В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили 2

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от pavelyankov »

Джовани, започни да управляваш свои пари и тогава ми говори за супербизнеси в България.
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:Не е тайна кризата тропа и на вратата на Канада,за новите имигранти ги съветвам да си помислят каква ще я мъдрят,защото от 2 злини се избира по малката
МухЪтЪ печели приза за топ оптимист (или заблуденото камилче на годината)! Кризата се вихри вече няколко години на този континент, но според него тя все още само тропа на вратата. Както самият той обича да казва - туш! :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от Koko »

myhata II написа:Нищо никой не обажда обаче,как стоят нещата в Канада
Не е тайна кризата тропа и на вратата на Канада,за новите имигранти ги съветвам да си помислят каква ще я мъдрят,защото от 2 злини се избира по малката
Вече е по рудно да се намери желаната професия,а пък ниско платените работи вече не помагат,цените и тук се вдигнаха,а и да не се забравя тук се плаща НАЕМ ! :!:
Мухи, от твоите прогнози досега нито една не се е сбъднала (и слава Богу), защото иначе трябваше да се радваме че в края на годината свършва календара на Маите.
Иначе риска от нова глобална рецесия идва от опасността в Близският Изток да започне нова война - ако Израел удари Иран например. В такъв случай ще има да си спомняме с умиление колко хубаво е било когато петрола е бил само 110 долара. Другата опасност е ако нещата в Европа се влошат, примерно ако Италия или Испания вземат че фалират.
Ако оставим настрана външните фактори обаче, какво те кара да мислиш че кризата чука на вратата в Канада? Особено при положение че големият брат на юг дава признаци на икономическо съживяване.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от jovani »

MrGeek написа:
jovani написа:Ако се прибера в България сигурно ще стана милионер за няколко години. Възможностите за развитие на бизнес там са огромни, проблемът е че повечето хора не могат да видят опортюнитито там...
Извод - другаря джолани е единственото същество на земята, което може със сигурност да стане милионер, но не го иска. Вместо това предпочита да се гърчи в изгнание. Моля потърсете управата на "Guinness World Records" за да отворят специална страница, посветена на този уникален индивид! Всъщност, трябва да се издигне паметник на джолани в България. Защото с неговата саможертва, той освобождава място за други потенциални български милионери. Да живей! :D
За да отговоря на Мр. Гийк - аз дойдох в Канада на 29 години (след като бях работил в Италиянска компания 4 години преди това, а още по-преди развивах собствен бизнес веднага след университета). Та това което знаех и можех тогава бе несравнимо по-малко от това което мога и зная сега - така че на мен имиграцията ми помогна и определено добих по-различен поглед от този, който имах преди 9 години (а може би и възрастта има значение, защото на 20+ години човек се интересува от едни неща, а на 30++ от други). Не се връщам в България, защото в момента нямам належащи причини да го правя - имам висок доход и съответните успехи от последните години в Канада, та може би ме мързи да почвам нова авантюра без да имам проблеми с текущата ми екзистентност. Но ако нещата се обърнат (а живота винаги се променя и всеки трябва да е готов да се промени ако иска да поддържа нивото си) не бих се двоумил нито секунда.
Надявам се това обяснява прагматично позицията ми и без да има нужда от патетични излияния - мисля че съм лишен от емоционалност до голяма степен и всяко свое решение или избор го вземам на базата на логика и експириънс.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от Koko »

jovani написа:За да отговоря на Мр. Гийк - аз дойдох в Канада на 29 години (след като бях работил в Италиянска компания 4 години преди това, а още по-преди развивах собствен бизнес веднага след университета). Та това което знаех и можех тогава бе несравнимо по-малко от това което мога и зная сега - така че на мен имиграцията ми помогна и определено добих по-различен поглед от този, който имах преди 9 години (а може би и възрастта има значение, защото на 20+ години човек се интересува от едни неща, а на 30++ от други). Не се връщам в България, защото в момента нямам належащи причини да го правя - имам висок доход и съответните успехи от последните години в Канада, та може би ме мързи да почвам нова авантюра без да имам проблеми с текущата ми екзистентност. Но ако нещата се обърнат (а живота винаги се променя и всеки трябва да е готов да се промени ако иска да поддържа нивото си) не бих се двоумил нито секунда.
Надявам се това обяснява прагматично позицията ми и без да има нужда от патетични излияния - мисля че съм лишен от емоционалност до голяма степен и всяко свое решение или избор го вземам на базата на логика и експириънс.
Значи ако се върнем към въпроса който аз ти зададох (и за който трябваше да бъде темата) - какво би посъветвал търсещите изхода от кризата в България, то от написаното по-горе извода който може да си направи човек живеещ в България е следния - Не се колебайте, а идвайте в Канада, тук има възможности за реализация и успехи (апартамент с хубав изглед и голяма тераса, два ягуара, златни ланци и т.н.), изкарват се добри пари и човек няма никакъв интерес да се връща в България, дори и да има възможност там милионер да стане.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от pavelyankov »

jovani написа:.......... аз дойдох в Канада на 29 години (след като бях работил в Италиянска компания 4 години преди това, а още по-преди развивах собствен бизнес веднага след университета).
А ! Наборе, ти в казармата не си ли ходил бре ?
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от jovani »

Koko написа:
jovani написа:За да отговоря на Мр. Гийк - аз дойдох в Канада на 29 години (след като бях работил в Италиянска компания 4 години преди това, а още по-преди развивах собствен бизнес веднага след университета). Та това което знаех и можех тогава бе несравнимо по-малко от това което мога и зная сега - така че на мен имиграцията ми помогна и определено добих по-различен поглед от този, който имах преди 9 години (а може би и възрастта има значение, защото на 20+ години човек се интересува от едни неща, а на 30++ от други). Не се връщам в България, защото в момента нямам належащи причини да го правя - имам висок доход и съответните успехи от последните години в Канада, та може би ме мързи да почвам нова авантюра без да имам проблеми с текущата ми екзистентност. Но ако нещата се обърнат (а живота винаги се променя и всеки трябва да е готов да се промени ако иска да поддържа нивото си) не бих се двоумил нито секунда.
Надявам се това обяснява прагматично позицията ми и без да има нужда от патетични излияния - мисля че съм лишен от емоционалност до голяма степен и всяко свое решение или избор го вземам на базата на логика и експириънс.
Значи ако се върнем към въпроса който аз ти зададох (и за който трябваше да бъде темата) - какво би посъветвал търсещите изхода от кризата в България, то от написаното по-горе извода който може да си направи човек живеещ в България е следния - Не се колебайте, а идвайте в Канада, тук има възможности за реализация и успехи (апартамент с хубав изглед и голяма тераса, два ягуара, златни ланци и т.н.), изкарват се добри пари и човек няма никакъв интерес да се връща в България, дори и да има възможност там милионер да стане.
Бих ги посъветвал да се опитат да променят мисленето си наместо да търсят мястото с "по-зелената трева", защото такова място не съществува. Възможности за реализация и успехи има навсякъде, и всичко зависи от личните качества и атитюд на индивида. Ако някой знае какво иска и как да го постигне в Канада - предполагам че ягуарите и моргиджите няма да закъснеят, но както всички знаем не всеки от този форум може да се похвали с подобни придобивки. Напротив - с хубави коли, имоти и хубав живот могат да се похвалят много Българи, живеещи в България, пред чиито успехи моята скромна персона може само мълчаливо да сведе глава.
А ти какво ще кажеш за тези не малко хора, които са постигнали много повече от всички нас, при това живеещи в скромната държава наречена България? Или всички те са връзкари, мутри или само си раздават куфарчета с пари (за да цитирам хвърковатата фраза на един известен форумен герой)? Много от тези хора ще доживеят до дълбока старост и ще оставят бизнеса на близките си, докато други само ще се чудят къде да се преместят, за да избягат от собствената си природа...
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от jovani »

pavelyankov написа:
jovani написа:.......... аз дойдох в Канада на 29 години (след като бях работил в Италиянска компания 4 години преди това, а още по-преди развивах собствен бизнес веднага след университета).
А ! Наборе, ти в казармата не си ли ходил бре ?
Сакън! Отърваването от казармата беше първата по-сериозна авантюра, която успях да постигна без ничия помощ.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от miteto »

jovani написа:Бих ги посъветвал да се опитат да променят мисленето си наместо да търсят мястото с "по-зелената трева", защото такова място не съществува.
Напротив, дори в рамките на България съществува - и се нарича София. Ситуацията извън София (и може би отчасти Пловдив и Варна) е отчайващо зле за над 90% от хората живеещи там. Масовото преселение към столицата не е случайно. Дори и ако си в София, а не в провинцията - "по-зелената трева" се нарича "Бизнес-парк". Защото 1000-1200 лева заплата (типична за среден специалист в огромното болшинство БГ фирми) определено не е достатъчна в София.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от jovani »

miteto написа:
jovani написа:Бих ги посъветвал да се опитат да променят мисленето си наместо да търсят мястото с "по-зелената трева", защото такова място не съществува.
Напротив, дори в рамките на България съществува - и се нарича София. Ситуацията извън София (и може би отчасти Пловдив и Варна) е отчайващо зле за над 90% от хората живеещи там. Масовото преселение към столицата не е случайно. Дори и ако си в София, а не в провинцията - "по-зелената трева" се нарича "Бизнес-парк". Защото 1000-1200 лева заплата (типична за среден специалист в огромното болшинство БГ фирми) определено не е достатъчна в София.
Ние пък имаме имот точно с/у бизнес парка.
Сигурно е така, както казваш - аз говоря от своята переспектива, затова може и да игнорирам нечии проблеми несъзнателно.
Предполагам че ако някой е изправен пред дилемата имиграция в София или да кажем - в Монтреал, то несъмнено бих ги поъветвал да изберат втората дестинация. От друга страна съм сигурен, че дори в малките градове се развиват успешни бизнеси, от тези които имат афинитет към подобни неща.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от valioiko »

jovani написа: Ние пък имаме имот точно с/у бизнес парка.
Питащ: Къде живееш, jovani?
jovani: В Канада живея. (отговаря гордо)
Питащ: Къде по-точно в Канада, jovani?
jovani: В downtown!!! (отговаря още по-гордо jovani)

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от myhata II »

MrGeek написа:
myhata II написа:Не е тайна кризата тропа и на вратата на Канада,за новите имигранти ги съветвам да си помислят каква ще я мъдрят,защото от 2 злини се избира по малката
МухЪтЪ печели приза за топ оптимист (или заблуденото камилче на годината)! Кризата се вихри вече няколко години на този континент, но според него тя все още само тропа на вратата. Както самият той обича да казва - туш! :rofl:
Почакай де,това е само тропкане камиларю,огледай се колко струва бунгалото във вашия квартал и колко в щатите,споко балона е пред ПУК!
Туш! :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от myhata II »

Koko написа:
myhata II написа:Нищо никой не обажда обаче,как стоят нещата в Канада
Не е тайна кризата тропа и на вратата на Канада,за новите имигранти ги съветвам да си помислят каква ще я мъдрят,защото от 2 злини се избира по малката
Вече е по рудно да се намери желаната професия,а пък ниско платените работи вече не помагат,цените и тук се вдигнаха,а и да не се забравя тук се плаща НАЕМ ! :!:
Мухи, от твоите прогнози досега нито една не се е сбъднала (и слава Богу), защото иначе трябваше да се радваме че в края на годината свършва календара на Маите.
Иначе риска от нова глобална рецесия идва от опасността в Близският Изток да започне нова война - ако Израел удари Иран например. В такъв случай ще има да си спомняме с умиление колко хубаво е било когато петрола е бил само 110 долара. Другата опасност е ако нещата в Европа се влошат, примерно ако Италия или Испания вземат че фалират.
Ако оставим настрана външните фактори обаче, какво те кара да мислиш че кризата чука на вратата в Канада? Особено при положение че големият брат на юг дава признаци на икономическо съживяване.
Кокич,кое не се е сбъднало ?
Минаха 2 месеца ,остават още 4 за да изритат гърчолята,и още 3,4 максимум Германия да излезне от Европата,по моята прогноза
Както вече казах на България нищо друго не и остава,освен да се хване за палците и да прегърне Русия и Китай
Други пътища няма
За Канада Кокич нещата седят така
Стискаха,стискаха и вече почнаха да изспускат
Прочете ли статистиката колко канадски домакинства са в ДЕБТ,всеки ден ми званят по 3 те телефона от разни компании да ми помагат и предлагат за излизане от ДЕБТ
Работата започва да става зле ,очаква се да се срине маркета на имоти,в момента в Торонто купуват имоти КЕШ само новопристигнали имигранти от Азия !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от jovani »

myhata II написа:
Koko написа:
myhata II написа:Нищо никой не обажда обаче,как стоят нещата в Канада
Не е тайна кризата тропа и на вратата на Канада,за новите имигранти ги съветвам да си помислят каква ще я мъдрят,защото от 2 злини се избира по малката
Вече е по рудно да се намери желаната професия,а пък ниско платените работи вече не помагат,цените и тук се вдигнаха,а и да не се забравя тук се плаща НАЕМ ! :!:
Мухи, от твоите прогнози досега нито една не се е сбъднала (и слава Богу), защото иначе трябваше да се радваме че в края на годината свършва календара на Маите.
Иначе риска от нова глобална рецесия идва от опасността в Близският Изток да започне нова война - ако Израел удари Иран например. В такъв случай ще има да си спомняме с умиление колко хубаво е било когато петрола е бил само 110 долара. Другата опасност е ако нещата в Европа се влошат, примерно ако Италия или Испания вземат че фалират.
Ако оставим настрана външните фактори обаче, какво те кара да мислиш че кризата чука на вратата в Канада? Особено при положение че големият брат на юг дава признаци на икономическо съживяване.
Кокич,кое не се е сбъднало ?
Минаха 2 месеца ,остават още 4 за да изритат гърчолята,и още 3,4 максимум Германия да излезне от Европата,по моята прогноза
Както вече казах на България нищо друго не и остава,освен да се хване за палците и да прегърне Русия и Китай
Други пътища няма
За Канада Кокич нещата седят така
Стискаха,стискаха и вече почнаха да изспускат
Прочете ли статистиката колко канадски домакинства са в ДЕБТ,всеки ден ми званят по 3 те телефона от разни компании да ми помагат и предлагат за излизане от ДЕБТ
Работата започва да става зле ,очаква се да се срине маркета на имоти,в момента в Торонто купуват имоти КЕШ само новопристигнали имигранти от Азия !
За имотите си прав, както и за пропорцията дълг към инкъм в Канада.
За Европа - макар и да им е трудно заедно, то много по-трудно ще им е поотделно, така че скоро няма да видим разцепленеие в ЕС, дори напротив.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: В Бг-то намериха изход от кризата .... даже са намерили

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:Кокич,кое не се е сбъднало ?
Минаха 2 месеца ,остават още 4 за да изритат гърчолята,и още 3,4 максимум Германия да излезне от Европата,по моята прогноза
Както вече казах на България нищо друго не и остава,освен да се хване за палците и да прегърне Русия и Китай
Други пътища няма
За Канада Кокич нещата седят така
Стискаха,стискаха и вече почнаха да изспускат
Прочете ли статистиката колко канадски домакинства са в ДЕБТ,всеки ден ми званят по 3 те телефона от разни компании да ми помагат и предлагат за излизане от ДЕБТ
Работата започва да става зле ,очаква се да се срине маркета на имоти,в момента в Торонто купуват имоти КЕШ само новопристигнали имигранти от Азия !
Може би трябва да сложим този брилянтен гео-политико-икономически анализ в уикито на форума. Значи мухЪтЪ предвижда до 3-4 месеца максимум Германия да напусне ЕС, а България да направи азиатско-балкански съюз с Русия (са сила) и Китай. Fascinating! :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Публикувай отговор