High-rises в България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: High-rises в България

Мнение от roumensp »

SFBG82 написа:
Kan_Tangra написа:
А в София всички работят за 250 евро и, разбира се, няма такива апартаменти за 1 милион. Те са само в Канада. :rofl:
Нека поне така си мислят. Не им разваляй чувството, че не са се минали.
Не знам дали сме се минали, ама знам, че някои живеем в жилища за толкова, докато вие ги гледате само на картинка и цъкате. :lol: Отделно че никой не ни спира да заменим тукашното с тамошно за толкова ... ама по-добре да не се налага.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: High-rises в България

Мнение от jet »

SFBG82 написа: Локацията точно в центъра е идеална. Излизаш и си на пешеходно разстояние до важни държавни институции.
Вярно много "стратегическо" - по-лесно да си платиш данъка или да си купиш винетка, може и кафе да пиеш с Бойко.

Направо съм се минал, че държавните институции са ми далеко. Ма аз дори не знам къде е данъчното, столицата е в друг град. Синдрома на жълтите павета в ход. И много патетично изглеждат напъните на темата ако четеш от град като Торонто, сигурно така изглежда и за някой/и четящ/и от някоя от тези сгради в Сф - като брошура за имоти. Дай някоя сграда и край терена на Кремиковци (WV) не беше ли по-стратегическо.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: High-rises в България

Мнение от Kan_Tangra »

Е, като си от Торонто да не притежаваш някой небостъргач? На центъра?

На мен пък ми е крайно непонятна тая комплексарщина, да се считаш за по-важен и "по-лукс", само защото живееш в град с лъскав център и грохнало гето.
Не е и тайна, че това е и една от най-основните мотивации на българите от северните села, да се заселят по канадско.
:rofl:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: High-rises в България

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа:Е, като си от Торонто да не притежаваш някой небостъргач? На центъра?

На мен пък ми е крайно непонятна тая комплексарщина, да се считаш за по-важен и "по-лукс", само защото живееш в град с лъскав център и грохнало гето.
Не е и тайна, че това е и една от най-основните мотивации на българите от северните села, да се заселят по канадско.
:rofl:
А още по-голяма комплексарщина е да сравняваш град като Торонто със София. В първия има магистрали с 20 ленти, а в центъра на втория има разкривени павета, да не споменавам всичко останало. :lol: Да не говорим, че циганските гета в България просто нямат канадски аналог, цели райони/гета с такава кочина и съборетини няма в метро Ванкувър, да не говорим за каруци. :D
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: High-rises в България

Мнение от jet »

Kan_Tangra написа:Е, като си от Торонто да не притежаваш някой небостъргач? На центъра?

На мен пък ми е крайно непонятна тая комплексарщина, да се считаш за по-важен и "по-лукс", само защото живееш в град с лъскав център и грохнало гето.
Не е и тайна, че това е и една от най-основните мотивации на българите от северните села, да се заселят по канадско.
:rofl:
Що ти да не притежаваш?!
Просто питам за какво е това замеряне със снимки на софийски небостъргачи в канадски форум. Съжлявам, че съм ти настъпал мазол/комплекс.
Аз живея в такава сграда - анадън!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: High-rises в България

Мнение от optics »

По китните софийски улици минават далекопроводи за 220 киловолта:
https://www.google.com/maps/@42.6613718 ... 312!8i6656"
Аферим!
Няма такава държава.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: High-rises в България

Мнение от agent Ozo »

jet написа:Просто питам за какво е това замеряне със снимки на софийски небостъргачи в канадски форум.
Сюрьозно?!?! И какво го прави "канадски" този форум, а не български? Може би това, че заселилият се в Торонто преди няколко години българин Йетко, се пише вече канадец, а не българин. :)

Ами тогава, Йетко ти не си за този форум. Щото в т.4 от правилата му, много ясно си е казано - "Форумите се правят от българи за българи." Освен това е задължително писането на български език и то на кирилица.

Пази, Боже, сляпо да прогледа!
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: High-rises в България

Мнение от jet »

Не бе шапчо, махнете тогава канада от бгканада.сом така ще си спазвате собствените правила. И няма логика да ни показват какво бил небостъргачи сякаш ние в канада не сме виждали.
agent Ozo написа: Сюрьозно?!?! И какво го прави "канадски" този форум, а не български? Може би това, че заселилият се в Торонто преди няколко години българин Йетко, се пише вече канадец, а не българин. :)

"...Освен това е задължително писането на български език и то на кирилица..."
"Сюрьозно" - това не българска дума.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: High-rises в България

Мнение от agent Ozo »

И що пък реши, че точно на теб ти ги показват тези небостъргачи бе, палячо?
Ами не ги гледай като не ти харесват и те дразнят.
Ти и с пъбли-сака ли така правиш? Разглеждаш всеки лист и след това пишеш на издателите да не ти пращат повече подобни щуротии. Щото се дразниш. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: High-rises в България

Мнение от jet »

"пъбли-сака" не е българска дума, нещо те сегна шапката, айде бегай у лево.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: High-rises в България

Мнение от optics »

Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Нови визуализации на хотел Мариът в София, който се изгражда в момента.

https://reya.bg/product/i-tower

Изображение

Изображение
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

POV render

Изображение

Изображение
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Ако всички високи софийски проекти бяха на едно място.

Изображение
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: High-rises в България

Мнение от SFBG82 »

Изображение
Публикувай отговор