Банкова криза в България ...!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Банкова криза в България ...!

Мнение от Koko »

deniss написа:Тая седмица се сблъсках със следната красота. Получавам превод от чужбина ,като подателят е поел всичките разходи по превода ,както са си. От 106 лв. превод, ми удържат т.нар. “Такса входящ валутен превод” в размер на 20 лв.. Силно учуден от това им изпълнение, звъня на номерчето за клиенти , натискам 1 за клиент на банката, въвеждам своето ЕГН, натискам “диез” и учтива кака ми вдига. “Ами да, ами разбира се – парите са ви пратени от чужбина, това е валутен превод и таксата е 20 лв. :wasntme: . Нагло.
Коя е банката, ако не е тайна? За съжаление такива банкови такси са неизбежни, но тези наистина са се уляли.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
deniss
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Май 06, 2014 11:43 am

Re: Банкова криза в България ...!

Мнение от deniss »

ОББ,обаче чувам същото и за Пощенска банка. Процент някакъв от суматата ,но минимум 10евро :clap:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Банкова криза в България ...!

Мнение от Koko »

deniss написа:ОББ,обаче чувам същото и за Пощенска банка. Процент някакъв от суматата ,но минимум 10евро :clap:
На мен от SGExpressbank ми взимат 5 лева на входящ валутен превод, без значение от размера на сумата, макар че трябва да проверя дали все пак над някакъв лимит таксата не се увеличава.

Но да се върнем към темата все пак - криза в банковата система няма, но драмата с КТБ продължава, а БНБ се изложиха здраво и май няма много смисъл да се разчита на тях че ще оправят кашата.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Банкова криза в България ...!

Мнение от Bistra »

Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Банкова криза в България ...!

Мнение от Bistra »

Малей, къде се покри батето да прочете това като виден почитател на чалгаджийките и високите лихвени проценти? :lol:
Луна изгоряла със 116 млн. евро в КТБ?
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Банкова криза в България ...!

Мнение от newcomer »

Bistra написа:Малей, къде се покри батето да прочете това като виден почитател на чалгаджийките и високите лихвени проценти? :lol:
Луна изгоряла със 116 млн. евро в КТБ?

не споменавай без повод името господно чадо
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Банкова криза в България ...!

Мнение от Bistra »

newcomer написа: не споменавай без повод името господно чадо
Добре, Зевсе мой! :rofl: :D :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Банкова криза в България ...!

Мнение от newcomer »

Bistra написа:
newcomer написа: не споменавай без повод името господно чадо
Добре, Зевсе мой! :rofl: :D :lol:

бързо мислиш.
поздравление.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Банкова криза в България ...!

Мнение от Bistra »

Така съм си от малко простаче. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Банкова криза в България ...!

Мнение от newcomer »

Bistra написа:Така съм си от малко простаче. ;)

мерси за комлимента
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Банкова криза в България ...!

Мнение от myhata II »

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2014/09/ ... e_ne_samo/"

Георги Близнашки: БНБ си е затваряла очите не само за КТБ
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :lol: :lol:
Къде е оня плюнчо, където обаждаше за професионализма ! :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Банкова криза в България ...!

Мнение от myhata II »

Бай ви прокопи-канадския почетен консул проплака днес :

В банката няма нищо за спасяване

http://www.standartnews.com/mneniya-kom ... 53811.html"



КТБ е грубо източена и в нея няма какво да се спасява. БНБ трябва да изпълни закона, да отнеме лиценза и да започне изплащането на гарантираните депозити. Банката дълго време е действала като инвестиционна схема за финансиране с парите на вложителите на начинанията на мажоритарния си собственик в областта на медиите, неправителствените организации, спорта, с които той е печелел и влияние. Това е ставало и с подкрепа на политиците, които са се възползвали от банката. 90% от кредитния ресурс е в 150 кредита към свързани лица

Ихааа, голямо крадене е падало ! :rock: :rock:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Банкова криза в България ...!

Мнение от Koko »

Часът на истината за КТБ май дойде, да видим колко милиарда ще струва това на изстраданите български данъкоплатци.

Одитният доклад за КТБ е внесен в БНБ

В БНБ е внесен одитният доклад за качеството на активите на поставените под надзор банки от групата "КТБ".
Днес бе крайният срок за представяне на доклад, изготвен от три независими одиторски компании - "Делойт одит","Ърнст енд Янг" и "Афа".

Резултатите от доклада и последващите действия на БНБ се очаква да бъдат обявени в следващите дни, съобщиха за БТА от банката.

При поставянето на двете банки под специален надзор БНБ възложи на квесторите в банките да осигурят извършването на проверка на активите и пасивите на банковата група.

При проверката на КТБ бе установено, че по кредити с общ размер 3,5 млрд. лв. от общ кредитен размер на банката от 5,4 млрд. лв. липсва съществена информация за финансовото състояние на кредитополучателите.

Това наложи възлагане на трите независими одиторски компании на пълна проверка на всички активи в КТБ - кредити, инвестиционен портфейл, сгради.

Според разписаната в Закона за кредитните институции процедура, ако изискванията за собствен капитал според европейския регламент не бъдат покрити, лицензът на КТБ би трябвало да бъде отнет.

От БНБ заявиха, че до момента няма представен в Централната банка план за оздравяване на КТБ от страна на основните й акционери.

Прессъобщението на БНБ

"На 19.10.2014 г. в интервю, излъчено по Нова телевизия в предаването Дикoff, г-н Цветан Василев твърди, че има подадена оферта на консорциум за оздравяването на Корпоративна търговска банка, но „БНБ мълчи“.

В тази връзка, следва да отбележим, че днес до 18 ч. такава оферта не е била получена в БНБ.

Междувременно от страна на квесторите на КТБ АД бяха внесени в БНБ на 20 октомври 2014 г. доклади за извършени от „АФА” ООД, „Делойт Одит” ООД и „Ърнст енд Янг Одит” ООД анализ и оценка на основни балансови позиции и издадени банкови гаранции на клиенти на КТБ АД".
http://dnes.dir.bg/news/bnb-doklad-podk ... 25109?nt=4"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Банкова криза в България ...!

Мнение от 7George »

Одитът в КТБ показа 5.335 млрд. лв. кредитен портфейл, едва 13% обезпечение на кредитите и 4.2 млрд. лв. обезценка на активите на банката.

По мнението на двамата експерти е възможно отново да се появят списъци на кредитни милионери. След като се рециклират истории от 1997 г., очевидно ще има и повторение на лица, които са взели големи суми и не са ги върнали.
Трябва да бъдат огласени мошениците! Да могат изгорелите вложители да се саморазправят с тях. Иначе управляващите в момента им стават съучастници, то друго не може да е.
Embrace your climate change!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Банкова криза в България ...!

Мнение от myhata II »

7George написа:
Одитът в КТБ показа 5.335 млрд. лв. кредитен портфейл, едва 13% обезпечение на кредитите и 4.2 млрд. лв. обезценка на активите на банката.

По мнението на двамата експерти е възможно отново да се появят списъци на кредитни милионери. След като се рециклират истории от 1997 г., очевидно ще има и повторение на лица, които са взели големи суми и не са ги върнали.
Трябва да бъдат огласени мошениците! Да могат изгорелите вложители да се саморазправят с тях. Иначе управляващите в момента им стават съучастници, то друго не може да е.
:lol: :rofl:
Блажени са вярващите !!
Гоша, ти не разбра ли че, отдавна вече всичко е решено, това е стара тема вече ...!! :lol: ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор