За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от myhata II »

Тодор Живков го няма,изминаха вече 22 години "преход" и "път към европа",а налице едно голямо НИЩО-много по зле от преди -Факт !
А да видим сега кой е виновен !! 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от ivandaman »

@Мухътъ

Факт е че нещата са РАЗЛИЧНИ. В някои отношения много по-добре а в други много по-зле... В крайна сметка всички сме съгласни че резултата от "прехода" до момента е разочароващ. Важното е да се отбележи обаче че много от проблемите в БГ са глобални а не локални, въпреки че локалните са най-болните..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от Rall »

myhata II написа:Тодор Живков го няма,изминаха вече 22 години "преход" и "път към европа",а налице едно голямо НИЩО-много по зле от преди -Факт !
А да видим сега кой е виновен !! 8)
A, то па преди понеже големото "НЕЩО" беше... пълна измишльотина и цирк! Тва си мислех днеска, скоро пак гледах филмите с "баш майстора" голем смех падна. Ама са смешни щото се ебават (доколкото партията позволява) с комунистическата действителност. Ама някой чужденец ако гледа, кво смешно и забавно ще види в търсенето на гарнитура за Москвич? Докато разни "западни" комедии навремето пълнеха салоните и народа се смееше и беше забавно за всички в която и държава да го пуснеш се върви.
Dead Eyes See No Future
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от myhata II »

Да ти имам проблема-гарнитура за "москвич" :^)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от Rall »

Проблема не е мой а на "баш Майстора" :D
Dead Eyes See No Future
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от Kan_Tangra »

Аз се бях сетил още преди за старите филми, като олицетворение на действителността. И то позитивно пречупена, за да мине цедката на партията и цензурата и.
Но въпреки това, най-очевидните неща, дори когато са били уникални абсурди, са били допускани през цензурата, просто защото са толкова очевидни и ежедневни, че не могат да направят впечатление на никого.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от pumpy »

Цитата е дълъг, но показателен. Оригинала TUK
Бум от безхаберие. Безхаберие, което пълзи в цялата държава от доста време насам. Безхаберие на всички нива - от загърбването на неписаните човешки норми до неспазването на писаните правила и закони. Безхаберие към всичко - от възпитанието на децата през шофирането по пътищата до работата със снаряди.
"Това не може да се случи с мен." Това си мисли всеки нашенец, когато настъпва педала на газта на завой, заобикаля спуснатите бариери на жп прелеза или складира бомби като тикви.
"Това не може да се случи с мен." ........
Защото край Лозенец се срещаме със същото безхаберие, което изпепели и 9-имата пътници във влака София - Кардам, погуби 18-те под Бакаджиците и остави завинаги другите 18 под моста на Янтра при Бяла, удави 12-те деца в Лим, и пр., и пр. Това е същото безхаберие не само при неспазване на задълженията, но и при провеждането на задължителния контрол от страна на оторизираните държавни органи.
Защото ако контролът от страна на КОС в складовете на Делев е бил ефективен, то взривове нямаше да има, а ако по някаква случайност станат, щяха да се ограничат само в производствен цех номер 1 и да приключат за минути, а не да отнесат цялото предприятие и да продължават десетки часове!
За наличието или липсата на контрол е редно да разкаже на следствените органи и чиновничката от ведомството на Аню Ангелов, която се е разходила до Сингапур и остров Бали за сметка на злополучната фирма "Берета трейдинг".
"Доверяй, но проверяй" - учеше Ленин. Това добре го знае министър Ангелов, нали е възпитаник на генералщабната академия в Москва. Крайно време е неговото ведомство да приложи на практика максимата! Преди да са започнали да бумкат следващите складове........
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от apple »

Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от edelwais »

освен носталгията по отминалото детство ("тогава момите бяха на нашите години" - да цитирам един от любимите ми български писатели), смятам че определен процент от хората тъгуват по времето преди 10 ноември, защото са останали разочаровани в очакването си "демокрацията" да е просто по-новата версия на "комунизма" - по-справедлива, по-охолна, по-свободна и т.н. а те са две различни неща, и някои мрънкат "ама що ме карат да излизам навън, то ме наваля дъжда, у дома никога не вали... ама навън може да ме блъсне кола, у нас - не". далеч съм от идеята да защитавам "демокрацията" във вида в който се практикува в България, ама проблемът според мен не е в самия обществен строй (щото има доказателства, че по други паралели и меридиани си е успешен), колкото в .... да използвам малко позабравения термин ... "номенклатурата" и донякъде може би (О, ерес!!!) в това, че отвориха границите :) щото ако тия 1-2 милиона, които не издържаха на простотията и мизерията и си събраха багажа щото искат нещо по-добро и са готови да блъскат за него, бяха принудени да стоят в България, те щяха да са сериозен играч по време на избори. и може би щяха да намерят и издигнат нови личности, а не да гледаме едни и същи муцуни да правят кръгчета по партии, движения и коалиции.
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от ablood »

edelwais написа:..
:y:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от scoubidou »

edelwais написа:щото ако тия 1-2 милиона, които не издържаха на простотията и мизерията и си събраха багажа щото искат нещо по-добро и са готови да блъскат за него, бяха принудени да стоят в България, те щяха да са сериозен играч по време на избори. и може би щяха да намерят и издигнат нови личности, а не да гледаме едни и същи муцуни да правят кръгчета по партии, движения и коалиции.
Браво, Вие сте елита на нацията! Па сте и ви6исти :claps:
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от edelwais »

scoubidou написа:
edelwais написа:щото ако тия 1-2 милиона, които не издържаха на простотията и мизерията и си събраха багажа щото искат нещо по-добро и са готови да блъскат за него, бяха принудени да стоят в България, те щяха да са сериозен играч по време на избори. и може би щяха да намерят и издигнат нови личности, а не да гледаме едни и същи муцуни да правят кръгчета по партии, движения и коалиции.
Браво, Вие сте елита на нацията! Па сте и ви6исти :claps:
шо речи, баби? :tmi:
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от optics »

scoubidou написа: Браво, Вие сте елита на нацията! Па сте и ви6исти :claps:

:rofl: :rofl: :rofl:
Вишисти или не, трябва да се знае къде е ш-то на клавиатурата :^)

Никой сериозен и средноинтелигентен човек не може да твърди, че ако някой се е изнесъл за някъде или неизнесъл за никъде той непременно е елит или утайка. Навсякъде има и от двата края.

Акцента на това което казва edelwais е в друго.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от pumpy »

optics написа: Акцента на това което казва edelwais е в друго.
И не е нужно да си ви6ист за да го схване6.....
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: За Т. Живков, Капитализмъ и тортата на баба ми

Мнение от scoubidou »

optics написа:
scoubidou написа: Браво, Вие сте елита на нацията! Па сте и ви6исти :claps:

:rofl: :rofl: :rofl:
Вишисти или не, трябва да се знае къде е ш-то на клавиатурата :^)

Никой сериозен и средноинтелигентен човек не може да твърди, че ако някой се е изнесъл за някъде или неизнесъл за никъде той непременно е елит или утайка. Навсякъде има и от двата края.

Акцента на това което казва edelwais е в друго.
Преди да започна да отговарям, нека видим какво има на моята клавиатура:
#ЯВЕРТЪУИОП^¸АСДФГХЙКЛ;ч<ЗЬЦЖБНМ,.É
Бря, аз съм нямал "ш"!
Сега по съ6тество-Господин "цветен пра6ец" свързва провала на политическата система и липсата на гражданско об6тество в България, с.....имиграцията на хората, готови да блъскат за по-добро бъде6те. Оттук логично следва, че там са останали хората, които не обичат да блъскат за по-доброто бъде6те, и не им пречи простотитята. Имайки достатъчно приятели, останали и живее6ти в родината, мога да гарантирам лично, че това са мръсни инсинуации.
П.С. Преди да се изказва6 по дадено мнение, прочети го 2-3 пъти, за да си сигурен че си го рабрал :lol:
П.С.-на П.С.-то. Ако не ти стигнат, прочети го о6те няколко пъти!
Публикувай отговор