Тодор Живков последния голям български политик

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от myhata II »

http://www.youtube.com/watch?v=Z3Ul_O3Q ... ure=g-vrec"

Ей голем тарикат и политик е бай Тошо,сега след 20 години големи истини обажда... 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от IRA »

В България ги тресе ,а на теб ти се размътва мозъка.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от MrGeek »

С какво си се нашмукал пак тази вечер, мухЪ? Ако правешкият селяндур и крадец на мандри е последния голям български политик, то тогава аз съм последния голям и все още жив египетски фараон. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от mortigur »

Само като видях името на темата и си викам няма начин да не е мухата..... :rofl: :rofl: :rofl:
Taxation is theft.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от valioiko »

mortigur написа:Само като видях името на темата и си викам няма начин да не е мухата..... :rofl: :rofl: :rofl:
Нали? :rofl:
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от Bistra »

Как България щеше да стане 16-та република на СССР
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4833191"
Тодор Живков последния голям български политик написа:...великобългарският шовинизъм е много дълбоко вкоренен в някои среди и хора в нашата страна.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от myhata II »

Много ми е интересно ,колко гледахте видеото което ви постнах до края ? 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от Bistra »

myhata II написа:Много ми е интересно ,колко гледахте видеото което ви постнах до края ? 8)
Дори и не го отворих. Достатъчно ми беше да прочета малоумното заглавие на темата. Извинявам се, но не мога по-меко! :x
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от myhata II »

Bistra написа:
myhata II написа:Много ми е интересно ,колко гледахте видеото което ви постнах до края ? 8)
Дори и не го отворих. Достатъчно ми беше да прочета малоумното заглавие на темата. Извинявам се, но не мога по-меко! :x
Добре,абстрахирай се от темата и заглавието,просто седни и го изслушай,нищо друго ,и после пак ще си пишем ако щеш !! ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от Bistra »

Не ща! Имам си достатъчно работа за да си губя времето с глупости, а и не съм в настроение. Аре, чао!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
vaniliq
Изгонен от форума
Мнения: 173
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 10:55 am
Местоположение: Торонто

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от vaniliq »

Браво, Муха за видеото. Хубав материал. Сега, 20 години по-късно много неща лъсват, стига човек да има смелостта да се замисли. Едно нещо обаче много, ама много ме дразни в тоя форум: кухата тъпоглавост на 10-мата овчи глави надъхани до козирката с капитализъм. Ти му пускаш тема в която бивш държавен глава дава 1 часово интервю, и вместо да го изгледа и да понаучи нещо, то бърза да сере обиди.
Живков е много противоречива фигура. Мисля си че много неща от неговото управление са впоследствие изкривени и т.н. , пък и ми се струва че и той премълчава доста неща. Лошото е, че дори и тук в Канда, в този форум, не е възможна една спокойна и обективна дискусия и размяна на идеи по тези теми. "Дамата" и "господата" от постоянното присъствие отново са побързали да наспамят едно хубаво темата и да унищожат всяка възможност за дискусия. Аз обаче ще се пробвам въпреки всичко.

Що за човек е Живков? Какъв е моралът му на политик и на човек? Каква е била реалната власт на човека, който 33 години е представлявал и управлявал България? Каква е била неговата роля в играта наречена "геополитика"?
Живков казва:"СоциализЪма беше приложен в слаборазвити държави като Русия и България."-може би той търсеше извинение за провала на България и на себе си в студиото на един враждебно настроен водещ. " Не сме имали 8 милиарда външен дълг по време на моето управление! Напротив, България имаше 2 милиарда в злато което служеше като златен резерв, както и задължения от страна на други страни към нея."- с тези думи той директно издърпва чергата изпод краката на превратаджиите от 10 ноември 1989, които легитимираха своята власт с твърдението че държавата е пред икономически коалпс с 8 милиарда външен дълг и единственото ни спасение е завой към "капитализЪма". Е, след 22 години, приватизирана икономика, оредяло и оскотяло население и първобитна икономика става ясно че "8 милиард външен дълг" през 1989 е извинението за 1000 милиарда разграбена икономика и безчет разбити човешки съдби." Беше ми много трудно, но успях да взема справки от МВФ и СБ, където се вижда че т.н. дълг е натрупан впоследствие, а доколкото го е имало преди това то той е бил многократно покрит от златните и други активи на България"- защо е било толкова трудно на един държавен(може би бивш) глава да вземе информация за задълженията на страната си?!? Какво става тука? Защо МВФ и СБ притежават такава власт? Нима те не са само финансови институции? Далаверата "8 милиарда външен дълг" явно придобива геополитически измерения с познатата схема дълг-корумпирани политици-приватизация-неоколониализъм. Някаде помежду там се вмества и медийната пропаганда.
"Перестройкаджиите и Горбачов бяха против мен и развиха злостна кампания против мен... Младенов и Луканов бяха поддържани от Москва... Луканов беше държан на постта външен министър, макар че имаше здравословни проблеми и не можеше да изпълнява длъжността си.... Останалите източноевропески лидери не бяха съгласни с реформите на Горбачов и желаеха обединение против него." Геополитическата война се разкрива все повече. Москва на Горбачов е зад Луканов и Младенов, които пък са ракетата носител на идващият капитализъм. Доколко обаче Живков има шанс да им се противопостави. " Ако си мисли някой, че може да се противопоставя на Съветският Съюз то той е пълен идиот.... Сменихме няколко преди Младенов, но него го оставихме защото беше по търпим. (/водещият/ Търпим?!?) Да, търпим, не беше толкова непримирим" - Живков и другите като него идват и остават на власт само със одобрението на Москва. И когато климата там коренно се промени, се изпращат дузини от подходящи възпитаници, които оказват натиск издигат се или се провалят, но в крайна сметка провеждат политиката на Москва. В този смисъл е ясно че Живков в последните си десетилетия като управник балансира по много опасно въже: провежда полунезависима политика и я нагажда към изискванията на Москва. Извода е, че властта в България е била споделена и разделена между местните Живковисти и пресните групички московски възпитаници(Младенов, Луканов..). Те навярно са били нещо като сегашните лобисти и представители на корпорации в западните правителства.
"Моят морал като държавен глава е бил само за народа... Най-важно за мен като политик е бил баланса между интересите на народа и това което трябва да се направи..." - позицията на човек плащащ данък на Големият Брат, но въпреки всичко провеждащ народна политика.
" Пенсионният фонд бще увеличаван с 3-кратен коефицент спрямо останалите бюджетни разходи... Пиринският край от културна автономия стана неразделна и интегрирана част от България...Не съм подписвал споразумение за унищожавана на българското малцинство в Гърция....Никога не съм поддържал преследване на хората заради разпространяването на вицове за мен, ако го бях направил щяхме да заприличаме на лудница" -са част от нещата в които този човек е вярвал или поне твърди че е вярвал.
Живков е далеч от изискания медиен стил на съвременните политици. Говори просто, не използва сложни конструкции, често не разбира зададените му въпроси. Дали това е оглупяване на стар човек, или перманентна черта? Как тогава той е ръководил държавата? Да си зададем въпроса дали на тъкъв пост е нужен високообразован и неморален човек, или прост, но морален и етичен човек чиято цел е благото на народа. "Питайте тези дето сега управляват къде са парите от външният дълг, къде са златните резерви на България.... Политика трябва да защитава интересите на народа, а не само интересите на 5% новобогаташи и още 5% които добруват покрай тях.... Аз нямам нито 1 лев авоари в чужди банки, нищо"- както се видя Живков е бил прав. За него Американската мечта не е била милиони на Кайманите. И последно " България беше аграрна страна износител на евтини суровини, на предпоследно място след Албания, с 1200 учени, сега тя е 70% износител на електроника и машиностроене и 30% на селско стопанство и суровини и ма 25 000 учени"
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от pumpy »

vaniliq написа: България беше аграрна страна износител на евтини суровини, на предпоследно място след Албания, с 1200 учени, сега тя е 70% износител на електроника и машиностроене и 30% на селско стопанство и суровини и ма 25 000 учени"
Е това нима е възможно ? Електроника и машиностроене, която можеше да се пласира само на определени пазари. Когато тези непретенциозни пазари изчезнаха, какво се случи с българската икономика ?
За консервената промишлиност и тютюнопроизводството също.
За учените не ми се коментира ИЗОБЩО.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от Bistra »

vaniliq написа:Що за човек е Живков? Какъв е моралът му на политик и на човек?
Ами остави руснаците да убият дъщеря му. По-нататък е безпредметно да дискутираме.
Само не мога да разбера тези л***а за супер политика и човека защо не си ги с***те в нЕкой комунистически форум, ами ни занимавате тук с глупости? :x
P.S. Езикът ми не е подходящ за дама нали? Ама и аз не съм такава, бе! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
vaniliq
Изгонен от форума
Мнения: 173
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 10:55 am
Местоположение: Торонто

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от vaniliq »

pumpy написа:Е това нима е възможно ? Електроника и машиностроене, която можеше да се пласира само на определени пазари. Когато тези непретенциозни пазари изчезнаха, какво се случи с българската икономика ?
За консервената промишлиност и тютюнопроизводството също.
За учените не ми се коментира ИЗОБЩО.
Е защо да не е? Нивото на машиностроене и електроника е било каквото е било. Важното е че го е имало. А "непретенциозните" "определени" пазари не изчезнаха от само себе както ни е добре известно.
Освен това сравни нивото на през средата на 80- те години. Не казвам че сме били 1-ва технологична сила, но пък място под слънцето има за всички. Или поне имаше.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Тодор Живков последния голям български политик

Мнение от pumpy »

vaniliq написа:..... Или поне имаше.
Имаше в един регулиран пазар, където немците правеха "коли", ние правехме "машиностроене" и "зарзавати". И колите не бяха коли и зарзаватите не бяха зарзавати. И това всички много добре го знаем. И ако не искате да си го признаете, това си е ваш проблем.
През далечната 1988 във Франция ме беше учудило как си купуваш билет за влак половин час преди тръгването на влака и като се качиш, на купето където ти е мястото ти е написано името на вратата, за да не стане грешка. Няма да коментирам нивото на "обслужване" в БДЖ през същата 1988 година. Няма да обсъждам и TGV във споменатата държава през същата година и скоросста на влаковете в "технологична" България през 1988.
Ей такивати ми работи ........
Заключено