Тропотът на цървулите

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Тропотът на цървулите

Мнение от Bistra »

Позволявам си да пусна това в отделна тема като отговор на инсинуациите, че сегашното положение на България е плод на някакъв заговор, а и в памет на мои и на съпруга ми роднини.
Ето какво трябваше да ти пише в CV-то за да имаш що годе някакъв старт в живота:
От 1 февруари 1945 до 11 ноември 1989 г. биографиите (днешните CV- та) се пишат по един и същи начин:
“… произходжа от бедно работническо семейство…”
“…бедно и многолюдно селско семейство…”
“… родителите му били неграмотни, но природно интелигентни…”
“…били бедни и необразовани, но трудолюбиви хора, които с пот на челото… къшея хляб”
“… израснал в мизерия и немотия…”
В краен случай, ако съвсем нямаш откъде да изнамериш селски корен или пролетарска закалка и ако не се набиваш много на очи, можеш да минеш и с едно:
“… произхожда от малоимотно градско семейство на служещи с прогресивни разбирания…”
Канадският опит репи да яде! :x
Тези “бившите” хора, които са имали неблагоразумието преди 9 септември да се къпят, да учат, да говорят френски или немски и да лъскат обувките си с вакса, редовно са “профилактирани” от работническо-селската власт.....
Родословието е вредно за социалистическото общество, защото създава предпоставки за социално разслоение на трудещите се и е опит за преразглеждане на ролята работническо-селската класа….
Няколко поколения българи бяха възпитавани по този начин и в тази среда. Резултатите са налице:
- Днес в България милиони хора съжаляват за съборения мавзолей, защото бил част от историята. Макар и грозна и зловеща част, разположена на централния градски площад.
- Днес България е страна, в която споменатият централен градски площад – между Двореца, Театъра, Банката и Министерството на отбраната е заета от… паркинг.
- Днес в България милиони хора са против махането на паметника на Съветската армия, която окупира страната им, защото бил част от историята. Част от историята – най-страшната, най-високата и видима отвсякъде част, която напълно доминира целия градски пейзаж столицата и се вижда отвсякъде.
- Днес в България 90% от населението се забавлява чрез алкохолизъм под звуците на циганско-турско-индийски ритми със сръбски текст.
- Днес в България смятат, че Димитровград е най-забележителният градеж на миналия век.
- Днес в България няма нито едно културно събитие, където да е норма мъжете да носят смокинг, а жените – рокля с гол гръб. Дори и Виенската филхармония да дойде в София, 1/3 от публиката ще приличат на трактористи – по “официален” пуловер и черни маратонки. Днес в България, както и тогава, официалното облекло е само театрален реквизит. В нито една европейска държава няма такава андрешковщина.
- Днес в България огромното мнозинство от хората си мисли, че дрехите служат за да не ходиш гол. Никъде в Европа анцугът не служи за друго, освен за спорт. У нас се ползва като “smart casual”…
- Днешна България гледа на културата, образованието, възпитанието, естетиката, книгите, дрехите, семейната среда по същия начин, както преди 65 години гледаха неграмотните примитиви с шмайзерите – като на “дребнобуржоазни предразсъдъци” – с онова нахитрело презрение, с което влашките циганета в казармата гледат на “вишагите” – и намигат тарикатски с плувнал поглед на малките си очета.
Ето цялата статия:Тропотът на цървулите
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от budtel »

До кога в този форум ще се пускат антибългарски пропаганди? Моля тези които неистово мразят Блгария и българите да спрат да пишат на български, да не говорят на български и никога повече да не си ходят в България.
Моля отговорниците на форума да вземат мерки и да се спре с антибългарските провокации и омраза. В противен случай аз лично ще взема мерки това нещо да спре!!!
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от umeiko »

Всъщност, в Торонто, модата е също анцуг, но за сметка на това в малките градчета (в Онтарио) ако излезеш по анцуг те гледат сякаш си убил някого :)
Будител, ако бях на твое място вместо да се обиждам, бих попитал как един имигрант си променя оценката за това при колко кила един човек е дебел ;)
1г. - 50кг
2г. - 60кг
...........
5г. - 200 либри се води приятно закръглен :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от pumpy »

budtel написа: Моля отговорниците на форума да вземат мерки и да се спре с антибългарските провокации и омраза. В противен случай аз лично ще взема мерки това нещо да спре!!!
Ха, как ми звучи като " моля другарката да накаже Иванчо, понеже той се рита".....
И как щв яземеш мерки ? Като Путин тези дни взе едни мерки с едни млади жени, представяш ли си, ДРЪЗНАЛИ да му се противопоставят и да изразят мнението си.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от optics »

budtel написа:До кога в този форум ще се пускат антибългарски пропаганди? Моля тези които неистово мразят Блгария и българите да спрат да пишат на български, да не говорят на български и никога повече да не си ходят в България.
Моля отговорниците на форума да вземат мерки и да се спре с антибългарските провокации и омраза. В противен случай аз лично ще взема мерки това нещо да спре!!!
В грешка си. НЕ са антибългарски, а анти-комунистически. Комунизмът съсипа България и я доведе до сегашното духовно равнище. Комунизмът съсипа и по-големи (Русия) и с много по-богата културна и всякаква история (Китай) страни. Аз нося фанелка с надпис "България" ( и в момента) така че не се причислявам към "неистово мразят България".
Обаче нещата са точно както Инджев ги е описал. Жалко е, но е истина.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от grozdan »

budtel написа:...
Моля отговорниците на форума да вземат мерки и да се спре с антибългарските провокации и омраза. В противен случай аз лично ще взема мерки това нещо да спре!!!
:ninja: :smack: :flag:
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от crusader »

optics написа:
budtel написа:До кога в този форум ще се пускат антибългарски пропаганди? Моля тези които неистово мразят Блгария и българите да спрат да пишат на български, да не говорят на български и никога повече да не си ходят в България.
Моля отговорниците на форума да вземат мерки и да се спре с антибългарските провокации и омраза. В противен случай аз лично ще взема мерки това нещо да спре!!!
В грешка си. НЕ са антибългарски, а анти-комунистически. Комунизмът съсипа България и я доведе до сегашното духовно равнище. Комунизмът съсипа и по-големи (Русия) и с много по-богата културна и всякаква история (Китай) страни. Аз нося фанелка с надпис "България" ( и в момента) така че не се причислявам към "неистово мразят България".
Обаче нещата са точно както Инджев ги е описал. Жалко е, но е истина.
Нещата може и да са такива, но нужно ли е да злорадстваме ?

Човек не си избира родината както не си избира и родителите.

Оptics, ако някой от родителите ти беше комунист щеше ли да плюеш злорадо срещу него само защото е такъв ?

Малко толерантност и човечност не биха навредили и на най-успелите тарикати.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от optics »

crusader написа: Нещата може и да са такива, но нужно ли е да злорадстваме ?
Човек не си избира родината както не си избира и родителите.
Оptics, ако някой от родителите ти беше комунист щеше ли да плюеш злорадо срещу него само защото е такъв ?
Малко толерантност и човечност не биха навредили и на най-успелите тарикати.
Отговарям по ред:
-- А кой злорадства ?
-- Да !
-- Не !
-- Да. А кои са тарикатите ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от crusader »

optics написа:
crusader написа: Нещата може и да са такива, но нужно ли е да злорадстваме ?
Човек не си избира родината както не си избира и родителите.
Оptics, ако някой от родителите ти беше комунист щеше ли да плюеш злорадо срещу него само защото е такъв ?
Малко толерантност и човечност не биха навредили и на най-успелите тарикати.
Отговарям по ред:
-- А кой злорадства ? Съфорумници. Искаш ги поименно или ще се сетиш сам ?
-- Да !
-- Не ! Щом е "не" за родител тогава защо да е "да" за Родина ?
-- Да. А кои са тарикатите ? Тези дето си мислят, че като плюят по България изглеждат по-големи в очите на слепите.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от optics »

crusader написа: Отговарям по ред:
-- А кой злорадства ? Съфорумници. Искаш ги поименно или ще се сетиш сам ?
-- Да !
-- Не ! Щом е "не" за родител тогава защо да е "да" за Родина ?
-- Да. А кои са тарикатите ? Тези дето си мислят, че като плюят по България изглеждат по-големи в очите на слепите.
Мисля, че ти и някои други изкривявате нещата.
-- Да злорадства значи да се радва че нещо е зле. Аз не се радвам, че в България е зле и не мога да се сетя за форумец който да се радва. (при все че не изключвам да има такива). Съвсем друг е въпроса ако ти смяташ че е добре (в България) , а някой ти твърди че е добре. Това не е злорадстване.
-- Какво значи да "Плюеш родината" ? За мен значи - да даваш директни отрицателни квалификации (за Родината) -- обърни внимание на думата директни - примерно моята Родина е гадна, в моята Родина хората са дебили и т.н.
Ако кажа, че като кацам на "Враждебна" (какво мило име наистина) се погнусявам от боклуците които се виждат - това не е плюене по Родината е лично мнение за конкретен обект. Ако теб това мнение те дразни, съвсем в реда на нещата е да го наречеш плюене, но не е коректно да го наречеш "плюене по Родината".
Човек който действително плюе по Родината, би разказал на чужденците каква свинщина е там, как на никого не препоръчва да ходи там и как самият той не би отишъл. Човек който споделя истини със сънародници във форуми (а не плюе по Родината си) си ходи там въпреки свинщините които го дразнят. Правете разлика между двата типа.
-- По въпроса за тарикатите. Действително не се сещам за никого тук, който да се чувства по-голям заради това, че е "оплюл" или България или Канада или която и да е друга държава.
Ако има - нека да си каже ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от MrGeek »

budtel написа:Моля отговорниците на форума да вземат мерки и да се спре с антибългарските провокации и омраза. В противен случай аз лично ще взема мерки това нещо да спре!!!
Я кажи точно да видим какви "мерки" смяташ да вземеш, за да ни запушиш устите? Ще се обадиш в НСБОП да изпратят международна ударна група и да ни закрият? Ще отвориш сайт antibgcanada.com за да ни заклеймиш пред целия свят? Ще обявиш гладна стачка? Ще подпалиш офиса на независимия журналист Иво Инджев? Или може би ще пишеш писмо на Путин да ни изпрати една балистична "Булава"? Моля, сподели идеите си с нас, другарю будтел? :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от joro »

Стига де, и в България не ходим всички по анцузи, аз например ходя с дънки и маратонки :D
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от roumensp »

joro написа:Стига де, и в България не ходим всички по анцузи, аз например ходя с дънки и маратонки :D
Аз когато живеех в България, доста често ходех със сако, риза и панталон, който трябва да се глади (демек не-дънки). Когато в Щатите един ден отидох така на работа и ме питаха дали вечерта ще ходя на парти, и аз почнах да ходя с дънки и маратонки. :D В свое оправдание ще кажа, че все още не ходя по джапанки на работа. ;) Но по къси гащи се случва чат-пат. А през първите ни дни в Щатите, когато жената се обличаше с къси поли и други по-оскъдни тоалети, винаги се намираше по някой простак да подсвирне... :D

ПП
Не разбрах защо се засягаш, всеизвестен факт е, че европейците (дори и българите) се обличат по-добре от северноамериканците. Тук хората просто са по-практични и много-много не им пука как изглеждат, предпочитат да им е удобно. A моето лично мнение е, че канадците се обличат по-добре от американците. Може в последните години нещата в БГ да са се изродили и хората наистина да ходят така, както пише Иво Инджев, но преди 12-13 години не беше толкова зле ...
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от myhata II »

roumensp написа:
joro написа:Стига де, и в България не ходим всички по анцузи, аз например ходя с дънки и маратонки :D
Аз когато живеех в България, доста често ходех със сако, риза и панталон, който трябва да се глади (демек не-дънки). Когато в Щатите един ден отидох така на работа и ме питаха дали вечерта ще ходя на парти, и аз почнах да ходя с дънки и маратонки. :D В свое оправдание ще кажа, че все още не ходя по джапанки на работа. ;) Но по къси гащи се случва чат-пат. А през първите ни дни в Щатите, когато жената се обличаше с къси поли и други по-оскъдни тоалети, винаги се намираше по някой простак да подсвирне... :D

ПП
Не разбрах защо се засягаш, всеизвестен факт е, че европейците (дори и българите) се обличат по-добре от северноамериканците. Тук хората просто са по-практични и много-много не им пука как изглеждат, предпочитат да им е удобно. A моето лично мнение е, че канадците се обличат по-добре от американците. Може в последните години нещата в БГ да са се изродили и хората наистина да ходят така, както пише Иво Инджев, но преди 12-13 години не беше толкова зле ...
Разбра ли каква е разликата между Европа и САЩ ? ;)
За това в червеното не съм много съгласен ,не е практичността а ниска обща култура !!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от Bistra »

Айде сега пък ще закрива Форума...Леле докато съм спяла какви ги е насътворил! :rofl:
Будителю, прочете ли ей туй?
Унищожението на държавния политически елит не е само ужасно нехуманно масово убийство. То е преди всичко “програмна” проява, своего рода “манифест” на новата власт. Комунистите са наясно, че за да наложат властта си, трябва преди всичко да потъпчат елита на нацията – всички образовани, знаещи и можещи хора трябва да бъдат смазани, за да могат на тяхно място да виреят примитивните дейци на работническото движение и емигранти от СССР.Тази политика, започнала зловещо и решително в нощта на 1-ви срещу 2-ри февруари 1945г. се провежда неотклонно в продължение на 45 години. Днес можем да кажем, че комунистите успяха в своята цел.
Аз не правя пропаганда срещу България, бре! Болно ми е обаче, че трябваше да я напусна, защото разни малограмотни се опитваха да ни промият мозъците като деца,после направиха така, че там "да има живот само за тях", а сега оставяйки единствен претендент за властта определят съдбата ни.
Ако кажеш, че не е било така, ама ...не можеш, това е! Аз просто не съм съгласна с положението там, а творбата на Иво Инджев е много силна.;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор