Сега въпроса е ...

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от MrGeek »

agent Ozo написа:А нашите управници днес не смеят и да кихнат без да се допитат до господарите си от САЩ и ЕС. Какво остава да се опитват да защитават интересите на държавата.
За повечето продажни политици наистина е така, като добавим обаче в горната група и Русия - "слабостта" на сегашната управляваща национал-социалистическо-турска коалиция. В най-новата ни история обаче има един единствен държавник, който се е опълчвал успешно срещу всички от гореизброените сили и то във връзка с едно и също знаково световно събитие - войната в Косово през 1999-та. Това е Иван Костов, който едновременно съсипа плановете на руснаците да направят десант на летището в Прищина, забранявайки поискания въздушен коридор за самолетите им и в същото време категорично се опълчи на Запада, отказвайки масираните напъни България да поеме вълната от бежанци прииждащи от региона. Няма друг подобен случай на изцяло защитавани национални интереси в контекста на ключова световна криза.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от agent Ozo »

Един мой приятел го е казал вече:
Даването на въздушно пространство на натовските агресори да бомбардират села, телевизии, деца, возещи се на трактори, каруци , баби, Жп.линии /истински или камуфлажни/, е национален позор. Само десетина заклети костовисти още не са го осмислили.Не твърдя, че сърбите са ми братя, не говоря, че са православни, не твърдя даже че са ми приятели, но те са ни съседи поне от 1000 години. И поради това , постъпката на Костов е непростима. Нещо повече - това е най-големия външнополитически гаф, допуснат от България през последните 20 години. И тъкмо този гаф, се оценява от костовистите като гениален ход, щото, видите ли, ускорил влизането ни в НАТО.
Гадост!
Не оспорвам, че Костов се е опънал на САЩ за бежанците. Само дето никакви бежанци не са напъвали да влизат на западната ни граница, а Костов се опънал на плановете на американците за разквартируване на бежанците. Нашите нови приятели бяха решили да настанят у нас 50 000 души за да облекчат Македония. Ама самите бежанци никой не се е сетил да пита, естествено. Това не е по американски и по натовски. Та така както Т. Живков се криел от полицията, но тя не го търсила, така и Костов не пуснал косоварите, ама само дето те въобще не искали да идват.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от MrGeek »

agent Ozo написа:така и Костов не пуснал косоварите, ама само дето те въобще не искали да идват.
Нещо доста ти издиша опорната точка и минава по-скоро в графата глупости. Около 3000 косовски бежанци в Македония се обслужват в специален лагер в Радуша, на 15 км. от Скопие, който е изцяло българска мисия с изграждането на помещенията, полевата болница и кухни, продоволствията и изобщо цялата издръжка и управление на лагера. Тези бежанци е трябвало да бъдат поначало дислоцирани в България (плюс неизвестно количество други, ако канала беше отворен). Както и да ги извърташ нещата, историческия факт си е исторически факт. Запада искаше България да приеме на територията си тези бежанци с всичките произтичащи рискове от това - нещо, което не се случи. Без разбира се това да имаше някакъв неблагоприятен ефект за самите бежанци, но дългосрочните рискове си останаха в Македония, които избуяха доста скоропостижно в известния военен конфликт две години по-късно. Хайде да не пренаписваме най-новата история по примера на следдеветосептемврийските политпросветчици и майстори на пропагандата.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от agent Ozo »

Следдеветосептемврийските политпросветчици и майстори на пропагандата у нас слама да ядат пред вашингтонските политинструктори и холивудските майстори на пропагандата. Защото нашите успяваха единствено в условията на информационно затъмнение и жестока цензура, докато американските зомбират народа си и без тяхна помощ. Имат си Холивуд, възможности за производство на подходящи потребителски стоки и безброй още хитринки за тази цел. Не знам дали дали въпросът не е и в материала, но фактът си е факт - успяват да накарат американския народ да повярва на всичко, което искат. Примерите са безчет и не смятам да си губя времето да ги изреждам.

А в Радуша наистина се опитахме да си измием очите от срамът, че отворихме небето си за натовските бомбардировачи, но залостихме портите на дома си за бежанци. Тогава все още бях кадрови офицер и бях длъжен да съм запознат със заповедите на министъра си. Помощта бе организирана именно със заповед на министъра на отбраната в отговор на обещанията на Костов, дадени по време на еднодневната му визита в Македония навръх Великден 1999 г.
Пак казвам, че Костов наистина се опъна на американсите мераци да настанят 50 000 безанци в България. Но това не променя фактът, че на западната ни граница нямаше наплив на косовари както бе със сирийците до скоро. Бежанците като ги подгони страхът и нуждата, не се сещат да питат има ли междуправителствени споразумения, ограничения и т.н. И се налага или да ги пуснеш, или с оръжие да ги изтикаш обратно да клечат оттатък границата (македонците го правеха), или да издигнеш ограда на пътя им, както правим днес на турската граница. Нищо подобно нямаше тогава на западната ни граница.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от спиро »

докъде я докараха....., танчето се е загрижила за дясното... :) :) ;)

Реформаторите ще дадат политическа нормалност

23 май 2014 в 18:32

Социалистката Татяна Дончева, която се отцепи от БСП, но няма да се явява на евровота с партията си "Движение...

OFFNEWS.BG
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от спиро »

хм.


Генералите между честта на пагона и политическата проституция


Наближат ли избори, мургави българи очакват да хапнат и пийнат. За твърдия електорат това е една отработена...
OFFNEWS.BG
22 май 2014

Послеслов от автора:
За да спестя поне част от неизбежните простотии във форума, ще призная неудобен факт от личната си биография. През март 1987 г. от глупост и от не достатъчно чувство за реалност написах писмо до Тодор Живков, че не му харесвам ПЕРЕСТРОЙКАТА. Отговора го получих във вид на заповед за снемане от длъжност като зам.-главен редактор на авиационното списание „Криле” (бивш боен пилот съм). По чудо не ме уволниха от армията, но и другото завинаги ме отврати от партии и от участия в избори. Зная, че моето поколение принадлежи на вчерашния ден, но това отдавна не ме тревожи.
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Аватар
deniss
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Май 06, 2014 11:43 am

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от deniss »

От един друг форум :
Изображение

:tmi:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от Bistra »

Ах, готино! Точно в десятката! :y: :rock: :party:
Една иронична статия от 1933, която звучи актуално и днес
През 1933 г. във вестник „Щурец“ излиза статията „Пътеводител за България – пътища и безпътие“. За неин автор е сочен големият наш сатирик и карикатурист Райко Алексиев (убит от болшевиките след преврата през 1944 г.). Когато човек чете текста, изпълнен с насмешка и ирония, оставa с усещането, че сякаш е описана днешната действителност в Родината ни. Ето и цялата статия:

„За България може да се каже, че е свободна страна. Или по-правилно казано – България е странна свобода. По устройство е държава, в която всеки се устройва, както намери. Намира се на кръстопътя на дребните амбиции.

Населението ѝ се състои от бивши, сегашни и бъдещи министри. Занятието на всички се състои в това: сегашните министри да дават амнистия на бившите, а бъдещите – на сегашните.

Страната е разделена на 14 окръга, 60 партии, 600 крила, 6 хиляди групи и 6 милиона мнения, като всяко отделно мнение подлежи на разцепление.

Разположена е между границите си, а разположените в нея не знаят никакви граници.

Снабдена е с железници, чрез които най-лесно се стига до катастрофа.

Има добри и уредени прави пътища, обаче поданиците ѝ предпочитат да вървят по кривите, защото са по-утъпкани.

Държавата си служи с телефони, а държавниците – с телефончета.

Столицата ѝ има обществени сгради и улици, като улиците са пълни с уличници, а обществените сгради с общественици. Случва се обаче и обратното – уличниците се настаняват в обществените сгради, а обществениците се пращат на улицата.

Страната има държавен строй, но самият строй не върви под строй.

Държавата се управлява от хора, според случая. Случаите пък се управляват от случайни хора.

България търгува с всички. Но случва се и обратното – всички да търгуват с България.

Националният девиз на държавата е „Съединението прави силата“, поставен върху разединеното Народно събрание, на което му е нужно да намери една сила, която да му направи съединението.

Държавният девиз на нацията пък е „Боже пази България“ . В случая Бог е натоварен да пази България, вероятно, защото другите са заети да си пазят частните интереси.“
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от 7George »

Населението ѝ се състои от бивши, сегашни и бъдещи министри. Занятието на всички се състои в това: сегашните министри да дават амнистия на бившите, а бъдещите – на сегашните.
Тука не е актуално: министрите вече не ги вкарват в затвора. Всички си сменят местата и ако не станат бизнесмени - накрая ги пращат в Европа депутати.
Embrace your climate change!
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от спиро »

[quote="Bistra"]Ах, готино! Точно в десятката! :y: :rock: :party:
Една иронична статия от 1933, която звучи актуално и днес

стара сентенция е, че 'няма нищо ново под слънцето'....., обаче друга пък казва, че 'народ, който не знае и помни историята си е предопределен да я изживее отново'!!! :( ;)

аз, маменце, не знам дали опира до къса историческа памет, или до специфичен булгарикус синдром, по- същественото е, че имам пред себе си картината на един народ с тъжно бъдеще... :( :(
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от Bistra »

Значи, викаш, партизаните ще дойдат пак и ще изземат на сегашните изедници имането? :rofl: :party: :rock:
А дано, ама надали! 'Ранят ги с кебапчета. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от Bistra »

Ето по любимата тема на Бъз(ик) 11.... за чистачите в чужбина. :rock: :party:
Костадинка – бялата лястовица на последната бг-надежда…
Една обикновена чистачка, работничка от най-ниското съсловие на гръцкото общество, днес е… евродепутат!?
Внимание – земята как не се е срутила!
И то българка. И то емигрантка.
:f:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от спиро »

Bistra написа:Значи, викаш, партизаните ще дойдат пак и ще изземат на сегашните изедници имането?

Иван Йорданов Костов


Дата: 04.09.2013
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от Bistra »

На пръв прочит - доста е скромно. Той ли ти бърка в здравето сега? Като гледам тия идеални части 1/21, 1/3,
ми говори, че не е единствен собственик. Значи е фамилно наследство вероятно. Има и 2 големи кредита, които вероятно са послужили за закупуване на някои от имотите. Не виждам нищо ненормално.
Плюс това аз нямах предвид него, казвайки горното.
Има къде-къде по-богати.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от спиро »

за търсещите надежда- ето го Човека!!!!
адмирации!!!
непознатия за мен, доц. таков силно ме впечатли с почтената си, морална и безкомпромисна позиция, която споделя в общественото пространство. оценявам смелостта му да бъде един от малкото светли умове и гласове в съвременната ни публична среда. ако търсим надежда за България, това са типа хора, които трябва да окуражаваме да се приближат до властта!!!
поздравления!!!!
----------------


Пазете правото дори и от закона

12 юли 2014
обръщението на Кристиан Таков към абсолвентите във Велико Търново






/Кристиан Таков беше сред преподавателите, които изнесоха лекция пред студентите, окупирали аудитории в СУ
Кристиан Таков: Новата окупация не постига целите, а им вреди - 27 яну
Кристиан Таков: Който бездейства – предава себе си. Бъдещето си. Децата си - 10 ное
Кристиан Таков: Злото не може да бъде изкоренено, но може да бъде ограничавано постоянно - 24 окт/
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Публикувай отговор