В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили 2

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили 2

Мнение от Дякон Игнатий »

НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от Koko »

Дякон Игнатий написа:Изходи
Предвид че наистина кризата дебне навсякъде и нивата на безработица са високи не само в България, въпроса остава - като намери човек изхода, т.е. двата терминала на летището, после на къде да поеме?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от apple »

Koko написа:
Дякон Игнатий написа:Изходи
Предвид че наистина кризата дебне навсякъде и нивата на безработица са високи не само в България, въпроса остава - като намери човек изхода, т.е. двата терминала на летището, после на къде да поеме?
Гледам и не вярвам на "ушите си" - ми нали нямало криза насам? Е да де тя само дебне засега, не хапе още... ;) Извинявам се, но коментара е насочен към определени читатели, а не към автора на поста!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от Koko »

apple написа:
Коко написа:Предвид че наистина кризата дебне навсякъде и нивата на безработица са високи не само в България, въпроса остава - като намери човек изхода, т.е. двата терминала на летището, после на къде да поеме?
Гледам и не вярвам на "ушите си" - ми нали нямало криза насам? Е да де тя само дебне засега, не хапе още... ;) Извинявам се, но коментара е насочен към определени читатели, а не към автора на поста!
През последните 3-4 години световната икономика изпита криза каквото наистина се случва веднъж на 100 години и много ми се иска да вярвам че втора подобна криза няма да има поне в следващите 80-100 години.
В различните държави обаче кризата се отрази по различен начин и едно сравнение с ЕС или САЩ показва че в Канада ситуацията все пак е доста по-стабилна - нямаше срив на банковата система или пазара на недвижимите имоти, нито има такъв сериозен дългов проблем както в Европа. Ако погледнеш ЕС, там нещата с дълговия проблем далеч не са решени, безработицата е на рекордно високи нива и в доста държави и през тази година не се знае дали ще има ръст или спад на икономиката, както и шанса още някоя държава да фалира също не е малък. Интересно е че въпреки това за доста българи изхода от кризата в България остава през Терминал 1 или 2 в посока Западна Европа и то при това към държави като Испания или Италия, където нещата хич не са розови, но явно са по-добър вариант от това което е в България.
Сега, това че ти си търсиш опрадвания, а не възможности, е твой проблем.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от jovani »

Koko написа:
apple написа:
Koko написа:Предвид че наистина кризата дебне навсякъде и нивата на безработица са високи не само в България, въпроса остава - като намери човек изхода, т.е. двата терминала на летището, после на къде да поеме?
Гледам и не вярвам на "ушите си" - ми нали нямало криза насам? Е да де тя само дебне засега, не хапе още... ;) Извинявам се, но коментара е насочен към определени читатели, а не към автора на поста!
През последните 3-4 години световната икономика изпита криза каквото наистина се случва веднъж на 100 години и много ми се иска да вярвам че втора подобна криза няма да има поне в следващите 80-100 години.
В различните държави обаче кризата се отрази по различен начин и едно сравнение с ЕС или САЩ показва че в Канада ситуацията все пак е доста по-стабилна - нямаше срив на банковата система или пазара на недвижимите имоти, нито има такъв сериозен дългов проблем както в Европа. Ако погледнеш ЕС, там нещата с дълговия проблем далеч не са решени, безработицата е на рекордно високи нива и в доста държави и през тази година не се знае дали ще има ръст или спад на икономиката, както и шанса още някоя държава да фалира също не е малък. Интересно е че въпреки това за доста българи изхода от кризата в България остава през Терминал 1 или 2 в посока Западна Европа и то при това към държави като Испания или Италия, където нещата хич не са розови, но явно са по-добър вариант от това което е в България.
Сега, това че ти си търсиш опрадвания, а не възможности, е твой проблем.
Много добре правят, защото тук проблемът само го отложиха, но не го решиха.
С тенденцията към преминаване към балансиран бюджет и последващите съкращения на държавни служители, както и перфектният сторм който се очертава в/у пазара на недвижими имоти и това добавено към разбитият Онтарийски манифакчъринг (не на послкедно място заради високият Канадски долар, което кара УС производителите да затварят завод след завод) - следващите години не мисля че ще бъдат много розови за обикновеният Канадец, а още по-малко за новите мреаклии (което не важи за мен например, защото в моят бизнес волатилитито е най-големият ни приятел). В момента акумулирам финансовите си ресурси, за да шортя каквото намеря за добре когато му дойде времето.
Това е от мен - знам, че няма да му обърнете внимание, но поне съм се отбелязал за протокола.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от Koko »

jovani написа:Много добре правят, защото тук проблемът само го отложиха, но не го решиха.
С тенденцията към преминаване към балансиран бюджет и последващите съкращения на държавни служители, както и перфектният сторм който се очертава в/у пазара на недвижими имоти и това добавено към разбитият Онтарийски манифакчъринг (не на послкедно място заради високият Канадски долар, което кара УС производителите да затварят завод след завод) - следващите години не мисля че ще бъдат много розови за обикновеният Канадец, а още по-малко за новите мреаклии (което не важи за мен например, защото в моят бизнес волатилитито е най-големият ни приятел). В момента акумулирам финансовите си ресурси, за да шортя каквото намеря за добре когато му дойде времето.
Това е от мен - знам, че няма да му обърнете внимание, но поне съм се отбелязал за протокола.
Интересно какво би посъветвал хората в България, търсещи изход от кризата там - на тях какво им остава да шортят?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от MrGeek »

apple написа:Гледам и не вярвам на "ушите си" - ми нали нямало криза насам? Е да де тя само дебне засега, не хапе още... ;) Извинявам се, но коментара е насочен към определени читатели, а не към автора на поста!
Ябълката отново се прави на ударена с мокър парцал. Ябълке, в този форум кризата се е обсъждала стотици пъти в стотици теми, доста преди ти да заблестиш с невероятните си открития на топлата вода. А спомняш ли си нещо от високомерното самочувствие, с което лично ти посрещна обясненията за кризата, които хората ти обаждаха още преди да преплуваш голямата вода или пак трябва да ти вадя забравени цитати?
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от jovani »

Koko написа:
jovani написа:Много добре правят, защото тук проблемът само го отложиха, но не го решиха.
С тенденцията към преминаване към балансиран бюджет и последващите съкращения на държавни служители, както и перфектният сторм който се очертава в/у пазара на недвижими имоти и това добавено към разбитият Онтарийски манифакчъринг (не на послкедно място заради високият Канадски долар, което кара УС производителите да затварят завод след завод) - следващите години не мисля че ще бъдат много розови за обикновеният Канадец, а още по-малко за новите мреаклии (което не важи за мен например, защото в моят бизнес волатилитито е най-големият ни приятел). В момента акумулирам финансовите си ресурси, за да шортя каквото намеря за добре когато му дойде времето.
Това е от мен - знам, че няма да му обърнете внимание, но поне съм се отбелязал за протокола.
Интересно какво би посъветвал хората в България, търсещи изход от кризата там - на тях какво им остава да шортят?
Ако се прибера в България сигурно ще стана милионер за няколко години. Възможностите за развитие на бизнес там са огромни, проблемът е че повечето хора не могат да видят опортюнитито там...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от Koko »

jovani написа: Ако се прибера в България сигурно ще стана милионер за няколко години. Възможностите за развитие на бизнес там са огромни, проблемът е че повечето хора не могат да видят опортюнитито там...
Значи съвета е - стойте си в България и развивайте бизнес там, само дето нещо живеещите в България не искат да те послушат, интересно защо ли?
Отделно че тези дето стават милионери в България за няколко години, обикновенно не доживяват до пенсия.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от pumpy »

Koko написа: Отделно че тези дето стават милионери в Бългалия за няколко години, обикновенно не доживяват до пенсия.
Точно това се замислих и аз :wasntme:
Може и да станеш милионер в България, но това е срочен трудов договор и от него доброволно излизане няма. А и е супер лесно да си приказваме фантазии от сигурноста на креслото си някъде в Канада.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от MrGeek »

jovani написа:Ако се прибера в България сигурно ще стана милионер за няколко години. Възможностите за развитие на бизнес там са огромни, проблемът е че повечето хора не могат да видят опортюнитито там...
Извод - другаря джолани е единственото същество на земята, което може със сигурност да стане милионер, но не го иска. Вместо това предпочита да се гърчи в изгнание. Моля потърсете управата на "Guinness World Records" за да отворят специална страница, посветена на този уникален индивид! Всъщност, трябва да се издигне паметник на джолани в България. Защото с неговата саможертва, той освобождава място за други потенциални български милионери. Да живей! :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от pavelyankov »

jovani написа: Ако се прибера в България сигурно ще стана милионер за няколко години. Възможностите за развитие на бизнес там са огромни, проблемът е че повечето хора не могат да видят опортюнитито там...
А имаш ли нужните качества и смелост да постигнеш това ?
Застани пред огледалото и отговори на себе си ;)
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
vaniliq
Изгонен от форума
Мнения: 173
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 10:55 am
Местоположение: Торонто

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от vaniliq »

Плъзкайки се по накъдрената повърхност на английско-българската джованина мисъл ми се струва че:
1. Канада освен на УС "манифакчъринг" разчита в огромна степен на добива и експлоатацията на ресурсите на почти цял континент и на свързаните с този добив индустрии.
2. Огромният дефицит на Европа може би не е негативен показател. Може би правителствата са си взели поука от Голямата депресия 1929г и в момента сме свидетили на точнообратното на "политиката на ненамеса" в икономиката, която тласка света в дефлационната спирала преди 100 години. Аз съм 100% процента за намеса на правителствата, за спасяването на банките и гарантирането на влоговете дори и с цената на бъджетен дефицит. Политиката на Меркел е може би най-адекватната за момента и може да се разглежда като вариант на плана Хувър за изход от Депресията.
3. Би ли споделил някои конкретни детайли как смяташ да станеш милионер в Бг. Щот аз като идвах в канада един галфон от Варна дет живей тука ми обясняваше как тука дрехите, раниците и детските колички били безплатни. Като дойдох обаче се оказа че те не са безплатни ами просто трябвало да си ги откраднеш, в което той се беше специализирал. хахахаххаха
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от myhata II »

Нищо никой не обажда обаче,как стоят нещата в Канада
Не е тайна кризата тропа и на вратата на Канада,за новите имигранти ги съветвам да си помислят каква ще я мъдрят,защото от 2 злини се избира по малката
Вече е по рудно да се намери желаната професия,а пък ниско платените работи вече не помагат,цените и тук се вдигнаха,а и да не се забравя тук се плаща НАЕМ ! :!:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от jovani »

Аз казах каквото имах за казване и бъдещето ще покаже дали отново съм избрал правилната стратегия.
Дори и да ви кажа какво бих развивал в България това надали ще помогне на тези, които нямат необходимите качества и дисциплина да го направят.
Там където едни виждат възможности други виждат само пречки и проблеми.
"Fortune favors the prepared mind" - Louis Pasteur
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Публикувай отговор