Неделно четиво

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Неделно четиво

Мнение от спиро »

който е заинтересован- голяма база данни, редки стари и по- нови книги и повечето стават за сваляне и четене.

https://openlibrary.org/search?q=orname ... ltext=true"

/благодаря, ел/ :) :)
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Неделно четиво

Мнение от спиро »

И да се разберем!!! Maria Markova Marchela е БОГ!!!! Точка по въпроса!!!!!!!


ЕВГЕНИКА МИНЧЕВА
Всички казват - Бог ни обича. Ами, ако ни мрази, тогава кво правим?! Това, че някой/нещо безусловно ни обича, не ни събира кой знае колко като гледам. Омразата май ни мобилизира и сближава повече
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Неделно четиво

Мнение от Bistra »

Поредните големи глупости, Спиро. Язък, че си губиш с такива неща времето и то в неделя. :fubar: Аз например ходя на ски със семейството си. :)
Обаче в контекста на горенаписаното и като продължение на темата за църквата. Най-доброто спасение на душата в чужбина си остава неутралността от мероприятията на българската диаспора. Ако можеш да помогнеш, помогни от разстояние, ако ли не...поне не пречи. Ето ти философията на една душа, която е отдавна в мир със себе си. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Неделно четиво

Мнение от спиро »

всъщност страхотен текст. говори за умълчаването, предизвикано от умората и скептицизма от цялата политическа свинщина, която ни сипват всеки ден. гражданското общество хем се ражда, хем замира. жалко, че е толкова трудно да се накараме да прочетем подобен текст.

За мълчаливото съгласие и умората
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Неделно четиво

Мнение от Bistra »

Гражданското общество трябва да служи на гражданите, т.е. българите, а не на чужди сили.
Ето това е по-интересно. ;)
Путин в атака
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Неделно четиво

Мнение от Bistra »

Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
borismorev
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Окт 11, 2013 1:30 am
Местоположение: Calgary

Re: Неделно четиво

Мнение от borismorev »

На тази госпожа само като и прочетеш къде работи и ти става ясно колко и промит мозъка и че единствената и цел е да пропагандира идеите на работодателите си. Към такива псевдо преподаватели и псевдо учени нямам много толерантност.
От всичките кусури на родното средно образование, историята му е може би най-малкия. А учениците не знаят нищо, защото не можем да ги вкараме в училищата, благодарение на нашето изкривено разбиране за права и демокрация.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Неделно четиво

Мнение от Bistra »

Не мисля, че и е промит мозъка. Аз съм на същото мнение без да работя в американски (виждам, че това те дразни) образователни институции. А това, че някой не може да вкара учениците в училищата искрено ме учудва. Не мисля, че причината е в демокрацията. По-скоро в учителите. В липсата им на вяра в това, което преподават и финансова мотивация. А липсата на вяра се дължи на обърканите образователни програми спуснати от министерството. В Канада също е демокрация, ама ако не си изпратиш детето на училище рискуваш да ти призвънкат с въпроси...Каква е причината за неизпращането? (Става въпрос за задължителното образование)
Най-нова история след 9-ти септември трябва да се учи, защото така биха се възпитали граждани с будна съвест, а не папагали, които да повтарят без да са го живяли наистина, колко добре се е живеело при Тодор Живков.
Спрямо националните предатели историята не трябва да има никаква милост. :n:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Неделно четиво

Мнение от спиро »

25/01/2014

Гърция може да е в криза, но изглежда като разцъфнала градина на фона на съсипаните от комунизма България и Румъния, пише в блога “Оста на доброто” известният германски публицист Гюнтер Едерер след обиколка на трите страни.




Един германец се осмели да каже истината за България!
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Неделно четиво

Мнение от 7George »

спиро написа:25/01/2014

Гърция може да е в криза, но изглежда като разцъфнала градина на фона на съсипаните от комунизма България и Румъния, пише в блога “Оста на доброто” известният германски публицист Гюнтер Едерер след обиколка на трите страни.




Един германец се осмели да каже истината за България!
За това заслуга имат и БГ -гастарбайтерите там. И така е на други места по света. Което ида да докаже тезата ми, че хората от нашата нация не могат да се самоуправляват, а по-скоро си пречат, когато са на гъсто едни с други. Трябва да са разхвърляни по света - за мая.. :)
Embrace your climate change!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Неделно четиво

Мнение от roumensp »

7George написа:Което ида да докаже тезата ми, че хората от нашата нация не могат да се самоуправляват, а по-скоро си пречат, когато са на гъсто едни с други. Трябва да са разхвърляни по света - за мая.. :)
Тая теза и аз я споделям. Затова съм много щастлив, че във Ван сме по-малко от 4000 и си нямаме собствена църква, за която да се дърляме. :D
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Неделно четиво

Мнение от 7George »

:D Наще са към 2000 по непроверени данни, имат дружество, :party: :crazy: :beer: и са си спретнали чудесен уебсайт напоследък, където предимно ги и виждам..
Embrace your climate change!
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Неделно четиво

Мнение от спиро »

нови интересни книги.....


Изображение


Изображение


ошше нешто в аванс:

Изображение

В унисон със Световния ден за културно развитие 21 май издателство „Колибри” има удоволствието да Ви покани на представянето на най-пълния Българско-френски речник, издаван у нас през последните двайсет години. Изключителен речников фонд, съобразен с езиковите особености и в двата езика, изданието е плод на дългогодишните усилия на петима преподаватели от Факултета по класически и нови филологии на СУ „Св. Климент Охридски“: А. Манчева, Р. Бешкова, А. Чаушев, А. Маркова, Ж. Кръстева-Тончева. Със своите над 70 000 заглавни думи, богат лексикографски фонд от книжовния език, разговорната реч и навлезли неологизми през последните петнайсет години в българския език до сериозни научни термини в области като икономика, медицина, техника, изкуство, политика, речникът има амбицията да предаде богатството както на съвременния български, така и на съвременния френски език. Чудесен подарък за ученици и студенти, преподаватели, преводачи, специалисти… за всеки франкофон!

http://www.colibri.bg/events.php?id=108 ... s=og.likes"
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Неделно четиво

Мнение от Bistra »

Това е специално за Мухича. Ами много хубаво го беше казал професор Брадистилов, Бейби: "Докато има телета, ще има и касапи."
Добра майка ли съм, като оставам в България...

______________________________________________________________________________________
Спиридонка написа:Аз знам!!!! не мислете,не гласувайте, НАПРАВЕТЕ НЕЩО УМНО - ЕМИГРИРАЙТЕ, тук всичко е предвидимо и не може да има изненади!!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Неделно четиво

Мнение от plamsht »

7George написа:
спиро написа:25/01/2014

Гърция може да е в криза, но изглежда като разцъфнала градина на фона на съсипаните от комунизма България и Румъния, пише в блога “Оста на доброто” известният германски публицист Гюнтер Едерер след обиколка на трите страни.




Един германец се осмели да каже истината за България!
За това заслуга имат и БГ -гастарбайтерите там. И така е на други места по света. Което ида да докаже тезата ми, че хората от нашата нация не могат да се самоуправляват, а по-скоро си пречат, когато са на гъсто едни с други. Трябва да са разхвърляни по света - за мая.. :)
:rofl: :rofl: :rofl:
Публикувай отговор