Неделно четиво

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Неделно четиво

Мнение от спиро »

май 16, 2014
Струва ли си да емигрираме в чужбина?

Автор: Петко Попадийски
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Неделно четиво

Мнение от Bistra »

До третия ред го издържах. Постижение...Юпиии! :rock: :party: :rofl:
Струва си, Спир-чо, щото ако останеш рискуваш да заприличаш на този от аватара ти. :rofl:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Неделно четиво

Мнение от Bistra »

Ta по този повод нещо. На една позната синът е от дълги години в Канада ( горе-долу дошъл на възрастта на моя - 2 годинки). Българският не му е на супер ниво, но говори прилично. Та да продължа. Решил нашият да види каква е хавата в България (вече пораснал, разбира се). Отишъл там и решил да посети столична дискотека. На вратата и пазел нек'ъв неандерталец (фейс кънтрол...да ме 'звинява Павелчо, му викаме ний). Като видял наш'то момче му измучал "Чупка!"...Да, ама аз обясних вече по-горе проблемите с българския. Логичният въпрос от наша страна бил: "Какво значи - "Чупка"?"...Отговорът не закъснял. Бабаитинът извадил един пищов от колана си, насочвайки го в лицето на момчето, му изревал: "Ей, т'ва значи "Чупка!"...
В заключение: Нашият герой не си помисля вече дори като турист да посети Родината.
Така че сори, Спиро, ама т'ва е! Не можеш да ми предизвикаш носталгията с дискотечни клубове през едновремешни петъци, просто щото тук ний си имаме по-хубави и петъци, и клубове. :$ :hai:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Неделно четиво

Мнение от joro »

спиро написа:май 16, 2014
Струва ли си да емигрираме в чужбина?

Автор: Петко Попадийски
Пак някакви писаници от хора, които никога не са живяли и работили в чужбина. И които са ходили само на екскурзии до Виена и на море в Кушадась. И като почнат да се правят на експерти- майко мила. Аз живях и работих няколко месеца в Прага. И колкото повече стоях там толкова повече Прага ми заприличваше на София. В началото всичко е различно, лъскаво, културно. Но след време почваш да им виждаш кирливите ризи и да разбираш, че и там има подобни на нашите чалгари, а пияниците в пражките кръчми не са по-свестни от нашите. И в техните дискотеки може да те понатупат. А в метрото навсякъде надписи предупреждават хората да се пазят от джебчии. А в България животът също става като в чужбина. Всеки ден от Перник и Радомир хора идват на работа в София и пътуват в пиковите часове по един час и повече. Явно хората от по-възрастното поколение си нямат представа от това как живеят младите. И че не всеки отива в чужбина да бере портокали. Има и програмисти, които изкарват по 100 000 евро на година. И в София 1000 лева вече не са заплата. И в края на краищата всеки решава къде да отиде да работи и да живее. Има хора, които от USA отиват да живеят в Канада, други пък от Канада в USA. В Германия живеят французи, испанци, холандци...... В Швейцария отиват да живеят германци. Всеки отива там, където е преценил за себе си, че ще живее добре и ще може да се реализира. И всичко е на индивидуална основа, никой не може да решава за другите около него и да им дава някакви "универсални" рецепти за живота. Такива рецепти няма.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Неделно четиво

Мнение от IRA »

Жоро, много точно казано. Хората са различни, причините за емиграция също, невъзможн о е да се обобщава. Пък и в нещно време, особено в Европа , хората не имигрират, а само мигрират :)
Например докато в България сме свикнали да ходим по гащи от спалнята до банята, в Колумбия ми направиха забележка за това.

Е това ми е много странно с кой е бил в един апартамен , ако си с непознати как ще им се моткаш по гащи, то неприятно. Пак обобщение, свикнали били в България, той е свикнал, това не означава,че всички намират за нормално да се мотат полу голи пред непознати.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Неделно четиво

Мнение от agent Ozo »

май 16, 2014
Добра майка ли съм, като оставам в България...
Автор: Наталия Александрова
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Неделно четиво

Мнение от Ivan1007 »

Bistra написа:Това е специално за Мухича. Ами много хубаво го беше казал професор Брадистилов, Бейби: "Докато има телета, ще има и касапи."
Добра майка ли съм, като оставам в България...
agent Ozo написа:май 16, 2014
Добра майка ли съм, като оставам в България...
Автор: Наталия Александрова
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Неделно четиво

Мнение от спиро »

Живеем в страната на подобията

Автор:
Интервю на Владислав Христов и Стилян Манолов с Палми Ранчев
май 20, 2014
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Неделно четиво

Мнение от спиро »

agent Ozo написа:май 16, 2014
Добра майка ли съм, като оставам в България...
Автор: Наталия Александрова

Писмо до новия живот
20 май 2014 г.
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Неделно четиво

Мнение от IRA »

Ох, тия хора с тия писма... как не се измориха , тоя тип са най недоволни като емигрират.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Неделно четиво

Мнение от Bistra »

IRA написа:Ох, тия хора с тия писма... как не се измориха , тоя тип са най недоволни като емигрират.
На това му се вика "Синдром на литератора". (добре, че съм си щастливо простаче) :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Неделно четиво

Мнение от Павел »

Bistra написа:
IRA написа:Ох, тия хора с тия писма... как не се измориха , тоя тип са най недоволни като емигрират.
На това му се вика "Синдром на литератора". (добре, че съм си щастливо простаче) :D
А твоето е синдром на вибратора - след като не можеш да получиш оргазъм другаде, пишеш тук 24/7 - гарантиран клаймакс :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Неделно четиво

Мнение от plamsht »

IRA написа:Ох, тия хора с тия писма... как не се измориха , тоя тип са най недоволни като емигрират.
Много точно наблюдение..
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Неделно четиво

Мнение от спиро »

Събирачът на дневници

ЛЕА КОЕН
ПО ДЕЙСТВИТЕЛНИ ФАКТИ

Изображение

„Онова, което намирам,
ме научава какво да търся“
Гастон Башлард,
френски философ от
първата половина на ХХ век
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Неделно четиво

Мнение от спиро »

'капитализма е най- доброто организирано пръстъпление, което най- вече блести с прекрасната си ковра, наречена демокрация'!!

1910 година

нема, да ви кажа автора!


едни книжки

;) ;) :)
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Публикувай отговор