Българските лекари и медицина на световно ниво!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Bistra »

pumpy написа:Нямал съм пневмония в София за да сравня обаче ;)
А, аз имах. След 2 антибиотика на доктора му проблесна, че трябва да смени лечението и ми надупчиха д****о като цедка с трети антибиотик разбира се. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от budtel »

Bistra написа:
pumpy написа:Нямал съм пневмония в София за да сравня обаче ;)
А, аз имах. След 2 антибиотика на доктора му проблесна, че трябва да смени лечението и ми надупчиха д****о като цедка с трети антибиотик разбира се. :D
Обзалагам се, че не са губили време и са те излекували бързо, преди да стане хронична бронхоплевмония.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от pumpy »

Хайде ново двайсет: "хронична бронхопневмония"
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ablood »

Човекът е стар, опитен пациент.
Трябва да му се вярва.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от budtel »

Ето ви една статия да се пообразовате малко. Пумпи, какво учите толкова тука, направо се чудя.

http://www.dar-center.com/article/?article=229"

"Усложнения. Една недоизлекувана пневмония води до следните усложнения - хронична пневмония или абсцес, плеврит, емфизем, гнойни тромби в белодробните съдове, менингит, възпаление на бъбреците и др."

Пумпи, ти като медик би трябвало да знаеш патогенните изменения на тъканите. Точно те предизвикват хронифициране на болеста. Подобни явления има и при раковите заболявания. Рака е автоимунно заболяване, при което имунната реакция поради ред причини се превръща в патогенен процес. Подобно явление е и изменението на тъкакните при инфекции. И тук важен момент е кога е откито заболяването и дали лечението е правилно. Ако става забавяне и неправилно лечение започват необратими изменения на тъканите, т.е. човек се разболява необратимо и постепенно може да се превърне в инвалид или да си отиде.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ablood »

А!
Така сме свикнали на глупостите на будителя, че понякога спорим с него дори и случайно да уцели вярно попадение.
Естествено, това са изключения.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от anxeli »

http://www.dar-center.com/article/?article=188"

Съвсем се образовах вече, отивам да се позакалявам и помедитирам ;) !
Циганите - на Сатурн !
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от pumpy »

Пневмонията е хронична точно толкова, колкото ракът е автоимунно заболяване, лимфомата е заболяване само там където имало лимфни възли, Респивакса бил лекарство понеже стимулирал имунитета и бългрската медицина е водеща в света.....

А относно ученето съм завършил ДВА пъти Университет по една и съща специалност: един път в България и един път в САЩ. Позволи ми да знам малко повече от теб по обща медицина и много повече от теб по стоматология. Никога не съм се обучавал от интернет сайтове с неизвестен источник на информация. Уикипедия и "бг-мама" не ползвам също. И до ден днешен, когато ми трябва нещо, търся първо в Учебниците си, които в дигитален формат са м идостъпни на лаптопа и ми дават възможност да прочета няколко утвърдени източника по една и съща тема само с натискане на клавиша "ентър". Когато инфото там е недостатъчно чета научна литература, подбирам си статиите и обикновенно ползвам PubMed.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от pumpy »

anxeli написа:http://www.dar-center.com/article/?article=188

Съвсем се образовах вече, отивам да се позакалявам и помедитирам ;) !
Четете внимателно какво правят гризачите на Марс, от където е паднал и будителя ;)
Много са интересни експериментите, изпълнени от доктора на биологичните науки акад. Пьотр Гаряев. Той вкарва на 30 опитни плъха смъртоносна доза алоксан - отрова, която убива клетките на задстомашната жлеза, изработваща инсулин. В резултат гризачите с тежък диабет, изпадат в кома и 24 от тях бързо умират. Оцелелите 6 животни вече агонизират, когато са разделени на две групи и обработени с информация за здраве. В резултат всички започват бързо да оздравяват.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Independent »

pumpy написа:Пневмонията е хронична точно толкова...
Ей, медик си и не се научи, че се пише "плевмония". Човека горе сто пъти го написа така, а ти все пневмония та пневмония. :rofl:
И не виждам какво спориш с него - той си получава лечебната информация по лазерни лъчи, чрез медитация, а ти още в учебници ровиш, па били те и дигитални. :rofl: :rofl: :rofl:

Ако не бях толкова болна, щяхте да ме уморите от смях, ей
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от anxeli »

http://dar-center.com/article/?article=37"
Нямай грижа, чети и се самоизлекувай, заповядай му на този нос да спре да подсмърча и до утре си ок :y: !
Циганите - на Сатурн !
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от budtel »

Добре, няма хронични болести и рак. Това е успешната максимата за да се живее в Канада, разбира се докато човек не се разболее.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от anxeli »

В бг винаги ще ни вземат обратно и ще се погрижат за нас чудесно, аз не съм притеснена ни най-малко. Ще се мъчим тук докато издържим :rofl: ...
Циганите - на Сатурн !
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от pumpy »

anxeli написа:http://dar-center.com/article/?article=37
Нямай грижа, чети и се самоизлекувай, заповядай му на този нос да спре да подсмърча и до утре си ок :y: !
Да вземем например спирането на кръвотечението. Как да обясня това явление? Обяснението е най-просто – то спира под влиянието на представата. Безсъзнателното „аз“ изпраща до крайните разклонения на жилите и на артериите заповед да не изпускат повече кръв; кръвоносните съдове, послушни от само себе си, се свиват от действието на кръвоспирателното средство, например адреналина.
:rofl: :rofl: :rofl:
Кой е идиота, който ги пише тези простотии ??? Няма да давам характеристика на този, който ги чете, че ще ме баннат.....
Какво общо имат жилите в кръвосъсирването ??? Адреналина бил "кръвоспирателно" средство??? Как така нещо се свива от само себе си, под влиянието на нещо друго ???

Нещата започват да се поизясняват - да бяхме започнали в началото с обяснението, че черпим медицинските си познания от този сайт и всичко щеше да си дойде на мястото още тогава, а не 5 страници по-късно....
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Люта чушка ® »

anxeli написа:В бг винаги ще ни вземат обратно и ще се погрижат за нас чудесно...
В краен случай могат да се смилят и нас да ни вземат на Марс, а? :wasntme:
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
Публикувай отговор