Българските лекари и медицина на световно ниво!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от apple »

Тва не е ехидност. Ако наистина смяташе, че ти трябва антибиотик щеше да приемеш офертата на пумпи или просто щеше да отидеш на друг лекар
Ако беше чел внимателно щеше да видиш, че имам час за петък и търся с какво да закрепя положението до тогава. Изобщо не ми се разпрявя с тебе точно сега нито с Пумпалов. Ако искаш ти си дай данните на въпросния да ти бъде личен лекар. Той от зъболекар два пъти дипломиран вече се изживява и като такъв явно. Пък и обидчив го раздава...И не ми се отваряй на тема психология да не те запукам и аз, че свят ще ти се завие... Предлагам даже направо на психиатрия да минем, че ще ти отива повече, а и по-забавно ще е за аудиторията. ;) Но предлагам да отложим този момент за времето когато ще съм в по-добра кондиция. В момента поради здравословните ми проблеми не съм на кеф за подобни изцепки. Дотогава си намери друг обект за духовна мастурбация и ако може да е нещо реално, а не по форумите... :lol:
Последно промяна от apple на Чет Дек 20, 2012 2:51 am, променено общо 1 път.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от pumpy »

Не знам колко е населението на BC, NT, NL, AZ и CO взети заедно, но явно за ябълката не съм достоен да й знам датата на раждане и трите имена. Просто не знам как ще го преживея.......
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от speedy »

За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Marto »

pumpy написа:Не знам колко е населението на BC, NT, NL, AZ и CO взети заедно, но явно за ябълката не съм достоен да й знам датата на раждане и трите имена. Просто не знам как ще го преживея.......
Пумпи, ти май я беше попитал и за килата... :wink:
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от edelwais »

:y: тъкмо мислех да го пусна
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от pumpy »

Marto написа:
pumpy написа:Не знам колко е населението на BC, NT, NL, AZ и CO взети заедно, но явно за ябълката не съм достоен да й знам датата на раждане и трите имена. Просто не знам как ще го преживея.......
Пумпи, ти май я беше попитал и за килата... :wink:
Нормално, след като ВСИЧКИ канадци й се виждат дебели, знам ли може да е някоя 50 килиграмова българска анорексичка, да й намаля дозата ;)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Павел »

Marto написа:
pumpy написа:Не знам колко е населението на BC, NT, NL, AZ и CO взети заедно, но явно за ябълката не съм достоен да й знам датата на раждане и трите имена. Просто не знам как ще го преживея.......
Пумпи, ти май я беше попитал и за килата... :wink:
Трябва да призная, преко сили, that's funny :)
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от pumpy »

Интересна статия:
Българинът продължава да залага на антибиотика в битка за здравето си. През миналата година сме изпили мощни илачи за 115 милиона лева. Това разкриха за "Стандарт" водещи фармацевтични компании. През 2011 г. пък сме изгълтали антибиотици за 118 милиона. Разликата се дължи на факта, че миналата година се разминахме със сериозна грипна епидемия, както и на поевтиняването на някои опаковки. Ходим на джипи четири пъти в годината, според последните данни.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:Интересна статия:
Българинът продължава да залага на антибиотика в битка за здравето си. През миналата година сме изпили мощни илачи за 115 милиона лева. Това разкриха за "Стандарт" водещи фармацевтични компании. През 2011 г. пък сме изгълтали антибиотици за 118 милиона. Разликата се дължи на факта, че миналата година се разминахме със сериозна грипна епидемия, както и на поевтиняването на някои опаковки. Ходим на джипи четири пъти в годината, според последните данни.
Тези цифри не значат нищо, ако не ги сравниш с данни за други страни. Just saying.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от pumpy »

Аз не се интересувам от цифри и не съм цитирал заради това. Интересна ми е връзката между грипа и антибиотиците в милата ни родина и познанията на журналиститте по въпроса. После се чудим защо "некадърните" канадски доктори не изписват антибиотици при грип ;)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Kpetrov »

В България има многократно увеличение на грипа ли тази година? Защото и тук маи има. Поне така дочух
Всъщност грипа не е ли вирус... антибиотиците имат ли нещо общо с вирусите?!
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от SFBG82 »

Kpetrov написа:Всъщност грипа не е ли вирус...
Да.
Kpetrov написа: антибиотиците имат ли нещо общо с вирусите?!
Доколкото знам, не.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от Kpetrov »

New York in midst of flu 'epidemic' as emergency room and drug store visits rise
This year’s strain is a nasty one, Type A-H3N2, similar to a bug that stung the city hard in 2004. Type A-H3N2 “tends to be a little more severe,” said Farley, who cautioned, “We’re having our flu epidemic now, and it’s a bad year. So we’re seeing plenty of cases of flu and plenty of people sick with flu.”
Не е само в България.
А иначе в България обикновено антибиотик ли изписват при грип?!
Аватар
SFBG82
Мнения: 2377
Регистриран на: Чет Май 03, 2012 10:00 am
Местоположение: Sofia, BG

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от SFBG82 »

Kpetrov написа:А иначе в България обикновено антибиотик ли изписват при грип?!
За първи път чувам за такава възможност.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Българските лекари и медицина на световно ниво!

Мнение от pumpy »

SFBG82 написа:
Kpetrov написа:А иначе в България обикновено антибиотик ли изписват при грип?!
За първи път чувам за такава възможност.
Според някои видимо ДА:
apple написа: Лепнах много гаден грип и съм много зле от няколко дни. От болки в гърлото, мускулите и температура вече съм на ниво трахеит и инфекцията пълзи надолу към белия ми дроб. Ако не взема мерки ще си докарам пневмония. Проблема е, че великия канадски доктор, който посетих ми каза прословутото им клише "Ние в Канада не одобряваме употребата на антибиотици.
Българинът продължава да залага на антибиотика в битка за здравето си. През миналата година сме изпили мощни илачи за 115 милиона лева. Това разкриха за "Стандарт" водещи фармацевтични компании. През 2011 г. пък сме изгълтали антибиотици за 118 милиона. Разликата се дължи на факта, че миналата година се разминахме със сериозна грипна епидемия, както и на поевтиняването на някои опаковки. Ходим на джипи четири пъти в годината, според последните данни.
Публикувай отговор