Иринчето! Нашето момиче!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от ivalin »

Да в армията в общи линии може да се каже, че беше и така, но в службите за сигурност, в милицията в различните отдели... в архивната система за различни длъжности също беше задължително изискване.... Все пак да не забравяме, че беше по-лесно да станеш партиен член, от колкото ловджия. :!:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от Koko »

agent Ozo написа:
Koko написа:Във времената преди 10-ти ноември член на БКП въобще не се ставаше лесно и никого не го караха по задължение (може би с изключение на кадровите офицери?) а човек трябваше да доказва че е благонадежден и лоялен към Партията, не трябваше да има никакви тъмни петна в биографията, както и да бъде препоръчат от поне двама надеждни другари за да бъде предложен за член на същата тази Партия.
Липсата на партийно членство беше сериозно препятствие за каквото и да е професионално развитие
Не усети ли, че има противоречие в двете твърдения, Коко? Ако "по задължение" не е точния израз, то може би трябва да кажем "по негласна принуда" за да не бъде лишен човек от каквито и да е перспективи и обречен на застой в кариерата си.
И при нас, в армията, също не ставаше по задължение. Просто имаше условие за командир на рота (батарея, звено) и нагоре да не се назначава офицер, който не е партиен член. Ако искаш да си стоиш взводна перка през цялата ти служба, можеш и да не кандидатстваш в партията.

Защо да има противоречие - когато човек не беше благонадежден не му даваха да стане партиен член, съответно забравяше за кариера.
Бащата на най-близкият ми приятел от детинство беше икономист по образование, но прекара целия си активен живот работейки като келнер, защото не му позволиха дори да работи по специалността си, камо ли да прави кариера защото беше от неблагонадеждно семейство.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от ivalin »

Коко е абсолютно прав! По задължение или по принуда няма значение това е едно и също... игра на думи... А в армията си имаше и по задължение, пък после всички лека полека нежно ги принуждавха, ама те не искали се оказа след 10-ти ех, ех, ех... интерпретацииии колкото щеш... Ако ви кажа аз какви фрапиращи случаи съм имал в моята практика ;( жалко, че тука не мога, пък и съм се подписал на клетвен лист за конфиденциалност. :x
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от agent Ozo »

Смесвате различни неща. Неблагонадеждните, както ги наричате, си бяха по начало и тотално лустрирани, ако използваме днешното модерно понятие. Те си бяха като белязани по рождение и нямаше на какво да се надяват. Аз говоря за обикновените хора, които макар и с подходящ произход и заложби, нямаха големи шансове за напредък като безпартийни. Единици са тези, които са се издигали на високи постове и при това са си оставали безпартийни. В сисремата на сигурността и отбраната това обаче беше абсолютно невъзможно.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от joro »

ООН си нямат нищо общо с комунизма в България. Да станеш Генерален секретар не е нужно да си бил член на БКП. И какви са тия глупости, дето ги пишете тука? Ма много сте умни в Канада, думи нямам :rofl:
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от ivalin »

joro написа:ООН си нямат нищо общо с комунизма в България. Да станеш Генерален секретар не е нужно да си бил член на БКП. И какви са тия глупости, дето ги пишете тука? Ма много сте умни в Канада, думи нямам :rofl:
:rofl: Дааа да кажем, че ООН си нямат нищо общо с комунизма в България, ама комунизма в България има много общо с ООН. Нещо бъркаш братчет, ние никъде не сме казали, че всички в ООН са комунисти! Само отбелязахме, че да стигнеш до ООН не е достатъчно смо ти да си комунист, а и баща ти и дядо ти, като на Иричето и тати и бати и целия род... 8) или като Батето, който е “офицер под прикритие” (майор) към Първо главно управление на ДС. След като сключва брак с Людмила - дъщерята на ген. секр. на БКП става председател на БОК и пожизнен член на МОК. В различни периоди е член на комисии на МОК - за радио и телевизия, за нови източници на финансиране, по олимпийска солидарност, апартейд и олимпизъм. Стига до заместник-председател на Организационния комитет на кандидатурите за домакин на зимни олимпийски игри - през 1992 и 1994 г. член е на комисията на ФИФА по организацията на световните първенства. Ето за това говорим тука! Чак пък да сме много умни в Канада, не бих казал... нямам такива претенции защото, ако бях толкова умен щях да си стоя на село и да бистря политиката и футбола в оремага докато започна да медитирам и левитирам... :lol:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от Koko »

agent Ozo написа:Смесвате различни неща. Неблагонадеждните, както ги наричате, си бяха по начало и тотално лустрирани, ако използваме днешното модерно понятие. Те си бяха като белязани по рождение и нямаше на какво да се надяват. Аз говоря за обикновените хора, които макар и с подходящ произход и заложби, нямаха големи шансове за напредък като безпартийни. Единици са тези, които са се издигали на високи постове и при това са си оставали безпартийни. В сисремата на сигурността и отбраната това обаче беше абсолютно невъзможно.
Не, не става дума за смесване на различни неща - става дума за неразбиране на проблема от твоя страна, понеже си бил част от партийната система и не си даваш сметка за това че за тези същите обикновенни хора за които говориш просто не е беше възможно да станат партийни членове. Как един некадърен, но подрепян от Партията партиен секретар би допуснал член на Партията да стане човек който е по-кадърен от него и утре би му станал конкурент?
По онези години критириите за професионален напредък не беше кадърността, а лоялността към Партията - не беше важно да вършиш работата качествено, а да демонстрираш колко верен на партията си, т.е. да знаеш добре да козируваш и да изпълняваш спуснатите от Партията директиви без да мислиш и без да ги оспорваш.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от ivalin »

Koko написа: Не, не става дума за смесване на различни неща - става дума за неразбиране на проблема от твоя страна, понеже си бил част от партийната система и не си даваш сметка за това че за тези същите обикновенни хора за които говориш просто не е беше възможно да станат партийни членове. Как един некадърен, но подрепян от Партията партиен секретар би допуснал член на Партията да стане човек който е по-кадърен от него и утре би му станал конкурент?
По онези години критириите за професионален напредък не беше кадърността, а лоялността към Партията - не беше важно да вършиш работата качествено, а да демонстрираш колко верен на партията си, т.е. да знаеш добре да козируваш и да изпълняваш спуснатите от Партията директиви без да мислиш и без да ги оспорваш.
Коко, ако ми позволиш бих направил следната интерпретация и допълнение...?! Че то и сега в България критириите за професионален напредък са не кадърността, а некадърността и лоялността към някоя партията, най-добре към управляващата - изобщо не е важно да вършиш работата качествено, а да демонстрираш колко си верен и на партията си и на шефовете и да знаеш добре да козируваш и да ближеш задници ( т.нар. гъзоблизци ) да изпълняваш всичко без да мислиш и без да оспорваш каквото и да е, иначе отвън чакат хиляди за твоето място. За това сме тука, а не с велики реализации в родината, за някои майка, за други мащеха.:!:
Последно промяна от ivalin на Нед Ное 23, 2014 12:09 pm, променено общо 1 път.
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от myhata II »

ivalin написа:
Koko написа: Не, не става дума за смесване на различни неща - става дума за неразбиране на проблема от твоя страна, понеже си бил част от партийната система и не си даваш сметка за това че за тези същите обикновенни хора за които говориш просто не е беше възможно да станат партийни членове. Как един некадърен, но подрепян от Партията партиен секретар би допуснал член на Партията да стане човек който е по-кадърен от него и утре би му станал конкурент?
По онези години критириите за професионален напредък не беше кадърността, а лоялността към Партията - не беше важно да вършиш работата качествено, а да демонстрираш колко верен на партията си, т.е. да знаеш добре да козируваш и да изпълняваш спуснатите от Партията директиви без да мислиш и без да ги оспорваш.
Коко, ако ми позволиш бих направил следната интерпретация и допълнение...?! Че то и сега критириите за професионален напредък са не кадърността, а некадърността и лоялността към някоя партията, най-добре към управляващата - изобщо не е важно да вършиш работата качествено, а да демонстрираш колко си верен и на партията си и на шефовете и да знаеш добре да козируваш и да ближеш задници ( т.нар. гъзоблизци ) да изпълняваш всичко без да мислиш и без да оспорваш каквото и да е, иначе отвън чакат хиляди за твоето място. :!:
:y:

Само че ти не разбра ли че стане ли въпрос за наште хора -лизачите на хамериканците това не важи ! :rock: :y: :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от ivalin »

[quote=Клубове в dir.bg"]
Тема: ДА СИ ЕБАТ МАЙКАТА ЩАТИТЕ И ТЕХНИТЕ ГЪЗОБЛИЗЦИ!
Автор: BAT_VAMPl (Нерегистриран)
Публикувано: 07.03.02 16:24
ПО СКРОМНОТО МИ МНЕНИЕ,АТЕНТАТИТЕ ОТ 11.09 СА ОРГАНИЗИРАНИ ОТ
ИЛИ ПОНЕ СА ОСЪЩЕСТВЕНИ СЪС ЗНАНИЕТО НА ТАЙНИТЕ СЛУЖБИ НА САЩ!
ТОВА ТОТАЛНО СЕ ДОКАЗВА ОТ ПОСЛЕДВАЛИТЕ СЪБИТИЯ И ЯВНАТА ПОЛЗА ЗА
ЩАТСКАТА ПОЛИТИКА!
СЪЕДИНЕНИТЕ ЩАТИ СА ЕДНА ЛАЙНЯНА СКАПАНА КУРВЕНСКА БУКЛУКЧИЙСКА
ДЪРЖАВА,КОЯТО В НАЙ-СКОРО ВРЕМЕ ЩЕ РАЗБЕРЕ КАКВО Е ДА БЪДЕ ТОРМОЗЕНА И ИЗБИВАНА!!!
АЙДЕ НАЗДРАВЕ!
[/quote]
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от myhata II »

Цецка и тя НАШЕТО МОМИЧЕ !
Честито жорка ! :rock: :rofl:

Една бедна българка за Цецка Цачева

http://worldtodaybg.com/2014/11/22/%D0% ... %B2%D0%B0/"

А ето от укито ! ;)

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A6%D0% ... 0%B2%D0%B0"

Слава на БКП и на нейните първенци и лизачи ! :rofl: :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от 7George »

Явно в БГ все още си работи номенклатурния принцип. Един кадър, лизач, послушник на някоя от партиите, като му изтече мандата някъде или го махнат по друга причина, го назначават на някое друго уютно, най-често добре платено местенце, в тая пуста чужбина...

Дай боже да стане работата, и да потекат пари в родината по линия на ООН.. :beer:
Embrace your climate change!
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от jovani »

А защо никой не предостави най-логичното обяснение: "Който може го може"?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от Koko »

jovani написа:А защо никой не предостави най-логичното обяснение: "Който може го може"?
Както вече стана дума - от партийните функционери преди 10-ти се изискваше преди всичко да са верни и преданни на Партията, както и безпрекословно (и без да мислят) да козируват и да изпълняват спуснатите им отгоре партийни нареждания. Не мисля че "моженето" влиза в първата десятка от качества очаквани да притежава добрият партиен функционер. Такъв дето "може" се превръщаше в заплаха за статуквото и бързо биваше или вкарван в правия път, или поставен на правилното място. Пример - Георги Марков, талантлив и можещ драматург и писател, част от обръжението на бай Тошо, а каква е съдбата му след като е изпаднал в немилост всеки знае.
Всъщност най-добрите доказателства за това колко "могат" функционерите на БКП са до къде докараха държавата след като строиха светлото бъдеще 45 години веднъж, и след това още веднъж след 25 години така наречен преход.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от jovani »

Koko написа:
jovani написа:А защо никой не предостави най-логичното обяснение: "Който може го може"?
Както вече стана дума - от партийните функционери преди 10-ти се изискваше преди всичко да са верни и преданни на Партията, както и безпрекословно (и без да мислят) да козируват и да изпълняват спуснатите им отгоре партийни нареждания. Не мисля че "моженето" влиза в първата десятка от качества очаквани да притежава добрият партиен функционер. Такъв дето "може" се превръщаше в заплаха за статуквото и бързо биваше или вкарван в правия път, или поставен на правилното място. Пример - Георги Марков, талантлив и можещ драматург и писател, част от обръжението на бай Тошо, а каква е съдбата му след като е изпаднал в немилост всеки знае.
Всъщност най-добрите доказателства за това колко "могат" функционерите на БКП са до къде докараха държавата след като строиха светлото бъдеще 45 години веднъж, и след това още веднъж след 25 години така наречен преход.
Имаш в предвид че ООН е една организация на комунистическата номенклатура?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Публикувай отговор