Не сме народ, а мърша!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Не сме народ, а мърша!

Мнение от MrGeek »

П.Р. Славейков написа:НЕ СМЕ НАРОД

Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
И не знаем, не можеме, не щеме
да работим за себе си със време.
Само знаем и можеме, и щеме
един други злобно да се ядеме...
Помежду си лихи, буйни, топорни,
пред други сме тихи, мирни, покорни...
Все нас тъпчат кой отдето завърне,
щот сме туткун, щото не сме кадърни...
Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -
а всякому мерамът е развала...

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.

1875
Afera.bg написа:Простите си избраха простия! Ликувайте, роби!

„Аз съм прост и вие сте прости, затова се разбираме!" – цитат на Бойко Борисов, лидер на ГЕРБ. Ликуйте, роби!

Вие, които сте слепи за демокрация, свобода на духа, свобода на позицията и изпитвате мазохистична страст да ви мачкат, да ви ругаят, да ви подслушват, да ви унижават и да ви държат на каишка като кучета, на които подават пържолки за да квичите угоднически. Вие, които нямате рефлекс, усет и чувство за истината и за най-важното, което трябва да браните – свободата и демокрацията.
Някога един голям Поет изрева в безсилието си: „Не сме народ, а мърша!".
Днес същият този народ си избра Онзи, който „е*е", който ръководи независимата съдебна власт, наричайки я „манафи", „педали" и „ташаци".
Днес същият този народ си избра най-мракобесния вътрешен министър Цветан Цветанов, който е готов да мине през трупове за да удържи болестната си диагноза, наречена комплексарска власт на ДЪРЖАВНАТА ОРГАНИЗИРАНА ПРЕСТЪПНОСТ.
Само народ, който протестира „извън работно време", само народ, който преди два месеца уж помете същата тази зловеща власт, а след два месеца я избра отново, може да се нарече български.
Дали ще се състави правителство, какво ще е то, дали ще викате сега пак „извън работно време" по площадите – вие, вече заявихте кои сте.
Всеки СВОБОДЕН ЧОВЕК, СЛЕД ВСИЧКО ТОВА, КОЕТО ЛЪСНА ЗА МРАКОБЕСИЕТО И КРАДЕНЕТО ПРИ УПРАВЛЕНИЕТО НА ГЕРБ, никога нямаше да гласува повече за тази партия.
Този народ е истинска диагноза.
И с апатията си, и с безразличието си. И с мрънкането си – няма за кого да гласувам, и с дебелокожието, което баба ми наричаше „сърцето му в лайна увито".
Честито на „преклонените главици, които сабя не ги сече"!
Нямаше какво друго да очакваме от народ, който е предал всичките си воеводи и хайдути. За едно агне и няколко жълтици.
Животът продължава.
Този живот е за смелите, които на тази територия, наречена българска, имат обаче кармата да живеят с и заради избора на продажните и страхливи еснафи.


Резултатите от Избори 2013 до момента:

ГЕРБ: 30,4%
БСП: 26,1%
ДПС: 11,6%
АТАКА: 7,8%


Изображение


Мога да кажа само - АБСОЛЮТЕН КОШМАР!
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Не сме народ, а мърша!

Мнение от ivandaman »

Че Бойко е тиква, две мнения по въпроса няма, но коя е по-добрата алтернатива?????

БСП?? Не мисля..

ДСП??? Още по-зле

Атака?? За тях нямам конкретни наблюдения, но по някаква причина хората не са много очаровани от Волен..

Ти за кого би гласувал Мр. Гийк??
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Не сме народ, а мърша!

Мнение от Странджата »

ivandaman написа:Че Бойко е тиква, две мнения по въпроса няма, но коя е по-добрата алтернатива?????

БСП?? Не мисля..

ДСП??? Още по-зле

Атака?? За тях нямам конкретни наблюдения, но по някаква причина хората не са много очаровани от Волен..

Ти за кого би гласувал Мр. Гийк??
Има по-добра алтернатива,но повчето българи са големи тарикати,та затова са избрали горните 4-ри партии!
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Не сме народ, а мърша!

Мнение от myhata II »

Много хубав народ сме си !!!!
Гайка,точно ти нямаш ни най малко право да пускаш теми с такива обидни заглавия,ти който от "Н"ти години си напуснал пределите на България !!!!
Нямаш никакво,ама никакво право да бъдеш съдник на българския народ
Имаш правото да мълчиш и да гледаш и да се молиш !!!
Или да си вдигнеш задните части от топлото местенце,да стегнеш куфара и да се изправиш на барикадите пред НС в София!!!!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Не сме народ, а мърша!

Мнение от Godis »

Разбира се, че има право !

Кажи ми кой народ скача да протестира за доходи, но на който ни най-малко не му пука за правата му. Ако може да ми споменеш поне 1 протест в който иде реч за демокрация, евала.

Както е казано, всеки народ си заслужава управниците. Даже не ми се следи вече какво става, перспективата за следващите N години е ясна.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Не сме народ, а мърша!

Мнение от pumpy »

myhata II написа:Много хубав народ сме си !!!!
Няма спор.....само не ми е ясно как в възможно "възродени" и "възродители" да седнат на една маса ? А те го правиха години наред, че даже и изгонение "цар", на който убиха чичо му в така наречение " народен съд" и той с тях. По неморална "коалиция" здраве му кажи. И "хубавия" народ пак за тях гласува и им вярва :puke:
За да може, ние, можещите, знаещите и мислещите да живеем на "майната си". След 44 са избили духовенството и интелигенцията за да не им пречи. След 89 просто я изгониха със същата цел - да не им пречи........
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Не сме народ, а мърша!

Мнение от MrGeek »

ivandaman написа:Че Бойко е тиква, две мнения по въпроса няма, но коя е по-добрата алтернатива?????
Ванка, алтернативи колкото искаш в целия спектър от лявото до дясното, но всички останаха под 4%-та бариера. Всъщност цялата трагедия в случая е, че здравият разум на българина не успя да прехвърли 4-процентовата бариера - за първи път в демократичната ни история след Освобождението. В момента настъпи съвсем демократично един мракобесен период, сравним с комунистическия преврат през 1944-та, който обаче беше въведен насилствено посредством съветските танкове. Е, сега всичко става доброволно. Досущ като появата на Третия райх през 30-те години на миналия век. Даже си имаме и същия ПСИХОПАТ, за когото са гласували 8% от българите. Единствената разлика е, че няма подходящите мустачки, ама колко му е да си ги пусне. Останалата част от паноптикума се допълва от уникални престъпници мафиоти, което всъщност е нашия скромен принос в разнообразяването на познатата история - мутромилиционери, комунисти-мародери и агенти на ДС.
myhata II написа:Гайка,точно ти нямаш ни най малко право да пускаш теми с такива обидни заглавия
Чшшш, неграмотнико, колко пъти трябва да ти обясня, че това е едно от емблематичните произведения на Петко Рачов Славейков - великия български възрожденец, поет, публицист и ПОЛИТИК (пиша го с главни букви, за да го разгранича от днешната уникална пасмина) - oсновател на Либералната партия след Освобождението, председател на Народното събрание от 1880 и министър в няколко кабинета, както и баща на осем деца, сред които политиците Иван Славейков и Христо Славейков, публицистът Рачо Славейков и поетът Пенчо Славейков.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Не сме народ, а мърша!

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:
myhata II написа:Гайка,точно ти нямаш ни най малко право да пускаш теми с такива обидни заглавия
Чшшш, неграмотнико, колко пъти трябва да ти обясня, че това е едно от емблематичните произведения на Петко Рачов Славейков - великия български възрожденец, поет, публицист и ПОЛИТИК (пиша го с главни букви, за да го разгранича от днешната уникална пасмина) - oсновател на Либералната партия след Освобождението, председател на Народното събрание от 1880 и министър в няколко кабинета, както и баща на осем деца, сред които политиците Иван Славейков и Христо Славейков, публицистът Рачо Славейков и поетът Пенчо Славейков.

Aйде бе,какво става тук, Админи няма ли ? :devil:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Не сме народ, а мърша!

Мнение от martatabs »

ГЕРБ + Атака = 121 депутати
БСП + ДПС = 119 депутати.
При това съотношение смятате ли, че ще има стабилност. И БСП и ГЕРБ имат експерти, но тази тяхна пуста надменност и отричане един от друг, няма да доведе до нищо хубаво за нас и за тях.
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5766351" , освен БСП всички останали имат спад при избирателите си.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Не сме народ, а мърша!

Мнение от optics »

Забравяш Атака, които имат увеличение.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Не сме народ, а мърша!

Мнение от martatabs »

Напротив! Национален Фронт за Спасение на България (НФСБ) на Валери Симеонов (шефа Тв Скат) му взе част от симпатизантите.
Само се чудя, как ще се разпределят гласовете от по-малките партии. Механизмът не ми е много ясен. Дали ще има изненади с крайните резултати? :^)
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Не сме народ, а мърша!

Мнение от c200 »

Оптимистичен сценарий (като няма риба, и ракът е риба, та го наричаме оптимистичен :)) - ББ+Атака с правителство и мнозинство
Песимистичен сценарий - БКП+ДПС с правителство и мнозинство
Dead-end сценарий - ББ+Атака = БКП + ДПС = 120 депутата. Тогава прогнозирам комунистите да си купят един атакист и аре мнозинство.

Не е чак толкоз зле, Vox populi vox Dei
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Не сме народ, а мърша!

Мнение от IRA »

Ама аз не виждам нищо оптимистично в варианта ББ+Атака . концентрацията на луди става прекалено висока. По оптимистичен е варианта БКП + ДПС. Тия са мръсници, ама поне не са луди.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Не сме народ, а мърша!

Мнение от c200 »

Е, да речем, че всеки сценарий е по-добър от управление на БКП. Според мен :)

Ето един агент на капитализЪма как вижда нещата (отдавна е, няма връзка с изборите)
http://www.dnevnik.bg/analizi/2013/05/1 ... postavete/"
Последно промяна от c200 на Пон Май 13, 2013 1:01 pm, променено общо 1 път.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Не сме народ, а мърша!

Мнение от Kpetrov »

MrGeek написа:
ivandaman написа:Че Бойко е тиква, две мнения по въпроса няма, но коя е по-добрата алтернатива?????
Ванка, алтернативи колкото искаш в целия спектър от лявото до дясното, но всички останаха под 4%-та бариера.
На това точно се надява БСП.
Публикувай отговор