Културна "еволюция" ...

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Културна "еволюция" ...

Мнение от MrGeek »

Изображение
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от Bistra »

Странна еволюция...от хора към маймуни. А медиите са тези, които основно формират общественото мнение.
Ох, Българийо! :(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от apple »

Чак пък маймуни... Бизнес като бизнес, мадам! Времената на просветителството и безкористните просветители отминаха. Дори и в БГ е така! Парътъ определя борбътъ! Какво ти що не списваш вестник, ей тъй на за благото на народа? Ми има кинти в тази дейност, не е като да няма. Тия шии не са от туршии, нали так беше? Иди там пиши се доброволка в "Зорница" ли беше и отразявай обективно и безплатно, формирай обществено мнение и то за ползу на БГ диаспората! Нали имаше мерак за благотворителна дейност навремето? ;)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от Bistra »

Ами бизнес?! Бизнес е, щото има будали да ги четат. Тук е мястото да се включи "мислещата" Муха със сентенцията на проф Брадистилов: "Като има телета, ще има и касапи!" :hai:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от Ivan1007 »

Всъщност нищо ново под слънцето.

Такива от долния ред ги е имало и по време на тези от първия ред.

Просто са забравени.

Длъжностите на писателите и на журналистите


Послушайте, мои мили гълъбчета, моите старешки съвети и възползувайте се от обстоятелствата. Който от вас остане без работа и няма с какво да живее, който от вас изпадне и не може да прехрани жената си и децата си и който от вас има намерение да стане "благороден" просяк и да живее по-лесно от "неблагородните" просяци, ние го съветоваме или да стане учител, или да пише различни книжки, или да издава вестник. Тия три занятия са и лесни, и полезни, и честни, и сити. А нашата публика? - Не грижете се за тая публика. За тая публика между ахтоподът и шопските цървули в Мраморно море, между кокошката и гаргата и между Мемиш паша и Нютона не съществува никакво различие. И така, купете си пера и мастило и захванете своите занятия, колкото се може по-скоро, защото днешнйото развитие на българския народ е най-благоприятно за врабците.

Слушайте и това. Ако някой се осмели да ви каже, че сте бездарни, че сте луди, че не знаете какво говорите и че мозъкът ви се намира в петите, то го изпсувайте с хамалски виражения, наречете го шпионин и народопродавец, кажете му, че той е продал совестта си и перото си на японците, на абисинците - това е се едно, - и помолете публиката да го не слуша и да не принимава думите му за факти.
http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID= ... 71&Level=2"

По нататък в статията на Христо Ботев има списък с издатели, писатели, вестници и списания от онова време. :)

Интересното е, че в списъка на "халтурата" той поставя и Войников и Славейков, че и Вазов :)
Защо не съм и Войников,
плодовит, прочут списател,
да съставя и молитви
на нашия цар създател?

...

Но защо не съм Славейков,
да заплача, да запея:
"Не пей ми се, не смей ми се,
от днес вече ще да блея"?

Но защо не съм и Вазов,
"вярата" си да възпея:
че ще стане вълк овцата,
а певците като нея?!
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от Omega3 »

Две жени от пет индивида на вьрхьт на крупният издателски бизнес.

Всеки бьлгарин който се явява на интервю за Кебек трябва да показва този материал на имиграционните, без да влиза в детайли де, и визата му е в кьрпа вьрзана.

Тука от 50 години вече се борят да имат поне малко представители от женският пол в крупният бизнес, ама за 40% даже и не сьнуват все ощe.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от Bistra »

Имаше една "културна" тема, ама тя замина май в кошчето, та затова го слагам тук.
Гледайте какви "вундеркинди" произвежда в момента образователната ни система!
Баща на седмокласничка към Милошев: Анулирайте задачата!
На архитекта му е направило впечатление обаче "културното" (или по-скоро "образователното") издевателство над чедото му.
Това е, щото сме много точни. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от MrGeek »

Бистре, не ми разваляй темата с глупости. Истинската културна революция е на друго място, в момента се е пренесла на жълтите павета.
Едно време имаше една много забавна френска комедия от 72-ра "Лудите на стадиона" (Les Fous du stade). 40 години по-късно имаме нещо подобно в български вариант, но вместо комедия е риалити шоу. Клипът става особено забавен след 9-та минута. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от Marto »

Това е потресаващо. :(
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от Bistra »

Леле, майко!!!! Той го блъска и вика:"Що ме блъскаш?" :rofl:
Цииирк!!!! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от Bistra »

Marto написа:Това е потресаващо. :(
Потресаващо - непотресаващо народът ги избира. И Бъз (ик) II твърди после, че народът си ни бил много наред....Баси! :o
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от domino »

То тази сценка е ... No comment! Жалко, че полицаят се държи като ... абе no comment.

P.S. http://neverojatno.wordpress.com/2013/05/22/imunitet/"
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от Omega3 »

Marto написа:Това е потресаващо. :(
Коментар на министьрьт : ''ако се окаже, че 10% от децата са сгрешили, всьщност вьпросьт не е бил обьркан''.

Това е крещящо!!!
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от tonich »

domino написа:Жалко, че полицаят се държи като ... абе no comment.
Полицаят е наясно, че началникът му няма да се застъпи за него, когато се наложи, ами ще се покрие като мишок и ще се оправдае с него.
Разбирам го...
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от Omega3 »

Bistra написа:Имаше една "културна" тема, ама тя замина май в кошчето, та затова го слагам тук.
Гледайте какви "вундеркинди" произвежда в момента образователната ни система!
Баща на седмокласничка към Милошев: Анулирайте задачата!
На архитекта му е направило впечатление обаче "културното" (или по-скоро "образователното") издевателство над чедото му.
Това е, щото сме много точни. ;)
Спомням си преди време материята по половината от вьпросите по математика за английската гимназия изобщо не се учешe в училището. Това беше направено преднамерено за да се цоца яко от родителите за частни уроци. Ама яко плащaне падашe. Доколкото знам сьщата работа e и с приемните изпити за университетите. Имах невероятният шaнс да уча в чужбина кьдето ме приеха без да се набутвам на който и да е било.

Даже един студент от Бьлгария ми каза че в правният факултет в София на изпитите не им давали да ползват законите и трябвало да ги зазубрят за изпитите за да могат да ги цитират. От кьв зор ти трябва да знаеш закона на изуст?????


Тука те оставят с всичките му закони и доктрини по време на изпита и оправяй се ако можеш. Даже ти казват че е необходимо да се заредиш добре за изпита с книги и последното издание на законите.
Публикувай отговор