Иринчето! Нашето момиче!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от joro »

Възможно е Ирина Бокова да стане шеф на ООН
http://m.news.bg/item.php?rss=rss_1&id=1008602346"
А някой казваше, че българския народ бил прост???
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от myhata II »

:lol: :rofl: :rofl:
Комунистите са ей тея Жорка !

Като примерно Иринка и Сталинка
Герб налапа на всички комундета внуците и правнуците от висшия ешалон на БКП ! :rock: :rock:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от joro »

myhata II написа::lol: :rofl: :rofl:
Комунистите са ей тея Жорка !

Като примерно Иринка и Сталинка
Герб налапа на всички комундета внуците и правнуците от висшия ешалон на БКП ! :rock: :rock:
Да бе, нашите бг-комунисти се оказаха по-силни и от Путин и от Америка. Ще оглавим ООН, ЕС, а бг- комуниста Симеон Дянков превзе руските финанси :clap:
Защо е толкова трудно на някои наши сънародници да разберат, че въпросната госпожа се е издигнала благодарение на личните си качества???
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от myhata II »

joro написа:
myhata II написа::lol: :rofl: :rofl:
Комунистите са ей тея Жорка !

Като примерно Иринка и Сталинка
Герб налапа на всички комундета внуците и правнуците от висшия ешалон на БКП ! :rock: :rock:
Да бе, нашите бг-комунисти се оказаха по-силни и от Путин и от Америка. Ще оглавим ООН, ЕС, а бг- комуниста Симеон Дянков превзе руските финанси :clap:
Защо е толкова трудно на някои наши сънародници да разберат, че въпросната госпожа се е издигнала благодарение на личните си качества???
Жорка, ти помниш ли защо избраха другарката Бокова, т.е каква беше причината да изберат точно нея ?
Ама явно не си, за което аз ще те ОСВЕТЛЯ ! ;) 8)

http://e-vestnik.bg/7199"
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от joro »

joro написа:
myhata II написа::lol: :rofl: :rofl:
Комунистите са ей тея Жорка !

Като примерно Иринка и Сталинка
Герб налапа на всички комундета внуците и правнуците от висшия ешалон на БКП !
Ако Герб и Бат Бойко можеха да наложат Иринчето за шеф на ООН, и Ахмед Доган за президент на USA .... :clap:
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от optics »

Говорил съм си с брат й - Филип и общо взето ми остави неприятно впечатление, но за нея не съм чувал нищо лошо.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от ivalin »

joro написа:Възможно е Ирина Бокова да стане шеф на ООН
http://m.news.bg/item.php?rss=rss_1&id=1008602346"
А някой казваше, че българския народ бил прост???
...Комунистите щурмуват небесата,
комсомолците след тях летят...
Нали все още не сте забравили, че Ирина Бокова е дъщеря Георги Боков главен редактор на в. „Работническо дело“ и секретар на ЦК на БКП както и сестра на Филип Боков депутат от БСП? Е, тогава за какво иде реч...?! Ко, прайм...? :lol: :devil: Нищо случайно няма на този свят!!! :!:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от Bistra »

joro написа:А някой казваше, че българския народ бил прост???
Има ли 2 мнения по въпроса?
Толкова време го тъпкаха комунисти и той (народът) пак такива си избира. :puke:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от joro »

Bistra написа:
joro написа:А някой казваше, че българския народ бил прост???
Има ли 2 мнения по въпроса?
Толкова време го тъпкаха комунисти и той (народът) пак такива си избира. :puke:
Едно време всички бяхме комунисти. :)
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от ivalin »

joro написа: Едно време всички бяхме комунисти. :)
Чак пък всички.... :!: Защо реши, че можеш да говориш в 1-во лице мн. ч.?! :fubar: Комунист не е = на млад! "А бяхме млади..." да ,но "всички бяхме комунисти", нама как да стане!!!
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от Bistra »

Да, няма как! :nod:
По задължение съм била чавдарче, пионерче и комсомолка, но комунистка никога! :n:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от agent Ozo »

Bistra написа:Да, няма как! :nod:
По задължение съм била чавдарче, пионерче и комсомолка, но комунистка никога! :n:
Но ако те бяха накарали по задължение, примерно за да те наемат на работа, и комунистка щеше да станеш. При това най-ревностната. :)
Но си имала късмет да не го изискват от теб, или пък да не те приемат дори и да си го искала, та сега да си надяваш спокойно маската на убедена антикомунистка. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от ivalin »

Bistra написа:Да, няма как! :nod:
По задължение съм била чавдарче, пионерче и комсомолка, но комунистка никога! :n:
Кому ниска, кому висока, важното е на мъжо си да си арна!!! :rofl:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от Koko »

agent Ozo написа:
Но ако те бяха накарали по задължение, примерно за да те наемат на работа, и комунистка щеше да станеш. При това най-ревностната. :)
Но си имала късмет да не го изискват от теб, или пък да не те приемат дори и да си го искала, та сега да си надяваш спокойно маската на убедена антикомунистка. :)
Във времената преди 10-ти ноември член на БКП въобще не се ставаше лесно и никого не го караха по задължение (може би с изключение на кадровите офицери?) а човек трябваше да доказва че е благонадежден и лоялен към Партията, не трябваше да има никакви тъмни петна в биографията, както и да бъде препоръчат от поне двама надеждни другари за да бъде предложен за член на същата тази Партия. Липсата на партийно членство беше сериозно препятствие за каквото и да е професионално развитие, а в същото време децата и внуците на видните партийни другари, активните борци против фашизма и т.н. получаваха партийно членство без проблеми и правеха бърза и успешна кариера без значение колко са кадърни. Някои от тях сега са видни политици, дипломати и бизнесмени, забравили отдавна за Партийната идеология, но това не ги е направило по-кадърни. Ирина Бокова също попада сред тях, но доколкото в този случай нещата се отнасят до международната репутация на България, ако наистина има вариант тя да стане ген сек на ООН, това ще е наистина добро постижение.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Иринчето! Нашето момиче!

Мнение от agent Ozo »

Koko написа:Във времената преди 10-ти ноември член на БКП въобще не се ставаше лесно и никого не го караха по задължение (може би с изключение на кадровите офицери?) а човек трябваше да доказва че е благонадежден и лоялен към Партията, не трябваше да има никакви тъмни петна в биографията, както и да бъде препоръчат от поне двама надеждни другари за да бъде предложен за член на същата тази Партия.
Липсата на партийно членство беше сериозно препятствие за каквото и да е професионално развитие
Не усети ли, че има противоречие в двете твърдения, Коко? Ако "по задължение" не е точния израз, то може би трябва да кажем "по негласна принуда" за да не бъде лишен човек от каквито и да е перспективи и обречен на застой в кариерата си.
И при нас, в армията, също не ставаше по задължение. Просто имаше условие за командир на рота (батарея, звено) и нагоре да не се назначава офицер, който не е партиен член. Ако искаш да си стоиш взводна перка през цялата ти служба, можеш и да не кандидатстваш в партията.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор