Културен шок - що е то и какво ни се случва?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от Bistra »

myhata II написа:
speedy написа:Пълното неразбиране, че културата в термина "културен шок" не е същото като културата в читалището в Марково или театъра в Аврора води до мухи в чашата с Гинес.
Театър в Аврора НЯМА,но за сметка на това в Марково има Читалище та даже и кино ;)
Как пък всички окламиса? Тоя живеел в Аврора, оня тичал бос под дъжда в Монреал. :clap:
Кога ти остава време на теб за култура като все тук висиш? За БГ-то не ми обяснявай! Там си по яденето , пиенето...и бахура, та културата също никаква я няма.
Я, кажи защо не си резервира една екскурзия до Париж, а на водни колела и ол инклузив тичаш по островите? :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от myhata II »

Арее рзтекаха ти се лигите като кучето на Павлов или там еди кво си :rofl:
Имам много време,баровците сме така,банките работят за нас а вие работите за тях и така скъпа :P
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от miteto »

myhata II написа:В Етобико е най гот ,има само бели хора от източна европа,поляци,руснаци и украинци,богати ерии ,циганин нема
Да, нема циганин в Етобико, има само Рексдейл както и "Малко Могадишу" (сомалийците покрай Диксън/Киплинг) :rofl: Богатите ерии Мухъ ти само ги гледаш с бинокъла от балкона на леко намирисващата на сомалийски ястия ренталка. Пука ми на жилетката колко китаец има в село Аурора, там съм бил само един път като се явявах на изпита за full G :)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:Гледай нещата от към духовната им страна,стига с тая материалщина
Ти от кога замени яденето и пиенето като основен критерий за жизнена удовлетвореност, мухЪ? Ако ти си ходил поне на една опера през живота си по собствено желание (изключвам задължителните мероприятия в училище едно време), аз ще се хвърля ритуално от Lions Gate Bridge. :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от Bistra »

myhata II написа:Арее рзтекаха ти се лигите като кучето на Павлов или там еди кво си :rofl:
Имам много време,баровците сме така,банките работят за нас а вие работите за тях и така скъпа :P
Е, да, де...имате, ама го оползотворявате за всичко друго, но не и за култура. Освен, ако на седенето на маса и обсъждането на тоя и оня му викате култура...Не знам. Аз съм само едно скромно момиче от София, което в момента живее от съображения за спокойствие на село. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:
myhata II написа:Гледай нещата от към духовната им страна,стига с тая материалщина
Ти от кога замени яденето и пиенето като основен критерий за жизнена удовлетвореност, мухЪ? Ако ти си ходил поне на една опера през живота си по собствено желание (изключвам задължителните мероприятия в училище едно време), аз ще се хвърля ритуално от Lions Gate Bridge. :rofl:
Гайка,този мост да не е на некой канал във близкото ванкуварско село,щото вече съм ти приготвил снимки от миналата година в Торонто ,да си купиш каска че ще ми е скука без тебе из форумите :lol:
ПП
Другата седмица съм на "Сайнфилд Шоу" ще бъда на първия ред и ще си взема автограф :rock:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от myhata II »

Bistra написа:
myhata II написа:Арее рзтекаха ти се лигите като кучето на Павлов или там еди кво си :rofl:
Имам много време,баровците сме така,банките работят за нас а вие работите за тях и така скъпа :P
Е, да, де...имате, ама го оползотворявате за всичко друго, но не и за култура. Освен, ако на седенето на маса и обсъждането на тоя и оня му викате култура...Не знам. Аз съм само едно скромно момиче от София, което в момента живее от съображения за спокойствие на село. :)
Мухата драга Бистра се разчекна да оди по културни меропрятия и после обилни вечери в тежкарски ресторанти,взимай пример и ще получиш духовно удволетворение в живота,та и няма да имаш Културен Шок ! :P
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от Bistra »

myhata II написа:Другата седмица съм на "Сайнфилд Шоу" ще бъда на първия ред и ще си взема автограф :rock:
Къде, къде? В Етобико ли? :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от emilcho »

Баси, няма тема в тоя форум, която да не е осрана от Мухата и/или Бистра :puke:
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от azzura »

Мили хора, давайте по същество за ''културния шок''.Много ми е интересно наистина.От какво трябва да съм шокирана?
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от myhata II »

Ми то идва от вътре бе скъпа Азура,ти ако не си го усетила досега ,не го чакай .. :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от Bistra »

emilcho написа:Баси, няма тема в тоя форум, която да не е осрана от Мухата и/или Бистра :puke:
Извинявам се! Спирам.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от emilcho »

azzura написа:Мили хора, давайте по същество за ''културния шок''. Много ми е интересно наистина. От какво трябва да съм шокирана?
Не че "трябва" да си шокирана, ама ако вече не си живяла или пътувала често в чужбина, един културен шок в началото е практически неизбежен, според мен. За мен лично, шокът беше в дребните, ежедневни неща - кръстовищата с четири стопа и правото на първия дошъл да мине пръв. Различните (от българските) светофари. Боклукът се изхвърля веднъж (през лятото - два пъти) в седмицата, в точно установени дни. Пералнята и сушилнята са ти в сусола (мазето) заедно с пералнята и сушилнята на съседите. На автобусната спирка се редиш на опашка, влизаш само през предната врата и с шофьора се поздравявате. Пластмасовите карти с чип за градския транспорт. Рециклажът. Драйвуеят и задният двор се ползват само от обитателите на първия етаж. Риненето на снега. Тотално различните и непознати марки храни и стоки. Доста различните единични цени на стоките на едро и дребно. Цените в магазините са без ДДС и са по-високи от тези в България за аналогични неща. Телефонните секретари. Плащанията с чек. Това, че плащаш, когато ти се обадят на Джи Ес Ем-а. Това, че не плащаш допълнително, когато звъниш на Джи Ес Ем от домашния ти телефон. Парковете и велоалеите. Подземният град в центъра на Монреал. Срещаш и общуваш с всякакви хора от различни раси. Няма паркирани коли по тротоарите. Първите етажи на жилищата нямат решетки. Това, че като се прибереш след прекаран ден навън върху обувките ти няма слой прах. Няма бездомни кучета. Хиляди катерици. Не се пуши в ресторанти, на работното място и въобще в обществени сгради. Още хиляда други дребни неща, които са различни от живота в България или се съвсем нови и непознати...
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от pavelyankov »

emilcho :y:
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
budtel
Мнения: 534
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 8:00 pm

Re: Културен шок - що е то и какво ни се случва?

Мнение от budtel »

Мисля, че културният шок за който става дума е нещо съвсем нормално, като се има предвид, че българсата култура е на светлинни години пред канадската. Българската култура е наследник на славни исторически времена и се е формирала в сърцето на съвременната цивилизация - Рим и Византия. Канада никога няма да настигне България в това отношения. Ами нека вземем само българските кулинария и фолклорните песни. Канада ряпа да яде. От българската храна човек си облизва пръстите, а от канадската му изтръпват езика и мозъка.
Аз се опитах да разуча малко кандаската култура. Не че няма достойнства, но не може да се сравнява с българската. Гледах няколко тукашни филма - ами приличат на "робинята Изаура". Посетих и няколко музея, но не бих ги посетил втори път. Природонаучния музей в София е изключително интересен, зоологическата градина също. Когато ходих в Кюстендил посетих галерията на Владимир Димитров-Майстора - невероятен творец. Във Велико Търново ходих на "Царевец". Всеки български град и село е пропит с история и култура. Всеки камък в България е исторически. Какво е Канада - едно нищо в сравнение с Българската история и култура.
Аз вярвам във философията на Буда. Според него миналото определя нашето настояще и бъдеще. С други думи богатото минало ще ни даде и богато бъдеще. Ето защо някои световни сили се опитват да унищожат миналото и културата на България. Страх ги е от душите на нашите деди, искат да прекъснат връзката ни с тях.
Заключено