Българските лекари и медицина на световно ниво!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от budtel »

Поредния успех на българските лекари - спасено дете от ампутация на ръката.

http://dnes.dir.bg/news/varna-operatzia ... i-11441007"

Мисля, че никой не се съмнява в професионализма на българските лекари и високото ниво на българската медицина. Българксите лекари са способни да правят изключително сложни операции, за които някои държави могат само да си мечтаят. Но на какво се дължат тези успехи на българската медицина? Колкото и да им е неприятно на някои една от причните е природната интелигентност и сръчност на българските лекари. Също така по времето на комунизма се построиха много болници и учебни заведения. Множество светила на българската медицина развиха свои школи в различни медицински направления. Много от лекарите специализираха в западни държави - Франция, Германия и др. Сега колкото и да искат някои политически кръгове да унищожат изграденото този ценен опит се предава на новите поколения добри и съвестни лекари.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ablood »

Журналистически раздувки.
Не била отрязъна а зле порязъна ръка.

За професионализма на българските лекари ми се промени мнението след като преди 8 години ужким най-добрия доктор в болницата ме привика в кабинета си и ми поиска 4 средни (не минимални) заплати за да получи жена ми качествено израждане. А когато започнаха контракциите се оказа, че тъкмо е седнал на маса и не можел да дойде. 12 часа ужасяващи контракции и писъци, но никой друг лекар не посмя да я изроди, защото вече сме били имали уговорка с оня баровец.

Професионализъм за който в някои държави могат само да мечтаят, а?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от budtel »

Това с корупцията е ясно. Има много съвестни и кадърни лекари, които си вършат работата. Също така аз говоря за богатия опит на българската медицина, която черпи опит от Франция, Германи, Русия и др. държави известни със своята добра медицина. Българксата медицина дори има собствени школи, има измислени ефективни лекарста, и методи за опериране и други изобретения.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ablood »

budtel написа:Това с корупцията е ясно
Тогава за какъв супер-професионализъм дрънкаш?

budtel написа:Също така аз говоря за богатия опит на българската медицина, която черпи опит от Франция, Германи, Русия и др. държави известни със своята добра медицина
Мислиш, че в другите държави лекарите са самоуки шамани ли? Не са чували за Луи Пастьор, не знаят какво е трансплантация...
budtel написа:Българксата медицина дори има собствени школи, има измислени ефективни лекарста, и методи за опериране и други изобретения.
Би ли ми казал едно такова лекарство, изобретено в българска лабоатория? Ама не открадната формула от подобно вече съществуващо лекарство!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от pumpy »

budtel написа:Поредния успех на българските лекари - спасено дете от ампутация на ръката.

http://dnes.dir.bg/news/varna-operatzia ... i-11441007"

Мисля, че никой не се съмнява в професионализма на българските лекари и високото ниво на българската медицина. Българксите лекари са способни да правят изключително сложни операции, за които някои държави могат само да си мечтаят. Но на какво се дължат тези успехи на българската медицина? Колкото и да им е неприятно на някои една от причните е природната интелигентност и сръчност на българските лекари. Също така по времето на комунизма се построиха много болници и учебни заведения. Множество светила на българската медицина развиха свои школи в различни медицински направления. Много от лекарите специализираха в западни държави - Франция, Германия и др. Сега колкото и да искат някои политически кръгове да унищожат изграденото този ценен опит се предава на новите поколения добри и съвестни лекари.
Някой спомена нещо за здравната система и как издишала - вземи намери някъде в Канада или България един лекар да се консултираш. Тези писания преминават всякакви граници. На нашата медицина могат може би да завиждат държави от третия свят, но не и такива като Франция, Германие, Канада, САЩ. А това за нови поколения добри и съвестни лекари направо го забрави. Или извода ми е, че моята България както и моята Канада нямат нищо общо с твоите такива ;)
Бивше моя гадже е шеф на спешен център - не ми говори за медицина защото на нея ще и се доплаче без да знае, че водим тази дискусия тук.

ПС. Защо не се концентрираш да пишеш само върху неща, които разбираш? Намери си една тема (комунизъм, екология, медицина, гражданско общество, знам ли там какво) и се концентрирай върху нея. Опитите да сме на "всяка манджа мерудия" не са успешни обикновенно....
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от budtel »

Pumpy, имам добър опит с българскта медицина, като пациент и съм доволен. Имам и опит като пациент тук в Канада и съм разочарован. Тук предписват предимно антибиотици и разни евтини лекарства, а за по-серизни случаи просто те оставят да чакаш за добър специалст минимум 3 месеца, а после е ходене по мъките за изследвания и т.н. докато заболяването стане хронично и ти остава за цял живот!
Що се касае за българските откритя:
-Лекаството Нивалин. Създадено е от проф. Пасков през 1956г.
http://www.jenite.net/2008/10/19.html"
"Нивалин помага при лечение на полиомиелит, церебрална парализа, неврологични заболявания, засягащи централната и периферна нервна система, и за лечение на деменции от Алцхаймеров тип"
"Лекарственият продукт 'Нивалин' е отличен с Фармацевтичен Оскар - Еньо за принос в науката."
-Респивакс - имуностимулатор - за лечение на бронхити, пронхоплевмоний, отити и др
-Уростим - имуностимулатор - пиолонефрити, уретрити др.
Респивакс помага и срещу грип
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от pumpy »

budtel написа:.......Тук предписват предимно антибиотици и разни евтини лекарства......
Е ти наистина живееш в друга Канада - тук не изписват ЛЕСНО антибиотици, за разлика от България, където даже не е нужно и да са ти изписано. Достатъчно е да влезеш в аптеката и да си ги купиш под напътствията на фармацефта.....

А доколко един имуностимулатор ЛЕКУВА изобщо не ми се коментира......
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от budtel »

Точно така Пумпи, тези имуностимулатори имат лечебен ефект. Има доказани случаи на излекувани брохоплевмоний само с респивакс. Нещо уникалнлно. Пият се по три месеца, а не се прави едно боц и готово. Изпробвал съм ги върху себе си и ги ползвам винаги когато имам нужда.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ablood »

budtel написа:-Лекаството Нивалин. Създадено е от проф. Пасков през 1956г.
http://www.jenite.net/2008/10/19.html"
Бях ясен - лекарство, ИЗОБРЕТЕНО в България. Не изобретено 6 години преди това от братушките и възложено ни на го произвеждаме ло линия на СИВ.
Потърси Galantamine (Nivalin, Razadyne, Razadyne ER, Reminyl, Lycoremine)!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Bistra »

Ха-ха-ха моят "любим" участник пак се е появил. Сега бистри българските лекари. :party:
Значи сега да ти обясня за лекарите от времето на социализма, които толкова хвалиш. Имаше и добри лекари, вярно е, но не всички. А диагностицирането откъм техническа подсигуреност беше под всякаква критика. Виж за това, че по-добрите се бяха поизучили на запад си прав.
Иначе тия дето бяха по горните етажи началници, завеждащи отделения (задължително с червени книжки разбира се) повечето бяха пълна скръб, какво остава за нисшестоящите, дето би трябвало да черпят от техния опит. По времето на дядо ми (той беше завеждащ отделение "Патологична бременност" в Пернишката окръжна болница) акушер-гинекологичното отделение беше разделено на 3 поради невъзможност на другите му двама колеги да извършват операции. Той беше единственият безпартиен, между другото и познай защо го бяха назначили на такъв пост. ;) ...Та от него съм чувала: Колегите от година на година са все по-неподготвени....Като се насложат и други фактори, ами дотук сме с блестящата здравна система!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от pumpy »

budtel написа:Точно така Пумпи, тези имуностимулатори имат лечебен ефект. Има доказани случаи на излекувани брохоплевмоний само с респивакс. Нещо уникалнлно. Пият се по три месеца, а не се прави едно боц и готово. Изпробвал съм ги върху себе си и ги ползвам винаги когато имам нужда.
Значи:
1. бронхопневмониите не се лекуват с боц а с хапчета;
2. ако някой е болен от пневмония 3 месеца, по-скоро ще се запъти към гробищата, отколкото към оздравяване;
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от budtel »

pumpy написа:
budtel написа:Точно така Пумпи, тези имуностимулатори имат лечебен ефект. Има доказани случаи на излекувани брохоплевмоний само с респивакс. Нещо уникалнлно. Пият се по три месеца, а не се прави едно боц и готово. Изпробвал съм ги върху себе си и ги ползвам винаги когато имам нужда.
Значи:
1. бронхопневмониите не се лекуват с боц а с хапчета;
2. ако някой е болен от пневмония 3 месеца, по-скоро ще се запъти към гробищата, отколкото към оздравяване;
Остри възпаления с Респивакс могат да се лекуват до 1 месец. При хроничните заедно с приема на антибиотика се пие Респивакс, или Уростим, зависи къде е инфекцията. Тези имуностилулатори подобряват лечението и спомагат да има по-добър ефект от антибиотика. Както казах може и да се лекува с тях.
Бистре, преди няколко месеца оперираха майка ми. Операцията беше доста сложна и в Германия трябваше да платим 25 000 евро без престоя. Оперира се в България при хирург - светило на бългаската хирургия. Тя си и го избра свободно. Диагностиката стана много бързо и веднага бе приета в болницата. Не ни поискаха и стотинка за това, че спаси живота на майка ми. Престоят в боницата беше без пари. Сестрите се грижеха денонощо. В екипа на този лекар имаше също добри лекари, които ще поемат щафетата за в бъдеще. Такива лекари има доста в цяла България.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Bistra »

Радвам се за майка ти! Дано наистина да е било така. Баща ми беше опериран преди повече от 30 години от злокачествен тумор в Онкологична болница - София. Беше диагностициран от собствения му баща и приет при специалист, благодарение на денонощно въртене на телефони. На това му викат "прием с връзки", иначе и той нищо не плати...Благодаря на Бога, че е още жив, защото бяха му казали, че "чудото" се развивало за 1 седмица!...Та така! Той също е "недоволен" от здравната система в Канада, но си затваря очите пред горната подробност.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от pumpy »

budtel написа:
pumpy написа:
budtel написа:Точно така Пумпи, тези имуностимулатори имат лечебен ефект. Има доказани случаи на излекувани брохоплевмоний само с респивакс. Нещо уникалнлно. Пият се по три месеца, а не се прави едно боц и готово. Изпробвал съм ги върху себе си и ги ползвам винаги когато имам нужда.
Значи:
1. бронхопневмониите не се лекуват с боц а с хапчета;
2. ако някой е болен от пневмония 3 месеца, по-скоро ще се запъти към гробищата, отколкото към оздравяване;
Остри възпаления с Респивакс могат да се лекуват до 1 месец. При хроничните заедно с приема на антибиотика се пие Респивакс, или Уростим, зависи къде е инфекцията. Тези имуностилулатори подобряват лечението и спомагат да има по-добър ефект от антибиотика. Както казах може и да се лекува с тях.
Бистре, преди няколко месеца оперираха майка ми. Операцията беше доста сложна и в Германия трябваше да платим 25 000 евро без престоя. Оперира се в България при хирург - светило на бългаската хирургия. Тя си и го избра свободно. Диагностиката стана много бързо и веднага бе приета в болницата. Не ни поискаха и стотинка за това, че спаси живота на майка ми. Престоят в боницата беше без пари. Сестрите се грижеха денонощо. В екипа на този лекар имаше също добри лекари, които ще поемат щафетата за в бъдеще. Такива лекари има доста в цяла България.
Аха, значи респивакс се приема УСПОРЕДНО с антибиотик и лекувал - нямам коментар... Между другото няма "остри" възпаления, които да траят по един месец, съжалявам......
Защо цената в Германия от 25к евро значи, че там специалистите са по-лоши от българските ????
В темата говорим за добри лекари или за безплатни лекари - дай да се разберем, ако ти самия си наясно за какво става дума. И говорим за лекарства или за стимулатори и добавки, ако и там си в състояние да направиш разликата ???
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Люта чушка ® »

budtel написа: Тези имуностилулатори подобряват лечението и спомагат да има по-добър ефект от антибиотика. Както казах може и да се лекува с тях.
Лекар ли си, душко?
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
Публикувай отговор