Имам ли право да карам с Квебекска книжка в България?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
ivanakiiv
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юли 09, 2008 10:28 pm
Местоположение: Montreal

Имам ли право да карам с Квебекска книжка в България?

Мнение от ivanakiiv »

Имам ли право да карам с Квебекска книжка в България?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Имам ли право да карам с Квебекска книжка в България?

Мнение от Bistra »

Да.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Имам ли право да карам с Квебекска книжка в България?

Мнение от myhata II »

ivanakiiv написа:Имам ли право да карам с Квебекска книжка в България?
45 Дни !
Колежката е забравила анцуга :D ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Имам ли право да карам с Квебекска книжка в България?

Мнение от Bistra »

Че кой стои в България повече от 45 дни? Излишно уточнение! :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Имам ли право да карам с Квебекска книжка в България?

Мнение от joro »

Може да караш и без книжка. Ама внимавай, че по това време полицаите работят усилено за "великденски премии".
:D :rofl: :P
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
ivanakiiv
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Юли 09, 2008 10:28 pm
Местоположение: Montreal

Re: Имам ли право да карам с Квебекска книжка в България?

Мнение от ivanakiiv »

Не трябва ли някакъв превод от САА или международна книжка?
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Имам ли право да карам с Квебекска книжка в България?

Мнение от JoroF »

Аз момента си карам с такава и немам проблеми
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Имам ли право да карам с Квебекска книжка в България?

Мнение от mortigur »

Да, аз карах с абълртанска. Какъв може да е проблема?
Taxation is theft.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Имам ли право да карам с Квебекска книжка в България?

Мнение от Ivan1007 »

You can drive with a Canadian driver’s licence up to 90 days from your arrival in the country. An International Driving Permit is recommended for longer stays.

http://travel.gc.ca/destinations/bulgaria"
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Имам ли право да карам с Квебекска книжка в България?

Мнение от ivandaman »

Ivan1007 написа:You can drive with a Canadian driver’s licence up to 90 days from your arrival in the
country.


Теа от гавърнмента са нещо в грешка.. Мухътъ каза че са 45 дни..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Имам ли право да карам с Квебекска книжка в България?

Мнение от Bistra »

ivandaman написа: Теа от гавърнмента са нещо в грешка.. Мухътъ каза че са 45 дни..
Ти не разбра ли, че това му е най-дългият престой...Нали е политически...бърза да се спасява от властта. :lol: :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Имам ли право да карам с Квебекска книжка в България?

Мнение от Pointzero »

може с канадска книжка. ама си приготви кеш ако те спрат, щото не могат да ти пишат фиш :lol: пък и те семейства хранят. :$
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Имам ли право да карам с Квебекска книжка в България?

Мнение от klisurov »

mortigur написа:Да, аз карах с абълртанска. Какъв може да е проблема?
В Канада може да караш с БГ кника хх дни скед първоначалното влизане (установяване) в Канада.

Интересно, тези 45 или 90 или колкото са там дни, кога точно започват да текат, след като се предполага, че си роден в БГ.
Явно, написаното на сайта е за канадци, които са в БГ.

BTW не можеш да се правиш на канадец, т.к. се предполага, че си БГ гражданин, а всички такива са длъжни да се легитимират с БЪЛГАРСКИ документ за самоличност.

Ако аз съм стриктен БГ полицай, или ще те пратя на съд за това, че караш без книжка,
или ще напиша акт за каране с изтекъл документ - явно канадската ти книжка е изтекла хх дни след раждането ти в БГ, когато си се озовал за пръв път на БГ територия ;)
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Имам ли право да карам с Квебекска книжка в България?

Мнение от Bistra »

Къде на канадската ти книжка пише, че си роден в България? Ми те със същия успех могат да предположат, че съм марсианка, бе! Това последното изречение и трева да бях пушила , клисуров, пак нямаше да мога да го разбера. Как ще ми е изтекла канадската книжка като е валидна? Българската ми е изтекла и е съвсем логично да е така, след като не живея на територията на България и нямам нужда от нея. Клисуров, извинявам се предварително, но разсъждаваш като тъп български полицай в момента. Последният път от незнам какъв оптимизъм ми дойде идеята да си подновя българската книжка. Служителката се опита да направи нещо като скандал на мъжа ми, че не си я бил подновявал. (На мен другата служителка не посмя. Явно гледам много страшно :D ) При което естествената реакция от негова страна беше..."Ще вземеш ли парите за нова книжка или да ти тегля една сиктер - майна?" Естествено, че и глоба нямаше. Ама се питам защо ли беше целият този зор като през цялото време, докато станат книжките си карахме с канадските и сега просто не са ни нужни? Я си отидем следващите 10 години в България, я не!
А стриктния български полицай да ми пише глобата на канадската книжка. Аз подкупи не давам. Да видим после как ли ще си я събере. :D
Това малко ми прилича на истеричен Павелчо, дето беше все вкарал баща ми в затвора, щото карал в Щатите с кебекска книжка. Ми ей го на, кара и тая зима пак със същата, па и с кебекска регистрация на колата отгоре на всичко и разгеле размина кауша. :party: (глей сега как ще дотърчи да ми свири на китара) :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Имам ли право да карам с Квебекска книжка в България?

Мнение от pumpy »

Аз точно си поднових българската книжка и докато беше изтекла си карах с канадската. Никой не ми е правил фасони в КАТ София. А преди като не ми беше изтекла пак си карах с канадската за да не могат да ме глобяват - те баламите не знаят имаш ли нямаш ли българска като те спрат за проверка - кквото им подадеш на това се пулят. Даже веднъж ми се налага да им превеждам какво пише на книжката ми, че не им беше ясна категорията книжка от Колорадо и какво точно да ми пишат на акта. Нно пък акта си ми го написаха на софийския адрес, който взеха от личната ми карта, която си нося по закона за българските документи за самоличност - тя ми служи за идентификация, а книжката само за каране.
Публикувай отговор