България узрява за война с негативизма

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от Ivan1007 »

Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от myhata II »

Генерал Манаф,иска да лапа кокала,а космонавта е шубеляк да не го ленчуват Гайка :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от MrGeek »

Ти нещо съвсем се отнесе бе мухЪ. Кой и защо ще иска да лЕнчува първия космонавт на Сирия? :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от myhata II »

Казах ти щото е шубеляк,при такива граждански войни винаги го отнасят известните от масата простолюдие :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от MrGeek »

Значи космонавт, летял с руска ракета в космоса е шубеляк, а мухите долу на земята са безстрашни смелчаци. Ти изби рибата в Тихия океан бе. :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от myhata II »

Гайка,пак се правиш на *****,шубеляк е,страх го е за семейството му да не го ленчуват,защото е о
фицер от сирийската армия бре и се е клел във вярност към армията и страната си,и сега в този хаос ще го отнесе като нищо от мангалите по улиците на сирийските градове
:lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от crusader »

Ivan1007 написа:The Power of Negative Thinking
Доста интересна статия, особено за войнстващите "позитивисти".
Though much of this research is new, the essential insight isn’t. Ancient philosophers and spiritual teachers understood the need to balance the positive with the negative, optimism with pessimism, a striving for success and security with an openness to failure and uncertainty. The Stoics recommended “the premeditation of evils,” or deliberately visualizing the worst-case scenario. This tends to reduce anxiety about the future: when you soberly picture how badly things could go in reality, you usually conclude that you could cope. Besides, they noted, imagining that you might lose the relationships and possessions you currently enjoy increases your gratitude for having them now. Positive thinking, by contrast, always leans into the future, ignoring present pleasures.
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от edelwais »

budtel написа: Какви свободи, какви права. Един прост пример са имотите на ипотека. Изплащат се почти до пенсия, а в някои случаи и след това. Това свобода ли е?
аз пък се ловя на бас, че ако в канада въведат правилото за местожителство, и на всички сополкьовци родени в ласал им забранят да живеят и работят на острова, тогава цените на имотите рязко ще паднат, както и лихвите по ипотеките. да не говорим за разни навлеци от цял свят дето се мъкнат, нали...

не осъзнаваш ли ти, и твойте подобни, че с мрънканиците си сте точно като тази прослойка в България, които само знаят "Дай, дай, дай!" Какво си дал ти на Канада (или на която и да е държава в която пребиваваш), че да изискваш? Дотолкова доколкото получаваш това което всички получават, т.е., не си дискриминиран, трябва да имаш малко ... скромност, да го наречем. Всичко над минимума се постига с много труд, жертви и понякога известна доза късмет. Иначе - точно като горпосочената категоря - с тази разлика, че те не са избрали да се родят в България, а ти сам си избрал да имигрираш в Канада.

съжалявам, че си позволявам да държа подобен тон, но почна да ми писва от негативно настроени хора - било в България, било по-нататък и в други държави! бе ако не ти работи телевизора, дали пък не си забравил да си платиш сметката?
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от ablood »

Будителя сякаш си мисли, че ипотеките са задължителни, а наемът е без пари.
Ако ще да имаш ипотека за 50 години, утре можеш да решиш, че ти е писнало, продаваш, взимаш, каквото си натрупал и се връщаш при мама.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от myhata II »

ablood написа:Будителя сякаш си мисли, че ипотеките са задължителни, а наемът е без пари.
Ако ще да имаш ипотека за 50 години, утре можеш да решиш, че ти е писнало, продаваш, взимаш, каквото си натрупал и се връщаш при мама.
:lol:
Ти колко натрупа досега за 7 годинки-Едно голямо НИЩО :D
Защо не обадиш тук на читателите че първо си плащаш лихвинщайна и че скоро мама нема да я скиваш ;) :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от ablood »

Ако ти влизаше в работата бих ти казал колко точно е това "нищо".
Разбира се, че първите години не е много, ама първо, че аз съ вече в последната петилетка, второ имотите са поскъпнали, трето кварталът е много поскъпнал...
Тоест "нищото" всъщност би ми позволило да живея под наем в дупка като твоята до края на живота си.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от myhata II »

Е де,по спокойно блъдка,като мен не можеш,бунгалото за което обаждаш се е вдигнало щото си вкарал хиляди човекочаса за тези години,я кажи колко преустройства прави и колко материали накупи и съсипа за да имаш това в което живееш сега,номера блъдка е да инвестираш в злато а не в имущество,в момента не е рентабилно да се инвестира в бараки майно ,с тези клатещи се пазарие все едно че си седнал върху буре с барут ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от ablood »

Злато... бягаш по тъча, сменяш темата....

Нарочно не споменавам подобряването на имота, защото е уникално мое постижение и не касае другите. Изплащането на заема и покачването на цените е валидно за всички.
А пазарът на имоти в Квебек така яко "се клати" последото десетилетие, че можеш да го дадеш за свевтовен пример за плавен растеж на каквото и да било. Вашият е малко по-неравен, но абсолютно толкова стабилен.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от myhata II »

Аблъд,толкова ли не можа да разбереш една истина бе човече
Това което го взимаш на изплащане от банките НЕ струва това което е в действителност !!!
Слепците много намаляха напоследък и затова бих те посъветвал колкото се може по скоро да се отървеш от това "чудо" !!!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: България узрява за война с негативизма

Мнение от ablood »

И да изплащам моргиджа на някой наемодател, осигурявайки неговите старини вместо моите???????

Ти изобщо способен ли си да мислиш повече от една седмица напред в бъдещето?????
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор