Културна "еволюция" ...

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от the_coach »

MrGeek написа:Бистре, не ми разваляй темата с глупости. Истинската културна революция е на друго място, в момента се е пренесла на жълтите павета.
Едно време имаше една много забавна френска комедия от 72-ра "Лудите на стадиона" (Les Fous du stade). 40 години по-късно имаме нещо подобно в български вариант, но вместо комедия е риалити шоу. Клипът става особено забавен след 9-та минута. :D
Този психопат събира стотици хиляди гласове на избори. Това е тъжното, колко е изпростял народа, да се кефи на идиоти като тоя и разни мазни муцуни Бойковци, Станишевци.
Тя деградацията на народа не е от вчера, преди години си мислех, че нов Паисий ни е нужен, но уви.....Крум и Калоян трябват....
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от ivalin »

Незнам до каква степен имат нещо общо по-долните редове с културната "еволюция", но са взаимно свързани според мен. За това ще акцентирам на някои факти като този, че през септември 1999 г. бе публикуван доклад на Програмата на ООН за развитие, посветена на бившия Съветски съюз и Източна Европа. Според това съчинение виновник за днешната мизерия на бившия соцлагер е самият Запад. Направляваните от него мерки за преструктуриране на икономиката посредством приватизация са обрекли на мизерно съществуване повече от 100 милиона души и са лишили милиони други от всякаква форма на социална защита, се казва в доклада на ООН.
Това признание не храни, но поне осветлява истината донякъде. Защото пълната истина е много по-потресаваща. „Мерките“ на Запада не само потопиха в мизерия милиони хора от Изтока след 1990 г., но и ги лишиха от перспектива. Днес четем през ден прогнози на западни финансови институции като Дойче банк или институти по икономика в Лондон, Виена и Ню Йорк, които определят между 30 и 60 години в най-оптимистичния вариант, за достигане на стандарта на Запада от Изтока. В по-песимистичния вариант срокът е над 100 години.
Може ли разумен човек да бъде мотивиран да изчака този „преход“, както го наричат нежно българските наемници на Запада и тези от втория ред? Такива прогнози имат за цел да внушат пълно отчаяние и униние у източния човек и да го накарат да емигрира на Запад, където да се превърне в обслужващ, зле заплатен персонал. Повече от един милион българи в активна възраст вече са направили това от 1990 г. насам. Повечето от тях планират децата им да се родят на Запад и да имат по-добра съдба от самите тях.
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от IRA »

Bistra написа:Имаше една "културна" тема, ама тя замина май в кошчето, та затова го слагам тук.
Гледайте какви "вундеркинди" произвежда в момента образователната ни система!
Баща на седмокласничка към Милошев: Анулирайте задачата!
На архитекта му е направило впечатление обаче "културното" (или по-скоро "образователното") издевателство над чедото му.
Това е, щото сме много точни. ;)
На тоя въпрос нищо не му разбирам. Последната точко от графиката е 2000 година, как можеш да разбреше какаво е станало през 2000 като нямаш информаци. Може би трябва да гадаеш.
Сигурно са имали предвид преди 2000 и гледаш на обратно. Може би като са писали въпроса са обърнали графиката на опаки или по точно е бил някой с огледално виждане :rofl: Тогава има рязък спад. :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от Bistra »

IRA написа:На тоя въпрос нищо не му разбирам.
Нямаш парапсихични способности - затова! :) Трябва да си медиум да отгатнеш какво е било в главата на съставителя.Toва е матура и може би не е толкова фатално, изключая факта че децата не научават нищо от една грешка освен да им се объркат тотално представите.Не стои така въпросът с изпити за кандидатстване в специализирани училища или Университет. Лошото е, че по такива изпити понякога и 1/100-на от бала е решаваща да си под чертата.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от Marto »

IRA написа:
Bistra написа:Имаше една "културна" тема, ама тя замина май в кошчето, та затова го слагам тук.
Гледайте какви "вундеркинди" произвежда в момента образователната ни система!
Баща на седмокласничка към Милошев: Анулирайте задачата!
На архитекта му е направило впечатление обаче "културното" (или по-скоро "образователното") издевателство над чедото му.
Това е, щото сме много точни. ;)
На тоя въпрос нищо не му разбирам. Последната точко от графиката е 2000 година, как можеш да разбреше какаво е станало през 2000 като нямаш информаци. Може би трябва да гадаеш.
Сигурно са имали предвид преди 2000 и гледаш на обратно. Може би като са писали въпроса са обърнали графиката на опаки или по точно е бил някой с огледално виждане :rofl: Тогава има рязък спад. :rofl:
Аз се чудя какво въобще търси графика в изпит по български език и литература. Тестът сигурно е съставен от някой кух литератор (мнооо ги мразя, особено българските) и по разбираеми причини не е бил преглеждан от човек с мозък като някой математик или физик да речем.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от speedy »

Смисъл има. Явно идеята е да се разбере дали изпитваните знаят какво означачават думи като "спад", "рязко", "плавно".

Изпълнението обаче е трагично.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от Marto »

speedy написа:Смисъл има. Явно идеята е да се разбере дали изпитваните знаят какво означачават думи като "спад", "рязко", "плавно".

Изпълнението обаче е трагично.
Имам предвид, че да речем в САТа или ГРЕто такива графики има в математическата част на теста, а не във вербалната. Могат и по други начини да разберат дали децата знаят значението на тези думи. Има деца - явно и възрастни хора, завършили хуманитарни "науки" - които просто не умеят да асимилират информация представена в такава форма и колкото да ми е смешно, някак не е честно докато ги изпитваш по български да ги караш да гадаят значението на графики.

Абе това правителство дето на власт в момента не беше ли "експертно". :D
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от roumensp »

ivalin написа:Незнам до каква степен имат нещо общо по-долните редове с културната "еволюция", но са взаимно свързани според мен. За това ще акцентирам на някои факти като този, че през септември 1999 г. бе публикуван доклад на Програмата на ООН за развитие, посветена на бившия Съветски съюз и Източна Европа. Според това съчинение виновник за днешната мизерия на бившия соцлагер е самият Запад. Направляваните от него мерки за преструктуриране на икономиката посредством приватизация са обрекли на мизерно съществуване повече от 100 милиона души и са лишили милиони други от всякаква форма на социална защита, се казва в доклада на ООН.
Това признание не храни, но поне осветлява истината донякъде. Защото пълната истина е много по-потресаваща. „Мерките“ на Запада не само потопиха в мизерия милиони хора от Изтока след 1990 г., но и ги лишиха от перспектива. Днес четем през ден прогнози на западни финансови институции като Дойче банк или институти по икономика в Лондон, Виена и Ню Йорк, които определят между 30 и 60 години в най-оптимистичния вариант, за достигане на стандарта на Запада от Изтока. В по-песимистичния вариант срокът е над 100 години.
Може ли разумен човек да бъде мотивиран да изчака този „преход“, както го наричат нежно българските наемници на Запада и тези от втория ред? Такива прогнози имат за цел да внушат пълно отчаяние и униние у източния човек и да го накарат да емигрира на Запад, където да се превърне в обслужващ, зле заплатен персонал. Повече от един милион българи в активна възраст вече са направили това от 1990 г. насам. Повечето от тях планират децата им да се родят на Запад и да имат по-добра съдба от самите тях.
Колко наивен/тъп трябва да си, за да си мислиш, че основната цел в съществуването на Запада е подпомагането и субсидирането на мизерниците от бившия съветски блок ? Естествено е на първо място да стоят техните собствени интереси, а не тези на някой друг. Но след като си се лепнал за някой като гербова марка и искаш да си като него, ще играеш по неговата свирка, това е положението.

Има една поговорка "Помогни си сам, за да ти помогне Господ", но явно повечето съвременни българи са прекалено интелигентни, за да я приемат. :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от optics »

Е да, то и за мизерията на северо-корейците е виновен запада. Що се стиска ми не вземе да превозва безплатно нататък (повече) храни а също и технологии !
:lol:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от MrGeek »

ivalin написа:Може ли разумен човек да бъде мотивиран да изчака този „преход“, както го наричат нежно българските наемници на Запада и тези от втория ред? Такива прогнози имат за цел да внушат пълно отчаяние и униние у източния човек и да го накарат да емигрира на Запад, където да се превърне в обслужващ, зле заплатен персонал. Повече от един милион българи в активна възраст вече са направили това от 1990 г. насам. Повечето от тях планират децата им да се родят на Запад и да имат по-добра съдба от самите тях.
Е те тва е ключа за бараката. Можем вече да закриваме форума - всичко се изясни и прогледнахме. :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от Bistra »

Е, те това е! Абе, ще ни вкарат комунетата у правиот ред...или поне правят опити за това. :|
Българските художници също се считат за престъпници според предложения Наказателен кодекс
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от Bistra »

Ето още нещо интересно. С култура и наука напред към прогреса! :lol:
От парите за наука кой юнашки се насука?
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:
ivalin написа:Може ли разумен човек да бъде мотивиран да изчака този „преход“, както го наричат нежно българските наемници на Запада и тези от втория ред? Такива прогнози имат за цел да внушат пълно отчаяние и униние у източния човек и да го накарат да емигрира на Запад, където да се превърне в обслужващ, зле заплатен персонал. Повече от един милион българи в активна възраст вече са направили това от 1990 г. насам. Повечето от тях планират децата им да се родят на Запад и да имат по-добра съдба от самите тях.
Е те тва е ключа за бараката. Можем вече да закриваме форума - всичко се изясни и прогледнахме. :D :rofl:
Недей-Сакън гайка, даже не си и го помисляй ..! :rofl: :rofl:
Не помниш ли какво се случи на оня форум където ти си главен администратор и днес сам си пишеш там ! :lol: :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от Bistra »

Сравнителна и превъзходна степен в българския език
Прост, по-прост, Бареков :D :rofl:
За лицето, шкембето и задникът на българската журналистика
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
deniss
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Май 06, 2014 11:43 am

Re: Културна "еволюция" ...

Мнение от deniss »

Bistra написа:Сравнителна и превъзходна степен в българския език
Прост, по-прост, Бареков :D :rofl:
За лицето, шкембето и задникът на българската журналистика
Ох,и този *** готви да управлява,моля ти се. :(
Публикувай отговор