Български банки - ВТФ!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Български банки - ВТФ!

Мнение от Marto »

Ей сега научих от баща ми, че от ОБД му искали 35 лева за да му разпечатат справка за последните Х месеца. Това нормално ли е? Аз така и така ще се обадя и ще напсувам някого в понеделник, но просто се интересувам как стоят нещата по принцип. А, също така му казали да "попълни молба" :@
al_bulgaria
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Български банки - ВТФ!

Мнение от al_bulgaria »

Marto написа:Ей сега научих от баща ми, че от ОБД му искали 35 лева за да му разпечатат справка за последните Х месеца. Това нормално ли е? Аз така и така ще се обадя и ще напсувам някого в понеделник, но просто се интересувам как стоят нещата по принцип. А, също така му казали да "попълни молба" :@

Може би искаш да кажеш - ОББ ?
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Български банки - ВТФ!

Мнение от Marto »

Да, ОББ. Банка някаква.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Български банки - ВТФ!

Мнение от ablood »

Marto написа:Аз така и така ще се обадя и ще напсувам някого в понеделник, но...
Ще се обадиш да скапеш настроението на някаква нещастна телефонистка на мизерна заплата.
Надявам се да си заслужава и да ти олекне за нейна сметка. 35лв ($18) са си сериозна сума, въпреки, че вероятно е упомената в ситния текст.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Български банки - ВТФ!

Мнение от the_coach »

Marto написа:Ей сега научих от баща ми, че от ОБД му искали 35 лева за да му разпечатат справка за последните Х месеца. Това нормално ли е? Аз така и така ще се обадя и ще напсувам някого в понеделник, но просто се интересувам как стоят нещата по принцип. А, също така му казали да "попълни молба" :@
До преди 2 години имах разплащателна сметка в ОББ. Извлеченията си ги взимаш при поискване и без никакви такси и молби. Не е нормално да ти искат пари, за да ти дадат информация за твоите пари. Но кой знае на какъв малоумен служител е попаднал. Обади им се в понеделник.
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: Български банки - ВТФ!

Мнение от dimana »

http://ubb.bg/bg-BG/Report/362"

ТАРИФА ЗА ТАКСИТЕ И КОМИСИОНИТЕ ЗА ФИЗИЧЕСКИ ЛИЦА

Зависи дали служителката прави разлика между справка и извлечение.
Ь: ДРУГИ УСЛУГИ
ВИД УСЛУГА ЛЕВА ВАЛУТА
Изготвяне на справки
За текуща година (с изключение на извлечение
за движение по сметка и кредитна карта) БГН 10
За всяка предходна година по БГН 30
Справка за обороти по сметка за текущата
година БГН 2

Успех
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Български банки - ВТФ!

Мнение от pumpy »

Тези дни майка ми ходила да иска бележка за наличност по сметка, защото подаваме за виза. Поискали й 20 кинта за такава на български и 35 на английски. Просто извлечение не струвало нищо и показва движението по сметката последните х месеца. Банката не е ОББ. Аз й казах да вземе това последното и да си го преведе. Да им ....... и банките и чудото и прогреса в България.....
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Български банки - ВТФ!

Мнение от hadministratora »

ОББ наистина си е ВТФ!
Ние като си ипотекирахме апартамента преди години, ме пратиха при някаква си адвокатка на не знам си кой етаж. Адвокатката НЕ беше служителка на банката, но щеше да представлява банката при сключване на сделката. Аз трябваше да платя хонорара й, който беше 150-200 кинта. Така и не разбрах защо клиента плаща хонорара на адвоката на банката... ВТФ?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Български банки - ВТФ!

Мнение от Koko »

hadministratora написа:ОББ наистина си е ВТФ!
Ние като си ипотекирахме апартамента преди години, ме пратиха при някаква си адвокатка на не знам си кой етаж. Адвокатката НЕ беше служителка на банката, но щеше да представлява банката при сключване на сделката. Аз трябваше да платя хонорара й, който беше 150-200 кинта. Така и не разбрах защо клиента плаща хонорара на адвоката на банката... ВТФ?
Предполагам че всъщност става дума за нотариуса пред който се изповядва сделката с банката?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Български банки - ВТФ!

Мнение от hadministratora »

Не, Коко. Нотариуса си беше отделна личност, в отделен офис и с отделна такса.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Български банки - ВТФ!

Мнение от Marto »

Мерси за отговорите. Предполагам, че е станало някакво объркване между справка и извлечение - поне да му бяха обяснили на човека, че има различни опции. Както и да е.
Публикувай отговор