Плюенето - елемент на българската национална традиция

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от optics »

Днеска се замислих първо над лафа:
- да си плюя на ръцете
после се сетих за няколко други и ги разказах на колегата, обясних кое какво значи.
например:
- да си плюя на петите
- да си плюя в пазвата
- ауу какво хубаво бебе, пу, пу, пу (да не му е уроки)

За плюенето на ръцете най-малко се учуди, каза че го бил виждал в анимационни филми. От другите най-много го шокира за хубавото бебе, пу, пу |(

По пионерските лагери имаше друга плювална традиция (а.к.а "кръщаване") - няколко души хващат жертвата (всички момчета), събуват му гащите и след това тартора на групата му се изплюва на оная работа и тържествено провъзгласява - кръщавам ти го Пенчо.

При коя игра беше, криеница/жмичка май, трябваше да изтичаш до мястото (стена, колона) на жумене и да "се заплюеш"


Въобще стигам до извода че плюенето е много основен елемент в българската "култура"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от myhata II »

Аз за такова нещо за първи път чувам,от кой край на България си Оптикс ? :o
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от Bistra »

Пловдивчанин е сигурно. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от MrGeek »

optics написа:Въобще стигам до извода че плюенето е много основен елемент в българската "култура"
Абсолютно! Няма нищо случайно. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от optics »

И още:

-- Тоя стол съм си го заплюл ! (предимно сред възрастни)

-- Пу за мене (разновидност на горното, но повече сред деца)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от budtel »

optics написа:И още:

-- Тоя стол съм си го заплюл ! (предимно сред възрастни)

-- Пу за мене (разновидност на горното, но повече сред деца)
Ти вместо да плюеш помогни с нещо на народа си. Така е най-лесно - плю това плю онова, а вижте ме мене колко съм си гот в Канада, а вие там в Бг се гърчите, ха, ха, ха.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от Bistra »

budtel написа: Ти вместо да плюеш помогни с нещо на народа си. Така е най-лесно - плю това плю онова, а вижте ме мене колко съм си гот в Канада, а вие там в Бг се гърчите, ха, ха, ха.
Айде да не вадим темите, показващи на кой са му криви: американците, чалгата,Алеко Константинов, това че старото (мракобесническо време по-моя оценка си е отишло и не си фактор в личния живот на хората),капиталистите, банките, хомосексуалистите, роклята на Кака Митра-абитуриентката от Горно Етрополе, турците, циганите, китайците (щото говорят високо)...Леле, той списъкът стана по-дълъг от този на Хитлер! :o М-Дааа, добре помагаш на народа си да се оЧовечи! Браво! Само така! :rock:
...."Истината е, че ако бях това, което ми се искаше, щях да съм друг човек! Само, че не съм, защото съм НЕСПОСОБЕН! А съм такъв, защото:
- все обсъждам другите
- все надничам в чуждото канче....оттам ми и отбягва самокритичността.
- Е, как ще съм самокритичен??? :@ Аз съм последната инстанция, до която трябва да се допитвате! Всички други: Долу, долу,долу!!!!" (Из неиздаденият още цикъл "Размисли на един будител")
P.S.Аре, чао, че много се разприказвах, а ме чакат полезни дела. Нямам толкова време за губене като някои хора! :x
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от myhata II »

Брех тази Бистра,станала много самокритична ,ама е забравила да опише още от неоценимите си качества :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от Bistra »

Не е нужно да ги описвам. Те гововорят сами за себе си. 8)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от azzura »

budtel написа:
optics написа:И още:

-- Тоя стол съм си го заплюл ! (предимно сред възрастни)

-- Пу за мене (разновидност на горното, но повече сред деца)
Ти вместо да плюеш помогни с нещо на народа си. Така е най-лесно - плю това плю онова, а вижте ме мене колко съм си гот в Канада, а вие там в Бг се гърчите, ха, ха, ха.

И с какво предлагаш да му помогне на народа си?
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от pumpy »

budtel написа:
optics написа:И още:

-- Тоя стол съм си го заплюл ! (предимно сред възрастни)

-- Пу за мене (разновидност на горното, но повече сред деца)
Ти вместо да плюеш помогни с нещо на народа си. Така е най-лесно - плю това плю онова, а вижте ме мене колко съм си гот в Канада, а вие там в Бг се гърчите, ха, ха, ха.
Ей това е най-интересното...как успява да прочете нещо, което изобщо не е написано. Аз съм чувал за четене между редовете, но будителя е велик майстор в това направление. Явно, че няма да има тема, в което да можем да говорим за нещо българско, без последната инстанция по въпроса да ни позволи. Става малко досадно само да "помагаме на народа си" затваряйки устата на другите. Това мили се нарича диктатура, а това не ме учудва особено.......
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от optics »

Да се съсредоточим по темата.
Плюене по форуми, хора и държави (в смисъл на обиждане, омаскаряване и пр.) е съвсем друга опера, която НЕ съм имал предвид.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от budtel »

pumpy написа:
budtel написа:
optics написа:И още:

-- Тоя стол съм си го заплюл ! (предимно сред възрастни)

-- Пу за мене (разновидност на горното, но повече сред деца)
Ти вместо да плюеш помогни с нещо на народа си. Така е най-лесно - плю това плю онова, а вижте ме мене колко съм си гот в Канада, а вие там в Бг се гърчите, ха, ха, ха.
Ей това е най-интересното...как успява да прочете нещо, което изобщо не е написано. Аз съм чувал за четене между редовете, но будителя е велик майстор в това направление. Явно, че няма да има тема, в което да можем да говорим за нещо българско, без последната инстанция по въпроса да ни позволи. Става малко досадно само да "помагаме на народа си" затваряйки устата на другите. Това мили се нарича диктатура, а това не ме учудва особено.......
Pumpy, ти като плюеш срещу народа си не му помагаш. Повярвай ми. По този начин ти искаш да кажеш на другите и на себе си, че народа си е виновен сам (много странно, че ти не си част от този народ). А след като народа си е виновен сам ти няма с какво да помогнеш. Така си измиваш ръцете най-вече пред себе си за твоето бездействие. Така бягаш от чувството за вина, че не желаеш да помогнеш, при положение, че можеш (вече посочих как). Също така расъждавайки така ти се чувстваш по-значим - ето аз успях да избягам от мизерната държава, а другите останаха там да страдат.
Вместо да плюеш можеш да помогнеш. Има подписки, има фейсбук, има интернет.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от Bistra »

optics написа:Да се съсредоточим по темата.
Плюене по форуми, хора и държави (в смисъл на обиждане, омаскаряване и пр.) е съвсем друга опера, която НЕ съм имал предвид.
Това се нарича "Парадокс на кривото огледало". В него нашите собствени грехове се оглеждат като чужди.
По темата: Плюенето (в буквален смисъл) ми се вижда гнусна операция. Разменяне на флуиди без да е било желано. :o Бебето, столът, петите, пазвата, стената, parties personnelles (на френски, щото звучи по-меко от оная работа :D ) на Пенчо може да не са искали да бъдат наплюти, но при нас българите няма искам - не искам! Хък-пу...иначе пристъпваме към точка 2. Вербалното оплюване. :D
Глей го ся тоя къф е, бе! Всички така правят, а той..Нъц! Цепи се от колектива! Не бил от нашата черга...Не мой тъй! Ама-ха! :rofl: :rofl: :rofl:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Плюенето - елемент на българската национална традиция

Мнение от myhata II »

Бистра готов съм на саможертва да те кръстим "Стимка" както кръщавали оптикса едно време на лагера :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор