България - историята на Европа

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: България - историята на Европа

Мнение от mufc »

budtel написа:Гледайте един ден да не ви се наложи да се връщате България. Тогава друга песен ще пеете. Нищо не се знае за бъдещето. Не бъдете толкова сигурни, че всичко ще продълава както преди. Историята познава невероятни обрати. Аз лично никога не затварям вратите след себе си. Съветвам ви и вие да не го правите.
Толкова ли си мразиш държавата та не искаш да се върнеш да живееш в нея?
Manchester United Football Club
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: България - историята на Европа

Мнение от budtel »

Когато дойдох в Канада се чух с един приятел, който живееше в Щатите. Тогава той ми сподели, че никога не би се върнал в България. Много скоро обаче, когато се спука имотния балон, го съкратиха и той започна да ми намеква да правим бизнес в България. Постепенно се промени и вече не се чуваме...Надявам се, че сега е добре, а също и не пожелавам на никого да го съкратят и да има трудности. Но тази случка показва, че човек трябва да е реалист.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: България - историята на Европа

Мнение от mufc »

Точно така, човек трябва да е реалист като теб и да отказва да се връща в България :y:
Manchester United Football Club
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: България - историята на Европа

Мнение от ablood »

Buddy, ние сме икономически емигранти. Можем да отидем където ни отърва, включително и да се върнем в БГ. Въпрос на кеф.

Ти си този, който тръби, че не е там където го кефи, ама и да се върне ме му изнася. Как да ти вярваме?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: България - историята на Европа

Мнение от prace »

budtel написа:Гледайте един ден да не ви се наложи да се връщате България. Тогава друга песен ще пеете. Нищо не се знае за бъдещето. Не бъдете толкова сигурни, че всичко ще продълава както преди. Историята познава невероятни обрати. Аз лично никога не затварям вратите след себе си. Съветвам ви и вие да не го правите.
Ама ние не сме затворили врата, бе будителю.
Нито сме си продали апартаментите, нито сме си изхвърлили паспортите, нито сме забравили български език. Книжовен, разговорен - всякакъв. Даже и героите на днешното време ги знаем. Четем български вестници онлайн. Знаем, че Боко Тъпака е ял само малеби в казармата и мама му е пращала готвено по влака. Подготвени сме отвсякъде.
Не сме затворили нищо. Само не сме сигурни дали ни се отваря вратата...
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: България - историята на Европа

Мнение от myhata II »

prace написа:
budtel написа:Гледайте един ден да не ви се наложи да се връщате България. Тогава друга песен ще пеете. Нищо не се знае за бъдещето. Не бъдете толкова сигурни, че всичко ще продълава както преди. Историята познава невероятни обрати. Аз лично никога не затварям вратите след себе си. Съветвам ви и вие да не го правите.
Ама ние не сме затворили врата, бе будителю.
Нито сме си продали апартаментите, нито сме си изхвърлили паспортите, нито сме забравили български език. Книжовен, разговорен - всякакъв. Даже и героите на днешното време ги знаем. Четем български вестници онлайн. Знаем, че Боко Тъпака е ял само малеби в казармата и мама му е пращала готвено по влака. Подготвени сме отвсякъде.
Не сме затворили нищо. Само не сме сигурни дали ни се отваря вратата...
Прасе,вратата е отворена,ама моментяа сега е кофти да се връща човек,трябва да се изчака и да се види до къде ще я докарат..
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: България - историята на Европа

Мнение от ablood »

Момента бил кофти, а? Преди 10 години всичко беше ок? А преди 20 направо супер? Много си късопаметен.
А като гледам как са се засилили по нанадолнището, бъдещето е доста кално-розово.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: България - историята на Европа

Мнение от myhata II »

ablood написа:Момента бил кофти, а? Преди 10 години всичко беше ок? А преди 20 направо супер? Много си късопаметен.
А като гледам как са се засилили по нанадолнището, бъдещето е доста кално-розово.
Нищо не са се засилили бе Аблъд,цялата работа е в това е че на България и трябва овчар да си събере стадото,за тези 20 години разграбиха и крадоха като за световно,проблема е че не пуснаха нищо,нито власт ,нито съд и нито полиция и си правят каквото им е кеф,нещата взеха да се пооправят като влезнахме в Европа но уви и там нещата вече зациклиха.... 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: България - историята на Европа

Мнение от ablood »

Овчар? Имаш впредвид луд реформист кат' Мусолини?
Да си набелязал вече някой надежден? Щото аз не.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: България - историята на Европа

Мнение от myhata II »

ablood написа:Овчар? Имаш впредвид луд реформист кат' Мусолини?
Да си набелязал вече някой надежден? Щото аз не.
Нещо като Пиночет 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: България - историята на Европа

Мнение от budtel »

За да има положителна промяна в България е нужна промяна в народа. Повтарянето, че сме калпави, Бай Ганьовци, глупави и т.н. няма да доведе до нищо добро. Така народа ще бъде разединен и отслабен. Нужни са вяра в доброто и единство. С чувство за вина нищо няма да се постигне. Аз мисля, че това вече е осъзнато от българския народ. Вече всеки ден има протести. Хората не си мълчат както преди.
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Re: България - историята на Европа

Мнение от edelwais »

budtel написа:За да има положителна промяна в България е нужна промяна в народа. Повтарянето, че сме калпави, Бай Ганьовци, глупави и т.н. няма да доведе до нищо добро. Така народа ще бъде разединен и отслабен. Нужни са вяра в доброто и единство. С чувство за вина нищо няма да се постигне.
:y:
само трябва да се внимава да не се залита и в другата крайност!
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: България - историята на Европа

Мнение от ablood »

budtel написа:За да има положителна промяна в България е нужна промяна в народа.
Хммм.. Интересна идея. |(
Какъв народ предлагаш да заселим в България? Индийците имат излишък + евтин шипинг, ама едва ли ще подобрят ситуацията.

Швейцарците били по-качествен мат'рял, ама не мо'еш да им избиеш парите.

А на сегашното население да тръгнеш да му променяш 1300-годишния манталитет... По-добре чакай извънземни.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: България - историята на Европа

Мнение от budtel »

ablood написа:
budtel написа:За да има положителна промяна в България е нужна промяна в народа.
Хммм.. Интересна идея. |(
Какъв народ предлагаш да заселим в България? Индийците имат излишък + евтин шипинг, ама едва ли ще подобрят ситуацията.

Швейцарците били по-качествен мат'рял, ама не мо'еш да им избиеш парите.

А на сегашното население да тръгнеш да му променяш 1300-годишния манталитет... По-добре чакай извънземни.
Ти май не знаеш, че преди втората световна война в България е било доста културно. Същият този народ за който говориш е оважавал семейството, имало е морал, хората са ходели заедно на излети, били са задружни и са пеели старите градски песни.
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: България - историята на Европа

Мнение от UnHoly »

budtel написа:Същият този народ за който говориш е оважавал семейството, имало е морал, хората са ходели заедно на излети, били са задружни и са пеели старите градски песни.
Демек - същото като сега, само без "старите градски" :^)
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
Публикувай отговор