Културен шок - що е то и какво ни се случва?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
Хали Бали
Мнения: 243
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 1:14 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от Хали Бали »

Ако не ми вярваш поразходи се по една произволно избрана ванкувърска улица и сам ще се убедиш,че съм прав.
http://maps.google.com/?ll=49.225271,-1 ... 35,,0,7.49"
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от roumensp »

Ами в Северна Америка е така в големите градове, който иска да живее тук, трябва да свиква.
Ти вчера се обади за Сан Франциско ... не знам дали си чувал, но най-големият Chinatown извън Азия е точно там. А лично аз предпочитам китайци за колеги вместо българи - вършат си работата, не гледат в канчето на другия и не правят интриги.
Хали Бали
Мнения: 243
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 1:14 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от Хали Бали »

roumensp написа:Ами в Северна Америка е така в големите градове, който иска да живее тук, трябва да свиква.
Ти вчера се обади за Сан Франциско ... не знам дали си чувал, но най-големият Chinatown извън Азия е точно там. А лично аз предпочитам китайци за колеги вместо българи - вършат си работата, не гледат в канчето на другия и не правят интриги.
Така е.Намира се на пенинсулата точно под оня парк дето обсъждахме в другата тема ГГ Парк.Ма освен китайци има и много виетнамци.Там кат съм минавал с хеви вейкюла по сънсет бул от голден гейт на юг само чайници се разхождат по тротоарите.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от apple »

roumensp написа:
apple написа:А иначе да питам откога Белия камък е квартал на Ванкувър или така се изписваш за самочувствие? ;)
South Surrey / White Rock е част от Vancouver Metro и при положение, че имена като White Rock, Ocean Park, Pitt Meadows или Port Coquitlam не означават нищо за неживеещите в региона, обобщеното Vancouver е просто за улеснение на останалите.

Едно време пишеше Ocean Park, после го смених, но не "за самочувствие". В Ocean Park живеят предимно хора от upper middle class и пенсионери, най-вече от Северноамерикански и Западноевропейски произход, престъпността е ниска, зелено и спокойно е като в North Vancouver, но е по-меко през зимата, средните цени на къщите са около милион и 90% от хората са собственици, не наематели. Има плажове, паркове и едни от най-добрите училища за района. Който не живее тук, обикновено ни бърка с White Rock, но в действителност Ocean Park е по-предпочитано място за живеене. Не виждам нищо за срам ...

Още въпроси?
:D
Преди Ocean Park пишеше друго не се прави на ударен! Смешно е как без физически да се местиш си сменяш локацията за авторитет...български комплексарски мурафети... Да, да той и "Долни Богров се намира в източната част на Софийското поле. Намира се в област София-град, община Столична, Район Кремиковци. През селото ..." ;) Колкото и тук живеещите в общините наоколо са викторианци... та така живота на село тече в други измерения...
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от myhata II »

Румба сериозно ли ве,а аз те мислех за по земно момче :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от roumensp »

apple написа:
roumensp написа:
apple написа:А иначе да питам откога Белия камък е квартал на Ванкувър или така се изписваш за самочувствие? ;)
South Surrey / White Rock е част от Vancouver Metro и при положение, че имена като White Rock, Ocean Park, Pitt Meadows или Port Coquitlam не означават нищо за неживеещите в региона, обобщеното Vancouver е просто за улеснение на останалите.

Едно време пишеше Ocean Park, после го смених, но не "за самочувствие". В Ocean Park живеят предимно хора от upper middle class и пенсионери, най-вече от Северноамерикански и Западноевропейски произход, престъпността е ниска, зелено и спокойно е като в North Vancouver, но е по-меко през зимата, средните цени на къщите са около милион и 90% от хората са собственици, не наематели. Има плажове, паркове и едни от най-добрите училища за района. Който не живее тук, обикновено ни бърка с White Rock, но в действителност Ocean Park е по-предпочитано място за живеене. Не виждам нищо за срам ...

Още въпроси?
:D
Преди Ocean Park пишеше друго не се прави на ударен! Смешно е как без физически да се местиш си сменяш локацията за авторитет...български комплексарски мурафети... Да, да той и "Долни Богров се намира в източната част на Софийското поле. Намира се в област София-град, община Столична, Район Кремиковци. През селото ..." ;) Колкото и тук живеещите в общините наоколо са викторианци... та така живота на село тече в други измерения...
Изобщо не считам за необходимо да се отчитам пред най-големите лузъри и мрънкала.
Скоро те виждам поела по обратния път. А Софийското поле вероятно си виждала само на кино ... столичанко. :D
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от apple »

Нервничък ми се виждаш нещо, май ти нацелих слабото място... Хайде отречи фактите, ама не можеш... ;) Дали ще се върна или не си е моя работа, но със сигурност ако това ти е мерилото за лузърщина значи и всичките ти роднини в БГ са такива, а ти си преуспелия канадец или нещо такова... Пази боже сляпо да прогледа! :tmi:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от roumensp »

А ти понеже нямаш комплекси и знаеш всичко за всеки, няма ли случайно да ни кажеш какво работиш или учиш? Или къде си родена? Или те е срам ..... Пази боже сляпо да прогледа! :D

PS
Ако не искаш да кажеш, защото подобно на Мухата си подписала non disclosure agreement с шефа на пицарията, ще те разбера, хора сме все пак. :rofl: Успех в броенето на татуировки! :y:
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от apple »

Леко да не се изсипеш от хамака както си се размечтал... Не помня ти да си споделял същите данни, които искаш от мене! И да ги споделиш слабо ме вълнуват... Късогледи, олисели всезнайковци и отворковци съм виждала и преди... ;) Лека нощ! :yawn:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от roumensp »

Ха-ха, точно такъв отговор очаквах, че ще получа. :clap:
Не съм олисял и късоглед и не пея в хора, сори че нарушавам поредния ти стереотип. :rofl:
Лека нощ
Заключено