Сега въпроса е ...

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от Omega3 »

спиро написа:не съм доволен! :)

напоследък все по- често съм свидетел на една малка прослойка от потенциални читатели, която оплюва паулу коелю. според моето скромно мнение тази проява на слабост се дължи на невъзможността им да го убият с камъни. :( :(
В днешно време всеки може да се изкаже за всеки и всеки да знае какво всеки е казал за всеки в реално време. Например, индианците от Амазонка могат да се изкажат за петата симфония на Бетховен и папуасите от Нова Гвинея да им прочетат мнението моментално.

Нищо не се е променило основно. Светът си е същият. Само дето сега сулио и пулио могат да бомбардират със мненията си за каквото и било. Това е така да се каже, един от перверзните ефекти на масово общо достъпните технологии.
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от спиро »

Задачи по „Няма такава държава”
КАЛИН РУМЕНОВ
12:59, 11 декември 2013


Те отдавна не са весели случки и забавни куриози от великата отечествена война срещу невидимия враг на омразата. Вече са живи извращения на политкоректността, създаваща големи псевдопроблеми на малкото хора от малката страна, които ще стават все по-малко, докато накрая не се сбъдне собственото им проклятие „няма такава държава”. Обещавам ви, че няма да има, след като колективният интелект в нея стига колкото да цензурира начални задачи по математика, в които се изчислява съотношението между българи и цигани в един квартал или броят на кебапчетата, необходими да бъдат изядени, за да формира една махала политическо мнение.

В същото време същият интелект не е способен да реши няколкото задачи за възрастни, от чиито отговори не зависят ученически оценки, а нещо далеч по-мащабно като бъдещето на едни хора, наречени нация, и на една земя, наречена държава.
Задача по житейска математика: Колко години са необходими на една нация като българската да изчезне напълно, ако знаете какъв е естественият й прираст, какъв е коефициентът й на застаряване и годишната емигрантска продукция? Освен това в условието е посочена и раждаемостта на етносите, обитаващи земите на държавата – средните скорости, с които едните се топят, а другите се плодят.


Задача по икономика: След две десетилетия какъв брутен продукт на глава от населението може да се прогнозира от население, на което всяка година половината му първокласници отиват на училище, не говорейки и не разбирайки официалния език на държавата. Вместо него владеят някакъв чужд, наричан „майчин”. А след като започнат училище, не остават до последния час на средното образование, защото дивото ги зове. При решаването на задачата имайте предвид, че на днешните първокласници само един на всеки петима от бащите, майките, дядовците, бабите и останалите им прародители в трудоспособна възраст в момента има работа. За „отличен” разработете отговора в два варианта – песимистичен и оптимистичен.

При песимистичния трябва да се вземе под внимание, че човешките права все повече ще прехвърлят допустимите човешки граници – задължителното образование ще бъде официално обявено за противоконституционно, педофилията ще бъде официално узаконена и забременяването на деца няма да се преследва, а усвояването на трудови навици и професионални умения чрез извънкласни форми на обучение като Строителни войски и без това отдавна е отживелица.

Оптимистичният вариант допуска случването едновременно на обрат на разбиранията за човешки права и на чудо, с което ще бъдат назначени на пълен работен ден всички, които днес не могат да си намерят работа поради извинителната причина, че нищо не могат да работят. Ако чудото се случи и такава работа падне от небето или по-скоро бъде изровена на бунището – що за работа би била тя и с парите, които ще падат от нея, ще могат ли да се плащат пенсиите на днешните политкоректовци, които са в разцвета на силите си и не мислят за старостта.


Задача по житейска логика: Ако нация като българската изчезне, логично ли ще бъде? Или въобще няма да е пресилено да се обвини някоя чужда сила на злото в таен заговор срещу нея. Моля, последният, преди да затвори врата, да напише и обвинителния акт.


Философски казус: Напълно заслужена ли ще бъде съдбата й и ще му пука ли на някого, че подобна нация е изчезнала, след като на нея самата въобще не й е дремело? При цялата обективна информация и безпристрастна статистика, с която е разполагала, да не може да погледне дори няколко десетилетия напред в бъдещето, въпреки че става въпрос за собственото й оцеляване – съвсем честно, каква интелектуална полза би имало човечеството от подобна нация. И поради каква причина нейното изчезване би вселявало в нечии сърца само скръб и жалост. Просто светът ще се е отървал от няколко милиона излишни гърла и задници по най-интелигентния начин – оставяйки ги да се самозатрият.


Никой няма да страда за изчезнала поради собствената й глупост нация, нито от носталгия ще се отбива на гроба й. Най-много от време на време някой да се сеща за нея с въпроса – защо тези хора трябваше да стигат до извращения само и само да проговорят езика на политкоректността. За какво им беше да го учат, за да няма после с кого две думи да си разменят, понеже вече няма такава държава – клетвите им бяха чути и я застигнаха.



http://novinar.bg/news/zadachi-po-niama ... map=%5B%5D"
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от спиро »

Специален коментар


Как ВИП Брадър свърши в/у лицата ни

18 December 2013

Автор Мария Маркова- Марчела
България All Stars


Преди месец ВИП Брадър All Stars, по стар български обичай, застъпи ВИП Брадър. Сготвен по стара българска рецепта за риалитита - Шут, идиот, Златка, шут, идиот, Златка, Денди и чужденец, от него ни втрисаше до миналата неделя.

Винаги, когато свърши едно българско риалити, някъде по света се ражда пеперуда, размахва криле и след това Ким Чен Ир екзекутира я чичо си, я леля си, я някой обикновен младеж. „Ефектът на пеперудата“ – често слушаме за него, но никой никога не разказва какво се случва преди това.

Единственото, което прави една млада майка-пеперуда, е да остави яйцата си върху листо. Ларвите, които се излюпват, известно време се хранят върху листата. По-късно си изграждат убежище, наречено „какавида”. Гъсеницата се развива в тази какавида и постепенно излиза навън като пеперуда. Пеперудата трябва сама да успее да разтвори пашкула си, за да полети . Ако чрез външна намеса се помогне на пеперудата да излезе от какавидата, за да полети, тя умира. Това е като тест - дали изобщо ставаш за този живот. Защо природата е толкова взискателна към пеперудите, които живеят по няколко дни, а нас, хората, все някой трябва да ни вади от на майка ни путката?

В неделя станахме свидетели на поредния напън на Големия брат да роди човек. Акушери, доктори, коментатори и един вече тотално изтрещял водещ, го израждаха дълго. Буквално с писък се роди една чисто нова Златка, проплака и всички се успокоиха.

Веднага се сетих за онзи гаден виц за гея, ваната и плуващото лайно. Не знам защо такива простотии са ми винаги в главата, докато някъде по света се ражда истинска пеперуда. Ще да е нещо от географията ми. Щото биологията и физиката ми не предполагат да подпръцквам, докато режа гола и боса салата до печката.

Доколко животът на една бъдеща пеперуда се доближава до този на една бъдеща Златка? Риторичен въпрос. Колко трае животът на пеперудите и колко живот отреждат специалистите на „Златките”? На финала на Вип Брадър All Stars специалистът по „Златки“ Кристина Патрашкова обяви на всеослушание, че златните момичета на КЕШка Робева вече не са граждани на държавата на Златките. Колкото и да прилича на момченце, на г-жа Патрашкова винаги ще й липсват две малки топчици, които да клатушка свободно от трибуната на разкрачените ни медии. Да, медиите ни не са просто „отворени“ към простотията навън, те направо са разкрачени. Междубедрието им е като Дверите на Мола. На излизане делфини благодарят за рибата само заради миризмата, а на влизане едни мармоти увиват гъсеници в пеперуди. От неделя насам Златките не са „Златки”, а обикновени момичета, които искат стабилно семейство и обикновен живот. Финал след финал и главите ни се отвъртат от метаморфози! В началото бе словото (Нидялко), а към края останахме без думи. Златка посрещна финала с рев, неспособна да каже нищо - освен да благодари на Големия адронен колайдер, че е открил в нея онази частица, която заплашва да погълне всички ни. Тъмната материя, от която са изтъкани мечтите на подрастващите.

Животът е като да те пуснат в Grand Theft Auto и да ти кажат само: „Ако искаш, отвори ‘Плод и зеленчук’ някъде тук – дреме ни на гъза!“ - и край. Трудно е човек сам да си търси посока, смисъл и значение. Тъкмо заради това ни се вижда най-лесно да се приберем и да си пуснем телевизора.

Толкова сме свободолюбиви, че като няма кой да ни насочва, почваме шумно и отегчено да си влачим краката към онази аутфешън-жена, която се разхожда с коса в ръка. „Смени си инструмента, ма!“, ни се крещи. Но не това са крещели майките ни на бащите ни, докато са ни правили - и оттам идват всичките ни проблеми.

Ако и вие като мен не сте щастливи от началото, средата и финала на Вип Брадър All Stars, ако и на вас ви е писнало като се заговори за пеперуди в България в главите ни да изникват само тъпотии като: „Аз съм волна пеперуда и летя от цвят на цвят...“ и „Пипирудо, шъ та спася!“, ако и вие се чудите как ще си платите парното, тока и новогодишния куверт, започнете да мислите не толкова за това кой ни управлява, а повече за това кой ги избира. България All Stars ни зове!

http://www.lentata.com/page_5607.html"
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от myhata II »

Биг, Вип Брадър са любимите ми предавания :rock: :party:
Сега с нетърпение очаквам поредната " Къртица" ! :rock:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от newcomer »

myhata II написа:Биг, Вип Брадър са любимите ми предавания :rock: :party:
Сега с нетърпение очаквам поредната " Къртица" ! :rock:
на мен любимото ми предаване което гледам е Биг Форум БГКанада
даже съм си сложил в подписа името на любимата му форум - брадърка :lol:
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от спиро »

newcomer написа:на мен любимото ми предаване което гледам е Биг Форум БГКанада
абсолютно. :D :D :D
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от agent Ozo »

Мда...потребителите може и да се недолюбват помежду си, но всички си обичат форума и не могат без него.
Дори и тези, които го плюят и катадневно предричат гибелта му. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от Bistra »

agent Ozo написа:Мда...потребителите може и да се недолюбват помежду си
М-Да, те ми гласеха супата от мухоморки, ама аз ги изненадАх и не отидох на пиршеството :D
newcomer написа:даже съм си сложил в подписа името на любимата му форум - брадърка :lol:
Hello sis! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от спиро »

факт. обаче, ozo, брадърите прогресивно намаляват. :sweat: :sweat:
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от agent Ozo »

Факт обаче парацко, че гробокопачите (форуми) вече са отдавна в небитието, а този на Шефа ти и той бере душа. Потъва, плъховете са го напуснали. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от Bistra »

agent Ozo написа: а този на Шефа ти и той бере душа. Потъва.....~~~~~~~~
Я като ме подсети....един мил поздрав послучай приближаващите празници.
Парацко му е слушалчица, та ще му предаде...с либоф!!!! :l: :u: :D
http://www.youtube.com/watch?v=u41kwad6pCM"
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от спиро »

Bistra написа:...Парацко му е слушалчица, та ще му предаде...
маменце, парацич е казал:
ако не можеш да се справиш с даден проблем, съдействай му!!!!

озо, сметам знаеш, че с Хъл те разкрихме.
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от Bistra »

спиро написа:маменце...
А имаш ли въобще избор, Бебчо?
Едно от нещата, които не трябва да правиш е да си играеш с огъня. Не ви ли учат в детската да му се не види?! :yawn:
И си смени лика на аватара, че някакси не върви да наричам некакво си чиче - "Бебчо".
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от agent Ozo »

спиро написа:озо, сметам знаеш, че с Хъл те разкрихме.
Не знам какво сте разкрили, ама дано ви е зарадвало или ви е било от полза т.е. някой да ви е наградил или заплатил. ;)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
спиро
Мнения: 985
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:13 pm

Re: Сега въпроса е ...

Мнение от спиро »

едно хубаво интервю, което се опитва да надскочи дребнавостта, отчуждението, утешението или мелодрамата. думите, обаче не са щадящи. за действителността ни са.

Доброто управление смирява конфликти, не паразитира върху разцеплението

Културологът проф. Александър Кьосев пред "Капитал"

'да си гражданин е трудно. това означава както права, така и отговорности. означава мислене не за личното, а за общото. огромна част от българското население е загубило този талант– да мисли в категорията на общественото благо. нещо повече, това са хора, които не вярват въобще, че съществува общество'!!!

http://www.capital.bg/vestnikut/capital ... tira/?sp=0"
егото е нетърпеливо, защото знае, че времето му е ограничено. комунизмът е търпелив, защото знае, че е вечен.
венсеремос, другари!
Публикувай отговор