Събарят седмокрилият пето***ник в София

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Събарят седмокрилият пето***ник в София

Мнение от SFBG82 »

grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Събарят седмокрилият пето***ник в София

Мнение от grozdan »

Не-е-е-е! ;(
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Събарят седмокрилият пето***ник в София

Мнение от Rall »

:clap: Kрайно време му беше...
Dead Eyes See No Future
Аватар
азо
Мнения: 276
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 12:26 pm
Местоположение: İstanbul

Re: Събарят седмокрилият пето***ник в София

Мнение от азо »

радост за окото.
don azo - the spirit of istanbul.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Събарят седмокрилият пето***ник в София

Мнение от roumensp »

Rall написа::clap: Kрайно време му беше...
На мен пък ми е все тая, бях му свикнал и не ме дразнеше.
Май има само едно нещо, което наистина някога да ме е дразнело - бившия мавзолей.
То ако е за въпрос, паметникът на Съветската армия е по-грозен, ама още си стои, нали ... Боко го е страх да не раздразни джуджето. :D
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Събарят седмокрилият пето***ник в София

Мнение от IRA »

Последните години много загрозяваше обстановката. А и се разпадаше. Добре е че го събарят, само се опазявам,е ще построят друга грозотия на негово място.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Събарят седмокрилият пето***ник в София

Мнение от Bistra »

Е виж, това е добра новина. Никой няма да страда за него, освен може би авторът му -проф. Старчев, ако е още между живите. Паметникът беше грозен, а в последно време и опасен.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Събарят седмокрилият пето***ник в София

Мнение от optics »

нЪли наскоро някакво детенце се беше покатерило
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Събарят седмокрилият пето***ник в София

Мнение от becks »

Паметникът не го събарят, а ще го реновират, май, евентуално ... след като приключи допитването до "гражданите" дали го искат този паметник.
Това всъщност е една голяма глупост, защото красивото и грозното е много субективно и второ - да питаш обикновения жител на Люлин, Дружба или Надежда какво е мнението му за изкуство, което той не разбира е още по-голяма глупост. Добре, че не са питали парижаните на времето дали Айфеловата кула им харесва, че нямаше да я има сега :D

Ако нещо трябва да се събори, защото е "грозно" или неподдържано, две трети от софийските панелки трябва да минат под багера

Паметникът на Съветската армия е не по-малко "грозен", но се поддържа някакси. Паметникът на Света София, на която била кръстена София също е със спорна "красота". Да не говорим, че град София не кръстен на Света София и това е някакво голямо недоразумение. Предполагам, че има още хиляди примери.
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Събарят седмокрилият пето***ник в София

Мнение от newcomer »

becks написа:Паметникът не го събарят, а ще го реновират, май, евентуално ... след като приключи допитването до "гражданите" дали го искат този паметник.
Това всъщност е една голяма глупост, защото красивото и грозното е много субективно и второ - да питаш обикновения жител на Люлин, Дружба или Надежда какво е мнението му за изкуство, което той не разбира е още по-голяма глупост. Добре, че не са питали парижаните на времето дали Айфеловата кула им харесва, че нямаше да я има сега :D

Ако нещо трябва да се събори, защото е "грозно" или неподдържано, две трети от софийските панелки трябва да минат под багера

Паметникът на Съветската армия е не по-малко "грозен", но се поддържа някакси. Паметникът на Света София, на която била кръстена София също е със спорна "красота". Да не говорим, че град София не кръстен на Света София и това е някакво голямо недоразумение. Предполагам, че има още хиляди примери.
А защо 2/3 от панелките трябва да бъдат съборени ,а не 3/3.С какво останалата 1/3 панелки е по красива от другите които са за събаряне.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Събарят седмокрилият пето***ник в София

Мнение от Rall »

Becks, прав си аз не се зарадвах на самото премахване на паметника а на това, че най-накрая се взимат мерки щото тая купчина ръждива арматура и падащи бетонни парчета освен мизерна и грозна беше и опасна. Да го събарят или да го възстановяват се ми е тая.
Dead Eyes See No Future
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Събарят седмокрилият пето***ник в София

Мнение от SFBG82 »

becks написа: Паметникът на Света София, на която била кръстена София също е със спорна "красота". Да не говорим, че град София не кръстен на Света София и това е някакво голямо недоразумение. Предполагам, че има още хиляди примери.
Паметникът е на София, а не на Св. София.

Има огромна разлика.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Събарят седмокрилият пето***ник в София

Мнение от becks »

SFBG82 написа:
becks написа: Паметникът на Света София, на която била кръстена София също е със спорна "красота". Да не говорим, че град София не кръстен на Света София и това е някакво голямо недоразумение. Предполагам, че има още хиляди примери.
Паметникът е на София, а не на Св. София.

Има огромна разлика.
На кого е статуята, може да каже само авторът й, а той твърди, че е на Света София:

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=723027"
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Събарят седмокрилият пето***ник в София

Мнение от IRA »

becks написа:. Паметникът на Света София, на която била кръстена София също е със спорна "красота". Да.....
A тоя е направо ужасен. Племеницата ревеше навремето всеки път като го видеше.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Събарят седмокрилият пето***ник в София

Мнение от roumensp »

IRA написа:
becks написа:. Паметникът на Света София, на която била кръстена София също е със спорна "красота". Да.....
A тоя е направо ужасен. Племеницата ревеше навремето всеки път като го видеше.
Аз се басирам, че племенницата ти ще реве още повече, ако види картините на Пикасо и Салвадор Дали, ама това не е причина да бъдат унищожени. ;)
Публикувай отговор