Културен шок - що е то и какво ни се случва?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от apple »

apple написа:
... неплащането на сметки и данъци се толерира от държавата по официален план.

Би ли посочила източник, по възможност (поне веднъж) достоверен такъв?
Знам, че ще ревнеш насреща ми, че това е само скапан блог на некъв си никому неизвестен българин и думи я на реален, я на измислен персонаж обаче нали не очакваш тези неща официално да се документират и популяризират сред настръхналия и без това от неприязън български, изстрадал народ?
Собствените ви политици ви лъжат, Григор. Те са, които оставят престъпници да спечелят дела срещу България. Нарочно и умишлено. Те са, които подсигуряват безнаказаността и протекцията на ромската престъпност. В Европа знаем това, но не можем да направим много. По-скоро се чудим как вие не го знаете, и защо не вземате мерки.
Това е истината писана или не, призната или не... http://www.webcafe.bg/id_1284441998_Tsi ... tsiganiite" :tmi:
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от apple »

http://mit777.blog.bg/turizam/2011/08/1 ... ada.801536"
-Преди 22 години заминах и тогава това беше един вид мания – да отидем и да живеем другаде. Толкова години ни беше забранено да пътуваме и едва ли не, както казват македонците, „парите се ритат по улиците”. То се оказа, че съвсем не е така. Трябва си тежък труд и много по-тежък от тук. Освен това я нямаш социалната група, с която да контактуваш, нямаш никаква подкрепа, да не говорим за шока от новите навици, с които се сблъскваш, не казвам култура, защото не мога да нарека култура нещо, което идва от Щатите. Отидох и така се завъртяха нещата, че връщане назад няма. Може и да има – не се знае. Децата ми, например, са щури по България.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от pumpy »

apple написа:http://mit777.blog.bg/turizam/2011/08/1 ... ote]-Преди 22 години заминах и тогава това беше един вид мания – да отидем и да живеем другаде. Толкова години ни беше забранено да пътуваме и едва ли не, както казват македонците, „парите се ритат по улиците”. То се оказа, че съвсем не е така. Трябва си тежък труд и много по-тежък от тук.
[/quote]

Ето това му е проблема на този, който е писал тук. Не му е културата или неплащането на тока от циганите. Него не му се работи, защото ВСИЧКИ без изключение сме научени от БГ, че може и да не работим. Тати носи, мама меси......ей това му е "социалната среда", която му липсва. А за децата му се иска да са луди по България, но мечтите са безплатни....
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от budtel »

Още един поздрав за "толерантните"
http://www.skat.bg/news.php?action=7&newsID=17126"

Pumpy, в България съм виждал хора, които работят по 15 часа на ден и то без да се оплакват. Престани да обиждаш българите, че са мързеливи. Това въобще не е вярно. Всички българи в България работят, защото няма как да живеят иначе. Мързеливи са ромите, защото взимат социал и живеят на гърба на българския народ. А тук в Канада ти работиш и от твойта заплата плащат социала на мохамеданите. Ама ти си толерантен така, че няма значение.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от mufc »

budtel,

ти достатъчно си обидил България след като си емигрирал и все още отказваш да се върнеш.
Manchester United Football Club
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от pumpy »

budtel написа:Още един поздрав за "толерантните"
http://www.skat.bg/news.php?action=7&newsID=17126"

Pumpy, в България съм виждал хора, които работят по 15 часа на ден и то без да се оплакват. Престани да обиждаш българите, че са мързеливи. Това въобще не е вярно. Всички българи в България работят, защото няма как да живеят иначе. Мързеливи са ромите, защото взимат социал и живеят на гърба на българския народ. А тук в Канада ти работиш и от твойта заплата плащат социала на мохамеданите. Ама ти си толерантен така, че няма значение.
Така ли ? И колко си виждал ? Защото аз съм виждал малко повечко от теб. Работил съм с хора повече от 4 години в България. Един труд му удрят ум да ти зайде. Трудим се, но предимно с устата: оплакване и ядене, ей тези три неща.....Затова и заведенията са препълнени всеки ден от седмицата. Затова пред всеки магазин или кафе можеш да видиш по няколко йрасиви кифли да стоят и да пушат, защото вътре не може. Нищо, че работното им място реално е зад щанда за заведението или магазина.
Разбира се не казвам, че няма и отрудени хора, далече съм от тази мисъл, но това са онези българи, които за съжаление си отиват.....

Относно социала, аз съм си избрал да живея в Канада с ясното съзнание, че ще плащам до 32% данъци. Затова съм си намерил СУПЕР счетоводител, за да можем да намалим колкото се може повече базата за плащане на тези данъци. А социала не съм го решил аз и не съм аз този, който ще го премахне. И не знаех, че българите на социал са все всичките "мохамедани" ????
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от ivandaman »

mufc написа:apple,

Нямаш никакво право да намесваш децата на pumpy, с твоите тъпи инсинуации, заключения интриги и измислици...

Как те траят още модераторите тук незнам

Предполагам я търпят с "образователна цел" за да се демонстрират нагледно пословичните родни черти присъщи на някои индивиди като: Злоба, Завист, Надменност, Мания за величие, Интригантство, Незачитенето на елементарен "етикет" на общуване, и една дузина други..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от budtel »

pumpy написа:
budtel написа:Още един поздрав за "толерантните"
http://www.skat.bg/news.php?action=7&newsID=17126"

Pumpy, в България съм виждал хора, които работят по 15 часа на ден и то без да се оплакват. Престани да обиждаш българите, че са мързеливи. Това въобще не е вярно. Всички българи в България работят, защото няма как да живеят иначе. Мързеливи са ромите, защото взимат социал и живеят на гърба на българския народ. А тук в Канада ти работиш и от твойта заплата плащат социала на мохамеданите. Ама ти си толерантен така, че няма значение.
Така ли ? И колко си виждал ? Защото аз съм виждал малко повечко от теб. Работил съм с хора повече от 4 години в България. Един труд му удрят ум да ти зайде. Трудим се, но предимно с устата: оплакване и ядене, ей тези три неща.....Затова и заведенията са препълнени всеки ден от седмицата. Затова пред всеки магазин или кафе можеш да видиш по няколко йрасиви кифли да стоят и да пушат, защото вътре не може. Нищо, че работното им място реално е зад щанда за заведението или магазина.
Разбира се не казвам, че няма и отрудени хора, далече съм от тази мисъл, но това са онези българи, които за съжаление си отиват.....

Относно социала, аз съм си избрал да живея в Канада с ясното съзнание, че ще плащам до 32% данъци. Затова съм си намерил СУПЕР счетоводител, за да можем да намалим колкото се може повече базата за плащане на тези данъци. А социала не съм го решил аз и не съм аз този, който ще го премахне. И не знаех, че българите на социал са все всичките "мохамедани" ????
Pumpy, не мога да разбера каква е тази омраза към българите, при положение, че в Блгария не работят ромите, а ти за тах нищо не казваш. В Канада не работят мохамеданите и те се плодят най-бързо, а ти за тах също нищо не казаваш. Аз докато бях на социал агентката постоянно ме пришпорваше да почвам работа и занеш ли защо? Защото някой трябва да работи. Тука има етноси, които си седят на социал необезпокоявани и се плодят като хлебарки. Защо за тах нищо не говориш, а се българите такива, българите онакива. Ами ти си един българомразец тогава, вземи си признай. Малко признателност за дядо ти дето хората са го приели в Русе като свой и са го уважавали. Недей така, не си лош човек.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от ablood »

budtel написа:Pumpy, в България съм виждал хора, които работят по 15 часа на ден и то без да се оплакват.
А ти как разбираш, като не се оплакват. Седиш и ги гледаш по 15 часа ли? Или те не се оплакват, а се хвалят?

Всекиму се е случвало да се напъне за дни, месеци, или даже години, ама това са изключения на фона на масовото скатаване, преструване и мрънкане.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от budtel »

Бяха мои колеги. Работеха на две места.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от mufc »

ivandaman написа:
mufc написа:apple,

Нямаш никакво право да намесваш децата на pumpy, с твоите тъпи инсинуации, заключения интриги и измислици...

Как те траят още модераторите тук незнам

Предполагам я търпят с "образователна цел" за да се демонстрират нагледно пословичните родни черти присъщи на някои индивиди като: Злоба, Завист, Надменност, Мания за величие, Интригантство, Незачитенето на елементарен "етикет" на общуване, и една дузина други..
Мисля, че ти или pumpy го беше казал много добре... (идеята беше нещо от сорта на... )
"Канада има невероятното свойство да кара кофти хората да се чувстват зле там."
Manchester United Football Club
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от myhata II »

Ми аз не знам нито един да се чувства перфектно,а ти как се чувстваш в България Муфц ? 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от ivandaman »

mufc написа: Мисля, че ти или pumpy го беше казал много добре... (идеята беше нещо от сорта на... )
"Канада има невероятното свойство да кара кофти хората да се чувстват зле там."
Не, не е моя мисъл тази, но на първо четене "удря в десятката".. Всъщност има доста логика като се замислиш.. Кофти човек няма как да се чувства комфортно в подобно общество
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от UnHoly »

apple написа:...това е само скапан блог на некъв си никому неизвестен българин и думи я на реален, я на измислен персонаж
Именно, и в никакъв случай не е достоверна информация, каквато ти поисках. Тя (би трябвало да знаеш) се опира на проверяеми източници а не на приказки от рода на: "а пък на пазара една жена каза..." Разшетай се и потърси нещо истинско!
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от budtel »

ivandaman написа:
mufc написа: Мисля, че ти или pumpy го беше казал много добре... (идеята беше нещо от сорта на... )
"Канада има невероятното свойство да кара кофти хората да се чувстват зле там."
Не, не е моя мисъл тази, но на първо четене "удря в десятката".. Всъщност има доста логика като се замислиш.. Кофти човек няма как да се чувства комфортно в подобно общество
Според мен в Канада се чувстват добре хората материалисти. За хората които обичат по- изящното, по-красивото, по-одухотвореното Канада е малко скучна и безинтересна. Тук се говори предимно за пари. Не че не са важни, но парата тука е гопод, на който тряба всеки да се кланя. Не е важно какво работиш, важно е колко пари изкарваш. Пари, пари и пак пари. Парите са време, времето е пари. Другото няма смисъл.
Заключено