За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от Bistra »

scoubidou написа:Бря, аз съм нямал "ш"!Сега по съ6тество-Господин "цветен пра6ец" свързва провала на политическата система и липсата на гражданско об6тество в България, с.....имиграцията на хората, готови да блъскат за по-добро бъде6те. Оттук логично следва, че там са останали хората, които не обичат да блъскат за по-доброто бъде6те, и не им пречи простотитята. Имайки достатъчно приятели, останали и живее6ти в родината, мога да гарантирам лично, че това са мръсни инсинуации.
П.С. Преди да се изказва6 по дадено мнение, прочети го 2-3 пъти, за да си сигурен че си го рабрал :lol:
П.С.-на П.С.-то. Ако не ти стигнат, прочети го о6те няколко пъти!
Бря, имало и по-скарани c технологиите от мен! :lol:
Щом и аз се научих правилно да изписвам "м"... ( Господин Хъски ще го потвърди.) ;) ...няма какво да говорим!
И аз имам приятели, които останаха в България и не им харесва какво е там (просто нямаха здраво дупе за да емигрират), но те са малцинство за съжаление...Та така! Оффф...тежка е тази тема за някои, защото и на Луната да идат и там няма да им хареса. Сори за излъганите им надежди, ама останалите, на които ни харесва в чужбина какво да правим? Да излъчим по желание доброволец, който да качим на кръста та да се помъчи oт солидарност с тези, на които не им харесва ли? :?:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от edelwais »

скуби,
scoubidou написа:....
П.С. Преди да се изказва6 по дадено мнение, прочети го 2-3 пъти, за да си сигурен че си го рабрал :lol:
П.С.-на П.С.-то. Ако не ти стигнат, прочети го о6те няколко пъти!
никъде не съм казвал, че там са останали само
scoubidou написа: хората които не обичат да блъскат за по-доброто бъде6те, и не им пречи простотитята
аз също имам приятели остнали в България, по една или друга причина. това което казах е, че ако хората които се изнесоха от България бяха останали там нещата може би биха били по-различни. м/у другото, колко от твойте приятели които са в България, вярват че от ТЯХ зависи накъде отиват нещата и че ТЕ могат да променят нещо? и ако процента на убедените е малък (както е при моите приятели) коя мислиш е причината? дали не е защото са малцинство, слаби, и гласът им не се чува? също вярвам, че не се опитваш да ми вмениш думите, че всичкото емигрант е Ентелегенция. това което казвам е, че по мои наблюдения, за съжаление, голяма част от Ентелегенцията бе принудена да го играе емигрант (аз, държа да уточня, не спадам в тази категория).

айде, приятна събота/неделя,
и излез да се омешаш с туристите покрай формулата и да пийнеш бира на тортуара и от мое име.
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от myhata II »

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=-ec ... =endscreen"
Тодор Славков: Демокрация не съществува
:y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от Bistra »

Още ли бре,...я преглъщаш тая бабина торта? :lol:
О, и до Тодор Славков стигнахме. :o Аре, спри се много ти се молим! :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от IFF »

Bistra написа:Още ли бре,...я преглъщаш тая бабина торта? :lol:
О, и до Тодор Славков стигнахме. :o Аре, спри се много ти се молим! :lol:
Аз бях тоя с тортата. Пък за Живков, Славков и сие, питай мъжот ти, на комсомолските секретари едно време им разрешаваха да се срещат отвеме навреме с властта, все пак те бяха бъдещите партийни ръководни кадри.
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от 7George »

myhata II написа:Явно някой хора не могат да схванат какво иска да ни каже Ифф, а то е че едно време се живееше по добре и всички бяхме хора ане номера на кредитни карти,храната в хладилника се разваляше на втория ден,с пешо комшията блъскахме карти и после печехме чушки с бензиновата лампа а мама пълнеше бурканите и чакаше да ги натисна с затварачката с капачките от пещерските щото били най гот и такива дребни житейски обикновенни нещица 8)
Ти нали нямаше кредитна карта? Тва лято, съм се заканил и аз да правя лютеница на двора.

Обаче за да няма много антагонизъм, ще кажа, че и мене са ме налагали мислите та ИФФ. И всеки ден се чудя, това дето го разкарвам, кой го купува, но явно има кой. Малко промивка на мозъка с реклами и ...
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от 7George »

pumpy написа:
Или ще го разположа пред някое училище (близо до кабинета) да продава бонбони и сладолед...
Ти помисли и за бяла халва и локум - аз от 1 такъв си счупих зъб и 3 поколения зъбари дигнаха къщи от това... :D ;)
Embrace your climate change!
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от IFF »

7George написа:
myhata II написа:Явно някой хора не могат да схванат какво иска да ни каже Ифф, а то е че едно време се живееше по добре и всички бяхме хора ане номера на кредитни карти,храната в хладилника се разваляше на втория ден,с пешо комшията блъскахме карти и после печехме чушки с бензиновата лампа а мама пълнеше бурканите и чакаше да ги натисна с затварачката с капачките от пещерските щото били най гот и такива дребни житейски обикновенни нещица 8)
Ти нали нямаше кредитна карта? Тва лято, съм се заканил и аз да правя лютеница на двора.

Обаче за да няма много антагонизъм, ще кажа, че и мене са ме налагали мислите та ИФФ. И всеки ден се чудя, това дето го разкарвам, кой го купува, но явно има кой. Малко промивка на мозъка с реклами и ...
Майка ми я правеше в тенджера, колкото за 3-4 буркана, в хладилника и ядеш докато свърши. Ама трябва да се хванат фермите лятото, щото узряло си трябва, не тия зарзавати дето пътуват по една седмица да дойдат дотук. Помните ли навремето как ги беряхме доматите, само с една розова звездичка в средата и беж за СССР?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от myhata II »

Защо се сгромоляса комунизмът
http://www.webcafe.bg/id_836209860_Zash ... komunizmat"
8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от Bistra »

IFF написа: Аз бях тоя с тортата. Пък за Живков, Славков и сие, питай мъжот ти, на комсомолските секретари едно време им разрешаваха да се срещат отвеме навреме с властта, все пак те бяха бъдещите партийни ръководни кадри.
Глей я па тая! Аз питам ли те баба ти с кого се е срещала като е разбърквала белтъците от жълтъците разделно, м? Плюс това вие защитавате комунизма и фамилия Живкови, не аз....Да не са ви обещали пост в новата власт, а-а-а? :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от myhata II »

Така обаждат бившите партикоси ,от мен да го знаете,НО,ние имаме един голям списък на сичките,да му мислят и ще го предаваме от поколение на поколение !!!! 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от Bistra »

myhata II написа:http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=-ec ... =endscreen
Тодор Славков: Демокрация не съществува
:y:
Той каза: "Всичко е правено в името..именно на този СКАПАН народ."
...
Мухи, айде прослушвай интервютата на човешките отпадъци преди да ни ги пускаш!
Този цитат е много мил не мислиш ли? (Нарочно съм изписала с главни букви акцентуваната дума) ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от Bistra »

myhata II написа:Така обаждат бившите партикоси ,от мен да го знаете,НО,ние имаме един голям списък на сичките,да му мислят и ще го предаваме от поколение на поколение !!!! 8)
Вие ( в частност ти), вземете се гръмнете! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от myhata II »

Иска да ти каже че вместо да целуваш ръкъ си се опитала да му я изръфаш, и затова циливай г.з :D
Ама няма значение ,просто ти показвам какво ти казва човек ,който от 92 година живее в Швейцария и си има замък там ,купен от народните пари по дядово време за централа на ДС и после прехвърлена на този кретен и около 2 милиарда в долари както и същото е с настоящ милионер в Торонто работил до 89 година за ДС !
Това са тиквите ,там ти обади и за ФЕД и ти обясни що е "Демокрация" :P
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от Bistra »

Е, мерси, че ми го показа, ма не беше нужно!
Разликата между отпадъците и не-отпадъците няма да ти я "обаждам", щото така или иначе няма да я разбереш. Аре, приятен ден и да отивам да върша нещо по-смислено, щото почна да ми се повръща на ранина от това. :x
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор