Простотии на българския манталитет

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Guinness »

Случка от ресторант Happy с компания от две деца и баща им.Едно от децата разглежда менюто и казва
-Искам фиш анд чипс.
Баща му всезнаещо и с глас нетърпящ възражение
-Айде стига с тези американски глупости!За мене една кока-кола! :rock: :rock:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от optics »

:rofl: :rofl: :rofl:
обра точките!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от optics »

емайл провайдера abv.bg е абсолютен гъ3!

1. Още първите дни след отварянето на кутия почвам да получавам по 10-тина спама на ден
2. Ако не се логна 6 месеца го привеждат в замразено състояние.
3. Като се логна след 6 месеца, всички емайли са ми изтрити (това е малко като предимство, щото те и без това са 100% спам
4. Имах един адрес на който не се бях логвал повечко време (години). Пробвам - не става. Цъкам на забравена парола - то ми предлага някъв друг емайл на който да прати, който ми е непознат. Цъкам - "това не е моя емайл" и се озовавам в някакво меню дето да си вкарам имената, рождения ден, майчиното мляко и да отговоря на секретния въпрос как се казвала внучката ми. Аз нямам внучка. леле, тия са ми дали адреса на някой друг. Простотия! Не че ми дреме много, но е простотия.
В Кингстън в малък фамилен видеорент стор ми бяха пазили данните и като се появих след 4 години всичко работеше все едно съм идвал вчера.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от joro »

optics написа:емайл провайдера abv.bg е абсолютен гъ3!

1. Още първите дни след отварянето на кутия почвам да получавам по 10-тина спама на ден
2. Ако не се логна 6 месеца го привеждат в замразено състояние.
3. Като се логна след 6 месеца, всички емайли са ми изтрити (това е малко като предимство, щото те и без това са 100% спам
4. Имах един адрес на който не се бях логвал повечко време (години). Пробвам - не става. Цъкам на забравена парола - то ми предлага някъв друг емайл на който да прати, който ми е непознат. Цъкам - "това не е моя емайл" и се озовавам в някакво меню I дето да си вкарам имената, рождения ден, майчиното мляко и да отговоря на секретния въпрос как се казвала внучката ми. Аз нямам внучка. леле, тия са ми дали адреса на някой друг. Простотия! Не че ми дреме много, но е простотия.
В Кингстън в малък фамилен видеорент стор ми бяха пазили данните и като се появих след 4 години всичко работеше все едно съм идвал вчера.
И аз имам мейл в abv.bg. Всички съобщения ми се пазят, спамът си има отделна папка, влизам си без проблем. Нищо от написаното по- горе не е вярно. Аман от лъжливи хейтъри.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от prace »

Ами оптикс защо си отваря емайли в българска електронна поща? Трябва да си отвори в родната канадска и няма да е разочарован и ядосан.
Българското е гадно, а канадското хубаво!
Да не прави повече грешки, за да му е лесен живота.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от joro »

prace написа:Ами оптикс защо си отваря емайли в българска електронна поща? Трябва да си отвори в родната канадска и няма да е разочарован и ядосан.
Българското е гадно, а канадското хубаво!
Да не прави повече грешки, за да му е лесен живота.
Една англичанка казваше- "Слънчев Бряг е едно ужасно място, пълно с алкохолици, шумно, мърсотия на плажа, прекалено високи цени и т.н. За десети път идвам тук на почивка и нито веднъж не останах доволна".
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от joro »

Guinness написа:Случка от ресторант Happy с компания от две деца и баща им.Едно от децата разглежда менюто и казва
-Искам фиш анд чипс.
Баща му всезнаещо и с глас нетърпящ възражение
-Айде стига с тези американски глупости!За мене една кока-кола! :rock: :rock:
Прав е човека, кока-колата си я правим в България.
http://www.coca-colahellenic.bg/Aboutus ... on/plants/"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от speedy »

joro написа:
Guinness написа:Случка от ресторант Happy с компания от две деца и баща им.Едно от децата разглежда менюто и казва
-Искам фиш анд чипс.
Баща му всезнаещо и с глас нетърпящ възражение
-Айде стига с тези американски глупости!За мене една кока-кола! :rock: :rock:
Прав е човека, кока-колата си я правим в България.
http://www.coca-colahellenic.bg/Aboutus ... on/plants/"
А фиш-анд-чипса къде го правят?
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от optics »

joro написа:
optics написа:емайл провайдера abv.bg е абсолютен гъ3!

1. Още първите дни след отварянето на кутия почвам да получавам по 10-тина спама на ден
2. Ако не се логна 6 месеца го привеждат в замразено състояние.
3. Като се логна след 6 месеца, всички емайли са ми изтрити (това е малко като предимство, щото те и без това са 100% спам
4. Имах един адрес на който не се бях логвал повечко време (години). Пробвам - не става. Цъкам на забравена парола - то ми предлага някъв друг емайл на който да прати, който ми е непознат. Цъкам - "това не е моя емайл" и се озовавам в някакво меню I дето да си вкарам имената, рождения ден, майчиното мляко и да отговоря на секретния въпрос как се казвала внучката ми. Аз нямам внучка. леле, тия са ми дали адреса на някой друг. Простотия! Не че ми дреме много, но е простотия.
В Кингстън в малък фамилен видеорент стор ми бяха пазили данните и като се появих след 4 години всичко работеше все едно съм идвал вчера.
И аз имам мейл в abv.bg. Всички съобщения ми се пазят, спамът си има отделна папка, влизам си без проблем. Нищо от написаното по- горе не е вярно. Аман от лъжливи хейтъри.
Я да видим как така ВСИЧко написано не е вярно
1. Жоро знае колко спама получавам АЗ
2 и 3 . Жоро не се е логвал повече от 6 месеца и знае какво става.
4. Жоро знае моята история с цъкане на забравена парола която разказвам, а може би и историята ми с видеорента в Кингстън и коментира че не била вярна.

Вие с прасе като сте патреоти - ползвайте си го, поддържайте българското тъй да се каже, не ви трябва гугъл, не ви трябва яху, не ви трябва фейсбук. Дръжте си снимките на снимка.бг. Аз съм си го отворил навремето, не съм го ползвал за нищо сериозно, сега чат пат влизам щото е по-лесно отколкото отваряне на нов адрес. Давам го на идиотски компании като тази с телевизията по интернет, която коментирахме и която след 3 дни чакане още не ми е одобрила 24-часовия пробен акаунт. Вместо това кутията ми изглежда (днес) така (виж по-долу)

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от speedy »

optics, защо си недоволен? Я виж колко хора искат да си общуват с теб - от Германия, Румъния, Зимбабве.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от optics »

Те предлагат едно и също - Let me be naughty tonight...
;)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от joro »

optics написа:Те предлагат едно и също - Let me be naughty tonight...
;)
И на мен ми пращаха подобни покани, когато ходех по разни сайтове и си оставях там адреса. В abv bg ми се е случвало да не влизам повече от 6 месеца и акаунта ми стои, както и всички изпратени имейли. Имах мейлове и в yahoo, където също получавах спам. Имам си и страница във Фейсбук, ползвам и Гугъла, защо си мислите, че едното изключва другото?
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от 7George »

Имам 2 кутии на въпросния сайт. Носят на много спам. Сигурно има някакви трикове да пратиш съобщения на всички с тоя домейн някак си. Ето как да се отървете от спама трайно; Първо, спасявате всичко ценно, контакти, писма и други. После не я посещавате.
Вие сте влизали за последен път в своята АБВ Поща преди повече от 180 дни. За да бъде активна пощенската Ви кутия е необходимо да влизате поне веднъж на 180 дни, а ако не влизате повече от 180 дни, нейното съдържание (писма, файлове, адреси) се изтрива. Моля въведете необходимите данни и натиснете бутона Потвърди, за да създадете своята пощенска кутия.
После я създавате със същите параметри - чиста и неопетнена. Спамаджиите навярно са се отказали и те от нея.
Embrace your climate change!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от optics »

7George написа:Имам 2 кутии на въпросния сайт. Носят на много спам. Сигурно има някакви трикове да пратиш съобщения на всички с тоя домейн някак си. Ето как да се отървете от спама трайно; Първо, спасявате всичко ценно, контакти, писма и други. После не я посещавате.
Вие сте влизали за последен път в своята АБВ Поща преди повече от 180 дни. За да бъде активна пощенската Ви кутия е необходимо да влизате поне веднъж на 180 дни, а ако не влизате повече от 180 дни, нейното съдържание (писма, файлове, адреси) се изтрива. Моля въведете необходимите данни и натиснете бутона Потвърди, за да създадете своята пощенска кутия.
После я създавате със същите параметри - чиста и неопетнена. Спамаджиите навярно са се отказали и те от нея.
180 дни за хора без връзки. За патреоти кат жорката, явно не се изтрива ;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от ivandaman »

Optics предполагам знаеш че hotmail го прави абсолютно същото така че това е "простотия" и на американският манталитет.

No need to be a "drama queen"
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Публикувай отговор