не ми каресва, но е опционално. Можеш да махнеш и групирането в конверсации, и групирането в категории (фолдъри). Или пък да ги групираш в категории по твои си правила, ако така по ти харесва. Единствено в мобилните им апове за iOS и Андроид не можеш да разкараш групирането в конверсации. Ако си с Уиндоус 10 имейл клиента дето идва с ОС-а не е лош като front-end за Gmail, Hotmail/Outlook, Exchange, Office365 и групирането в конверсации е опция (която аз не ползвам). На iOS и Андроид същото го прави Outlook на MS.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Kpetrov »

Yahoo, с тази смяна на пароли почна да ми бърка вече в мозъка.
Не знам дали е от браузъра и всякакви там флашове, но днес вече не виждам дори опция да пропусна така желаната от тях смяна.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от optics »

Опция има но е най-отдолу с труден за забелязване цвят. "I'll secure it myself" или нещо от сорта.

Сега един клип - Иван анализира българския манталитет
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Kpetrov »

optics написа:Опция има но е най-отдолу с труден за забелязване цвят. "I'll secure it myself" или нещо от сорта.

Сега един клип - Иван анализира българския манталитет
Имаше я много време, но както и очаквах, този "хубав" ден дойде.
Изчаках почивните дни, но уви. И в офиса същата работа... сивият надпис отдолу вече е напечатан с прозрачен цвят.
Добре че прие парола само с един символ разлика!
Сега ще почнат да настояват за телефон.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Marto »

Две вилици от фууд корт на български мол. Първата е жертва на пържено картофче, втората на зелева сърма. Не питах дали са произведени в Китай, но не това проблема.

Публикувай отговор