Българските лекари и медицина на световно ниво!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ablood »

budtel, Респиваксът е един от хилядите различни имуностимулатори. Нито е първи по рода си, нито е универсален, нито може да се разчита на него.
budtel написа:...интернистката от безизходица му предписа още един антибиотик, но на мен ми стана ясно, че само си губим времето....
Това е самонадеян идиотизъм.
Отитът в повечето случаи минава от самосебеси, както хремите и кашлиците. И моят син направи 2 тежки (единият много) отита в началото и после спря, без да е виждал Респивакс. Местни лекарства. Да лекуваш с консултации по телефона, предавайки информацията чрез посредник е подигравка със здравето на детето. Извадило е късмет, че проблемът сам е отшумял. Много ми хареса изказването на лекаря след като закарахме момчето с 39 градуса в спешното и му направиха всякакви изследвания:
"Имам за вас добра и лоша новина:
Добрата новина е, че детето няма усложнения. Просто тежък отит.
Лошата е, че нищо не можем да направим за отита. Сваляйте му температурата, давайте му течности и имуностимуланти и той сам ще си мине. За всеки случй го доведете след няколко дена пак да го проверим за усложнения."
Не се наложи. След няколко дена детето се подобри.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от budtel »

ablood написа:budtel, Респиваксът е един от хилядите различни имуностимулатори. Нито е първи по рода си, нито е универсален, нито може да се разчита на него.
budtel написа:...интернистката от безизходица му предписа още един антибиотик, но на мен ми стана ясно, че само си губим времето....
Това е самонадеян идиотизъм.
Отитът в повечето случаи минава от самосебеси, както хремите и кашлиците. И моят син направи 2 тежки (единият много) отита в началото и после спря, без да е виждал Респивакс. Местни лекарства. Да лекуваш с консултации по телефона, предавайки информацията чрез посредник е подигравка със здравето на детето. Извадило е късмет, че проблемът сам е отшумял. Много ми хареса изказването на лекаря след като закарахме момчето с 39 градуса в спешното и му направиха всякакви изследвания:
"Имам за вас добра и лоша новина:
Добрата новина е, че детето няма усложнения. Просто тежък отит.
Лошата е, че нищо не можем да направим за отита. Сваляйте му температурата, давайте му течности и имуностимуланти и той сам ще си мине. За всеки случй го доведете след няколко дена пак да го проверим за усложнения."
Не се наложи. След няколко дена детето се подобри.
Това го кажи на родителите дето децата им вече не чуват от нелекуван отит. Често срещано явление в Канада.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от anxeli »

Че то и тук има капки за уши, кеф ти с антибиотик, кеф ти без, купи си и капи, без рецепта са. Друг е въпроса, че освен болка ако има температура и други симптоми и са засегнати гърло, нос, влошено общо състояние, е смешно да се лекува само с капки за уши.
Капки и др. казваш че изписал доктора по майка ти, какво е "др.", Респивакс ?
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Люта чушка ® »

Ааа, немой така! Важното е доктора да напише една рецепта с барем три артикула - да има и антибиотик, и капки, и нещо друго там за авторитет да се мъдри. Какво тука само с едно лекарство ще минават, то това лечение ли е? Несериозна работа!
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от pumpy »

budtel написа:Капките бяха Отипакс
Това лекарство съдържа феназон.

"Феназонът е лекарствен препарат, който спада към групата на пиразолоните. Той притежава антипиретичен (понижава високата температура), аналгетичен и противовъзпалителен ефект, които се дължат на потискане синтезата на простагландините. Прилага се орално или под формата на капки за уши."

Освен тези капки имаше още две лекарства и те не бяха антибиотици.
Ако малко рабираше от медицина щеше да ти е ясно, че възпалението е естествения начин на организма да се пребори с инфекцията. Когато правя пародонтална хирургия препоръчвам на пациентите си да избягват при възможност болкоуспокояващите, защото в голямата си част те са базирани на основата на противовъзпалителни, а те имат нужда точно от възпаление за да оздравеят по-бързо.

Все едно противовъзпалителните влияят на последствието, а не на причината за възпалението. Не е нужно да ми обясняваш какво е "антипирично" ;)

Все едно будител, отказвам се.... имаш ясна апредстава за какво става дума. Аз такива пациенти ОТКАЗВАМ да лекувам, защото не разбирам повече от тях и това е основателна, легална причина да им препоръчам да си намерят друг лекар по дентална медицина ;) (това в моя конкретен, професионален живот)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ablood »

budtel написа:Това го кажи на родителите дето децата им вече не чуват от нелекуван отит. Често срещано явление в Канада.
Ъхъ!
От малоумници, които вместо да следят състоянието на детето за усложнения при компетентен лекар, звънят на баба му на хиляди километри да му изпрати универсално лекарство отпреди половин век. Тоя път си бил късметлия, ама...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от budtel »

pumpy написа:
budtel написа:Капките бяха Отипакс
Това лекарство съдържа феназон.

"Феназонът е лекарствен препарат, който спада към групата на пиразолоните. Той притежава антипиретичен (понижава високата температура), аналгетичен и противовъзпалителен ефект, които се дължат на потискане синтезата на простагландините. Прилага се орално или под формата на капки за уши."

Освен тези капки имаше още две лекарства и те не бяха антибиотици.
Ако малко рабираше от медицина щеше да ти е ясно, че възпалението е естествения начин на организма да се пребори с инфекцията. Когато правя пародонтална хирургия препоръчвам на пациентите си да избягват при възможност болкоуспокояващите, защото в голямата си част те са базирани на основата на противовъзпалителни, а те имат нужда точно от възпаление за да оздравеят по-бързо.

Все едно противовъзпалителните влияят на последствието, а не на причината за възпалението. Не е нужно да ми обясняваш какво е "антипирично" ;)

Все едно будител, отказвам се.... имаш ясна апредстава за какво става дума. Аз такива пациенти ОТКАЗВАМ да лекувам, защото не разбирам повече от тях и това е основателна, легална причина да им препоръчам да си намерят друг лекар по дентална медицина ;) (това в моя конкретен, професионален живот)
Този метод можеш да го прилагаш когато организма е способен да се справи сам с възпалението. Това е в периода на острото възпаление и то в малки зони от тялото (зъб например). След като съпротивата на организма (локална или обща) започва да поддава на патогенния процес започват необратими изменения на тъканите. Те именно са причина за хроничнифициране на болестта. Хронифициране може да стане също и след многократни нелекувани прекарани инфекции. Приложи този метод дето го описа за пронхоплевмонии и менингити и ще видиш ефекта на самоизлекуване с летален край.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от ablood »

Ти "пронхоплевмонии и менингити" за възпаления ли ги броиш?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от pumpy »

budtel написа: Приложи този метод дето го описа за пронхоплевмонии и менингити и ще видиш ефекта на самоизлекуване с летален край.
Да, множество ВИРУСНИ бронхопневмонии и менингити се "лекуват" поддържащо, като се влияе на възпалителния процес и се прави превенция на наслагващи се инфекци, просто защото не може да се повлия на вируса - края не е винаги летален, ако и смъртността да е по-висока от тази при бактериалните инфекции ;)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от anxeli »

Тихо бе Пумпи, буди, кажи как се лекуват менингитите ...
Циганите - на Сатурн !
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от pumpy »

anxeli написа:Тихо бе Пумпи, буди, кажи как се лекуват менингитите ...
с Респивакс, що за въпрос :?:
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от budtel »

По канадски може да се излекува всеки менингит или брохоплевмония. Отива се в клиниката или личния интернист. Той предписва антибиотик ако е бактериална инфекция. След това се чака каква е реакацията на организма на пациента. По-силните оцеляват, другите изпадат в спешност и това предизвиква рекацията на зравната ситема, като наначава операция за след около 3 седмици, като се разчита, че пациента няма да си отиде. Ако си отиде значи не е бил слаб и не е достоен за това общество изградено от най-силните и приспосомите!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от pumpy »

Странно, аз съм имал пневмония е Монреал. На третие ден след 40 градуса, проблеми с дишането и невъзможност да дишам в легнало положение и без промяна отидох да видя личния си лекар. Обадих се в 8 часа сутрината и имах час за 8.30. Предписа ми 10 хапченца, не помня името, но беше антибиотик (ох какъв грях). Взимаше се един път на ден. След по-малко от 12 часа температурата беше спаднала до поносими граници, лежах без проблеми с дишането и кашлицата беше доста понамаляла. Тази нощ спах нормално за първи път от три дни. На следващия ден можех да отида обратно на училище (ходех цял ден с маска). Не лекувах пациенти още 2-3 дена, после беше уикенд и в понеделник всичко се върна по редовния ми график на студент.
Нямал съм пневмония в София за да сравня обаче ;)
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от budtel »

Браво Пумпи, силен организъм имаш!
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от klisurov »

АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ


Аз съм българче и силна
майка мене е родила;
с хубости, блага обилна
мойта родина е мила.

Аз съм българче. Обичам
наште планини зелени,
българин да се наричам -
първа радост е за мене.

Аз съм българче свободно,
в край свободен аз живея,
всичко българско и родно
любя, тача и милея.


Аз съм българче и расна
в дни велики, в славно време,
син съм на земя прекрасна,
син съм на юнашко племе.

Иван Вазов
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Публикувай отговор