Тропотът на цървулите

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от crusader »

apple написа:Пуританското възпитание в случая си казва думата след години...комплекси, комплекси /и то все за свръхценност/ и пусти мерак за секс все избива ли избива на всяко ако не 3-то то поне 5-то изказване. Боже кълко мъка има по този свят... ;)
В пуританското общество само с мераците си остава ... :D
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от Bistra »

crusader написа:
apple написа:Пуританското възпитание в случая си казва думата след години...комплекси, комплекси /и то все за свръхценност/ и пусти мерак за секс все избива ли избива на всяко ако не 3-то то поне 5-то изказване. Боже кълко мъка има по този свят... ;)
В пуританското общество само с мераците си остава ... :D
Aх, мерси, Дарлинг, че ми я цитира....нали не я чета.:*
Не ме избива , Превъзходна, на думи, аз съм по действието основно. Вие сте по думите и мечтите. ;) Това горното беше като отговор на статията на Г-н Полковника. Сега да седна да му обяснявам, че аз съм продукт на социалистическото общество е излишно.
Няма как да съм от чалга-поколението след като съм раждана 70-те години, ама той каза, че неговите съратници калпаво са ми промили съзнанието, с което съм напълно съгласна. :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от agent Ozo »

Не знам, Бистра, защо си ме избрала за олицетворение на омразните ти врагове - поддръжници на предишния режим, от които са пострадали твои и на съпруга ти роднини?
И кои ми приписваш за съратници, след като аз също съм роден в началото на 70-те и кажи-речи едни и същи хора и средства са промивали съзнанието и на двама ни? Не съм бил роден още нито по време на колективизацията, нито на репресиите след Народния съд, нито през периода на лагерите на смъртта и каквито още се сетиш безобразия на предишния режим.
Ако имаш предвид службата ми в армията, то в по-голямата си част тя е минала в БА, а не в БНА, ако можеш да направиш разлика.

Като се има предвид всичко това, подмятанията и инсинуациите ти са абсурдни и поради това не могат да се окачествят по друг начин, освен като злонамерени. Още повече, че с нищо не са предизвикани. Така че ти предлагам да престанеш с тях.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от Bistra »

Брех, колко насериозно го прие! Чак се и засегна.:D
Това ти го казах по повод на това:
agent Ozo написа:Или пуританското ти възпитание ще да е било много калпаво, или чалганизацията на обществото верно много силна. Чак и аз взех да се радвам, че съм се махнал.
Иначе възпитанието си ми беше съвсем наред. А то беше в основата си пуританско толкова, доколкото човек се въздържа да прави непривични за възрастта си работи. Иначе никога след това не ми е била ограничавана личната свобода. Както виждаш не съм съвсем провалена единица на обществото, както се опитват да ме изкарат някои и ти в това число, де. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от Daisy2 »

roumensp написа:
Daisy2 написа:... чалгаризацията на България е доста преувеличавана ...
Може и да е, и дано да е така. Не съм се прибирал почти 13 години, но тая година твърдо съм решил да отскоча за 2 седмици и като се върна, обещавам да докладвам ... :D
Зависи в каква среда се движиш, какво обичаш да правиш и къде да ходиш. Можеш да отскочиш до Народния, да видиш с очите си кой ходи и с какво е облечен :) Вече ти споменах какво радио да слушаш :)

Може и на Черни връх да се качиш. Пеш. Ако искаш. Хубаво е. Пътеката над Алеко е стръмна, но пък каква гледка открива. От Голи връх е полегато, за начинаещи туристи :) Има и по-леки маршрути. За който обича. И не е страшно - има много хора, особено през уик-енда. Има и такива, които се качват, за да седнат да ядат, но има и наистина планинари. Как да е, отплеснах се, има си планинарски форуми за целта.

Между другото, това е едно от нещата, с които Ванкувър води в Канада, за мен поне. Имате хубави планини наблизо. Може да споделиш, ако си запознат, как е за туристите - лесно ли е за един ден да се качиш само за уик-енд, какво струва, и т.н.
Аватар
азо
Мнения: 276
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 12:26 pm
Местоположение: İstanbul

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от азо »

хубавото и лошото на форума е, че каквото и да напишеш- поне двайсет човека ще си помислят че го правиш точно заради тях. :)
don azo - the spirit of istanbul.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от Bistra »

Ето нещо из жития и бития грешного Рашидия - културниот министър.
С една дума казано...Пак се е насосил, каквото и да значи това. :D
"Насосване", сезон втори
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от roumensp »

Bistra написа:Ето нещо из жития и бития грешного Рашидия - културниот министър.
С една дума казано...Пак се е насосил, каквото и да значи това. :D
"Насосване", сезон втори
Мерси, ама нещо не съм особено склонен да вярвам на писанията на един журналист от вестник "ДУМА". Попрегледай и останалите статии, писани от него и ще разбереш защо го казвам.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Тропотът на цървулите

Мнение от Bistra »

roumensp написа:Мерси, ама нещо не съм особено склонен да вярвам на писанията на един журналист от вестник "ДУМА". Попрегледай и останалите статии, писани от него и ще разбереш защо го казвам.
Знам и аз видях, че е журналист на вестник "Дума". Има и клип обаче.А Веждито си е от техния контингент, така че няма нищо лошо да му отразява "героичните" изяви.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор