Намерили България

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Намерили България

Мнение от klisurov »

apple написа:... реални хора, които не се срамуват да заявят, че въпреки многото негативи харесват България и са я предпочели пред своите си родни държави по една или друга причина.
Ако бе видЕла свЕт, щеше да знаеш, че дори и в Добрата Стара Англия има люде, които са мно-о-ого зле и за тях България е парче от Рая.

И ти по една или друга причина предпочете Канада-та, ама щот в БГ-то не си била чак толкоз зле, тук ти се видя кофти.

Знеш ли ако запитам филипинци, китайци, пакистанци и т.н. дали им харесва в Канада какви суперлативи ще избълват?

Аз не казвам, че в БГ е кофти ... просто не мен НЕ МИ ХАРЕСВА там!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Намерили България

Мнение от optics »

apple написа: Поздрав за всички, които могат да оценят това... http://www.youtube.com/watch?v=2IGK7RQ46wU" :clap: Не е за вярване, че американка може да пее толкова професионално български фолклорни песни...
Защо да не е за вярване ?
Колко човека сте гледали филма на Гьорги Дюлгеров "Козелът" ?
Там Анджела е в доста централна роля.
Е, сигурно повече сте я гледали в "Седем часа разлика", но там е дребна роля.
Препоръчвам козела !!!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Намерили България

Мнение от apple »

optics написа:
apple написа: Поздрав за всички, които могат да оценят това... http://www.youtube.com/watch?v=2IGK7RQ46wU" :clap: Не е за вярване, че американка може да пее толкова професионално български фолклорни песни...
Защо да не е за вярване ?
Колко човека сте гледали филма на Гьорги Дюлгеров "Козелът" ?
Там Анджела е в доста централна роля.
Е, сигурно повече сте я гледали в "Седем часа разлика", но там е дребна роля.
Препоръчвам козела !!!
Още не съм го гледала, защото изобщо не знаех, че съществува до вчера. Възнамерявам да си го изтегля отнякъде ако е достъпен и да го гледам. А българските фолклорни песни са доста трудни повечето затова й се възхищавам. Изисква се специална техника на пеене и много труд. А при нея изобщо не се усеща разлика от професинална БГ певица. В седем часа разлика тя не говори на български, а на английски и това за нея е лесно ;).
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Намерили България

Мнение от ablood »

apple написа:
ablood написа:Ябълке, ти ако отидеш в Сомалия, Монголия, или някаква друга държава, от дъното на всякакви статистики и се окажеш сред местни, пред камера и микрофон, ще си кажеш ли откровено какво мислиш за държавата?
Изображение
Ще си кажа Аблъде, ще си кажа ако реша да застана пред камерите и микрофоните. Никой насила няма да ме накара. Тези хора с желание са дали интервютата, а не по принуда. Ако не искам да кажа откровено какво мисля за държавата просто няма да се съглася на интервю. Просто е! Освен това обърни внимание, че те споделят и доста неприятни факти от живота в България и манталитета на нас българите. Обективни са.
Да бе! Ти предварително ще знаеш какви въпроси ще ти задават. Когато по време на интервюто/събеседването/лафчето домакинът ти те изненада "Харесва ли ти при нас?" етикетът те ЗАДЪЛЖАВА да наблегнеш на положителните неща, колкото и малки да са. Това се очаква от един гостенин. Обратното е грубо, невъзпитано и е нормално да разгневи патриотично настроеният домакин.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Намерили България

Мнение от Люта чушка ® »

ablood написа:Да бе! Ти предварително ще знаеш какви въпроси ще ти задават.
Ако си дадеш съгласието за интервю (особено ако ще се излъчва в реално време) е редно да се уточнява и предварителен план, по който се задават въпросите. Следователно - ако схемата е спазена, във въпросното електронно издание става дума за някакъв вид реклама на рОдината ни. Нямам нищо против :rock:
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Намерили България

Мнение от apple »

Аблъде, щом така ти изнася да го тълкуваш, продължавай си...явно имаш такава нужда. От хора, които не могат да бъдат искрени, а го карат по "етикет" не очаквам нищо обективно като изказване.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Намерили България

Мнение от ablood »

apple написа:От хора, които не могат да бъдат искрени, а го карат по "етикет" не очаквам нищо обективно като изказване.
Ябълке.
Ако си забелязала живеем в не-перфектен свят, сред не-перфектни хора, които обаче са несигурни и чувствителни.
От един приятен човек се очаква да запази негативите за себе си, да се въздържа от излишна градивна критика и да оценява малкото хубави неща.

Човек, който не се въздържа да изтъква недостатъците, мисли си, че всяка критика е градивна и игнорира предимствата сам се осъжда да бъде отблъскващ и неприятен.

Когато видя старата си и болна майка не и изсипвам цял куп коментари за вида, състоянието и способностите и, а и казвам добра дума за каквото намеря.

Форумният етикет забранява на повечето от нас да изяват мнението си за теб, но на някои просто им пада пердето.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Намерили България

Мнение от myhata II »

ablood написа:
apple написа:От хора, които не могат да бъдат искрени, а го карат по "етикет" не очаквам нищо обективно като изказване.
Ябълке.
Ако си забелязала живеем в не-перфектен свят, сред не-перфектни хора, които обаче са несигурни и чувствителни.
От един приятен човек се очаква да запази негативите за себе си, да се въздържа от излишна градивна критика и да оценява малкото хубави неща.

Човек, който не се въздържа да изтъква недостатъците, мисли си, че всяка критика е градивна и игнорира предимствата сам се осъжда да бъде отблъскващ и неприятен.

Когато видя старата си и болна майка не и изсипвам цял куп коментари за вида, състоянието и способностите и, а и казвам добра дума за каквото намеря.

Форумният етикет забранява на повечето от нас да изяват мнението си за теб, но на някои просто им пада пердето.
Какво общо има вида на майка ти с твоя караван и твоето бунгало и мизерните ти комшии примерно ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Намерили България

Мнение от apple »

ablood написа:
apple написа:От хора, които не могат да бъдат искрени, а го карат по "етикет" не очаквам нищо обективно като изказване.
Ябълке.
Ако си забелязала живеем в не-перфектен свят, сред не-перфектни хора, които обаче са несигурни и чувствителни.
От един приятен човек се очаква да запази негативите за себе си, да се въздържа от излишна градивна критика и да оценява малкото хубави неща.

Човек, който не се въздържа да изтъква недостатъците, мисли си, че всяка критика е градивна и игнорира предимствата сам се осъжда да бъде отблъскващ и неприятен.

Когато видя старата си и болна майка не и изсипвам цял куп коментари за вида, състоянието и способностите и, а и казвам добра дума за каквото намеря.

Форумният етикет забранява на повечето от нас да изяват мнението си за теб, но на някои просто им пада пердето.
Ще ти дръпна пердето пак...
да се въздържа от излишна градивна критика
Това пък защо? Ако спестиш някому градивна критика услуга ли му правиш? Що за логика, ама твоя си е... И стова уточнение вече съм съгласна, ако приемем, че канада е старата ти болна майка, която щадиш и обсипваш с комплименти от добро възпитание и жалостивост ОК. Но се питам какво ли е България тогава след като е толкова оплювана и повод за срам за тези с падналото перде :?: |( ?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Намерили България

Мнение от ablood »

myhata II написа:Какво общо има вида на майка ти с твоя караван и твоето бунгало и мизерните ти комшии примерно ?
Муха,
С какво заслужих това. ОТ ТЕБ????
Нито имам бунгало, нито съседите ми се доближават до мизерия.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Намерили България

Мнение от myhata II »

ablood написа:
myhata II написа:Какво общо има вида на майка ти с твоя караван и твоето бунгало и мизерните ти комшии примерно ?
Муха,
С какво заслужих това. ОТ ТЕБ????
Нито имам бунгало, нито съседите ми се доближават до мизерия.
Добре бе,за мен да е ,аз живея в Сомалия и горното е за мен,та обясни ми какво е общото ? 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Намерили България

Мнение от ablood »

apple написа:
да се въздържа от излишна градивна критика
Това пък защо?
За какво да се въздържаш от нещо излишно и отблъскващо?
Не всяка градивна критика е успешна и полезна. Трябва да си знаеш мярката.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Намерили България

Мнение от apple »

ablood написа:
apple написа:
да се въздържа от излишна градивна критика
Това пък защо?
За какво да се въздържаш от нещо излишно и отблъскващо?
Не всяка градивна критика е успешна и полезна. Трябва да си знаеш мярката.
Потърси значението на градивен/а - явно забравяш българския език вече...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Намерили България

Мнение от ablood »

А ти на много по-проста думичка: "излишна"
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Re: Намерили България

Мнение от edelwais »

бе сещам се за една песен на Камен Кацата "Достоен дърт дингил".
та "Дингилът" - от всичко разбира, навсякъде си дава мнението, винаги е прав, неговата критика винаги е обективна, градивна, и трябва да бъде чута, но... всяка забележка, критика отправена към него е грешна и породена от неразбиране на същината на проблемата, завист, или злоба.

Огледало, някой?
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Публикувай отговор